Shrimp Land in Rača thx to Caiman



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Shrimp Land in Rača thx to Caiman

Odoslaťod Maranella » 21 Feb 2013 22:19 pm

V prvom rade velké ďakovanie velkému guru - Caimanovi, vďaka ktorému som sa vela naučil a ktorému kedysi toto 90L aq patrilo.
Prešlo viacerými menšími či väčšími zmenami či už faunou či flórou, rozhodol som sa založiť nový topic, nakolko zmenilo majitela.
Ak sa to niekomu nebude páčiť tak ma to úprimne mrzí, no teraz neplytvajme slovami a časom a prejdime k akváriu.

Akvárium
60x30x50 90L.
Z výšky je využívaných približne 36 až 37 cm ako vodný stĺpec, Amazonia má vzadu má miestami až 13cm do výšky.

Filter
Externý Eheim 2222, pričom som cez Vianoce cca. 2 týždne fungoval pokusne bez filtra (bez rýb samozrejme).
Nakoľko je reliéf značne "hornatý", filter má čo robiť, vyčistený bol naposledy pred cca. mesiacom...

Svetlo
3x24W.Je regulované automatickým časovým spínačom, ktorý som nastavil na 10hod. každý deň, od 12.00 do 22.00.

Substrát
Nič sa nemenilo, aq využíva "starší" a pôvodný substrát z mája 2012:
ADA power sand 2L
ADA amazonia cca. 3L - zabehnuté z paludária
ADA amazonia NEW 9L

CO2
Nič!

Hnojenie
Niekolko mesiac už absolútne nič...

Flóra
Caimanove paludárium dodalo pôvodných obyvateľov, no na celý zadný background som vysadil Hygrophila Difformis. Krásne sa chytila...

Fauna
120ks. Neocaridina Heteropada, z toho bolo cca. 4-5 samíc s vajíčkami, dnes ich tam lieta okolo 200 minimálne ale priestoru majú stále dosť.
Potom už ako milovník gupiek len gupky, práve včera sa narodilo cca. 19 mladých, pomaly im bude tesno, tak kludne niekomu darujem...
Poecilia Reticulata kupovaná pôvodne minulý mesiac najkrajšie kusy na burze v BA. Darí sa im vynikajúce, používané len vločkové krmivo.
Nakoľko sa gupkám v takomto husto zarastenom aq nemusí dariť z dôvodu ľahkého bakteriálneho rozkladu plutiev, zatial som spokojný.
Gupky ako iste viete lúbia v noci "lahať" na "zem", v tomto prípade "ľahajú" dosť obtiažne. Raz som podobný prípad mal. Teraz musím zaklopať...

Ak som na niečo zabudol, tak pripomeňte, nie som tu často ale rád podiskutujem :)


AQ fotené pred cca. hodinou, dokreslené pomocou modulu Sharpen v Adobe Photoshope CS6, fotené len mobilom...

Obrázok
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Reklama

Re: Shrimp Land in Rača thx to Caiman

Odoslaťod sirPavol » 21 Feb 2013 22:25 pm

Tak toto je naozaj ukážkový opis akva...
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Shrimp Land in Rača thx to Caiman

Odoslaťod Caiman » 22 Feb 2013 00:25 am

dakujem za pochvalu...netreba vela zase aby som sa necervenal :) ta pochvala patri ale hlavne tebe,lebo si mal trpezlivost,snahu a chut vdaka comu akvarko vyzera fakt paradne.Dal si mu uplne iny vyzor,vybabral si s riasami a vsetkymi nastrahami.
Ten mach,drobne detailiky kade tade...vzdy ked sa na to pozriem najdem nieco pekne schovane :) parada :wink:
dufam,ze si uz konecne najdem chvilku a pridem si akvarko vychutnat osobne pri pivku :pivo:
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Shrimp Land in Rača thx to Caiman

Odoslaťod j » 22 Feb 2013 08:29 am

Velmi pekné. Ešte keď to trochu viac zarastie a zamaskuje sa tým technika, tak to bude priam dokonalé. A potom že to bez CO2 a hnojenia nejde, resp. ide ťažko. Zaujalo ma to pomerne silné svetlo. Ja mám v podobnom objeme (60x35x40) 2x15W a to sa mi zdá že už svieti viac ako dosť. Zrejme ti to tlmia tie plávajúce burinky?
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Shrimp Land in Rača thx to Caiman

Odoslaťod sweter » 22 Feb 2013 09:18 am

veru pekne a klobuk dole uz len za tu odvahu pokracovat v akva po caimanovi 8)
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Shrimp Land in Rača thx to Caiman

Odoslaťod doors010 » 22 Feb 2013 12:32 pm

drzim palce vypada to super...
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Shrimp Land in Rača thx to Caiman

Odoslaťod Maranella » 22 Feb 2013 13:50 pm

j napísal:Ešte keď to trochu viac zarastie a zamaskuje sa tým technika, tak to bude priam dokonalé...


Akurát som pred pár dňami strihal, bolo toho už moc :o
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Shrimp Land in Rača thx to Caiman

Odoslaťod Maranella » 01 Mar 2013 01:29 am

Zmena, miesto Rotala rotundifolia včera nasadené po oboch stranách aq nové kusy Ceratopteris siliquosa, lepšie zapadli do nového listového fenotypu (zadný background po vzore Hygrophila difformis ako stredového vzorového epicentra).
Žena to hneď familiárne nazvala - mrkvová vňať. Tss tss, ženy, ženy...

Pohľad zboku (bez fotofiltra, na mobile, s roztrasenou rukou a 3 pivách po dobrom pracovnom dni):
Obrázok
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Shrimp Land in Rača thx to Caiman

Odoslaťod Ebenka » 01 Mar 2013 08:48 am

krasne akvarko. klobuk dole :D no ja mam tu rastlinku tiez, nazvala som ju petrzlenova vnat :lol: ale mne sa rozpadla. skusila som tie rozpadnute stonky prestrihat, znova zasadit, tak uvidim.
Ebenka
 
Príspevky: 60
Obrázky: 0
Založený: 19 Dec 2012 22:02 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Shrimp Land in Rača thx to Caiman

Odoslaťod Maranella » 12 Apr 2013 17:19 pm

R.I.P. akva 10.4.2013. Česť jeho pamiatke. Už je nachystané nové riešenie :>

Obrázok
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Shrimp Land in Rača thx to Caiman

Odoslaťod akvatera » 12 Apr 2013 17:23 pm

Držím palce, veľa šťastia! :D :D :D
Obrázok používateľa
akvatera
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 24 Okt 2007 13:04 pm
Bydlisko: Závadská 18

Re: Shrimp Land in Rača thx to Caiman

Odoslaťod akvatera » 25 Jan 2014 17:10 pm

Si riadny pán, dobré to je :D
Obrázok používateľa
akvatera
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 24 Okt 2007 13:04 pm
Bydlisko: Závadská 18


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.