Minicko 25L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Minicko 25L

Odoslaťod Maranella » 06 Okt 2013 16:31 pm

HC pestuje emerne i žena, darí sa mu skvele, akurát rozprašovač treba mať vždy poruke.
Takto to vyzerá u týpka v skleníku v Lehniciach tu pri Bratislave. Má toho na kilá...
http://zahrada.artmama.sme.sk/sites/zah ... -800_0.jpg
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Reklama

Re: Minicko 25L

Odoslaťod grello » 06 Okt 2013 16:57 pm

A s tými krevetami, neviem, ale nemyslim si zeby ich 7 vbehlo do filtra.. to asi otrava-pomerajhodnoty aspon preventivne..j
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Minicko 25L

Odoslaťod mysteriooous » 07 Okt 2013 17:30 pm

Hmmm tak tie kamene boli vapenate jak svina, ale zeby to zrovna vadilo? Tak ci onak, dal som tam kamene co som mal asi rok v predoslom akva. O moc viac sa mi to ale nepaci... :(
Obrázok
mysteriooous
 
Príspevky: 42
Obrázky: 5
Založený: 28 Júl 2012 20:18 pm

Re: Minicko 25L

Odoslaťod ferryno » 07 Okt 2013 17:57 pm

no neviem ale ja som cistil filter vonkajsi a dnu bolo asi 20 malickych krevetiek a verimm ze tam boli dlho tak preco neuhynuli??? ak tebe uhynu zo dna na den?
ferryno
 
Príspevky: 185
Založený: 30 Sep 2012 18:07 pm
Bydlisko: Stropkov

Re: Minicko 25L

Odoslaťod mysteriooous » 07 Okt 2013 18:40 pm

Pisem to uz po niekolky krat, nasiel som ich vo vnutri rostrekovacej rampy ako boli zaseknute v dierkach, kade vytlaca vodu, prilozil som aj foto tak si to lepsie pozrite....vcera som pridal 15 kreviet, a vsetky ziju....
mysteriooous
 
Príspevky: 42
Obrázky: 5
Založený: 28 Júl 2012 20:18 pm

Re: Minicko 25L

Odoslaťod ferryno » 07 Okt 2013 19:07 pm

ano lebo si vybral aj kamene tak pred tym si mal vodu na hovno preto boli tam !!!! su tu ludia ktory chovaju krevetky uz niekolko rokov a TOTO sa im nestalo aby len tak ZALIEZLI a to maju filtre vykonejsie ze ich aj moze vtiahnut ale nestane sa
ferryno
 
Príspevky: 185
Založený: 30 Sep 2012 18:07 pm
Bydlisko: Stropkov

Re: Minicko 25L

Odoslaťod Milan666 » 07 Okt 2013 20:57 pm

mysteriooous napísal:Pisem to uz po niekolky krat, nasiel som ich vo vnutri rostrekovacej rampy ako boli zaseknute v dierkach, kade vytlaca vodu, prilozil som aj foto tak si to lepsie pozrite....vcera som pridal 15 kreviet, a vsetky ziju....

Tak v kľude, ako sa dostali do tej roztrekovacej rampy? No jednoducho cez telo filtra. A čo ich donútilo byť v takej blízkosti filtra?
Jednoducho z filtra sa do vody uvoľňuje sajrajt už skoro v rozklade ak už samotná voda, ktorá sa dostáva do filtra je na hranici otravy. Logicky, ak je otrávené prostredie, tak hľadali miesto kde je menšia intenzita dusíkatých látok a čpavku. Neveril by si, ale to miesto je v najnižšom mieste akvária, teda pri dne a samozrejme dole pod filtrom. Ak sa výskyt spomínaných látok zvyšuje tak sa snažia uniknúť ďalej a to rovno do filtra. Tam samozrejme hynuli a ich telá už vťahoval rotor do komory a následne von do roztrekovacej rampy. Tam už boli po smrti a tlak vody ich tlačil ďalej do dierok rampy. Opísal som ti celý priebeh toho, čo sa ti udialo v akváriu.
Za normálných okolností sa krevetky pohybujú po celom akváriu a teraz čítaj pozorne, dokonca sa vedia usadiť na filtri a filtračnej hmote, dokonca dokážu na holom biomolitáne usadiť bez toho, aby ich niečo vtiahlo do vnútra filtra a spokojne preberajú nožičkami a triedia si potravu. Tu tomu hovoríme slangovo, že štrikujú. Takže zdravá, vitálna krevetka vo filtri neskončí a určite nie vo vnútornom filtri a URČITE nie hromadne. Vo vonkajšom filtri pri správnej biologickej filtrácií dokážu vo filtri prežiť aj niekoľko mesiacov, pretože aj tam vedia nájsť vhodné prostredie pre život a dostatok potravy. Vonkajšie filtre mám s prietokom 600, 700 a 1000L a ani raz, zdôrazňujem ANI RAZ som krevetky nenašiel mŕtve v roztrekovacej rampe. Stáva sa mi pri čistení filtrov, že ich nachytám 20, 30, 50 :shock: a tie zvyknem darovať a tí obdarovaní mi ani raz nespomenuli, žeby im uhynuli.

