gegooslavove 182L akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod kvietik » 02 Feb 2014 15:00 pm

mreniek štvorpruhovych si mal pravdepodobne malo ak ohryzavali chvosty.Ja som mal kedysi huf 15az 20kusov , chvilu som mal pri nich guramy perletove a vobec si ich nevsimali...
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Reklama

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod gegooslav » 03 Feb 2014 20:40 pm

@kvietik bolo ich 12 kusov a aj tak obhryzavali chvosty tak sli prec

@martin_s no aj tak sa da povedat ako hovoris ty ze 120 % :) co2 uz namontovana ale este to nebuble skusim pockat par hodin ak nepomoze zrejme prilis silny roztok cukru potom dolejem trocha vody , rebrikovy difuzer mi este nedosiel malajzia je kus daleko zatial mam klasicky vzduchovaci kamienok uvidime ci rastliny budu zajtra perlickovat a ako budu rast potom dam fotky a podobne , ohladom ryb sa nezhodneme tak to nebudem dalej rozoberat :)
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod astro » 03 Feb 2014 20:43 pm

gegooslav napísal:pojdem do zakvasu
Prílohy
zakvas.jpg
zakvas.jpg (31.21 KiB) Zobrazená 13355 krát
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod cezar.milan » 03 Feb 2014 21:55 pm

:mrgreen: :mrgreen:
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod Luker13 » 03 Feb 2014 22:15 pm

od kvasnic a cukru necakaj velke zazraky ... mne rastliny nebublinkuju ani pri silnom svetle, hnojeni a velkym mnozstvom CO2ky z flase
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod DinoMit » 03 Feb 2014 23:02 pm

@Luker13- ja mam zas len kvasnice a svetlo a ani nehnojim a bublinkujú pekne celý deň :)
DinoMit
 
Príspevky: 173
Obrázky: 1
Založený: 12 Aug 2013 22:28 pm

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod Giftzahn » 04 Feb 2014 08:04 am

:lol: ... zakvas nedavaj do akva .... skoda uzitocnych bakterii ... zakvas zjedz a pokial sa ti zda ze je v nom malo bakterii ... kludne zapi poriadnym duskom z vody z akva ... tam je isto bakterii dost ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod martin_s » 04 Feb 2014 11:05 am

Luker13 napísal:od kvasnic a cukru necakaj velke zazraky ... mne rastliny nebublinkuju ani pri silnom svetle, hnojeni a velkym mnozstvom CO2ky z flase

Rastliny nemusia nutne viditelne bublinkovat... Nie je to pravidlom, ktorym sa treba riadit.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod Luker13 » 04 Feb 2014 11:47 am

ja viem, podstatny je zdravy rast rastlin. Len neznamena, ze ked zacnes pridavat CO2, tak prve co uvidis, su bublinky. A navyse niekedy dokaze CO2 spravit viac skody ako uzitku
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod gegooslav » 04 Feb 2014 17:52 pm

pridanim co2 je ta alternathera cervensia sytejsia , perlickuju kryptokoriny , echinodorus , hygrophila ale naopak moj favorit egeria a cabomba zatial neperlickuju
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod Luker13 » 04 Feb 2014 17:58 pm

lenze nezabudaj, ze z vody budu rastliny tymto tempom aj ziviny viac cerpat a ak bude niektory prvok chybat, moze sa objavit riasa
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod gegooslav » 04 Feb 2014 19:04 pm

samozrejme myslim na to luker13 vo flaske je pripravene pmdd bez KNO3 + csmb , meriam obsah dusicnanov lebo aj napriek tomu ze mam prerybnene sa moze stat ze bude chybat aj to NO3 , zatial je vsetko v poriadku hned jak budu nove rastlinky vecsie tak materske rastliny povyhadzujem bu su sama riasa a sinica este z predosleho akvaria + 3 tyzdne boli len vo vedre z vodou .Prikladam nejake fotky

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod aivenhov » 04 Feb 2014 19:05 pm

Mrenky štvorpruhové sú problematickejšie ryby. Vo všeobecnosti platí názor, že ak sa držia vo väčšom hejne tak neokusujú plutvy. No ale zase nie su plutvy ako plutvy. Ku skalárom, guramám, bojovniciam a ani iným rybám v väčšími plutvami by som ich nedával. No a každé pravidlo má výnimky že ano. Ja napr. chovám a po troche aj odchovávam endlerky pri 2 skalároch. čo je tiež paradox :)

Narazil som tu na dačo o hejne žeby si chcel, no tak tu je problém. Na hejno (15-20kusov) väčších rýb (v dospelosti) nie je akvárium dosť veľké. Jedine hejno u teba môžu byť menšie druhy, tak do 4-5cm (v dospelosti). Zase ale bacha na množstvo skalárov a guram. 13 guram je podľa mňa aj dosť na takéto akvárium. Možno ešte nejaký pancierničkovia časom .

