,,Miš maš,,- Diversa Startup 80



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

,,Miš maš,,- Diversa Startup 80

Odoslaťod Jan Blanar » 26 Jan 2014 10:36 am

Brutto objem 112 litrov toto akva som dostal ako darček.
Ohrievač 100 W
Osvetlenie 2x18 W
Filter vymenený za Aquael Fan 3 ide nonstop
Voda menená 1x týždenne cca 20 litrov
Dno jeden sáčok Rataj staré dno, na tom je zmes riečneho štrku (jemný)-bonalitu a aquaclay (zmeska z akvárií zrušených pred rokom) cca 5 až 9 cm.
Osvetlenie ide 9 hodín s 3 hodinovou prestávkou.
Ohrievač nastavený na 23 stupňov
Krmivo - obyč. vločky plus nitenka živá.
Rastlinky: Cryp. Tropica (t.j. 3 rastliny), Cryp. becketii ( 8 rastliniek), Cabomba caroliniana 5 stoniek,Valisneria spp. 3 kusky.
Živočíšstvo: 4 dospelé kotuľky, 1 pár Xiphophorus hell. berlin
Plánované: Corydoras sterbai 6 ks, Anentome helena, možno ak nebudú rozhrabávať Ratajove dno priveľmi Melanoides granifera. Možno pár kusov Poecilia wingei cca 6 kusov (1:2), Sewellia lineolata 2-3 kúsky. Plus by som rád pridal nejaký bridlicový kameň.
Rastliny ďalšie uvidí sa podľa toho či sa nájde nejaká dobrá duša čo podaruje rastlinky alebo keď si ich odpracujem.
Akva k dnešnému dňu t.j. 26.1.2014 beží cca 1,5 týždňa - rybky išli skoro no keďže ich nie je moc zatiaľ sa držia.

,,Heslo pri údržbe a rozširovaní osadenstva - najprv pribudnú rastlinky a až tak ďalšie osadenstvo. Max. množstvo rýb čo tam chcem mať bude podľa schémy max. 1,5 cm rýb na liter vody (pri jej častejšej výmene).
Za pomoc pri ďalšom výbere rastliniek, prípadne nejaký ten kontakt kto má prebytky budem vďačný.
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Reklama

Re: ,,Miš maš,,- Diversa Startup 80

Odoslaťod Jan Blanar » 26 Jan 2014 10:37 am

Foto pribudne až sa troška akva rozbehne, dnes ešte za akva ide modrá tapeta - nemal som lepiacu pásku :-)
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: ,,Miš maš,,- Diversa Startup 80

Odoslaťod Jan Blanar » 26 Jan 2014 10:49 am

Inak akvaristike sa s prestávkami aj keď nie veľmi intenzívne venujem od svojim 5 rokov (cez 25 rokov) t.j. mám čosi po 30 -ke. Začinal som s klasickým červeným mečúňom, Cryp. affinis a asi 30 litrovým akváriom (,,nakopla,, ma moja mamča), ktoré bolo osvetľované E14 žiarovkami. Páčia sa mi hlavne kryptocoryny, anubiasy. A sami dobre vieme že aj keď akvarista s akváriom na čas prestane obvykle sa k nemu vráti. Je to pre mňa relax.

Inak voda podľa papierika k nemenovanému zariadeniu do domácnosti je niečo medzi (tvrdá veľmi nebude lebo vápenná usadenina sa nerobila skoro vôbec) tak neviem ako to bude s rastlinkami. Inak oxid uhličitý neplánujem lebo na to mám slabé osvetlenie a upravovať kryt neviem.
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: ,,Miš maš,,- Diversa Startup 80

Odoslaťod Jan Blanar » 26 Jan 2014 10:50 am

Budem rád aj za inú Vami navrhovanú kombináciu rýb, ale tie dva mečúne popísané vyšsie by som si rád nechal.
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: ,,Miš maš,,- Diversa Startup 80

Odoslaťod Jan Blanar » 26 Jan 2014 10:58 am

Doplňujúce hnojenie k výživnému dno asi bude PMDD odhadujem po pridaní rastlín tak na cca. 0,5- 1,0 ml striekačkou á deň
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: ,,Miš maš,,- Diversa Startup 80

Odoslaťod Jan Blanar » 26 Jan 2014 11:02 am

Moje akvaristické vzory - Takashi Amano, Oliver Knott a ďalší. Na ,,akva v ich štýle,, nemám euráče.
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: ,,Miš maš,,- Diversa Startup 80

Odoslaťod Jan Blanar » 26 Jan 2014 11:08 am

Hlavné témy - ktorým sa venujem v súčasnosti na teoretickej úrovni depotná výživa rastlín, meristémové kultúry. To je asi všetko ,,prozatím,,
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: ,,Miš maš,,- Diversa Startup 80

Odoslaťod cezar.milan » 26 Jan 2014 12:28 pm

Musíš dať foto, aby to vyvolalo záujem :) Prídem potom tiež
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: ,,Miš maš,,- Diversa Startup 80

Odoslaťod Jan Blanar » 26 Jan 2014 12:29 pm

fú no bude to fotené asi len mobilom na začiatok nič iné po ruke momentálne nie je
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: ,,Miš maš,,- Diversa Startup 80

