Prasknutie akvaria prakticky



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod tilda » 10 Júl 2012 20:47 pm

Ano aj to je moznost. Videl som dokonca nieco podobne v ponuke niektoreho akvashopu. Pouziva to niekto?
Toto co chcem skonstrovat ma niekolko vyhod. Prva je cena. Druha je spolahlivost. Ak nedojde baterka nemoze to nefungovat. Treba to este trosku domysliet. Je to zatial len napad... mam trosku obavu z prehnane sofistikovanych rieseni. Z mojej praxe viem, ze cim je nieco zlozitejsie, tym je vacsia sanca, ze sa to pos... nebude fungovat.
tilda
 
Príspevky: 21
Založený: 28 Jan 2012 21:01 pm
Bydlisko: Piestany

Reklama

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod sappa » 10 Júl 2012 20:54 pm

signalizacia je fine ale ked nieste doma co to pomoze?

mne sa pacilo to video co tu bolo na fore ze chlapci skovali vanu do stojanu pri montazi a aj ked akva prasklo vsetko zostalo suche naplnila sa iba vana schvana v stoliku
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod tilda » 10 Júl 2012 21:01 pm

No u mna je skoro vzdy niekto doma. Takze pre mna je to dobre riesenie. Premyslal som aj nad prepojenim na sms/mail. Ale do systemu sa zapaja tolko zdrojov problemov, ze to nestoji za to.
To video som videl. Je to asi vyborny napad. Len zatial neviem, ci sa mi taketo nieco podari doma realizovat.
tilda
 
Príspevky: 21
Založený: 28 Jan 2012 21:01 pm
Bydlisko: Piestany

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod sappa » 10 Júl 2012 21:16 pm

no to je vyhoda ale aj tak sa moze stat ze niekto nebude doma nahoda je blbec inak ja som rozmysla ako by sa to dalo spravit ked so navrhoval novy stolik pod akva aj ked mam len 30l no nechal som to zatial tak
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod djwiktor » 24 Jan 2014 23:24 pm

ok, otvaram staru ale vzdy dobru temu - kedze som to docital do konca, tak mam trosku obavy :D asi teda ako kazdy kto presiel tuto temu . odkedy som doniesol moju 112ku, je na bocnej stene toto - http://tinypic.com/r/15xpq2a/5 Akva je napustene vodou do 3/4 iba. je to klasicky rozmer 80x40x35cm. Akvarko mam osobne napustene asi 2 mesiac. Predtym bolo u predosleho majitela v prevadzke rok a pol.
je dovod na obavy, ci to nie je take strasne ? sklo je 6mm, s hornymi priecnymi vystuzami.
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod jano_i » 25 Jan 2014 10:22 am

2 djwiktor: ja mám takéto "vzduchové bubliny" na spojení čelného a bočného skla na 240tke. Tri roky bez problémov.
Obrázok používateľa
jano_i
 
Príspevky: 210
Obrázky: 40
Založený: 04 Feb 2006 14:12 pm
Bydlisko: Senne City

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod cezar.milan » 25 Jan 2014 11:36 am

Bez obáv
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod dream36 » 29 Jan 2014 19:35 pm

no tak teras ste ma nastrsili zakladam si900 l aq a podlahu 50e stvorec cca 50m2
dream36
 
Príspevky: 3
Založený: 29 Jan 2014 19:17 pm

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod cezar.milan » 29 Jan 2014 21:41 pm

dream36 napísal:no tak teras ste ma nastrsili zakladam si900 l aq a podlahu 50e stvorec cca 50m2

:shock: :shock:
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod Viktor » 29 Jan 2014 22:09 pm

Ahojte.
Ja som si nedavno vsimol na akvarku vzduchovu bublinku v silikone v pravom prednom hornom rohu. Viem, ze uz davnejsie tam nieco bolo, len nejak som si to nevsimal. Teraz sa mi zda, ze sa to zväcsilo, ale nie som si isty. Pred mesiacom som si to poznacil a nezväcsilo sa to. No uz mam objednane nove akvárium. Bude mat presne take iste rozmery a bude lepene transparentnym silikonom. Takze bude vymena kus za kus.
Prílohy
DSC_05651.jpg
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod cezar.milan » 29 Jan 2014 23:04 pm

