Diversa Startup 60 - 54L zalozenie



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod vad3r » 25 Dec 2013 11:57 am

Dobry den vsetkym Akvaristom

Som zacinajuci akvarista a precital som si toho zatial velmi malo ale uz teraz viem ze start som vobec nechytil. No kazdopadne akvarium bolo pre moju 4 rocnu dceru tak som ho skompletoval okamzite. Som zvedavy ako sa bude vyvijat dalej ale velke sance mu nedavam. Prikladam aj par fotiek. Uvedomte si ze 4 rocnemu dietatu vysvetlit ze 1t bude pozerat na odstatu vodu, 2t na rastlinky a 4t na rybky je nevysvetlitelne a nepochopitelne.
Kazdopadne Start akvaria prebehol nasledovne:

24.12. 11.45 kupeny komplet set, rastliny, korene, strk, rybky, proste vsetko.
12.30 Po prichode domov deti poctivo na obed spali takze vyumyvanie strku, vyluhovanie korenov.
13.30 vlozenie podkladu do akvaria, zaliatie vodou z vodovodu do 1/3.
14.00 sadenie rastliniek ak sa to da sadenim nazvat.
14.15 osadenie korenov.
14.30 doliatie vody z vodovu izbovej teploty do plna 1,5 cm pod okraj.
14.45 osadenie vnutorneho filtra, a ohrievaca.
15.00 pridanie Aquasafe 25ml, Algumin 25ml, plantamin 25ml, samozrejme zabudol som este ze penu vo filtry som tiez niecim napustil. heh :)
15.10 zalozenie krytu a vstavanie drobcov.
15.12. obrovska radost mojej dcerky a maminkine slzy od radosti nasej princezny.
18.00 uhyn prvej rybycky ale nie to uz len pre pobavenie. :):):):)
25.12. 7.15 vsetky rybky zijuuuuu. Aleluja.
8.00 ranne krmenie zivocistva. ;)

Nesvietime len v noci ked spime. ;):):)
Dufam ze som Vas aj trosku pobavil. ;), lebo aj takyto je zivot s 2 malymi detmi a ich nezabudnutelnou radostou. No ale bojujeme ako sa da som zvedavy aky to bude mat dalsi priebeh ;)

Diversa startup 60 komplet set:

akvarium 60x30x30cm obluk
kryt s osvetlenim 1x15W
vnutorny filter Claro 600 8W/600l/h
Ohrievac Elite 50W termostat

Rastliny:

tie ktore tam su :) latinske nazvy ba ani slovenske netusim

Rybky:

1x bojovnica
2x gubky

Dekoracie:

2x koren

Podklad:

dunajsky riecny strk 4-5cm

Co od Vas asi tak ocakavam:

Chcel by som to trosku zazelenit tak ak mozte poradte nazvy rastlin. Rybky budu stacit tie co tam su? Po pripade kedy mozem dokupit? kolko? a ake? Ale paci sa mi zatial byt akvaristickym novacikom. Aspon mam opat co to citat, a spoznavat. ;)
Prílohy
photo (1)upravene.jpg
Vysledok 4hod. prace
photoupravene.jpg
Vysledok 4hod. prace
vad3r
 
Príspevky: 16
Založený: 25 Dec 2013 11:14 am
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod vilo » 25 Dec 2013 12:11 pm

Hlavne nepridávať žiadne nové rybky, aspoň 1-2 týždne. Nechajte akvárium v kľude (t.j. bez zbytočných zásahov), kŕmte len symbolicky 1x denne, koľko ryby v priebehu 1/2 minúty zožerú.

