gegooslavove 182L akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod Giftzahn » 15 Jan 2014 08:55 am

njn, ono akva pre karasy vyzera uplne inak ... sak preco nie karas "lesny vodny stocny" je fesna rybka ... ale rozhodne do akva ake mas ty nepatri ... zasluzil by si aspon 300L akva ( a byt v hufiku ) .. pekne strukturovane t.j. kamene, korene, hrubsi strk, kvalitnu filtraciu a plus vhodne rastlinky ... ako tu uz bolo spomenute skor smerom k teplotam 18 - 20C ... labyrintky co mas v akva potrebuju zase trosku vyssie teploty tak okolo 24 - 26C ... cize ten tvoj mix rybiek v akva je kompletne zly .... :wink:

myslim ze dusikovu tsunami celkom zvladam


jj, to ti naslovo verim ... ty dusikovu tsunami isto zvladnes ... otazkou zostava ci aj tvoja osadka = rybky ... jaj a na magicku rovnicu L/ryba rozhodne rychlo zabudni ... nefunguje ani trosku to mi mozes verit ... :mrgreen:

ano ja chcem ryby a rastliny nie ze kupim akvarko a nemam sajny


njn, nezda sa mi zeby si chcel rastlinky ... nakolko zatial to co si vytvoril je uplny fail = zle .... cize asi vela "sajny" nemas ... teda ak skutocne chces rastlinne akva plus rybky .... mal by si poriesit karasov ... zial ti a rastlinne akva maju +/- 0 kompatibilitu ... pokial by si trochu "sajny" mal tak zabiehas akva minimalne mesiac pripadne aj viac ... pri zakladani akva aspon 80% plochy akva je osadenych rastlinkami ( teda ak ides smerok k rastlinnemu akva) ... CO2 flasa, redukcak, ihlak su "ïn place" a uz usilovne bubles .... atd. atd. atd. ... a samozrejme do akva nenapchas karasov, labyrintky atd. a duplom nie dokial nie je zabehnute .... :wink:

ja niesom 15 rocna teenska


njn, nesudme nerozvazne ... ze ano .... ako hovori evanielium a pan farar ... :lol: ... sorry ale takyto setup by ani "15 rocna teenska" odfarbena na blond nespravila .... ta by si aspon poradit dala .... a uz som zopar akva setupov "nast-rocnych" videl ... a ver mi dost by si sa cervenal ... cize netreba "nast-rocnych" podcenovat / zhadovat len preto ze maju "nizke cislo" ...:wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod luko36 » 15 Jan 2014 10:22 am

no tak su dve skupiny akvaristov..... tý čo chcu mať radosť z krasneho kuska živej prírody a chcu aby sa osadke vytvorili čo najlepšie podmienky a to tvori GRO ich radosti a naplne.
druha skupina chce rybky na ktore sa bude pozerať, čim viac ryb sa tam hemži, tým lepšie, to v akých podmienkach tie živočíchy žijú
proste ignoruju a ani si nechcu pripustit myšlienku že by sa mali venovať tvorbe podmienok ktore by im zlepšili podmienky....
pretože akvarium je pre nich len okrasa(bytový doplnok) ktora im ma služiť.
tak to vidim aspon ja.
Naposledy upravil luko36 dňa 15 Jan 2014 10:23 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod gegooslav » 15 Jan 2014 10:22 am

jedna vec je napisane druha vec je zmerane mam dve ryby a iste autor clanku to nemyslel tak ze dve karasy v 180 litrovom akva spravia 100 mg/L NO3 za predpokladu ze to bude rastline akva dokonca mi to vyhovuje ja sa nedrzim slepo nejakych kniziek aj bibliu beriem z rezervou , a iste jedovate ale pre nejake druhy citlive na dusicnany a diskusy tam davat nejdem . Citam si a meriam skusam nie vsetko co sa napise je automaticky zakon .Kvanta ludi ich v spolocenskej nadrzi ma a je to v poriadku . Ide o to prisposobit rybam podmienky a nie drzat sa nejakeho clanku zubami a nechtami , 0,05 NO2 nieje v poriadku ale po namnozeni bakterii sa to do poriadku da akvarium je v podstate v zabehu nemoze sa to brat ako stabilna hodnota na xx dni dopredu .

