Rybky k bojovnici pestrej???



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Milan666 » 04 Jan 2013 23:03 pm

Do 25L by som rybky nedával
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod martin_s » 05 Jan 2013 00:26 am

Milan ja ano a s cistym svedomim... Samozrejme je predpoklad vyberu vhodneho druhu...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod vilo » 05 Jan 2013 01:12 am

Emus: osobne s tým nemám skúsenosti, ale pokladám podávanie "weekend" krmiva a iných "holiday" žrádiel pre jednu rybu na týždeň za nezmysel. Skôr tým pokazíš kvalitu vody, než pomôžeš rybe. Neviem, ako máš naštudované informácie o chove akva rýb, ale bežne sa aspoň v staršej literatúre píše, že 1- až 2-týždňová hladovka je pre ryby menej problematická než nejaké "preventívne" prekŕmenie. Skrátka ak má dospelá ryba žiť týždeň bez prítomnosti chovateľa, tak " no problem". Nekŕmiť, nestarať sa... V prírode tiež častokrát zažívajú dni hojnosti a dni hladu.
Do 25-litrového akvária by som k samcovi bojovnice odporučil 1 samicu, za predpokladu hustejšieho porastu rastlín, aby sa samica mohla načas ukryť v prípade samcovej nežiaducej pozornosti. Do väčšieho akvária sa k bojovniciam hodia napr. menšie mierumilovné tetry alebo rasbory. Každopádne nech sú v akváriu úkrytové možnosti (hustejšie trsy rastlín).
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Emus » 05 Jan 2013 09:42 am

on tam mal aj samicu len skor on sa musel skryvat pred nou lebo mu stale robila zle tak som ju oddelila.. ako uz som pisala a nechcem to znova pokusat ze by som tam dala opat neejaku a tase by sa mu to stalo.. preto som sa chcela poradit ze ci by som tam mohla dat nejaky iny druh.. takze mi ho odporucate nechat sameho ano?
a este som sa chcela ze si myslite ze prca preco je taky divny je z toho krmiva?
a zatial vam vsetkym velmi pekne dakujem ze rady..
Emus
 
Príspevky: 9
Založený: 04 Jan 2013 15:41 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod delilah.u » 05 Jan 2013 10:09 am

Máš v akvarku živé rastliny a nesvietila si im 7 dni?To je divné.Kúp si spínacie hodiny aby sa im svietilo každý deň pravidelne aj keď si mimo domova.Ja mám pri bojovnici krevetky a sú v pohode,ale mám 54l set s rastlinkami.S tým že sa majú krevetky kam schovať ak by bolo zle,ale beťák si ich absolútne nevšíma,ten sa len stále motá medzi rastlinkami.A za ten týždeň ti nemá kto prísť nakŕmiť rybičky?Lebo fakt by som na tvojom mieste nepoužívala tie holiday krmivá to keď už tak radšej dáke automatické krmítko s presnými dávkami,hoci pri jednej rybke sa to kupovať asi neoplatí :(
Obrázok používateľa
delilah.u
 
Príspevky: 41
Obrázky: 12
Založený: 12 Nov 2011 20:41 pm
Bydlisko: Okres Nové Zámky

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Tomas54 » 05 Jan 2013 10:20 am

Ale tyzden netreba vobec krmit. Tie dovolenkove krmiva su hlupost
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod delilah.u » 05 Jan 2013 10:23 am

Tak týždeň bez krmiva ja odskúšané nemám,ale tiež si myslím že radšej bez krmiva ako by sa mu tam malo krmivo zkaziť.Alebo by bolo jedno riešenie a to dať mu tam niečo živé,ako napríklad malilinké gupky,ktoré by si v prípade potreby sám ulovil.
Obrázok používateľa
delilah.u
 
Príspevky: 41
Obrázky: 12
Založený: 12 Nov 2011 20:41 pm
Bydlisko: Okres Nové Zámky

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod Milan666 » 05 Jan 2013 11:03 am

martin_s napísal:Milan ja ano a s cistym svedomim... Samozrejme je predpoklad vyberu vhodneho druhu...

Ja som to tu už veľa krát spomínal, áno skúsený akvarista už vie o čom to je :wink: , no tento prípad je totálne začiatočnícky a veľmi, veľmi amatérsky. Tak už teraz vieš o čom hovorím a o čo mi ide?
Vieš sám ako by to v danom prípade dopadlo, veď stačí čítať.
Momentálne aj ja mám v 17 litrovom cca 20 malinkých endleriek :pivo:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod monstergirl » 14 Feb 2014 22:24 pm

Ja som mala pred rokmi v akvariu ,,vycvikovy tabor". Mala som tam bojovnicu, 2 skalare a nejake neonky. Skalare boli dominantne, z bojovnice si spravili trhacieho panaka. chuda len sa skryvala :oops: A neonky, no raz do tyzdna padla nejaka za obet. Ale inak som bola velmi rada lebo som mala stale krystalovo ciste akvarko, nie ako teraz.
monstergirl
 
