86l Amazon style



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

86l Amazon style

Odoslaťod Mankois » 10 Jan 2014 20:32 pm

Čaute, ta idem si konečne po dlhom študovaní a prerábaní mojich plánov založiť nové akvárium. Idem si urobiť akva v štýle Amazonky, ale nechcem biotop Amazonka-čiže nechcem čisto amazonské ryby a rastliny. Nejako takto si to predstavujem, len oveľa viac rastlín: https://www.google.sk/search?q=amazonka ... B800%3B521 Plánujem tam dať aj pozadie vlastnej výroby, čo najtenšie aby som rybkám ubral čo najmenej priestoru. Prosbu o skombinovaní rybičiek ktoré sa mi páčia som už dal do jednej témy. Postupne budem pridávať fotky zo zakladania atď. Teraz chcem trocha popísať techniku atď. aby ste ma mohli skritizovať :D
Tak v prvom rade substrát. Plánujem JBL aquabasis plus ako výživové dno a na to JBL Manado. Myslíte že bude stačiť 2,5l aquabasis a 10l manada? Akú vrstvu u skla a vzadu by som mal dať? Tento substrát sa mi páči a podľa mňa sa hodí do takéhoto junglového typu akva a k tmavému pozadiu.
Filter by som chcel poriešiť domácej výroby, viem že to nie je najšťastnejší nápad ale mám na to zopár dôvodov. Chcel by som to urobiť z klasickej vodotesnej nádoby do ktorej dám molitan rôznej hrúbky a na vrch vatu, do toho nejaké čerpadlo, napr. EHEIM compact 600 by stačil? Výtokovú trysku, niečo od JBL na bok akva a saciu trubicu by som chcel zabudovať do pozadia.
Ohrievač myslím že by stačil od ATMANA 75W. Osvetlenie by som chcel klasiku, trubice ktoré zabudujem do vyrobeného krytu.
CO2 som plánoval bio-kvas, možno od RATAJA ale namiesto kamienku tam hodím difúzor. Potom ešte dokúpim nejaké pH, co2 testy, hnojivká pre rastlinky, ale tie majú ešte čas. Snáď som na nič podstatné nezabudol, keď začnem so zakladaním tak tu potom hodím fotky. Inak chcem sa ešte opýtať či dávate sklo na akva aj ak máte kryt s osvetlením.

Tak to je asi všetko, prosím o vyjadrenie :) :)
Mankois
 
Príspevky: 37
Založený: 20 Júl 2013 19:13 pm

Reklama

Re: 86l Amazon style

Odoslaťod Mankois » 11 Jan 2014 12:52 pm

Chcem sa ešte opýtať či niekto kupoval rastlinky od tropici 1-2 grow a aký má priemer tá nádoba? Lebo neviem koľko mám tých nádob kúpiť.
Mankois
 
Príspevky: 37
Založený: 20 Júl 2013 19:13 pm

Re: 86l Amazon style

Odoslaťod Filip_Renco » 12 Jan 2014 14:50 pm

myslím že cez difúzor biokvas nepôjde, nepretlačí bubliny cez keramickú membránu, takže difúzor jedine s tlakovou fľašou.
Btw. Mal som aj ja biokvas a neni to nič moc, treba poriadny Co2 set kúpiť, už sa dajú zohnať dneska relatívne lacno.
Filip_Renco
 
Príspevky: 45
Založený: 26 Mar 2013 10:29 am
Bydlisko: Banská Bystrica


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.