@Giftzahn co ti na to poviem ? V ramci reguli ktore ty uznavas pravdu mas ale vtip stale v tom ze vsetko co si mi napisal ja dokazem vyvratit akvarium mam a funguje podla aj podla môjho , moj mix je len netradicny nie kompletne zly , kompletne zly je napriklad mäsozrave pirane a karasy to je kompletne zly . Zvladam dusikovu tsunami ziadne ryby nedychaju hore , a bez ryb prve dni bolo NO3 na cez stupnicu meratelnosti testu cize je to skorej na ustupe . Moja magicka kombinacia v starom akvarku fungovala mal som ho ze totalne prerybnene a fungovalo to . Nezda sa ti pozri si fotky stareho 85 L akvaria tie rastliny su z neho a aj v tomto to tak bude ale treba na to cas ja nevyhodim 50 € za to aby som mal hned plne akvarium rastlin oni sa namnozia pekne postupne co v pripade cabomby , egerie , valisnerie a kryptokryn je otazka mesiaca a pol priblizne . PO mesiaci bude 80 % tomu ver ale vsetko ma svoj cas .
CO2 flasa, redukcak, ihlak su "ïn place" a uz usilovne bubles .... atd. atd. atd.
aha cize dokym to takto nieje nieje to rastlinne akvarium hm dobry nazor len nieje high tech rastline ale rastline je , na pridavanie co2 mam malo svetla ( 0,46 w/l ) i ked tato hodnota je uz davno zburana cital som o tom clanok ze je to predpotopne hodnotenie pri trubiciach t12 z roku 5 ale to je jedno . Dalsia vec cena proste nemam na to 70 - 80 € , Sak uvidis za mesiac ako to bude vyzerat . Ale chapem je to diskusia v niecom ti za pravdu dam v niecom nie a skusenostami viem ze mi to aj tak fungovat bude , ale zeby si nepovedal ze si to k srdcu neberiem skusim 2 panciernickov na rypanie dna .
Naposledy upravil gegooslav dňa 15 Jan 2014 10:31 am, celkovo upravené 1 krát.
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod gegooslav » 15 Jan 2014 10:30 am

su dve skupiny akvaristov ty ktory si nieco precitaju a drzia sa toho zubami nechtami a potom taky ktory zaexperimentuju a zistia ze to ide aj inak , tie clanky pisal ties len clovek boh vie aky greenpeasak ked chce mat karasa v 300 L akvarku nech sa paci , ja to riesim tak ze ich tam supnem 2 krat odporucanej hodnote kedze viem ze je to podla mna podhodnotene a meriam dusicnany a sledujem spravnie ryb , ak sa neobhryzaju a dusicnany nevystupia nad 15 mg/L tak je to v poriadku a moze to tak byt , a ak maju ryby este sklon k mnozeniu tak si nemyslim ze trpia psychickou nepohodou . Ja niesom ten ze si precita nejaky navod a ide podla neho nerobim to tak nikde a nikdy a zatial sa mi dari. Mam predsa vlastnu hlavu niesom slepa ovca co pocuva vsetko co sa jej povie .
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod martin_s » 15 Jan 2014 10:45 am

Ja sa len divim jednej veci, a to ze do tejto temy este niekto vobec niekto prispieva a nie to este ze sa gegoosllavovi snazi nieco poradit, co je ale ABSOLUTNE ZBYTOCNYM MRHANIM CASU A ENERGIE...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod Sunkafit » 15 Jan 2014 11:02 am