To sivé už bude zrejme poistný vstrek niejakého lepidla, rovnako by som obavy nemal. V bývalom režime sme vstrekovali tkzv. supercement a malo to veľmo dlhúúú životnosť.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod j » 30 Jan 2014 07:25 am

Viktor napísal:Ahojte.
Ja som si nedavno vsimol na akvarku vzduchovu bublinku v silikone v pravom prednom hornom rohu. Viem, ze uz davnejsie tam nieco bolo, len nejak som si to nevsimal. Teraz sa mi zda, ze sa to zväcsilo, ale nie som si isty. Pred mesiacom som si to poznacil a nezväcsilo sa to. No uz mam objednane nove akvárium. Bude mat presne take iste rozmery a bude lepene transparentnym silikonom. Takze bude vymena kus za kus.

Nejakú podobnú bublinu som mal aj ja. Roky sa nezväčšovala, nepúšťala, až nastal čas a akvárko začalo tadial slziť. Našťastie to bolo iba nejaké 2cm pod hladinou takže toho až tak vela nevytieklo. Len som sa čudoval že či mám taký velký odpar a veselo dolial vodu. Ale na druhý ďeň som hneď pochopil že tu nejde o odparovanie. Čo sa týka akvária, tak to nebola tragédia - počkalo zo zníženou hladinou na nové. Viac ma štve že tá voda čo po troške povytekala sa nejako dostala na moju zbierku platní, čo mám v skrinke pod akváriom, čo som si všimol až po čase keď som od seba nevedel niektoré obaly od seba pre pleseň odtrhnúť. Prišiel som takto asi o 30 elpéčiek prevažne s klasickou hudbou. Bol som dosť nasratý.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod Viktor » 30 Jan 2014 07:43 am

No voda vzdy narobi nejaku skodu a preto radsej vymenim celu nadrz. Skor alebo neskor by to tiect aj tak zacalo. Takto budem mat aspon pekne naplanovanu prerabku. Akvarium ma cca.4roky, a taka velka ta bublinka nebola nikdy. A kedze chcem v lete kludne odist na dovolenku, tak chcem predist nehode a stresu okolo. :-) vymena akvarka je urcite mensia investicia ako nejaka prerabka bytu.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

akvárium vs plávajuca podlaha...

Odoslaťod cmeliak » 09 Máj 2014 19:04 pm

Zdavím...venujem sa akvaristike asi 20 a viac rokov...teraz som čerstvo presťahovaný do nového bytu...a kedže ako správny akvarista mi to nedá dal som si spraviť 500L akvárium....stolík som kupil original od diverzi ( nosnosť 1000 kg ). Mno ale ako dobre všetko začalo tak aj skončilo...a ani po 5 mesiacoch nemám pokoj....akvárium spravené...dovezené...samozrejme celá čelna stena poškriabaná....takže reklámacia..prebehla v poriadku všetko vymenili opravili a teraz to začne... po 14 dnoch od napustenia akvarium prasklo...netieklo ale zhruba v strede v rohu sa odštiepilo sklo..reklámacia , výmena...nebolo by to ono keby pri výmene u mna doma neprasklo dalšie sklo...opäť oprava výmena akvária za nové a dnes po 3 dňoch prásk.....opäť to isté takže heeeeepl
kto može radťe :((((
Obrázok používateľa
cmeliak
 
Príspevky: 29
Obrázky: 31
Založený: 10 Dec 2006 20:57 pm
Bydlisko: Slovensko-Partizánske

Re: akvárium vs plávajuca podlaha...

Odoslaťod radusho » 09 Máj 2014 19:38 pm

Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: akvárium vs plávajuca podlaha...

