nahle zvysenie ph - hniloba



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

nahle zvysenie ph - hniloba

Odoslaťod stano170 » 09 Feb 2014 00:13 am

Moze nahle zvysenie ph z 6 -> 7.4 v priebehu 24 hodim sposobit raketovy nastup hniloby? Pozorujem to hlavne na k. affinis, a novych listoch e. bleheri. A tiez si vsimam nastup hnedych flakov (zrejme zaciatok hniloby) na c. pontederiifolia. V akva su inak ustalene podmienky a ako rozmyslam tak rozmyslam jedina zmena ktora nastala bolo to dvihnutie ph mojim nerozumnym zasahom. Viem ze kryptokoriny nemaju radi zmeny a obvzlast affinisky co som cital su na hnilobu najcitlivejsie ale takyto nahly zvrat som teda necakal.
Obrázok používateľa
stano170
 
Príspevky: 52
Obrázky: 0
Založený: 27 Apr 2010 13:56 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: nahle zvysenie ph - hniloba

Odoslaťod Vlado21 » 09 Feb 2014 00:32 am

samozrejme, affinisky su citlive na akukolvek nahlu zmenu. Moze to byt teplota, tvrdost alebo pH vody... Ale neboj, korene preziju, ked aj zhodia stare listy, vyrastu popri tom nove... hlavne uz nerob ziadne "nerozumne" pokusy a snaz sa udrzat stabilne podmienky v akva...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nahle zvysenie ph - hniloba

Odoslaťod stano170 » 09 Feb 2014 00:41 am

no.. akurat som si chcel odpovedat priamo do fora. Prave som nalistoval v jednej knihe o afiniskach v podstate to iste co si napisal aj ty. Ale ajtak lepsie raz vidiet ako 100x pocut. Rozhodne uz nabuduce budem davat pozor.
Obrázok používateľa
stano170
 
Príspevky: 52
Obrázky: 0
Založený: 27 Apr 2010 13:56 pm
Bydlisko: Kosice


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.