"vodny kanal" v zahrade



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

"vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod ala48 » 20 Jan 2014 14:06 pm

dobry den, v predzahradke by sme si chceli vybudovat takyto "vodny kanal" alebo jazierko. Bolo by bez rybiciek a rastlin. Potrebovali by sme poradit aku technologiu je potrebne do neho zabudovat (filter, cerpadlo...) vopred dakujem.
Prílohy
image-4.jpg
ala48
 
Príspevky: 2
Založený: 20 Jan 2014 13:56 pm

Reklama

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod cezar.milan » 20 Jan 2014 17:32 pm

Ak to bude bez života, teda bez rýb a rastlín, tak si myslím, že lepšia by bola pre teba bazénová filtrácia. Ináč sa ti to zariasi a zazelená voda.
Neviem či si si vybral to správne fórum
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod Caiman » 20 Jan 2014 18:34 pm

no zaujimava dekoracia,urcite by som tam hodil aspon par lekien ci nenarocne jazierkove burinky...postaci bud ako pisal milan nejaky bazenovy pieskovy filter,su filtre aj priamo pre jazierka tak nie je problem,napln piesok,zeolit,filtracna pena atd... To aky filter pouzit uz zalezi od velkosti a objemu...
Pokial to chces udrziavat uplne ciste bez zivota tak by som sa pokukal po nejakej chemii do vody,alebo vo velkom aspon napriklad chlor.Inak z toho bude zariasena a zelena liahen komarov :) len bacha,aby si z toho nechlipol potom trosku pes ci macka...
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod sappa » 20 Jan 2014 18:38 pm

postaci pravidelne nasipat modru skalicu a bude to ciste
ale skorej par lekien a nejakeho karasika aj ked zalezi ake je to velke karas sa postara o larvy komarov a podobnu haved lekna mu poskytnu utociskoma zaroven to bude pekna dekoracia
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod Maja » 20 Jan 2014 20:43 pm

čisté, bez živých vecí= nutná chémia= čistá pohroma ak (ako hore človek uviedol) pribehne pes, mačka, alebo malé dieťa na návšteve (opitá partia pubertákov tiež dokáže vymyslieť divy-stav sa že z toho vypijem plný pohár!)
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod Caiman » 20 Jan 2014 21:31 pm

Majka...uz ma nazvali kadejako pekne aj nepekne ale este ma nikto nenazval "clovek hore" to je take ... neosobne ...a pritom sme sa uz videli a zoznamili :)
sorry za OT
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod astro » 20 Jan 2014 21:38 pm

Maja napísal:čisté, bez živých vecí= nutná chémia= čistá pohroma ak (ako hore človek uviedol) pribehne pes, mačka, alebo malé dieťa na návšteve (opitá partia pubertákov tiež dokáže vymyslieť divy-stav sa že z toho vypijem plný pohár!)

Fakt čistá pohroma ako napríklad v každom väčšom nákupnom centre. Komu by napadlo to piť? Pes tiež nie je sprostý a ani mačka a nebude piť hocičo.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod c44 » 20 Jan 2014 21:56 pm

ak sa smiem opytat, naco ti take nieco je?
c44
 
Príspevky: 219
Založený: 27 Nov 2013 23:59 pm
Bydlisko: jedine Trenčín :)

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod Maja » 20 Jan 2014 22:16 pm

Pred vchodom som si pred asi 13timi rokmi "vyrobila" "záhradku". Ruže, kosatce, sprvu aj gladioly. Po pár rokoch som k tomu pridala aj "bazénik". Do pôdy som zahĺbila polystyrénovú krabicu bez veka, veľkosť asi 120x50x50. Nechala som nad terénom pretŕčať tak 3 cm. Hodila som tam 1 kus gigantickej čiernej moly, ktorá mi vykántrila pol akvária- za trest. Poďobe aspoň larvy komárov- pomyslela som si. Už na druhý deň sa mi v tom máčalo asi 10 detí od 1 do 14 rokov z okolia. Sused do toho pravidelne močil. Niekto neznámi tam doniesol asi 4 kusy plevelných podmierákov z rybačky. To sa tam už máčalo asi 25 detí. Okamžite som divoké ryby vytiahla a zaniesla do "ramena", voda preč, nahádzaný bordel preč, dezinfikovať a uź len čistá voda. Keď okolité bytovky videli, źe do toho sused pravidelne denne moćí, tak sa tam aj deti prestali hrať. Suseda zmlátil iný sused... Komárých lariev plná hrsť, stalo sa to napájadlo pre vtáčiky z celého okolia. A pre okoloidúce petrźalské psi. Občas zazvonli zdola deti, že :"Teta, máte tam utopeného ježka, pochováte ho?" Psi sú blbé, nachlemcú sa aj z WC misy, mačky- tie sa z toho nenapijú.

Preto opakujem: chémia niekde kde je voľný prístup zvery - je zlo. Vidlami budeš zbierať zdochnuté sýkorky a drozdy po záhrade.

