300l malawi akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

300l malawi akva

Odoslaťod king » 06 Jan 2005 00:39 am

Obrázok

Akva uz s krytom finalna podoba.

Hruby objem:300l
Objem vody: 240l
Pozadie: travertinove kamene
Dno: piesok biely kremicity 1,3
Filter: JBL Cristal profi 500
Ohrievac: externy 300W
Osvetlenie: Sun-glo a Aqua-glo
Osadenstvo:Pseudotropheus Saulosi coral red 5x, Ps. Socolofi 6x, Labidochromis Gold 5x, Ps. Zebra 6x, Ps. Tr. Tiger 5, L. Nkhali 6x, Aulonocara Cobue 5x, Ancistrus 7x

Neskor planujem doplnit Tropheus Black Pemba

Rastliny:Anubias 4x

Ako sa vam to paci?
Naposledy upravil king dňa 01 Máj 2005 00:41 am, celkovo upravené 6 krát.
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Reklama

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod Facko » 06 Jan 2005 10:56 am

Aj ja raz budem mat take...:)
Az na to ze sa mi zda ze tam mas len male rybky, ale zase krasne... niektore poznam niektore nie... Ja by som do toho akva dal nejake meeki ale to je moj vkus :) ale je pekne, este dorob ten kryt a eno nuno :) prosto nadhera :) ja sa na take nieco len chystam, do nedavna som mal len take vselico v akva ale presedlavam na cichlidy...
Mam este taku question odkial mas take kamene?Aj ja cem... v akva mam zatial len zulu a kokos chcem tam dat nieco pekne... ale pozadie mam plasticke, z pol.obaleneho teramotmelom a na to strk a piesok... vid moje foto ale to moje to je len 60l akva a teraz je uz ine ako na foto...ale iba trocha...(foto v albume)
A este raz nice work ;)
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod Astrid » 06 Jan 2005 11:50 am

Mozno nie som prilis kompetentny clovek na hodnotenie cichlidoveho akvaria, ale predsa si dovolim malu pripomienku: Tych anubiasov bud viac alebo ziadne.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod Anet » 06 Jan 2005 12:02 pm

Tie skaly vyzeraju dost nestabilne, asi by som sa bala, aby nespadli :wink:
Ale akva sa mi paci, je peknucke :wink:
Obrázok používateľa
Anet
 
Príspevky: 69
Obrázky: 26
Založený: 25 Nov 2003 22:15 pm
Bydlisko: Dunajska Luzna

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod king » 06 Jan 2005 12:33 pm

To Facko: samozrejme ze ryby su male, akva ma mesiac a toto osadenstvo tam je presne tyzden. Predtym tam boli zivorodky na zabehnutie akva. Kamene su zo Spisskeho podhradia (z DK to nebudes mat daleko). Ak by mal niekto o tie kamene zaujem mam este nejake doma co mi ostali. (BA)

To Astrid: Anubiasov planujem samozrejme este viac (povodne boli tri ale jeden sa neujal). Musim ale pockat na svetlo potom to chcem doplnit. Uz rybycky krmim aj rastlinnym krmivom, dufam ze im daju pokoj.

To Anet: no kamene vyzeraju dost labilne, chcel som aby tam bolo co najviac skrysi a jaskyniek. Ale su zlepene a ked som skusal pevnost na sucho, tak to celkom stacilo. Dufam, ze vydrzia dlho biele. Prisavnici sa celkom snazia a dal som tam aj UV lampu.
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod Facko » 06 Jan 2005 13:14 pm

Ak by mal niekto o tie kamene zaujem mam este nejake doma co mi ostali. (BA)

No ja som na intraku v Ba a tu mam akva ak by sa dalo tie kamene tak by som sa rad po ne stavil ak niesu moc velke...