Odoslaťod Jan Blanar » 27 Jan 2014 17:17 pm

Pribudla lud. repens 1 stonka, Cryptocoryne pontederiifolia 2ks, a asi 10 stoniek Limnophilla ses.
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: ,,Miš maš,,- Diversa Startup 80

Odoslaťod Jan Blanar » 27 Jan 2014 17:54 pm

chcel som poradiť hlavne okolo zlozenia rastlín a živočíchov ale mám pocit ze ,,layout,, cize foto je tu dôleź. ako samotná rada. foto neviem dat nemam momentálne cím odfotit
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: ,,Miš maš,,- Diversa Startup 80

Odoslaťod ichthys » 27 Jan 2014 20:20 pm

Nuz, co Ti poradit? Musis vyberat ryby limitovane velkostou tvojho akvaria a rastliny limitovane silou osvetlenia, to je fakt slabe a pre mnohe rastliny nedostatocne. Najprv by si si mal zvolit, co chces vo svojom akvariu dosiahnut. Internet Ti ponuka obrovske moznosti najst si presne take akvaria, ake sa Ti pacia (ak potrebujes inspiraciu). Ked budes vediet, co chces dosiahnut, zacni hladat cesty, ako to dosiahnut, alebo napodobnit v podmienkach, ktore v akvariu mas.Ak sa Ti paci styl a la Amano, nic ti nebrani vybrat si rastliny, ktorym vyhovuje slabsie osvetlenie (rozne anubiasy, rozne kryptokoryny, od tych najmensich druhov dopredu az po vacsie dozadu, africke ci azijske paprade, viacero druhov machov - staci pohladat) a usporiadat ich na substrát, drevo ci kamene podla kompozicnych pravidiel platnych nielen pre tvorbu akvakrajiniek, ale aj pre fotografiu, malbu atd. Tie rastliny, ktore som Ti napisal tam budu rast aj pri slabsom osvetleni, i ked pomaly.
ichthys
 
Príspevky: 232
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2010 15:00 pm

Re: ,,Miš maš,,- Diversa Startup 80

Odoslaťod Jan Blanar » 16 Sep 2015 21:17 pm

Akvárium od prvého popisu preslo svojím vývojom - najsamprv stagnovali rastliny a to som používal PMDD a skúšal burčiak. Osvetlenie - doslo k výmene trubic. PouZili sme kasické trubice z elektra (2 eur ci tak nejako kus) nic speciálne.

Zmeny - na dne bol Rataj staré dno co som prekryl zmesou 4 vreciek Natalitu s osievaným jemným strkom. Natalit potrebuje asi riadne dlhý cas na ,,nasatie zivín,,. Lebo uz nám to rastie. Vodu meníme raz za 2-3 týzdne asi 45-50 litrov priamo z vodovodnej siete.

Aktuálne rastlinstvo - Valisneria spp. rastie asi zo vsetkého najlepsie
Anubias barteri nana nám stojí skoro nerastie ale to bude asi nasou pomerne mäkkou vodou (merané len
testami od mycky riadu)
Cryptocoryne lutea a lucens a 3 dalsie nespec. Cryp. rastú púštajú nové listy avsak neodnozujú skoro vobec
Microsorium - z jedného trsu sú tri - tu pristúpime k redukcii ostane jeden
Ceratophylum demersum z centimetrového kúska - velky trs co volne pláve - budeme redukovat
,, Zaburinka,, na hladine - pravidelne redukujeme ale nechávame dobrý detektor prebytku živín
Limnophila ses. Rastie ale pomerne málo
Ludvigia repens a Ludvigia Red - rastu celkom obstojne

Živočistvo: Mečun berlínsky - 2 plus jeden generacky jedince odrastene u otca v jazierku (z pôvodnej várky odchov)
Sewelia lineolata 2 kusy
Corydoras ster. 4 kusy (dvaja samci a dve samice)
skalára amazonská mix forma 6 kusov (velkost 50 centovej mince)
Anetome helena 5 kusov
KOtulka
1 gupka

Filter Aquael fan 3, ohrievac 100W momentálne nebeži
Krmivo: Sak, mrazená patentka, Tropical ovovit

Bridlicove kamene

Skalariky caka stahovanie do 200 litrov a potom ked budu vacsie snad do 350 (treba na nu nasetrit)

Bridlica, plus váp. ulita na zvýšenie tvrdosti vody.
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: ,,Miš maš,,- Diversa Startup 80

Odoslaťod Jan Blanar » 16 Sep 2015 21:23 pm

Rastie si to u nas stylom ,,freestyle,, :) ale nechceme narusit prírodný charakter. Aj ked objem 112 litrov zacina byt ,,primaly,, - ako obvykle chceme telku s vacsou uhloprieckou ako mame tak je to aj s akvariom. Akva je moj televizor - vzdy nieco nove a nikdy nie rovnake.
Ved to poznate litrov nikdy nie je dost :) ak ktp si raz akvaristiku oblubil . je to obvykle celozivotná ,,diagnóza,,. X-krát som zacal, x-krat skoncil ale vzdy sa k nej vrátil.
a dnes je to skoro 25 rokov od prveho ponorenia sietky do vody akvária.

Fotku pridám co najskor.
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.