Elatine hydropiper



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Elatine hydropiper

Odoslaťod MaximusSk » 02 Feb 2014 09:26 am

Ahoj priatelia zaujímalo by ma aké máte skúsenosti s touto pomerne novou rastlinou Elatine hydropiper. Skúšal som tu o nej niečo hľadať ale moc tu o nej písané nieje, taktiež som skúšal aj vygooglit nejaké info ale bezvýsledne. Zaujímalo by ma preto aké mate skúsenosti s pestovaním. Aké nároky má na svetlo, aký rýchli rast má atď. Čo som pozeral pár info o nej príde mi to niečo medzi HCčkom a glossostigmou.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: Elatine hydropiper

Odoslaťod Giftzahn » 03 Feb 2014 09:26 am

njn, je isto menej narocna ako napr. glossa ... pre asi rokom dvomi som ju dostal z DE ... zial v Amazonii sa jej vobec nedarilo a uplne mi odhnila ... co mi bolo potvrdene aj dodavatelom ... nieco v zmysle ze to sa stave v amazonii .... ze proste odidde ... a treba opatovne dosadit ... podstatne lepsie vysledky som mal v akva so substratom Dennerle Deponit Mix + Floran Filtus + Rataj River Sand I ... tam nemala tendenciu odhnivat ( teda stare emerzne listky odisli ale rastlinka vdzy nove vyhnala) a po dvoch troch tyzdnoch sa pekne zacala plazit po dne ... :wink:

ono, v poslednej dobe som si vsimol ze hlavne pokial supnem in-vitro ( s kelimoku s agarom ) rastlinky do Amazonie + Power Sand tak minimalne 50% a niekedy aj viacej rastliniek uplne odhnije ... sice sa casom chytia ale v porovnani s "low-cost" substratmi je to dost citelna strata .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Elatine hydropiper

Odoslaťod sappa » 03 Feb 2014 20:35 pm

elatine hydropiper ma aj ine meno Micranthemum Monte Carlo je stredne narocna potrebuje asi 0,5W/L osvetlenia a viac troska hnojiva samozrejme Co2 a potom pekne rastie bez hnojenia a co2 pojde ale pomaly kedze je to tak trocha burinka :)
ak by som ju porovnal s HC Cuba tak ma troska vatcsie listky a lepsie korene nepaci sa jej hruby podklad radsej jemnejsi a maku vodu 5-10dkh v tvrdej rastie vyrazne pomalsie

kazde dva tyzdne striham asi 4 cm travnik na vysku 1cm svietim cca 60lm/L asi 5,5hodiny denne, pridavam co2 a hnojivo tropica ( ide to aj s pmdd) tvrdost vody 5, ph 6,3
sappa
 
Príspevky: 386
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2012 23:10 pm
Bydlisko: Trnava


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.