K tym anubiasom sa neboj maju tvrde listy a teda im daju pokoj od obzierania ale dost mozne ze ti budu casto plavat na povrchu... takze ich niecim prival... no mozno ti rypat nebudu ale poisti...
Ja osobne by som rastliny vobec nedaval... najprv som chcel ale ked som videl aj prirodne prostredie cichlid tak rastliny iba minimum...Niecim ich prosto tie anibiasi prival a budes mat pokoj...A ked tak kukam moj vkus strcit par zhlukov anubiasov na dva miesta... viac nie...Ale kazdy ma vlastne oko :)

Anet: Tie skaly vyzeraju dost nestabilne, asi by som sa bala, aby nespadli

No ja ti neviem nasiel som tam mozno dva kamene vyzerajuce nestabilne... ale tie rybi nemaju taku silu aby tam nieco valali su to dost velke skaly na zobce... a cichlidy potrebuju skryse ja ich mam malo a samci(thorichthys meeki) sa mi potom sem tam mlatia je to krasna podivana, naduria sa im cervene goliere a uz to zacne :) zatial su mlady tak si neublizia ale musim to vyriesit kym nepodrastu...Potom to uz bude o inom...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod Anet » 06 Jan 2005 17:11 pm

No ja ti neviem nasiel som tam mozno dva kamene vyzerajuce nestabilne... ale tie rybi nemaju taku silu aby tam nieco valali


Facko, viem, ze nemaju taku silu. Ale... Mame doma cichlidy a ked zacali hrabat, tak padli aj tie vacsie kamene :roll:
Obrázok používateľa
Anet
 
Príspevky: 69
Obrázky: 26
Založený: 25 Nov 2003 22:15 pm
Bydlisko: Dunajska Luzna

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod Facko » 06 Jan 2005 20:01 pm

Anet hmm tak to jo to dost mozne pokial su tie kamene na strku ale tie sa davaju na dno a az potom sa dava strk... :) Mozno minumum strku pod to...
Inac futuramam moj oblubeny serial :) I like it... and Leela :) hehe
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod JOCKER » 07 Jan 2005 00:37 am

Velmi pekne 8)
Naposledy upravil JOCKER dňa 09 Feb 2005 18:36 pm, celkovo upravené 1 krát.
JOCKER
 
Príspevky: 22
Založený: 21 Dec 2004 13:39 pm
Bydlisko: BA

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod king » 07 Jan 2005 21:28 pm

JOCKER napísal:Velmi pekne 8) . Este kamene zarastu riasov a bude to perfekt.
Nedas tam nejaky AFRICKY koren :?: .


No to velmi nechcem aby zarastli riasou, resp. robim vsetko preto aby nezarastli uvidime ako dlho vydrzia. Koren? Myslim, ze ten by sa tam nehodil. A pravdu povediac nie je nan ani velmi miesto. (Zalezi samozrejme na velkosti).
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod Ceco » 08 Jan 2005 01:09 am

Nechaj ich zarast. Aspon trochu. Bude to prirodzenejsie - bude to menej posobit ako mrtvy kamenolom. Prilis "sterilne" na moj vkus.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod JOCKER » 08 Jan 2005 15:31 pm

Tak to je v pohode.
Naposledy upravil JOCKER dňa 09 Feb 2005 18:37 pm, celkovo upravené 1 krát.
JOCKER
 
Príspevky: 22
Založený: 21 Dec 2004 13:39 pm
Bydlisko: BA

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod skala » 10 Jan 2005 10:58 am

Pises, ze velmi nechces, aby ti kamene zarastli riastou. Preco? Kvoli estetickemu dojmu? Ten jediny chapem, aj ked ho nezdielam.

A prakticka otazka - ako chces zabranit zarasteniu riasou, to by ma fakt zaujimalo. Je podla mna len jedine schodne riesenie - dostatok mladych cichlid. Aby si mi rozumel, tam kde ja chovam mlade, mam dost vela mladych jedincov. Riasy na kamenoch nestihaju rast, mlade ich vzdy odzobu. Ale dospele uz nie su tak poctive ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod king » 10 Jan 2005 22:08 pm

Ano z estetickeho dovodu. Ako tomu zabranit? Dufam, ze trochu pomozu prisavnici a dal som tam aj UVC. Ci myslis ze to nie je dost?
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod Papagaj » 10 Jan 2005 22:23 pm

