Mrenka Pásikavá [Crossocheilus reticulatus]



Všetko okolo akvarijných rýb

Mrenka Pásikavá [Crossocheilus reticulatus]

Odoslaťod djwiktor » 25 Jan 2014 23:11 pm

Takze, dnes som si zaobstaral tieto rybky, sice su to este krpci ( maju max 4cm ) ale vyzera to slubne :)
V akvaristike mi potvrdili, ze je to vyborny cistic akvarii od rias,a hlavne nepohrda ani ciernou riasou.
Napriklad tuna, je pekne zdokumentovane, ako si poradia s riasou po dvoch tyzdnoch : http://my-fish.org/fleisige-pinselalgen ... -der-test/

neviem ako je to ale s dostupnostou na slovensku, no nastastie tu v nemecku som ju kupil bezproblemov v jednej miestnej akvaristike, aj ked 6€ za kus je dost.

Casom dam vediet, ako to s nimi vyzera, a ako bojuju s riasou - mam zelenu vlaknitu a ciernu stetinkovu trosku, takze maju o zabavu aj jedlo postarane.
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Reklama

Re: Mrenka Pásikavá [Crossocheilus reticulatus]

Odoslaťod cezar.milan » 25 Jan 2014 23:20 pm

Samozrejme, že budú žrať riasu v akváriu bez rastlín, bez machu (ako je to v tomto prípade) a ak im dáš hladovku.
Ver mi dajú prednosť machom a klasickej potrave. Ak im budeš dávať spirulínu, čo oni majú radi, tak po riase ani nečuchnú.
Držím ti však palce! No a never všetkému, čo ti povedia v obchode
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Mrenka Pásikavá [Crossocheilus reticulatus]

Odoslaťod djwiktor » 26 Jan 2014 00:07 am

V akvarku su hruboliste rastliny s chlpkami - riasami. Machy nie su ziadne, jedine machova gula, na ktoru zvysoka kaslu ( pozeral som na ne pol hodiny, poctivo obzierali riasu z listov a zo skla ) tak myslim ze budu fungovat :) a v akvarkach mali kopu rastlin, ale po riasach len odrobinky - majitel ( zaroven aj chovatel dlhorocny) mi ukazal fotky pred a po - tieto ryby ma v akvarkach zatial len mesiac. No co poviem - velmi velky rozdiel - podotykam rastlinky ma tam sadene, takze nehrozi aby ich sklbal von ked ocistoval akva. V kazdom jednom akvarku mal bud tieto rybky, alebo SAE, pripadne este otikov. Co som sa s nim rozpraval, hovoril ze kedysi cistil ako blbec, ale ze odkedy ma tieto druhy ryb, ze nema problemy s riasami - samozrejme ze nekrmi tak ako vecsina akvaristov ma vo zvyku ( teda sypem, vsak to zozeru ) .
A ja ryby tiez krmim len P,U,Š,P, takze 3 dni nezeru nic. Ale ved jasne ze poreferujem, predsa len, za den to clovek nezbada :)

A este by som len okrajovo doplnil , je to iba cisto akvaristika, takze ziadne hluposti ako zradlo a ch******* pre psov a pod. Iba vsetko co sa ryb tyka, pricom v druhej miestnosti ma chovnu, teda vecsina ryb co ma, su aj z vlastnych chovov, vratane krasnych asi 10cm velkych SAE od ktorych som nevedel oci odtrhnut :)
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Re: Mrenka Pásikavá [Crossocheilus reticulatus]

Odoslaťod cezar.milan » 26 Jan 2014 12:12 pm

No neviem či SAE v zajatí rozmnoží. Nuž ale rod crossochelius je požierač rias, rovnako otocinclus. Mal som ich viac krát ale svoju "úlohu" si ešte ako tak plnia ak sú malé, potom už akosi nie. Každopádne ťa nechcem odrádzať a budem rád ak ti budú slúžiť.
Otociclusy mám dodnes, tí sú pracovití
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.