Čo by som spravil na tvojom mieste? Žiadne ryby by som dočasne do akva nepridával, prinajmenšom zatiaľ. Hlavne sa sústreď na rastliny aby sa im darilo. Problematika CO2 je tu aj inde 100x riešená. Niekto pridáva, niekto nie. Sú rastliny náročnejšie na CO2 a aj nenáročné. Akvárium sa dá pekne zariadiť aj tak aj tak.
Obrázok používateľa
aivenhov
 
Príspevky: 290
Založený: 01 Jan 2012 16:03 pm

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod cezar.milan » 04 Feb 2014 19:42 pm

Už som sa začal tešiť, že zavojnatky sú preč, no zbadal som ich vzadu, no nič.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod Jozef I. » 04 Feb 2014 22:09 pm

So sinicou si sa nepochvalil :). S tou treba začať bojovať,lebo ju s akva nedostaneš. použivaju sa na to nejake antibiotika, ale nespomeniem si na nazov.

Ja si myslím, že NO3 tam máš dosť a limitne nebude, pretože mám dosť prerybnene akva, máš malo rastín a dodavaš ho aj vo vodovodnej vode, no mohlo by ho byť nedostatok vzhladom na vysoke PO4 (resp. môžeš mať a možno aj už máš vysoke PO4 v akva).

Skôr než CO2 so mohol najskôr riešiť rastlinky a dokupiť ich do akva, máš ich tam pomerne malo a väčšina dokaže v pohode rasť aj bez CO2, taka egeria to je burinka ako vyšita, tiež sa tuším vola vodný mor :). teraz si myslím nie su moc schopné konkurovať riasam a sinici, ktore tam máš. Oplatilo by sa ísť do rychlorastucich stonkoviem, aspoň na začiatku.-

ryby a prerybnene akva riešiť nechceš no pride čas a ja verím že to bude čo najskôr (pre tvoje dobro) a budeš to musieť riešiť aby si akva zachranil, lebo sa obavam, že takto to dlho tvoje akva nevydrží a po určitom čase budeš v akva pestovať len riasy. neprajem nikomu nič zle, akvaristika je krasne hobby, len niekedy si dosť tvrdohlavy a držíš sa svojich chybných nazorov aj napriek tomu, že sa ti tu snažia radiť skuseny a šikovny akvaristi, ktorí to robia dobrovolne, nemuseli by vôbec riešiť tvoje akva ani akva inych začiatočnikov, ale robia to lebo chcu pomocť. A ich radi je dobre zobrať si k srcu. Ak si preluskaš forko, uvidíš tu par ludi, tiež začiatočnikov, ktorí začali ešte horšie ako ty, ale nechali si poradiť a teraz maju pekne fungujuce akvaria, ktore im robia radosť.
veľa šťastia... :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod astro » 04 Feb 2014 23:07 pm

Ešte si tak trochu upratať okolo toho akvárka, hmm? :roll:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod Jozef I. » 04 Feb 2014 23:10 pm

Hehe, na to som ja zabudol poukazať. Aspoň počas fotenia, keď už inokedy nie , :D
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod gegooslav » 04 Feb 2014 23:33 pm

robil som co2 a aj najest sa niekde potrebujem a kuchyna je dole na prizemi a nechce sa mi trepat 2 poschodia len aby som sa najedol :) ohlasom sinice ta tam v podstate nieje ona bola na tych rastlinach ked boli v tom kybli tie dva tyzdne :) ono to bolo este horsie ale vecsinu obzrali SAE , ohlasom rastlin je ich pomenej to je pravda ale rozhodol som sa ze rastliny v akvarku dopestujem vlastnorucne z toho co tam mam ( ked si spetne pozries fotky tak ich bolo 2x menej ) cize toto co tam teraz je som dopestoval z vlastneho jedine dokupena rastlina je tam ta cervena a uz vidim ze som spravil chybu kedze to je extremne narocna rastlina , asi tam dam ludvigiu namiesto nej ta je ties cervena , co2 ma vyznam aby mi tie rastliny rastli rychlejsie :) , ak vravis ze bude NO3 vysoke neviem testy uz nemam a cisielka sa mi uz riesit nechce lebo vecsinu casu co mi " odbornici " dekukovali na 99 % to tak nebolo , teraz testy nemam hadat sa nechcem :) uvidime jak to pojde dalej , ale rastliny nedokupujem dopestujem z toho co mam cize tak do marca bude 75 % plochy uz teraz je 50 % a bolo 25% ked som zakladal :) tie materske rastliny maju po sebe zvysky ruduchy tak preto cakam kym povyrastu ze to povyhadzujem a zasadim tie zdrave nove .

