umiestnenie difúzora CO2



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

umiestnenie difúzora CO2

Odoslaťod stano15 » 09 Feb 2014 14:13 pm

pozdravujem skúsených,
co2 vpúšťam do 200l akva z tlakovej fľaše, ako difúzor používam lipové drievko.filter mám vnútorný agua bio filter BF-200.kde je najlepšie ,na aké miesto v akváriu umiestniť difúzor?ja ho mám uložený pri nasávaní do filtra,to znamená,že co2-ka mi nejde stĺpcom ku hladine,ale hneď do filtra.mám to dobre,alebo je nejaký lepší spôsob ,ako čo najlepšie zúžitkovať plyn co2?ten difúzor z lipového drievka(vlastnej výroby)sa mi celkom pozdáva,krásne rozprašuje na malinké bublinky.
za odpovede ďakujem.
stano15
 
Príspevky: 8
Založený: 09 Feb 2014 13:58 pm

Reklama

Re: umiestnenie difúzora CO2

Odoslaťod palo9167 » 09 Feb 2014 14:38 pm

CO2 pustas do nasavania filtra 8)

Umiestni to k vypustu :pivo:
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: umiestnenie difúzora CO2

Odoslaťod stano15 » 09 Feb 2014 15:15 pm

myslím si,že takto sa lepšie co2 zmieša s vodou,keď ho budem vpúšťať priamo do nasávania.....ako to robíte vy?kde máte umiestnený difúzor?aký je najúčinejší spôsob?
stano15
 
Príspevky: 8
Založený: 09 Feb 2014 13:58 pm

Re: umiestnenie difúzora CO2

Odoslaťod palo9167 » 09 Feb 2014 15:58 pm

stano15 napísal:myslím si,že takto sa lepšie co2 zmieša s vodou,keď ho budem vpúšťať priamo do nasávania.....ako to robíte vy?kde máte umiestnený difúzor?aký je najúčinejší spôsob?


Co2 vo filtri nema co hladat.
Najucinnejsie rozpustanie(vyuzitie) co2 je reaktormi prip.do zvona.Urcite nie niejakym drievkom a pod. srandami
napr.
SERA Flore CO2 reaktor
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: umiestnenie difúzora CO2

Odoslaťod cezar.milan » 09 Feb 2014 16:54 pm

palo, veď nebuď taký. Možno disponuješ zvyšnými finančnými prostriedkami a tak si určuješ čo potrebuješ sám. Nie všetci túto možnosť majú. No a sú ti čo sú zruční, tak prečo to nevyužiť? Takže srandy to nie sú, ale sú to naše výrobky a to je veľmi dôležité!
Naopak tvoja neplatená reklama pre seru nieje na mieste.


stano, musíš popísať viac o akváriu, koľko má litrov, koľko tam máš toho živého, či filtruješ nonstop, či CO-čkuješ nonstop, ako meníš vodu, koľko. Ako trebars kontroluješ obsah CO2 vo vode.
Niejaké CO2 nahromadia aj rybky a či púšťať do filtra? Neviem či už je na svete jednoznačná odpoveď. Niektorí tvrdia, že to môže zlikvidovať bektérie vo filtri, iní, že to nemá vplyv. Niekomu CO2 "zavzdušňuje filter"...atď.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: umiestnenie difúzora CO2

Odoslaťod cezar.milan » 09 Feb 2014 16:59 pm

Mám obavy, že táto téma sa dlho pri živote neudrží, tak toto je asi naj... riešenie :)
http://www.youtube.com/watch?v=I4dDkHUH ... e=youtu.be
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: umiestnenie difúzora CO2

Odoslaťod palo9167 » 09 Feb 2014 17:18 pm

cezar.milan napísal:palo, veď nebuď taký. Možno disponuješ zvyšnými finančnými prostriedkami a tak si určuješ čo potrebuješ sám. Nie všetci túto možnosť majú. No a sú ti čo sú zruční, tak prečo to nevyužiť? Takže srandy to nie sú, ale sú to naše výrobky a to je veľmi dôležité!
Ja mam velmi rad veci diy a vela si ich robim aj sam.Ale ak chce vediet ako najucinnejsie vyuit CO2 tak na srandy typu lipove drievko,cigaretovy filter atd moze zabudnut. Moze si spravit zvon.To ho prakticky nebude stat nic

Naopak tvoja neplatená reklama pre seru nieje na mieste.
pytal sa na najucinnejsie rozpustanie CO2 tak som ho rovno nasmeroval.Ak to beries ako nemiestnu reklamu tak tvoj problem


stano, musíš popísať viac o akváriu, koľko má litrov, koľko tam máš toho živého, či filtruješ nonstop, či CO-čkuješ nonstop, ako meníš vodu, koľko. Ako trebars kontroluješ obsah CO2 vo vode.
Niejaké CO2 nahromadia aj rybky a či púšťať do filtra? Neviem či už je na svete jednoznačná odpoveď. Niektorí tvrdia, že to môže zlikvidovať bektérie vo filtri, iní, že to nemá vplyv. Niekomu CO2 "zavzdušňuje filter"...atď.
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm

Re: umiestnenie difúzora CO2

Odoslaťod cezar.milan » 09 Feb 2014 22:04 pm

Fúúúha! Zvon?????, tak to hovorí za všetko, tu už by bolo mrhanie časom, niečo dodávať :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.