Čo sa týka rastlín, najlepšie spravíte ak dokúpite z tých druhov čo už máte. Vzadu dominantná rastlina je Echinodorus (bleheri ?)- ten už nedokupujte, vysoké "trávy" sa mi javia ako nejaká Valisneria alebo Sagitaria ?, vpredu netuším - z tých by som dokúpil viacej
... neviem, rastlinkári budú možno iného názoru, podľa mňa celkovo nie je dobré kombinovať veľa druhov, keď ešte nemá človek skúsenosti. Radšej 2-3 druhy vo vačšom množstve a počkať, či sa rozrastú.
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod vilo » 25 Dec 2013 12:22 pm

ešte ma napadlo... tie podané hnojivá spolu s aquasafe-om sa asi minú účinku, ale radšej nehnojte. Rátajte s postupným objavením rias, pokiaľ ale rastliny začnú rásť, neriešte riasy chemikáliami, ale skôr potom dokúpte nejakú riasožravú rybku, napr. ancistrusa
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod vad3r » 25 Dec 2013 12:59 pm

dakujem za odpoved ;)
vad3r
 
Príspevky: 16
Založený: 25 Dec 2013 11:14 am
Bydlisko: Senica

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod martin_s » 25 Dec 2013 14:51 pm

Ancistrus az taky riasozravy nie je ako sa o nom hovori. Navyse by som do takehoto akvaria volil skor nieco mensie, napr. Otocinclus affinis. Samci gupky a bojovnica nemusi byt zrovna dobry napad. Pri takomto pocte ryb to akvarium ma sancu aj ked nebolo zabehnute, ale treba ho sledovat a castejsie menit vodu. Pripadne sa da trosku dopomoct vodou zo zabehnuteho akvaria.
Viac sa dozvies napr. v temach zabeh-t10782.html , zabeh-novej-nadrze-naockovanie-filtra-t7838.html a pod.
Treba pouzivat search.php a najdes tak aj mnoho tem napr. o akvariach podobnych velkosti v sekcii Vaše akváriá, kde mozes najst inspiraciu, ale aj temy o nenarocnych rastlinach, zakladani akvaria, kolobehu dusika a pod.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod vad3r » 25 Dec 2013 16:36 pm

to ano stale nieco citam ale uz mam ztoho hlavu ako melon, je toho velmi velmi vela ale postupne aj citanim a uvadzanim do praxe si myslim ze tomu porozumiem. Zatial je to pre mna vsetko nove, takze sa ucim. Ale pozitivne je ze viac hladik na akvarko ako predtym do monitoru. ;)
vad3r
 
Príspevky: 16
Založený: 25 Dec 2013 11:14 am
Bydlisko: Senica

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod vad3r » 25 Dec 2013 16:38 pm

a este kde mam take ryby zohnat v nasom zverimexe je toho po menej takze asi cisto akvaristika?
vad3r
 
Príspevky: 16
Založený: 25 Dec 2013 11:14 am
Bydlisko: Senica

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod Sunkafit » 25 Dec 2013 21:34 pm

Moja rada...tie male rastliny čo máte v predu nekupovať pri tom osvetlení podla mna uhynú...pýtajte si javsky mach anubiasy tie môžte priviazať na koren...prípadne hladajte nejake cryptocoryny............ryby aspon 2-3 týždne nijake nedávať inak to skončí slzami...nehnojiť 2 týždne...svietiť prvý týžden 5-6 hodín...postupne zvyšovať na cca 10-12 hodin pri tomto osvetlení..meniť každe 3 dni...30-50% vody prve 2 týždne
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod ichthys » 25 Dec 2013 22:00 pm