Naozaj pekne a vyzera to aj na mastnu ivesticiu :)
Nech sa rybkam dari. Inac unas sa riasi nikdy nevyskitli v pripade ze nebolo moc silne svetlo (take ako sa dava do rastlinneho) a boli tam 2-4 dospeli ancistrusy taky nad 8 cm.
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod JOCKER » 10 Jan 2005 22:33 pm

To mas pravdu s estetickeho hladiska je to fakt.
Naposledy upravil JOCKER dňa 09 Feb 2005 18:38 pm, celkovo upravené 1 krát.
JOCKER
 
Príspevky: 22
Založený: 21 Dec 2004 13:39 pm
Bydlisko: BA

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod king » 10 Jan 2005 23:16 pm

Papagaj napísal:Naozaj pekne a vyzera to aj na mastnu ivesticiu :)
Nech sa rybkam dari. Inac unas sa riasi nikdy nevyskitli v pripade ze nebolo moc silne svetlo (take ako sa dava do rastlinneho) a boli tam 2-4 dospeli ancistrusy taky nad 8 cm.


Kolko svetla je optimum, aby som velmi nepodporoval riasy, mam naplanovane 2x40w - sun-glo a aqua-glo. Nie je to vela?
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod Atilla » 11 Jan 2005 09:14 am

akva je VELMI fajn kamene pekne (ake su tazke ?) - nexcel by som sa o to ale starat teraz su rybky male - nezjedia vela nevykadia vela - casom budu vacsie a v kazdej spare budu usadene 'kakanceky'
ak ti zdochne rybka alebo ochorie budes to musiet cele vybrat inak ju neodlovis cize pekne ale neprakticke

z toho zoznamu ryb co mas som mal len zebru a ancistrusa ale neverim ze bude rozdiel medzi pseudotropheusmi ked dorastu do 10 a viac cm zacnu si robit hniezda a budu hrabat a hrabat (aj napriek tomu ze kamene su na dne a nie na piesku (ten sa mi tiez paci je jemny)

treba si este uvedomit ze ryby vo vnutri sa v prirode zivia prevazne riasou tak preco sa zaoberat myslienkou nemat tam riasu (zelenu)
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod king » 11 Jan 2005 10:08 am

Atilla napísal:akva je VELMI fajn kamene pekne (ake su tazke ?) - nexcel by som sa o to ale starat teraz su rybky male - nezjedia vela nevykadia vela - casom budu vacsie a v kazdej spare budu usadene 'kakanceky'
ak ti zdochne rybka alebo ochorie budes to musiet cele vybrat inak ju neodlovis cize pekne ale neprakticke


Mas pravdu kamene su velke a tazke. A je problem sa dostat aj za ne.
Ale zase na druhej strane, nemam majland aby som si nieco podobne mohol vystavat z lavovych kamenov alebo z niecoho podobneho. Rozmyslal som este nad pozadim z polystyrenu ale to je tiez celkom nakladne a zda sa mi dost neprirodzene. Tieto kamene stali ako kazdy iny obycajny suter v lome.

Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody.
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod Papagaj » 11 Jan 2005 10:25 am

king napísal:Kolko svetla je optimum, aby som velmi nepodporoval riasy, mam naplanovane 2x40w - sun-glo a aqua-glo. Nie je to vela?


Ja som mal 250l(hruby objem) / 50w a nemal som 2-3 mesiace vobec zjadnu riasu .
Potom som spravil 80w a do tyzdna zacali riasi a uz rastu stale , uz snimi len bojujem ako sa da (respektive mojich 6 prisavnikou a 4 SAE)

Ale ty mas vecsi objem takze to vyzera ze to svetlo si trafil asi uplne presne.
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 300l malawi akva

Odoslaťod fero » 14 Jan 2005 08:25 am

king,
aj tak si dovolim povedat, ze sa tvorbe riasy nevyhnes. Je to len otazka casu a bude tam. A vobec nie je skareda :)
Mal som krasne biele kamene, nieco podobne ako ty no do 4 tyzdnov pomalicky zacali zarastat. Najprv som bol sklamany, teraz sa mi to celkom paci.
Obrázok používateľa
fero
 
Príspevky: 196
Obrázky: 25
Založený: 09 Apr 2003 13:04 pm
Bydlisko: Poprad


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.