Tuto človek Caiman :), pekne napísal, ako to jednoducho dotvoriť.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod amy01 » 20 Jan 2014 22:22 pm

Tak keď je slovač taká sprostá a splachuje sa pitnou vodou tak určite nie sú blbé keď to pijú ...
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod Maja » 20 Jan 2014 22:27 pm

psi majú ževraj veľmi silnú kyselinu v žalúdku, pretroví im aj kúsky kostí- tepelne neupravené a tak vlastne nie je problém, keď sa napijú z čohokoľvek. Na čo ale evolúcia nemyslela je savo :). Preto treba myslieť aj za ne.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod cezar.milan » 20 Jan 2014 22:30 pm

Maja a tie opisy sú tázateľovi k čomu? Prepáč, ale toto sa nepýtal....
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod amy01 » 20 Jan 2014 22:32 pm

Vidíš, dá sa to aj napísať takto a nie hneď, že sú blbé.
Áno, majú a tepelne upravenými kosťami sa ani kŕmiť nemá, ale to už je na inú debatu. (Mojej napr. ani prášok na pranie neublížil.)
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod ala48 » 21 Jan 2014 09:16 am

vdaka za vase odpovede, vidim ze tento napad ideme este prehodnotit :-)
ala48
 
Príspevky: 2
Založený: 20 Jan 2014 13:56 pm

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod xitanaf » 21 Jan 2014 13:42 pm

Ako neviem či tu polovica prispievatelov ma bazen alebo len trepu do vetra. Ja mam aj 50m3 bazen aj jazierko a mozem povedat, ze pokial to ma byt nadrz bez zivota, tak staci obycajna filtracia, ci uz kartusova alebo pieskova lebo ide iba o mechanicku filtraciu. Co sa tyka chemie tak pokial sa pouziva podla navodu tak mozete vychlastat aj 5litrov bazenovej vody a nic sa nestane, inak by museli byt zatvorene predsa vsetky kupaliska zvlast tie s detskym bazenom. No pokial chce mat majitel takejto nadrze 100% istotu existuju aj specialne bezchlorove pripravky pre upravu bazenovej vody, zvlást vhodne pre detske bazeniky.
Mne sa z bazenu lockne aj moja 2r dcera, chodi tam chlastat pes, cele leto sa napaja okolité vtáctvo a nikto z toho neblve ani sa mi po zahrade nevalaju mrtvoly. Pravda, kona som napojit neskusal, ten je vraj najlepsi indikator :)
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod aughostino » 21 Jan 2014 13:49 pm

xitanaf mas u mna palec hore, ta druha cast prispevku ma odrovnala :lol:
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod Giftzahn » 21 Jan 2014 14:13 pm

@xitanaf: jj, mozem len potvrdit ... nakolko som uz aj ja od minuleho roku "stastnym" majitelom bazenu ( lebo manzelka ... :twisted:) ... a zatial chlorovana voda nikomu neublizila taktiez upravovanie ph chemiou atd. atd. atd. ... dokonca aj nejake zaby som minulorocnu sezonu s bazenu musel "vyhadzoval"... nakolko sa draha obavala zeby mohli v noci "koncertovat" .... a ocividne im chlorovana bazenova voda vobec nevadila ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod cezar.milan » 21 Jan 2014 16:21 pm

xitanaf napísal:Ako neviem či tu polovica prispievatelov ma bazen alebo len trepu do vetra.

Nikto netrepe, ak by si pozornejšie čítal, tak každý mu radí, že ak bez rýb a rastlín, lepšia pre neho bude obyčajná filtrácia, či už kartušová alebo piesková, lebo pôjde o mechanickú filtráciu. To som citoval teba. Teda každý mu dporúča radšej filtráciu bazénovú.
Kapišto?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod Maja » 21 Jan 2014 17:41 pm

cezar.milan napísal:Maja a tie opisy sú tázateľovi k čomu? Prepáč, ale toto sa nepýtal....


Na fórach všeobecne sa pestuje šport "zotri niekoho za post" robí sa to v stupňoch: 1. za neodborné vedomosti, 2. že nevie o ćom melie 3. že nemá ani skúsenosti 4. že ho nik nepochopil a mal by radśej vypáliť...
Za 105 rečí som dala vlastnú skúsenosť o tom ako som pochodila ja s "vodným objektom". Obsahovalo to mne vytknuté body: psi nepijú z hocičoho- pijú, chémia nie je zlo- je. Čo viac ako osobná skúsenosť je OK? To mám ešte niečo nakresliť?
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod cezar.milan » 21 Jan 2014 19:39 pm

Ja proti tebe naozaj nič nemám a viem určite niektoré veci aj pochopiť, ale zase tu nevidím ani "vodny" ani "kanal" a už vôbec nič o "záhrade"


Apropó, psi nepiju z hocičoho
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod xitanaf » 22 Jan 2014 14:41 pm

cezar.milan napísal:Nikto netrepe, ak by si pozornejšie čítal....

narážal som na toto:
astro napísal:Komu by napadlo to piť? Pes tiež nie je sprostý a ani mačka a nebude piť hocičo.

Maja napísal:nutná chémia= čistá pohroma ak (ako hore človek uviedol) pribehne pes, mačka, alebo malé dieťa

Caiman napísal:len bacha,aby si z toho nechlipol potom trosku pes ci macka...

Ešte stále mi budeš tvrdiť, že tu nikto nedrísta a ja nepozorne čítam?!
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod cezar.milan » 22 Jan 2014 14:44 pm

Prepáč! beriem späť, nič som ti nepovedal. Moja vina, prehliadol som....
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod Caiman » 22 Jan 2014 20:42 pm

Maja napísal:Na fórach všeobecne sa pestuje šport "zotri niekoho za post" robí sa to v stupňoch: 1. za neodborné vedomosti, 2. že nevie o ćom melie 3. že nemá ani skúsenosti 4. že ho nik nepochopil a mal by radśej vypáliť...


Maja tak to si trafila uplne presne.Este by som pridal par bodov ale zrejme nema zmysel robit si vrasky z niektorych veci a niektorych ludi...
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: "vodny kanal" v zahrade

Odoslaťod cezar.milan » 22 Jan 2014 20:52 pm

Myslím, že túto tému treba zmazať. Pýtajúci sa už odišiel
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.