Najlepsie v akvaristike (treba si vsimat, v akom stave predavaju ryby, ci im tam neplavaju chore, zdochnute, zdeformovane - takej akvaristike sa oblukom vyhnut). S dalsimi rybami ale radsej pockat (s vynimkou nejakej uz spominanej riasozravej, pripadne nejakeho slimaka Ampullaria). Kedze je to bez zabehu, kriticky moze byt silny narast dusitanov v nasledujucich 1-2 tyzdnoch, tomu sa da predist castejsou vymenou casti vody za odstatu vodovodnu a doplnenie dostatkom rastlin moze tiez pomoct, hlavne rychlorastuce druhy napr. Hygrophila difformis. Tie dokazu vyuzit ten dusik z vody. Inak celkom pekne na prvy pokus, ale nepaci sa mi taketo urychlene zakladanie, aj 4 rocnemu dietatu je podla mna mozne vysvetlit, ze s rybickami treba pockat, lebo je to zivy tvor (nehovorim to ako teoretik). Urcite dokaze pochopit, ze aj jemu ste predsa najprv prichystali domcek, postielku a perinky, kym prislo na svet. Strk, korene, technika, napustenie vody to ano, to sa da hned, dokonca aj mnohe rastliny to zvladnu, ale s rybickami naozaj radsej pockat, a ist ich trebars aj spolu potom kupit... Samozrejme, vybrat nieco nenarocne a pred kupou aspon co-to postudovat. Tak sa clovek (aj dieta) vyhne sklamaniu a nema chut s tym po neuspechu seknut.
ichthys
 
Príspevky: 232
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2010 15:00 pm

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod astro » 25 Dec 2013 22:05 pm

Počkám si na tvoje ďalšie príspevky... teda ak sa s nami podelíš nielen o radosti ale aj o sklamania, ktorý ťa pri tomto postupe zaručene čakajú :|
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod c44 » 25 Dec 2013 22:13 pm

cele zle, bohuzial :( mal si si najskor o problematike nieco nastudovat, zalozit akva a po mesiaci s dcerou don vypustit rybicky. takto sa daleko nedostanes. je pravdepodobne, ze rybicky do mesiaca pokapu. akvaristika je maraton, nie beh na 100 metrov.
c44
 
Príspevky: 219
Založený: 27 Nov 2013 23:59 pm
Bydlisko: jedine Trenčín :)

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod martin_s » 25 Dec 2013 23:29 pm

astro napísal:Počkám si na tvoje ďalšie príspevky... teda ak sa s nami podelíš nielen o radosti ale aj o sklamania, ktorý ťa pri tomto postupe zaručene čakajú :|

Zarucene? To si nemyslim...

c44 napísal:cele zle, bohuzial :( mal si si najskor o problematike nieco nastudovat, zalozit akva a po mesiaci s dcerou don vypustit rybicky. takto sa daleko nedostanes. je pravdepodobne, ze rybicky do mesiaca pokapu. akvaristika je maraton, nie beh na 100 metrov.

Vobec nemusia pokapat do mesiaca a dokonca nemusia vobec.

Je to len o tom ako sa k chybe ktoru urobil postavi teraz... Plusom je ze hned akva neprerybnil, tak ako to robi vela zaciatocnikov. Pri prisposobeni udrzby, neprekrmovani, bez pridavania dalsich ryb kym sa nevytvori rovnovaha, pridanim rastlin ktore rovnovahe napomozu (hlavne rychlorastucich) a samozrejme studovanim informacii co a ako v akvariu funguje si myslim ze sa to da bez akychkolvek problemov hravo zvladnut. Je to len na vad3r-ovi ako sa k tomu postavi (mam z tych par prispevkov zatial dobry pocit) a kam to bude smerovat...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod TTjopo » 26 Dec 2013 00:29 am

Doporucil by som aj nejake plavajuce rastlinky ako napr Pistia.Ta z vody dokaze potiahnut dostatok dusika ktori sa bude momentalne v akva vytvarat a taktiez mierne bude tienit v zaciatkoch aby nenastupila riasa.Neskor ked bude treba viac svetla pre rastlinky tak sa moze vyhodit.Cim viac rastliniek bude v akva tym lepsie.Dalej doporucujem rozne druhy criptocorine.Je to nenarocna rastlinka ktorej sa dari v "kazdom akvariu"
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod vad3r » 26 Dec 2013 12:22 pm

