Problem s prisavnikom



Všetko okolo akvarijných rýb

Problem s prisavnikom

Odoslaťod Facko » 11 Jan 2005 10:37 am

Ahojte kupil som som pred tyzdnom parik prisavnikov.Dnes rano ked samicka vyliezla spoza kamenou som si vsimol ze ma nafuknute brucho, teraz je len v predu, opreta o kraj steny a nehybe sa, len tak sem tam. Neviem ci moze byt v takom mladom veku uz kotna alebo ako to nazvat :) alebo to je nejaka choroba.Samcek ma uz male vyrastky a maju dlzku asi tak 5-6cm.Samcek je v poriadku.
Diki
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Problem s prisavnikom

Odoslaťod majko » 11 Jan 2005 13:05 pm

Facko napísal: Neviem ci moze byt v takom mladom veku uz kotna alebo ako to nazvat :)

Podla mna ked uz vies rozoznat samceka od samicky, tak uz by kotna mala byt:-). U mna som to videl tak po 1 roku :?:.
Facko napísal:Samcek ma uz male vyrastky a maju dlzku asi tak 5-6cm.
Diki

WAW ak maju vyrastky 6cm aky je velky samcek ? :mrgreen:
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Problem s prisavnikom

Odoslaťod Facko » 11 Jan 2005 13:23 pm

:o ups to tak nebolo myslene myslel som to tak ze prisvaniky maju dlzku 5-6cm :lol: no ale to si asi pochopil tak sa ospravadlnujem za moju nedokonalost :)A tie samcekove vyrastky mozu byt tak 0.5cm.
Ale k veci, ona ma to brusko dost velke, sa ani prisat na skalu nemoze, totiz od kedy som ich mal, stale boli zalezene... a pred tyzdnom, ked som ich kupil, tak take brusisko nemala...neviem ci vobec nejake mala...
Diki
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Problem s prisavnikom

Odoslaťod Pejo » 11 Jan 2005 14:59 pm

toto iste sa stalo aj mojej samici prisavnika. do troch dni zvecsila objem brucha trojnasobne.mal som ju uz skoro rok a samca som s nou nemal. na stvrty den uhynula :( .nezistil som co to bolo za chorobu alebo preco sa to stalo.
Obrázok používateľa
Pejo
 
Príspevky: 33
Obrázky: 1
Založený: 28 Mar 2004 20:15 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s prisavnikom

Odoslaťod Facko » 11 Jan 2005 15:06 pm

no prave som hladal a nasiel je to vodnatelka...Je na to liek je to malinka flasticka za vyse 200sk a kedze som studen tak si to nemozem dovolit...Dal som ju mimo nechal som jej povodnu teplotu a dal som jej MULTI-MEDIKAL a teraz sa uz len modlit a dufat ze nezhynie...bojim bojim, najhorsie na tom je to ze bola stale zalezena a az dnes sa ukazala...ako keby mi chcela dat vediet pomoz mi... :( chudatko
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Problem s prisavnikom

Odoslaťod Facko » 14 Jan 2005 18:09 pm

Zdravim... To som zase ja, mam taky problem to chudatko mi po 2 dnoch zhynulo...Kupoval som ju naraz so samcekom, ale samcek je stale zalezeny.Stale cucka jednu skalu z vnutra...Najprv som myslel ze je to ok, ale dnes som kupil druhu samicku(v tom istom shope) ale ta v pohodicke lozi, myslite ze moze byt tiez chory, alebo je to normalne?
Ak chcete do albumu som vlozil foto tej skaly kde je zalezeny... (foto je robena mobilo tak to nieje kto vie co...)
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Problem s prisavnikom

Odoslaťod dracula » 14 Jan 2005 19:45 pm

moj najvacsi prisavnik /cca 7 cm/ sa správa tiež všeliako. Niekedy akoby sa naštve a 4 dni nerobí nič iné iba cucia predné sklo. Niekedy ho chytí niečo ako útlm, a 5 dní ho neviem nájsť. Dosť často sa mi ho ale podarí z úkrytu vylákať na žrádlo. Jedna tabletka pred jeho úkryt a okamžite po nej vypáli ako raketa. Skúšal si niečo podobné???
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s prisavnikom

Odoslaťod Facko » 14 Jan 2005 20:31 pm

nie neskusal.. ani neviem ze sa prisavnikom davaju nejake tabletky... ak mi poradis ake rad kupim nech si aj on pochutna :)
Zatial diki
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Problem s prisavnikom

Odoslaťod dracula » 15 Jan 2005 16:38 pm

Je to normálne predávaná zložka potravy. Je vhodná pre akváriové ryby žijúce u dna - prísavníky, pancierničky..... Ja osobne mám Tablets bottom od Dajana PET.....stály myslím 68,- sk.......
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s prisavnikom

Odoslaťod Facko » 15 Jan 2005 20:32 pm

Ok diki ti moc pojdem kupit... som zvedavy ako na to budu reagovat...
Ty im to tam len tak hodis alebo ako?
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Problem s prisavnikom

Odoslaťod dracula » 15 Jan 2005 21:03 pm

Ked im to davam cez den, tak sa vzdy snazim, aby to bolo niekde v ich blizkosti, alebo niekde do spleti rastlín, kde si to ostatné ryby nevsimnu. Zo zaciatku sa mi totiz stávalo, ze sa do toho pustili prakticky vsetky ryby - najme Black molly - a prísavníky akosi nemaly nervy na to aby sa s nimi o to handrkovali. Ked to ale ryby rozbombarduju do takeho stadia ze uz to nieje prakticky tableta, ale mini kusky po dne, medzi kamienkami, prisavnici si to v klude scucaju....Teraz som im to zacal dávat az ked zhasnem, a ostatne ryby to prakticky nevidia. Rano po tej tablete nieje ani zmienka.......
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s prisavnikom

Odoslaťod Peter » 16 Jan 2005 08:35 am

Prisavniky su nocne rybky. V tme sa citia najlepsie. preto vecsinu dna travia ukryte v nejakej jaskynke, rurke, prisate odspodu na koren a pod. Zavisi to od ich veku, ked su mlade este ich vidno aj cez den, alebo prisate na sklo. Casom sa uz po skle nebudu liapat. Trochu to zavisi aj od hierarchie (a mnozstva prisavnikov v akva a velkosti akva), slabsie jedince sa viac objavuju cez den, ako v noci, lebo vtedy dominantne spia. Takze ked ho cez den neuvidis nemusi to znamenat nic. Prisavniky maju radi zelenu potravu a preto je vhodne im kupovat tie tablety a spirulinove vlocky (aby sa nevrhali na rastlinky). Takisto potrebuju koren, ktoru okusuju koli traveniu. Vodnatielka je nebezpecna choroba, moze ohrozit aj dalsie ryby. Ak bol parik prineseny sucasne, je moznost ze ju ma aj samcek. Ale prisavniky su velmi odolne rybky, takze mozno to prekona. Multimedikal nie je liek, sluzi skor na prevenciu.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Problem s prisavnikom

Odoslaťod Facko » 16 Jan 2005 10:43 am

No jo to viem ze je to skor na prevenciu ako na liecenie ale nic ineho som po ruke nemal a ma to predsa len nejake tie liecive ucinky...
A k tomu ze ci su to nocne zvierat...Je to pravda to viem, povedal by som aj to ze su strasne plache...Ked niesom v izbe alebo som zalezeny prisavnik si vylezie a cucka aj sklo alebo skaly z vonka, ako nahle pridem tak sa schova...hmm :)
Zajtra im pojdem kupit tu papu nech im chutna..
Diki za rady...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.