Gurama krpatá [Colisa lalia] - odchov



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Gurama krpatá [Colisa lalia] - odchov

Odoslaťod Mario320 » 24 Dec 2013 12:55 pm

Onedlho sa chystam kupit jeden parik guram krpatich chcem ich dat spolu do akvaria kebi sa mi sparili mal bi som ich nadalej nechat v akvariu pocas kebi boli viliahnute mlade alebo bi som ich mal dat rodicou prec alebo nechat len samca čital som ze sa stara o mlade a kolko bi mali mat stupnovu vodu?mlade? poradite mi prosim?
Mario320
 
Príspevky: 6
Založený: 24 Dec 2013 12:43 pm

Reklama

Re: Gurama krpatá [Colisa lalia] - odchov

Odoslaťod kvietik » 26 Dec 2013 15:51 pm

tu na fore je toho dost staci pohladat , precitaj si tento topic cely :) ,inak tuto som nechoval , ale myslim ze plati to iste jak pre ostatne guramy. Po vytreti odlovit samicu, po rozplavani odlovit samca. a v akvariu musia byt ukryty pre samicu lebo samec ju dost dohryzie..
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Gurama krpatá [Colisa lalia] - odchov

Odoslaťod Milan666 » 26 Dec 2013 17:20 pm

Mario320 napísal:Onedlho sa chystam kupit jeden parik guram krpatich chcem ich dat spolu do akvaria kebi sa mi sparili mal bi som ich nadalej nechat v akvariu pocas kebi boli viliahnute mlade alebo bi som ich mal dat rodicou prec alebo nechat len samca čital som ze sa stara o mlade a kolko bi mali mat stupnovu vodu?mlade? poradite mi prosim?

Skús nám najprv napísať ako dlho máš akvárium a čo všetko v ňom máš. Akú máš filtráciu, rastlinstvo.


Pýsať Y-y, ti robí veľký problém?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Gurama krpatá [Colisa lalia] - odchov

Odoslaťod marcopolo » 19 Júl 2015 19:33 pm

Caute, stara tema ale ma niekto skusenosti s chovom colisa lalia? Chcel by som hlavne vediet ci je mozne ich chovat v 150 litrovej nadrzi s inymi labyrintkami alebo ci budu samci superit. Napriklad s klasickou modrou guramou. Dakujem
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm

Re: Gurama krpatá [Colisa lalia] - odchov

Odoslaťod Vlado21 » 20 Júl 2015 09:26 am

Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Gurama krpatá [Colisa lalia] - odchov

Odoslaťod pepo1310 » 28 Jan 2016 22:32 pm

čaute, podarilo sa mi zachrániť 3 malé guramy zakrslé red, teraz už prijímajú sušenú potravu, mal som ich v spoločenskom akvarku, kde bola ponorená sieťková porodnička. Kŕmil som ich iba Sera mikron a sem tam vaječný žĺtok, artemie sa mi veľmi nechceli liahnuť a nebol ani čas. Bohužiaľ ani tentokrát som akosi úplne nevystihol vhodnú dobu. Po vylovení samičky , ktorá začala papkať ikry, som nechal samčeka, nech sa stará o budúce potomstvo. Lenže na druhý deň keď som sa vrátil z práce, samček už nebol pod hniezdom-polystyrénom a po hniezde ani známka, tak som ho vylovil tiež, čo ak. Dnes som si všimol, že mi v akva plávajú mikro rybky - 4 dňové, teda druhé potomstvo. Neviem koľko ich prežilo. Uvidíme, čas ukáže, ale asi ich bude viac než 3 :D :D :D.
Takže znovu nabieha sera mikron.
pepo1310
 
Príspevky: 16
Založený: 10 Okt 2015 20:08 pm

Re: Gurama krpatá [Colisa lalia] - odchov

Odoslaťod pepo1310 » 09 Feb 2016 22:32 pm

Momentálne mám v akva 2 samcov a jednu samicu. Viem, že pomer by mal byť opačný, lenže teraz jeden samec mi stavia hniezdo v pripravenom polystyréne vľavo, a ten druhý sa nedá zahanbiť a tak na pravej strane buduje pri filtri na voľnej hladine tiež. Takže si akva rozdelili na polovicu, jeden druhého vyháňa z tej svojej polky, ale ináč sú v kľude. Obaja odháňajú pri budovaní hniezda samičku, ale len tak jemne, nie sú to veľké šťuchance a ako keby súperili aj v dvorení, začínajú vábiť a lákať samičku, tak som zvedavý ako to dopadne.Kto z koho. Samička sa už predtým spárila jak z jedným, tak z druhým samčekom. takže momentálny pomer je 1:1 :twisted:
pepo1310
 
Príspevky: 16
Založený: 10 Okt 2015 20:08 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.