Dakujem Vam za Vase rady a urcite si znich nieco zoberiem. Ale najskor dokupim tie rychlorastuce rastlinky co ste tu spominali. A tiez este jednu rybku riasozravu. A urcite sa s Vami podelim so vsetkym co bude nasledovat. Tak ked som sa na ten maraton dal tak to urcite nevzdam tak lahko. Este tu mam taku malu otazocku. Mam filter claro 600 bol sucastou setu, no co ma dost znepokojuje je ze ma docela velky prietok. Akvarium vobec nieje v klude a prud vody je taky silny ze aj rybky proti nemu maju problem plavat. Preto je asi bojovnica stale zalezena na filtrom. Pripajam foto ze ci tak moze byt osadeni. Ci mozem odpojit tu hadicku co som naznacil alebo aky ma vyznam. Zlozil som ho podla navodu. Neviem ani ci sa da vobec regulovat ten prud ale asi to bude podla molitanu filtra ktory je vo vnutri. Zda sa mi dost predimenzovany na 54L vody kedze ma prietok 600L/H. V sobotu pripojim nove foto pojdem na nakupy do akvaristiky. :)
Prílohy
zvyraznene111.jpg
vad3r
 
Príspevky: 16
Založený: 25 Dec 2013 11:14 am
Bydlisko: Senica

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod Sunkafit » 26 Dec 2013 12:50 pm

Dať filter nižšie aby bola rozstrekovacia rampa 1-2 cm pod hladinou a dierky nech smeruju rovno
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod TTjopo » 26 Dec 2013 13:09 pm

Tu hadicku odtial odpoj.Sluzi na nasavanie vzduchu k prevzdusnovaniu ktore je v rastlinom akvariu skor na skodu ako na uzitok kedze vzduchovanie vytlaca z vody Co2 ktore je potrebne pre rastlinky.Tie si dostatok O2 vytvoria sami aj pre osadku akvaria.
Tieto filtre byvaju vacsinou predimenzovane svojim prietokom a poddimenzovanie filtracnou hmotou.Az bude akva zabehnute tak to bude v podstate jedno lebo samotne akva s rastlinkami bude sluzit ako biofilter a dobe prudenie vody zabespeci rovnomerny prisun zivin po celom objeme nadrze.V zaciatkooch toto silne prudenie moze zneuzit stetinkova riasa ktora sa s oblubou vyskytuje v silnom prudeni vody predovsetkym na vypustiach (rampe) filtra.Idealne by bolo filter vymenit za nejaky externy , kde si mozes lepsie regulovat prietok a filter obsahuje ovela vacsiu filtracnu plochu pre osidlenie nitrifikacnych bakterii.Je to drahsia varianta no v tomto pripade najlepsia volba.Po pripade pouzit nejaky vonkajsi zavesny filter v ktorom sice nieje az o tolko viac filtracnej hmoty ale aspon nespati v akvarku.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod vad3r » 26 Dec 2013 13:21 pm

dakujem za odpoved, inak prudenie som trosku zreguloval.
vad3r
 
Príspevky: 16
Založený: 25 Dec 2013 11:14 am
Bydlisko: Senica

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod Milan666 » 26 Dec 2013 13:29 pm

Hlavne v akvaristike už nekupuj žiadné rybky, ani riasožravé. Každá rybka si riasami doplňuje (občas) svoj jedálniček. Rybka ako čistič rias je asi taký pravdivý ako "šťastie zlatej rybky v litrovej guli"
Prikláňam sa k názoru "c44", že problémy s rybkami ťa neminú, keďže si ich tam dal skoro. Ja nehovorím, že to isto nezvládnu, ale na prežitie potrebujú, alebo by potrebovali skúsenosti a tie ty len zbieraš, škoda! Už asi 1000 rokov, ak sa nemýlim, sa v každom médiu ktoré si zapneš,opakuje, že na vianoce sa živé darčeky nehodia.
Odpusť, ale ja som už raz taký. Rozhodol si sa, tak držím palce! Kúp si nenáročné, plávajúce rastliny a kopec. Nekupuj tie, čo sa ti páčia, pretože tie náročnejšie by mohli začať hniť a to by už bolo naozaj veľmi zle.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod TTjopo » 26 Dec 2013 13:35 pm

