kde zmizli rybičky?



Všetko okolo akvarijných rýb

kde zmizli rybičky?

Odoslaťod ywan » 13 Jan 2005 20:01 pm

Mám jeden problém, som začiatočník, akvarium mám 3 roky, mám ho na okrasu. Pred pol rokom začal vznikať môj problém. V akvariu som mal: 3x prísavníkov, 4x mrenky sumatranky, 4x neónky červené, 2x mečúňov, 1x labeo biocolor, 1x plytydoras costatus. Teraz mám v kavariu: 1x prísavník, 2x neónka, 1x platydoras costatus, 1x labeo biocolor. Medzitým som dokúpil 3x mrenky albínov. Na úpravu vody používam potrebné prípravky od Tetra, filter a ohrievač idú stále, rastlinky sú v pohode, osvetlenie tiež - všetko používam (bez problémov!) 3 roky.
Problém pozostáva v tom, že neviem kde za posledného pol roka zmizli rybičky. Predtým bolo všetko v pohode. Našiel som a vybral len jednu mŕtvu mrenku sumatranku.
ywan
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Jan 2005 18:51 pm

Reklama

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod Sanko2 » 13 Jan 2005 20:28 pm

no ja by som povedal ze tetry a zivirodky az take dlhozijuce niesu...neviem vsak co by sa mohlo stat s prisavnikmy..inac ak vsetky tieto rybky mas tri roky bez umrtia tak klobuk dole :) na to ze ako pises si zaciatocnik. ja len tolko...
Obrázok používateľa
Sanko2
 
Príspevky: 90
Obrázky: 5
Založený: 29 Okt 2004 19:13 pm

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod ywan » 13 Jan 2005 21:11 pm

Tie sumatranky a neónky som mal asi 1,5 - 2 roky, mečúne max. rok. Prísavniky, Labeo a Platydoras Costatus sú od začiatku.
ywan
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Jan 2005 18:51 pm

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod Ludo » 13 Jan 2005 21:32 pm

ywan napísal:Na úpravu vody používam potrebné prípravky od Tetra, filter a ohrievač idú


tie pripravky podla mna vobec niesu potrebne.
moje akvaria funguju aj bez pripravkov. od zalozenia som tam nedal ziadnu chemiu, iba hnojim tabletkami ferrotabs od JBL.
v minulosti som skusal aj vyrobky od firmy tetra ale velmi som rozdiel nevidel. Akvarium je maly kusok prirody, a priroda nepozna umelu chemiu.

ak ti akva funguje s pripravkami roky tak nevydim dovod aby si to menil, len podla mna su tie pripravky iba vymyslami firiem, ktore do nas tlacia, ze bez ich pripravkov nebude akvarium fungovat. a tak nas nutia kupovat ich vyrobky a nakoniec natom zarobie nase zbytocne vyhodene peniaze.

tie ich pripravky mozno maju vplyv na vodu, ale aj tak sa asi da zaobist aj bez nich.
:idea: :idea: :idea:
ale to uz je asi ina tema.

tie rybky mozno vyskocili (prisavnik neviem)
mas niecim zakryte akvarium?
:?:
Obrázok používateľa
Ludo
 
Príspevky: 182
Obrázky: 33
Založený: 26 Máj 2003 20:32 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod ywan » 13 Jan 2005 21:46 pm

Na obranu tej chémie musím povedať, že na začiatku som mal problémy aby my akvarko fungovalo správne, mám doma blbú vodu, od kedy používam chémiu je všetko ok.
Akvárium nemám zakryté, ale na druhej strane som nenašiel v jeho okolí žiadnu zdochnutú rybičku...
ywan
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Jan 2005 18:51 pm

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod Igypop » 14 Jan 2005 09:42 am

Pokiaľ ti rybka zdochne, tak prísavník si nej pochutí :?
Rovnako slimáky, ak ich tam máš v hojnom počte, dokážu za noc prakticky zlikvidovať nejakú zdochlinu. Ja vždy nájdem iba nejaké zvyšky zo zdoch. ryby (veľkosti tetry neónovej).
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod Ceco » 14 Jan 2005 09:42 am

Ludo napísal:Akvarium je maly kusok prirody, a priroda nepozna umelu chemiu...