Sám vidíš, že si už našiel prvú chybu, šumivé kamene, čo všetko ešte zistíš, aby si pochopil o čo v tomto prípade šlo :?:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Minicko 25L

Odoslaťod Maja » 07 Okt 2013 22:23 pm

Na tej foto to vyzerá, že sa pokúšali dostať z rúrky von, ale nepodarilo sa im to pre "velký zadok". Alebo akoby ich niekde nacuclo a pokúšalo sa ich to pod tlakom vytlaćiť cez otvory.
Skús pohľadať či niekde nie je otvor rozmerov ok k tomu, aby sa im darilo cezeň liezť dnu, či do hlavy filtra, či rozstrekovača. Pod filter asi nie, to by ich cestou do rozstrekovača rozmixovalo.
...aha, vlastne sa to tu už prebralo :)
Aj moje najviac milujú obžierať "bodel" na molitane na filtri, sú tam doslova nahusto. Ako pre švába kontajner - ambróózia :D.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Minicko 25L

Odoslaťod Milan666 » 08 Okt 2013 13:40 pm

Maja, to sme už vyššie preberali v rotore by ich nerozmixovalo, ja už som mal krevetky aj v CO2 reaktore a ani ten ich nerozmixoval
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Minicko 25L

Odoslaťod DinoMit » 20 Jan 2014 19:45 pm

Možno trocha od veci a neskoro ale : moje krevetky tiež chodievajú do ,,nasávacej trubky,, len tak si tam vlezú trocha ,,poštrikujú,, a vylezú, filter mám dosť silný (650L/H) a ešte ani raz som krevetku v ňom nenašiel, no raz úplne malinkú čo som skoro prehliadol :D Krevetky si pekne žijú a plávajú po celom akva, veľa krevetiek býva často až na druhom konci akva od filtra v rastlinkách a pekne tam oddychujú a potom zas idú plávať takže ja si tiež myslím že si nemal niečo s vodou v poriadku, zdravú krevetku by podľa mňa nevytlačilo do rozstrekovacej rampy. :wink:
DinoMit
 
Príspevky: 173
Obrázky: 1
Založený: 12 Aug 2013 22:28 pm

Re: Minicko 25L

Odoslaťod cezar.milan » 20 Jan 2014 21:23 pm

Presne tak!
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Minicko 25L

Odoslaťod Loki12 » 21 Jan 2014 10:25 am

Myslim, ze ti uz nalozili vsetci a dost. Preto ber moju skusenost ako len citanie z ktoreho sa da co to naucit.

Synove akvarko - 54litrov.
cca pol roka som bojoval so slimakmi - neskutocne sa premnozovali, skusal som vsetko - naozaj vsetko a stalo to peknych par eur. posledna rana bola 20ks (ano citas spravne 20 kusov) Heleniek. To bol masaker. Bavilo ma pozerat ako si pochutnavaju na tych malych ulitnatych hajzloch. Ale...... nepomohlo......Helenky sa prezrali. A tie k..... sa kotili znova.
Co bolo uplne najzaujimavejsie oproti druhemu akvarku som prakticky nemal problem s riasou na skle - podotykam tie kotulky sa jej vobec, ale vobec nechytali. Takze zahada.

Po pol roku som povedal - kompletna prerabka. Bud to vyjde, alebo nie. Bude to stat dalsie peniaze, ale cert to vem. A zacal som znovu a tak ako sa ma. Vsetko som poumyval a povedal si ze vsetko ale fakt vsetko urobim tak ako mi tu radia. Ale fakt vsetko.

Ked som zistil, ze tie kamene co mal v akvarku SUMIA ako sumivy celaskon tak ma skoro porazilo. kamene som kupoval v Hornbachu - ved preco by predavali blbe kamene a predsa nebudem hovorit synovi - "Nie, tieto si nemozes kupit aj ked sa ti pacia." Ale predavaju tam aj pre morsku akvaristiku, len vtedy som to nevedel.

Kamene nejako posobili na chemizmus vody, tym pomahali slimakom (inak si to neviem vysvetlit lebo odvtedy nemam ani jednu kotulku). Slimaky kakali, kadili, sr...., hnus pisat....a tym padom, cpavok, dusicnany, opatovne rychlejsie sumenie kamenov a tak dokola.
Vysledok:
10x neonka KIA (Killed In Action)
7x panciernik KIA
2x prisavnik KIA
?x endlerka KIA
2x gupky KIA
?x krevetky KIA - vytahovane z (a teraz sa podrz) rozstrekovacej rampy ako bolo na obrazku
(aby sa nikto nezhrozil, rybky boli postupne hubene a dokupovavane za vyrazneho placu dietata pri opatovnom vylovovani horebruchov)

Cize poucenie. Nehladajte konspiracne teorie o vselijakych nepodarenych Mission Impossible Agent Ethan Hunt akrobatistickych kuskoch vasich kreviet, rybiek,... Hladajte chybu v prostredi v ktorom ziju.

Rok zijem v spolocnosti Red Cherry kreviet a vidim ako veselo vlezu do filtra a objedaju zvysky, rozmnozuju sa a veselo z filtra na mna pozeraju (Eden501). Toto co mas na obrazku by ziadna - opakujem ziadna kreveta nedokazala. Ak by zila. Otocila by sa a odplavala spat. Velkost mozgovej dutiny co to napoveda o inteligencii - to ano, ale v tomto pripade krevety vedia lepsie co robit ako my tu dohromady.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Minicko 25L

Odoslaťod cezar.milan » 21 Jan 2014 16:42 pm

Tlieskám! Poučné a toto by malo fórum obsahovať
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Minicko 25L

Odoslaťod DinoMit » 21 Jan 2014 17:00 pm

@ Loki12- Môžem len súhlasiť, pekne si to napísal :) aj keď sa na túto tému zakladateľ už asi nepozerá :wink:
DinoMit
 
Príspevky: 173
Obrázky: 1
Založený: 12 Aug 2013 22:28 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.