Podľa mňa sú ľudia zo zdravím rozumom že keď sa na akváriu pozrú tak vedia ako a prečo má nejak vyzerať nemusí to byť nijaký aquascaping a druhy sú idioti ktorý mmajú vsugerovanu predstavu a vôbec im nevadí že majú v 100l akva tolstolobika a vstrede zapichnutu jednu rastlinu a capkaju sa po pleciach aky sú machri....to je tvoj pripad
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod gegooslav » 15 Jan 2014 11:11 am

tak uvidime za mesiac aky tam bude porast :)
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod M.i.s.o » 15 Jan 2014 11:53 am

viac CO2 nez svetla nevadi, ale nedostatok CO2 k svetlu uz hej + ked tam nalejes kopu hnojiva tak mas o riasu postarane. EI mozes pouzit iba v pripade ze tvoje svetlo je uplne dostatocne pre rastliny ktore mas a hlavne CO2 nemoze byt limitne.
Toto sa vsak bavime o rastlinnych akvariach k comu ma to tvoje este daleko
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod gegooslav » 15 Jan 2014 11:56 am

dobre v poriadku som si toho vedomy ze teraz tam este nieje mnoho rastlin cize aku metodu by si mi navrhoval za predpokladu ze co2 nemam a momentalne hodnoty na zaklade prepoctu cez tielmanovu tabulku ( ph vs KH ) je na urovni 24 mg co2 /L hnojovo mam pmdd cmb bez KNO3 kolko ml mam naliat denne ? nedostatok asi nemam svetlo je celkom ok ked nepridavam co2 , ale ako vravim ja aj ty mam zatial malo rastlin ked zarastie 80 % zrejme bude Co2 nizke , keby ze tie co2 sety nestoja 80 € aj by som o tom uvazoval :) tak aspon zatial , v tomto si poradit dam :)
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod M.i.s.o » 15 Jan 2014 12:55 pm

CO2 nieje nutne, zvlast pri tvojom svetle, treba ale vybrat rastliny ktore budu pod tym svetlom prozperovat
http://www.rostlinna-akvaria.cz/clanky/hnojeni
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod aivenhov » 15 Jan 2014 13:01 pm

Čo sa týka CO2 máš v podstate 4 možnosti:
1, CO2 set (fľaša, redukčný a ihlový ventil , ...)
2, CO2 z kvasníc
3, CO2 z TIBI
4, Bez CO2

CO2 dodávať z vonka (sety, flaše, ...) nie je nevyhnutné, ale treba tomu prispôsobiť rastliny.

Ono je to spolu s hnojivom niećo ako labilné váhy a každé akva je svoj ekosystém = baktérie, dno, ryby, rastliny, voda.
V zásade buď pôjdeš cestou pokus omyl, čo je dosť drastické, alebo pomaly, alebo formou testov. Nebudem hodnotiť osádku akva, tam spoločnú reč nenájdeme.
Hlavné je že, priznajme si, máš tam veľa veľkých rýb, čo znamená veľa odpadu z nich. V pomere k tomu málo rastlín ktoré by si s ním poradili. Na tvojom mieste by som tam podával veľa nenáročných rastlín. Jednak sú pomerne odolné a na druhú stranu ak to neprežijú, tak nie sú drahé. Postupom času zistíš, čo ti tam rastie a čo jednoducho nie.
Obrázok používateľa
aivenhov
 
Príspevky: 290
Založený: 01 Jan 2012 16:03 pm

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod gegooslav » 15 Jan 2014 13:09 pm

ok citam na tej stranke riesili aj to osvetlenie akvaria a meranie pur a par a podla toho mam celkom dost svetla tj vsade mam cca 19-65 µmol PAR pri dne a pri hladine aj 200 µmol PAR cize zrejme u mna casom bude limitujuci faktor co2 to neni dobre ... , ohladom rastlin co mam tak tam sa vopcham do tych medzi vid tu http://prirodni-akvarium.cz/index.php?id=naroky no nic idem studovat a skusat :) mam podany tiket a ked vyjde tak teraz nekupim kraviny ale investujem do toho setu co2 i ked mam urcite vyhrady ale to je jedno mam totis strach ze sa nieco pokazi a otravi mi to ryby . no ano tie labilne vahy a zrejme metoda pokus omyl bude ta najlepsia volba , ano prizname mam vela ryb cize nedavam Kno3 do hnojiva , ano momentalny stav je taky ale skusenostou viem ze cabomba pri mojich podmienkach rastie 2 cm / den , egeria podobne cize cca raz tyzdene mozem zasadit dalsie 14 cm odrezky , cize ako som povedal za mesiac to bude 80 % plochy dna
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod M.i.s.o » 15 Jan 2014 13:33 pm