Bohuzial, pozna. Az prilis dobre :(
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod ywan » 14 Jan 2005 10:26 am

Je mi jasné že prísavníky zožerú zdochnuté rybičky. Zožrali mi aj slimákov. Len by ma zaujímalo, ak mi tie rybičky zdochli a prísavníky ich zožrali, prečo vlastne zdochli?... A žeby prísavník zožral duhého prísavníka?
ywan
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Jan 2005 18:51 pm

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod dracula » 14 Jan 2005 10:47 am

prísavník zožraný prísavníkom? to neviem. Moji prísavníci, akoby mali úctu k mŕtvym rybám. Zomreli mi zatial tri, a cez noc sa ani jednej nedotkli. :D 8) A to mám tri kusy, dva majú okolo 8 cm........
A k tej chémii. Moj názor na nu je, že nieje vobec "potrebná". Chémiu som v akva ešte nikdy nepoužíval, ak nerátam lieky pre choré ryby - ale takéto liečenie sa tiež odohráva v separovanej nádrži. Takže do hlavného akva zatiaľ žiadna chémia nešla.......ale je to vec názoru, a dosť závisí od toho, ako tu už niekto napísal, od vody.......
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod adik » 14 Jan 2005 12:04 pm

Chovám rybky už desať rokov no chémiu som použil len raz pri ochorení rybiek. :oops: Ale otázka je ,kde sa podeli rybky?Ako už bolo spomenuté rybky majú tiež určitú dlžku života a za tri roky pokiaľ nepríde dová mlaď
sa ti to úbytkom rýb určite prejavý či už sa rozložia,skonzumujú ich iné rybky alebo vyskočia z nádrže.Prajem veľa zdaru v ďalšom chove. :D
Obrázok používateľa
adik
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Jan 2005 15:48 pm
Bydlisko: kuty

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod ywan » 14 Jan 2005 13:13 pm

Takže zatiaľ dík hoši za rady. Nemyslel som si, že rybičky mizli preto, lebo je to vekom. Ok. Mrenky možno zdochli. Mečúň vyskočiť mohol. Ale, napr. neonky som nemal ani pol roka, a som presvedčený, že vyskočiť nemohli. "Zmizli" dve. Prísavník mi ostal ten najstarší, má asi 7 cm. Prísavník albín "zlatý" (mal som ho možno 1,5 roka, mal 4 cm) a "závojový" (mal som ho rok, mal asi 4 cm) - tí dvaja neviem kde kua zmizli.
ywan
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Jan 2005 18:51 pm

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod Anet » 14 Jan 2005 14:02 pm

Neonky tiez mohli vyskocit. Nedavno som jednu nasla ususenu :cry:
Obrázok používateľa
Anet
 
Príspevky: 69
Obrázky: 26
Založený: 25 Nov 2003 22:15 pm
Bydlisko: Dunajska Luzna

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod ywan » 14 Jan 2005 14:19 pm

Ok. Beriem. Aj neonky teda vyskočili. Stále ale neviem čo sa stalo s prísavníkmi. Žiadne zdochlinky, žiadne suši.
ywan
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Jan 2005 18:51 pm

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod e1 » 14 Jan 2005 14:20 pm

moje skusenosti - neonky mi v priemere vydrzia rok.
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod Peter » 16 Jan 2005 09:43 am