Ked sa budes drzat radami co si si v tejto teme precital tak je sanca ze preziju rybky a pokial budes dalej studovat nieco o akvaristike tak z tejto nadrzky moze byt casom pekne akva.
Medzi nami.Niekedy sa stava ze sa nazori akvaristov co ti chcu poradit tak rozchadzaju ze si nevies vybrat kedze nemas este tolko skusennosti.Niekedy si staci pozriet galeriu samotneho akvaristu a podla toho co tam zbadas sa rozhodnes ktoremu das za pravdu.Aby som niekoho neurazil nemyslel som tuto narazku nijako konkretne ja som to tak v zaciatkoch robil a myslim ze to fungovalo.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod vad3r » 26 Dec 2013 13:55 pm

jj dakujem Vam za odpovede a aj to tak robim, vzdy si prezriem aj uzivatela akvaristu ktory mi radi, pomaha, smeruje niekam a ak sa mi paci jeho robota, a to nielen paci ale aj stotoznuje s mojimy predstavami tak to beriem este viac. Kazdy sme raz zacinali a je jedno kedy ci uz na Vianoce abo v utorok :), no kazdopadne plati ze nikto uceny z neba nespadol a uci sa na vlastnych chybach. ;) Ja som sa na to dal vdaka mojej dcere, pretoze predtym sme mali doma biorb 15L gulu, potom 2 Biorb 15L a dcera sa do rybyciek zalubila. Do konca sa mi rybycky aj rozmnozovali ale nevydrzali ani nevyrastli lebo ich bud ostatny zozrali alebo ich scucol filter ale fotku by som ako dokaz este nasiel. Takze ked to zhrniem na zaciatku bolo splnit sen svojej dcere a teraz mozem povedat ze aj moj. Velmi ma to chytilo. Este raz Vam dakujem za vsetky odpovede ktore ste mi napisali a budete pisat ci uz zle, kriticke, alebo tie dobre, povzbudzujuce. A Milan666 je ti odpustene ;):):). TTjopo dakujem zatial davam v mnohom na teba. :):):)
vad3r
 
Príspevky: 16
Založený: 25 Dec 2013 11:14 am
Bydlisko: Senica

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod Milan666 » 26 Dec 2013 15:09 pm

Môžem trošku poopraviť?
Nie na vlastných chybách, ale na vlastných "rybách", chúdence
Dobre sa pripomenul, "alebo ich filter scucol", vedz, že toto sa stáva, keď rybka hľadá únik z prostredia nevhodného pre život, t.j. vysoké hodnoty dusíka a čpavku. Hľadá únikovú cestu. Za normálných okolností filter nikdy rybku nevtiahne. Snáď ešte externý, krevetku, či malinkú rybičku.
Takže máš zase doplnené vedomosti o niečo :)
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod vad3r » 26 Dec 2013 16:24 pm

aby som ta vyviedol z omylu tak boli to novo narodene rybky s Biorbu 15L. :) a o tie som prisiel.
vad3r
 
Príspevky: 16
Založený: 25 Dec 2013 11:14 am
Bydlisko: Senica

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod Milan666 » 26 Dec 2013 17:45 pm

Prečo sa srdíš? Ja ti zle nechcem. Z omylu ma nevyvedieš. mám akvária kde mám po dva vonkajšie filtre a rodia sa mi tam oveľa menšie rybky a myslíš, že ich vcucne? Nie.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa Startup 60 - 54L zalozenie

Odoslaťod vad3r » 26 Dec 2013 19:44 pm

ja som pisal ze bud ich vcuclo alebo mi ich ostatne ryby zozrali ale to je jedno nechaj to tak mas pravdu :)
vad3r
 
Príspevky: 16
Založený: 25 Dec 2013 11:14 am
Bydlisko: Senica

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.