Odoslaťod djwiktor » 09 Máj 2014 19:38 pm

Co je to prosim ta za firmu ? Ak ti nevadi uviest to - aspon sa ostatny vyvarujeme podobnej chybe. Pretoze ak firma uz mala 2 reklamacky a sklo prasklo, tka bude nieco s tym sklom - mozno maju dake polske s nejakym vnutornym pnutim - podobne sa stava pri plastovych oknach z polska.

Inak nepochopil som ale v com ti mame poradit - ja ti urcite radim - zmenit firmu odkial si objednavas akva - a od tejto firmy ziadaj vratenie penazi - uz nereklamuj.
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Re: akvárium vs plávajuca podlaha...

Odoslaťod btmbtm » 09 Máj 2014 20:06 pm

to nemusi byť hneď chyba zhotovenia akvaria ale samotné uloženie. Nepíšeš na čom leží akvarko, či je vo vodováhe na akej podlože atď. Poprípade to pofoť, je to rýchlejší spôsob komunikacie.
Obrázok používateľa
btmbtm
 
Príspevky: 158
Obrázky: 6
Založený: 12 Jan 2013 18:17 pm
Bydlisko: Nemšová

Re: akvárium vs plávajuca podlaha...

Odoslaťod ro.bo » 09 Máj 2014 20:44 pm

Zisti na čom je položená plávajúca podlaha.
Obrázok používateľa
ro.bo
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 27 Aug 2009 18:22 pm

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod cmeliak » 10 Máj 2014 08:05 am

Podlaha je klasika polozena na 3mm penovej podlozke. Akavarium na pevny podklad,samozrejme nechyba penove podlozka medzi akvariom a stolom.Vzdy to praskne v rohohu a presne v strede. Vystiepy sa cca cm velka musla...
Obrázok používateľa
cmeliak
 
Príspevky: 29
Obrázky: 31
Založený: 10 Dec 2006 20:57 pm
Bydlisko: Slovensko-Partizánske

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod cezar.milan » 10 Máj 2014 14:51 pm

Obdivujem tvoje nervy. Naozaj nemusí byť na vine sklo, ani lepenie. Môže to byť aj stolíkom, podlahou. Proste niekde to pne, rozpína, či tlačí a pod toľkou váhou a objemom to praská.
Praská to v jednom bode, mieste?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod djwiktor » 10 Máj 2014 17:36 pm

ak mozes, urob fotku a poves ju sem, aby sme videli co je to pevny podklad - ak to je daka skrinka, je mozne ze v strede bud nema podperu, alebo ju ma, a je o kustik vyhnuta doska dohora - to si ani nemusis vsimnut.
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod Jozef I. » 10 Máj 2014 20:32 pm

Ak si to nevšimol on doteraz ty si to sotva všimneš na foto :).

ja neviem podla mna to nema nič spoločne s podlahou ani podkladom, teda ak som spravne pochopil ako mu to praska, čiže sa mu nespravi pozdlžna prasklina v skle ktora by sa mohla spraviť nerovnym podkladom, ale sa mu stale na jednom mieste odštiepuje kusok skla a ja by som sa skôr pripajal k nazoru čo tu už padol o pnuti v ske, možno vyrobnej chybe, kedy vo vyrobe mohli mať problem so stolom či podlahou na ktorej to lepili a nebola uplne rovna a pak ked sa to da na rovnu, tak to proste pukne.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod djwiktor » 10 Máj 2014 23:05 pm

hej hej, ved prave to mam na mysli, ze to sklo moze mat pnutie, a pri lepeni to nemusi byt vidiet. predsa len pri takom rozmere je vydutie skla o nejakych par desatin mm v pohode, ale ked sa mu to stale odlupuje v strede, tak to znamena, ze tam v strede je to pnutie najvecsie. Na foto by sme nasli ci tam mozno este nieco nevplyva na to. ale uvidime ako sa vyjadri.
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Re: Prasknutie akvaria prakticky

Odoslaťod Viktor » 11 Máj 2014 09:15 am

Ahoj.
Nemoze byt problem aj so zabrusenim hran? Ak to nieje pekne zabrusene, tak to moze mat tendenciu prasknut\stiepit sa. Samozrejme pri tom pnuti ako uz bolo spomenute vyssie.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.