Od zaciatku som rozmyslal nad tymi prisavnikmi, pretoze ubytok ostatnych ryb je takmer normalny. Aj ked sa mi ten tvoj "pohyb" za tri roky zda dost velky. Rybka vecsinou ak citi, ze ide umriet tak sa dakde zasije do husteho porastu, do jaskynky, za kamen a pod., vsimol som si to viackrat. Vlastne len raz som zazil plavajucu zdochlinku na hladine. Ak tam uviazne, tak ju ostatne ryby jednoducho zozeru a nemusia to byt len prisavniky a male kosticky sotva najdes. Neonky nie su stabilne ryby, dost umieraju. Tie prisavniky ale boli dost male, 4cm je nic a vzhladom na ich sposob zivota a snahu sa schovavat, budu ich ostatky najskor niekde pod skalou, korenom, za skalou a pod, ale tu tiez uz ziadne kosticky nenajdes, lebo zomreli malicke. Ak ta to velmi trapi, nezostava nic ine len prenurat akva. Ako dlho ti chybaju tie prisavniky? Lebo, ak nie dlho, tak treba urobit priekum aj cez noc s baterkou. Mne zmizol prisavnik a po mesiaci som ho objavil vo komore filtra, ziveho, zdraveho a vypaseneho, ale o tom som uz tu pisal. Skor sa treba zamysliet preco umieraju.... Sumatranky zmizli vsetky?
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod ywan » 18 Jan 2005 23:28 pm

Sumatranky postupne pomizmli vsetky (pred dvoma dnami zmizli aj neonky - a to som den predtym namontoval aj vrchne sklo - aby nahodou nevysocili). Asi pred mesiacom som dokupil 3 sumatranky - albinky. Teraz pozorujem ze kazda je "ukryta" v rohu akvarka. Akonahle im davam zrat tak pribehnu vsetky. Ale v poslednej dobe pozorujem, ze ak niektora sa ukaze "v strede" akvarka hned vystartuje labeo a nahana ich. Predtym som to akosi nespozoroval. Nemoze byt pricinou prave to labeo?
Co sa tyka tych prisavnikov, neviem povedat kedy presne zmizli, ale asi v tom case ako zacali miznut aj ostatne rybicky. Akvarko som prezeral, ale nie su ani pod korenom, ani v jaskyni. Inde sa nemali moznost skryt.
ywan
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Jan 2005 18:51 pm

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod Papagaj » 19 Jan 2005 15:46 pm

Labeo moze byt pricina vsetkeho . Ake velke je ? To je odst neznasanliva ryba ale hlavne ku svojmu druhu. A je aj teritorialna , ake velke je to akvarko ? Podla mna si labeo mohlo dat kludne nocny lov na neonky :(
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod ywan » 19 Jan 2005 16:06 pm

Akvarko je male. 40 litrove. Labeo moze mat 7-8 cm. Moze to sposobovat on?
ywan
 
Príspevky: 8
Založený: 13 Jan 2005 18:51 pm

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod Papagaj » 19 Jan 2005 16:28 pm

Uhm no to bude nataku rybycku asi malo mne v akvaristike povedal ked som chcel kupovat 2ks ze ci mam aspon 1.5m dlhe akvarko aby si neliezli do teritoria navzajom (lebo ze by sa vraj skaredo bili) tak som nekupil ani jedneho . Ale pockaj co ti ktomu povie este niekdo kdo ich chova.
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod _daRK » 19 Jan 2005 17:18 pm

Nemas doma macku ? :)
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod Phantom » 19 Jan 2005 21:22 pm

Mam tiez labeo a veru ryby ponahana ale obzrate ryby nemam,inac kamarat dal dve labea do jedneho akvaria a jedno labeo za tyzden death:(
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: kde zmizli rybičky?

Odoslaťod emkac » 22 Feb 2015 11:38 am

uz je to sice neaktualne, na temu som natrafil nahodou, ale moj tip je Platydoras costatus..... nam ti hajzlici par rokov zili v akvarku bez problemov, kde tu zmizla rybka (asi zomrela a bola hromadne zozrata), ale na poslednej burze som kupil cca 20 neoniek a 10 tetier cervenohlavych a dva Platydorasy ich zjedli behom troch dni vsetky (az na par kuskov)
Naposledy upravil martin_s dňa 22 Feb 2015 13:13 pm, celkovo upravené 1 krát.
Dôvod: Odstranena inzercia. http://www.akva.sk/clanky/pravidla_diskusie.php bod 17.
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.