Cryptocoryne balansae - help



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Cryptocoryne balansae - help

Odoslaťod otano » 18 Jan 2005 14:37 pm

Mam taky problemik. V akva sa mi objavila krupica, tak som aplikoval podla navodu Sera Costapur. Zvyšil teplotu na 30 C a zvyšil vzduchovanie (podľa rad na fore). Vcera veceč este vsetko v poriadku, ale dnes pozeram a moja krasna asi 70 cm Cryptocoryne balansae mala list pohadzane okolo seba, jednoducho boli zohnute. Inak su listy pekne na hladine. Neviete v čom by mohol byť problem? Ten pripravok, alebo ta teplota? Diky
Obrázok používateľa
otano
 
Príspevky: 50
Obrázky: 15
Založený: 15 Dec 2004 16:07 pm
Bydlisko: Malacky

Reklama

Re: Cryptocoryne balansae - help

Odoslaťod xDodox » 18 Jan 2005 14:44 pm

Cryptocoryne crispatula var. balansae - uvadzaju teplotu od 20-28°C
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Cryptocoryne balansae - help

Odoslaťod barky » 18 Jan 2005 14:48 pm

Znova len upozornim ze v tomto pripade otane na 100% nema Cryptocoryne balansae, ani Cryptocoryne crispatula var. balansae ale Cryptocoryne aponogetifolia.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Cryptocoryne balansae - help

Odoslaťod otano » 18 Jan 2005 14:50 pm

Hm, to potom dost promptne reagovala ta rastlinka. Ta teplota tam bola zopar hodin..... Musim schladiť, ale čo potom s tou krupičkou???
Obrázok používateľa
otano
 
Príspevky: 50
Obrázky: 15
Založený: 15 Dec 2004 16:07 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Cryptocoryne balansae - help

Odoslaťod Raviolka » 18 Jan 2005 14:51 pm

Problém je jednoduše v tom, že je to kryptokoryna. Ony tohle prostě dělají, na sebemenší změnu v akváriu mohou reagovat dost citlivě... takže v úvahu přichází jak teplota, tak vzduchování nebo léčivo. Vím že tě moc nepotěším, ale dělat se proti tomu nedá nic. Jenom doufat, že až se akvárium vrátí do normálu, tak se kryptokryna vzpamatuje.
Jinak 30°C je dost nepříjemná teplota pro naprostou většinu rostlin, ale po dobu léčení krupičky by to měly vydržet. Nemusíš vodu ochlazovat, teď už ta kryptokoryna má stejně nervy pocuchaný :?
Naposledy upravil Raviolka dňa 18 Jan 2005 14:53 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Cryptocoryne balansae - help

Odoslaťod otano » 18 Jan 2005 14:53 pm

barky napísal:Znova len upozornim ze v tomto pripade otane na 100% nema Cryptocoryne balansae, ani Cryptocoryne crispatula var. balansae ale Cryptocoryne aponogetifolia.


Prečo mysliš? Podľa čoho sudiš? :?: Si videl v albume? Našiel som si tu, co si povedal že to je. Ale maš recht. tusim si čarodej :D ale podla obrazkov mi na to sedela aj Balansae. Sem z toho jeleň...
Obrázok používateľa
otano
 
Príspevky: 50
Obrázky: 15
Založený: 15 Dec 2004 16:07 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Cryptocoryne balansae - help

Odoslaťod Phantom » 19 Jan 2005 21:40 pm

Cryptocoriny su citlive na zmenu chemizmu vody!!!(rozpad listov) ja osobne som mal affinis a ten vzdy raz za dva mesiace sa rozpadol(bolo to vzdy po vymene vody) ale vzdy zase pekne narastol.Okrem toho cryptocoriny ziju v monokulture.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Cryptocoryne balansae - help

Odoslaťod otano » 19 Jan 2005 22:39 pm

Ono sa listy neropadavaju ani nic. Len su listy "ľahnute" vôkol rastliny. Nie su vztýčené ale ležia... Chemizmus je OK. Meral so aj celkovú tvrdosť (no tu mam sice jak skala, nejakych 18), ph 7 (po burčiaku som nameral 6,5) a CO2 tiež v poho.... To iste ta teplota... A zistil som, ze to nie je Cryptocoryne balansae, ale Cryptocoryne aponogetifolia. Ako ma upozornil Barky, za čo mu velka vdaka :-)
Obrázok používateľa
otano
 
Príspevky: 50
Obrázky: 15
Založený: 15 Dec 2004 16:07 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Cryptocoryne balansae - help

Odoslaťod Anet » 20 Jan 2005 19:47 pm

Mala som cryptocorine a v akva so slabsim osvetlenim rastli listy dohora a v druhom akva so silnejsim svetlom sa listy rozprestreli po dne ( vytvorili taku ruzicu).
Obrázok používateľa
Anet
 
Príspevky: 69
Obrázky: 26
Založený: 25 Nov 2003 22:15 pm
Bydlisko: Dunajska Luzna

Re: Cryptocoryne balansae - help

Odoslaťod Bobo5 » 23 Máj 2005 20:17 pm

ja som si priniesol cryptocorine od kamarata ktory mal strasne slabe svetlo kvoli rastlinkam plavajucim na hladine a mne listy lezia na dne. Ze by to bolo tym "silnym" svetlom???(moj nazor)
ostatne rastlinky rastu ako z vody :D dokonca aj tie cryptocorine. Len proste nevladzu drzat listy hore :(
Obrázok používateľa
Bobo5
 
Príspevky: 18
Založený: 23 Máj 2005 19:23 pm
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Cryptocoryne balansae - help

Odoslaťod redw » 26 Nov 2006 21:50 pm

Bobo5 napísal:ja som si priniesol cryptocorine od kamarata ktory mal strasne slabe svetlo kvoli rastlinkam plavajucim na hladine a mne listy lezia na dne. Ze by to bolo tym "silnym" svetlom???(moj nazor)
ostatne rastlinky rastu ako z vody :D dokonca aj tie cryptocorine. Len proste nevladzu drzat listy hore :(


Ja mam tiež tento problem, zaujimalo by ma či to suvisí naozaj len s tým svetlom ako to bolo spomenute alebo by mohol byť problem inde???
gallery/image_page.php?&image_id=9970
Dakujem za každý postreh.

Dal som sem aj obrazok no ten obrazok tu nezobrazilo, neviem prečo, každopadne ho mam vo svojom osobnom albume.
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Cryptocoryne balansae - help

Odoslaťod Astrid » 26 Nov 2006 22:11 pm

tiez sa mi nedavno stala podobna vec s cryptocoryne affinis. Cely kricok rastol pekne, dokonca aj kvitla, ale ako bola vysoka a siroka, pomaly zaberala polku akvarka, tak som ju dakedy.. uz je to snad vyse mesiaca, pretrhala. No a odvtedy je taka nejaka polahnuta, inak ok, len vyskovo je polovicna ako predtym. Inak so svetlom som nerobila nic, hnojivo tiez v podstate ziadna zmena... len to pretrhanie. Myslim ale, ze sa spamata...
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.