ja by som na tvojom mieste teraz do CO2 nesiel, zbytocne dalsia vec co musis riesit pri com mas z toho trochu hokej uz teraz. nasad menej narocne rastliny nastuduj si ako sa hnoji do takeho akvarka nech sa mas aspon od coho odrazit a casom uvidis.
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod gegooslav » 15 Jan 2014 13:44 pm

pravdu mas co2 az ked bude 80 % akvarka zarastene , no neviem sa rozhodnut aku metodu mam pouzit kedze nikde nieje zohladnene pocet rastlin jedine co mi ako tak dava zmysel je nejaka upravena metoda ei ze dneska pridam dajme tomu 1 ml pmdd preratam to na mg/L zmeriam presne mnozstvo a za 24 hodin zmeriam ubytok a podla toho budem pridavat
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod aivenhov » 15 Jan 2014 15:12 pm

Niekde som čítal, že pri začínaní hnojením by sa mala používať cca 1/4 odporúčanej normálnej dávky. Každopádne sa podľa rastu a spotrebe živín sa postupne dávka upravuje.
Obrázok používateľa
aivenhov
 
Príspevky: 290
Založený: 01 Jan 2012 16:03 pm

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod cezar.milan » 15 Jan 2014 16:22 pm

Mňa by len zaujímala značka testov a aké su to vôbec testy.
V Austrálií sa dobre darí europským prasatám, je ich tam ako maku, nehovoriac o králikoch europských, tak prečo nemať prasa spolu s králikom, klokanom, koalou..................
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod gegooslav » 15 Jan 2014 17:16 pm

asi rataj , no ako ja stale svoje ty stale svoje sustred sa na temu. Prasata ostavaju v chlieve :)
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod cezar.milan » 15 Jan 2014 19:58 pm

Keby si tie karasy dal preč, resp. keby si ich dal tam kde im naozaj bude tak ako oni potrebujú, tak mi ver, že každý zmení prístup a nebudeš musieť čítať samé výtky.

Asi Rataj, hmmm, tie nie sú teda nič moc. Skús NO2 od JBL a potom napíš výsledok
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod gegooslav » 15 Jan 2014 20:49 pm

a zvykol som si na vytky :) ok ked najdem zvysnych 8 eur na ten test tak ho spravim a dam vediet
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod cezar.milan » 15 Jan 2014 20:51 pm

Konečne niečo pozitívne. Naozaj sa v PP nenájde nik, čo by tie zavojnatky prijal?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod Sunkafit » 15 Jan 2014 20:54 pm

stačí aj sera alebo tetra....ratajove testy nestoja za nič vyhodiť....vyberať jedine jbl sera tetra... tomto poradí :D
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod cezar.milan » 15 Jan 2014 21:30 pm

JBL NO2, moja skúsenosť
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod gegooslav » 16 Jan 2014 17:44 pm

podla testu NO2 od Jbl 0,0 mg/l zrejme sa uz ukoncil zabeh ked mam nulu ale krmim striedmo pol cajovej lyzicky krmiva a rano a vecer Sak55 , pockam kym vsetko zozeru akvarko sa zacina zelenat ale nie rastlinami ale zacinaju bujniet riasy ale som rad ze to nieje ruducha alebo sinica cize to riesit nebudem ked sa rozrastu rastliny tak by to malo prejst
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod Sunkafit » 16 Jan 2014 20:14 pm

krmiš teda dosť :D podla mna...ja krmim raz denne aj to mále a este niektoré dni aj pauza v krmení
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 0 hostí.