a zavojnatky tam chcem mat preto lebo mi vyrovnaju dno ak presadim rastlinu su tam diery ak by som nemal zavojnatky tak by tam boli nepekne stopy naveky ako na mesiaci kedze ziadna ina ryba nerije v dne , a na vase prekvapenie mi tie rastliny tak nelikviduju ako by sa dalo cakat :) asi o mesiac dokupim tie kardinalky take male hufik aspon 15 rybiciek ,
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod Giftzahn » 05 Feb 2014 08:09 am

Ešte si tak trochu upratať okolo toho akvárka, hmm? :roll:

@astro: njn,nebodaj mas obavy ze aj tam okolo toho akva sa chyti sinica .... :mrgreen:

a zavojnatky tam chcem mat preto lebo mi vyrovnaju dno ak presadim rastlinu su tam diery

hmm, podla mna by bolo jednoduchsie sadit rastlinky pinzetou ... potom ti ani zavojnatky dno "zarovnavat" nemusia ... :wink:

jedine dokupena rastlina je tam ta cervena a uz vidim ze som spravil chybu kedze to je extremne narocna rastlina

njn, ta "cervena" rastlinka je Alternanthera reineckii 'Splendida' ... ono, je vzdy vyhodne si pred kupov rastlinky / zivocicha do akva nieco aj nastudovat ... cize napr. tu : http://rybicky.net/atlasrostlin/alterna ... _splendida .... co sa tyka narocnosti nie je mi zname ze by zrovna toto bola extremne narocna rastlinka na pestovanie ... teda pokial vies co robis ze ano .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod martin_s » 05 Feb 2014 09:49 am

gegooslav napísal:a zavojnatky tam chcem mat preto lebo mi vyrovnaju dno ak presadim rastlinu su tam diery ak by som nemal zavojnatky tak by tam boli nepekne stopy naveky ako na mesiaci kedze ziadna ina ryba nerije v dne

No ja neviem, nemam ani jednu zavojnatku, ani inu rybu ktora by ryla v dne a predsa ho mam rovne aj ked v nom urobim jamu napr. pri napustani vody, presadzani atd.... Z casti mi pri tom pomozu vezovky...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod cezar.milan » 05 Feb 2014 16:49 pm

Dno sa isto "vyhladí aj samo", pohyb vody a pohyb rýb
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod Vlado21 » 05 Feb 2014 17:39 pm

jj, ked len taka SAE svihne chvostom, zarovna u mna na dne kazdu nerovnost... spolu s japonikami prplajucimi sa pravidelne v strku a vezovkami... Ziadna "brutal task force" v podobe bagrujucich zavojnatiek uz nie je potrebna... :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod gegooslav » 06 Feb 2014 04:57 am

cezar.milan napísal:Dno sa isto "vyhladí aj samo", pohyb vody a pohyb rýb


no prietok vody je tam taky ze ledva ovieva rastliny s tym strkom to neurobi absolutne nic ani sa nepohne , gurami a ostatne ryby piesok ignoruju
Vlado21 napísal:jj, ked len taka SAE svihne chvostom, zarovna u mna na dne kazdu nerovnost

iste ked mas sae co maju aj urcitu velkost ale moje 3 cm sae tam moc vody nenamutia preto tam karasy ostanu dokym sa to nevyladi samo alebo pohyb vody a tak :)
Giftzahn napísal:o sa tyka narocnosti nie je mi zname ze by zrovna toto bola extremne narocna rastlinka na pestovanie ... teda pokial vies co robis ze ano ...

no prave na tej stranke je napisane ze je narocna , davam co2 , pmdd + csmb , ale kto vie ako sa to nakoniec vyvinie nechame sa prekvapit :)
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

Re: gegooslavove 182L akva

Odoslaťod gegooslav » 01 Mar 2014 23:39 pm

tak odbornici zase som tu :) tak ako som predpokladal alternanthera hnije , zrejme malo co2 , nevadi dam ludvigiu , inak zvysku osadenstva sa dari , spokojnost prikladam fotku .
Obrázok
gegooslav
 
Príspevky: 138
Obrázky: 2
Založený: 04 Sep 2013 06:19 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.