Príspevky: 9
Založený: 14 Feb 2014 21:49 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod martin_s » 14 Feb 2014 23:53 pm

monstergirl tak s tymto by som sa na tomto fore nechvalil...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod cezar.milan » 15 Feb 2014 12:04 pm

To je sila! Ale nick, tiež niečo napovedá. Škoda, že sa nedajú takéto príspevky priamo nahlasovať
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod monstergirl » 15 Feb 2014 15:47 pm

a? ani vo volnej prirode nemas len ryby co sa spolu znasaju....
monstergirl
 
Príspevky: 9
Založený: 14 Feb 2014 21:49 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod cezar.milan » 15 Feb 2014 16:12 pm

Ale v prírode majú šancu ujsť, schovať sa, prípadne sa vyhnúť "kolízií" a v tom malom?????? čo máš???? Jedine ujsť do luftu :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod monstergirl » 16 Feb 2014 18:16 pm

A dobre nekomentu jem nic, radej najdem zrusenie registracie. tu sa rady clovek nedocka skor si tu radi nachadyate obete do ktorych sa mozete navazat. zas mi nieco v obchode poradili a neviem co mam tak spravit lebo ste mi radsej zamkli temu. dakujem krasne tym ktori naschval budu komentovat co nechcu ale len aby uskodili.
monstergirl
 
Príspevky: 9
Založený: 14 Feb 2014 21:49 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod marcopolo » 16 Feb 2014 20:36 pm

Ludia netreba na to profesorsky, poviem to po lopate. K bojovnici v akvariach nad 20l su na vyber samicky bojovnice, endlerky, krevetky, nad 30 alebo 40l kludne aj nejake mikrorazborky a podobne. Proste male druhy ryb s kludnou povahou (samozrejme nie nejake neonky ktore potrebuju vela priestoru) Hlavne je mat dostatok rastlin a ukrytov.
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod cezar.milan » 16 Feb 2014 21:49 pm

Endlérky?? Mal si ich? Ja som ich musel z osemdesiatky dávať do 300-vky. Pravda mali dobré podmienky na množenie a nebol predátor.
Ak je predátor, tak sa dlho "nezdržia", žijú krátko a keď sa populácia neomladzuje? Rovnako živorodky vedia "kvalitne" hnojiť
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod cezar.milan » 16 Feb 2014 21:50 pm

monstergirl napísal:Ja som mala pred rokmi v akvariu ,,vycvikovy tabor". Mala som tam bojovnicu, 2 skalare a nejake neonky. Skalare boli dominantne, z bojovnice si spravili trhacieho panaka. chuda len sa skryvala :oops: A neonky, no raz do tyzdna padla nejaka za obet. Ale inak som bola velmi rada lebo som mala stale krystalovo ciste akvarko, nie ako teraz.

Nehnevaj sa, ale po tomto príspevku zrejme na radu prešla chuť.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod martin_s » 16 Feb 2014 23:20 pm

monstergirl napísal: ...a neviem co mam tak spravit lebo ste mi radsej zamkli temu. ...

Temu som zamkol na zaklade clanky/pravidla_diskusie.php bod 9.
Bola si upozornena aby si zacala pouzivat search.php a kedze sa tema nadalej vyvijala len na zmes duplicit (zjavne sa ti nechce hladat) tak bola zamknuta (napokon to preco som ju zamkol som ti aj napisal v poslednom prispevku v teme)... A co mas robit? Zacat konecne aj hladat...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod monstergirl » 18 Feb 2014 12:20 pm

preco som si myslela ze su tu normalny ludia? to je presne pristup ako v predajni. vy mate v hlave asi tak nasrate ako ten moj prisavnik co mi spini akvarko a dnes sa zoznami so zachodovou vodou. poradili aby som za ho zbavila ale kedze nikto ochtny neporadi tak kaslem na to. ste mi normalne znechutili mat akvarko. pouzivaj search. vsak ok.ale to aby som sa zbavila prisavnika lebo vraj to on spini vsetko tak to najdem asi tazko.
monstergirl
 
Príspevky: 9
Založený: 14 Feb 2014 21:49 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod martin_s » 18 Feb 2014 12:44 pm

monstergirl napísal:vy mate v hlave asi tak nasrate ako ten moj prisavnik co mi spini akvarko a dnes sa zoznami so zachodovou vodou. ...

Byt tebou tak svoje spravanie prehodnotim. To TY nieco chces od nas... S takymto spravanim sa s tebou lahko rozlucime...

monstergirl napísal:pouzivaj search. vsak ok.ale to aby som sa zbavila prisavnika lebo vraj to on spini vsetko tak to najdem asi tazko.
Existuju tu urcite pravidla s dodrziavanim ktorych si suhlasila pri registracii. Ak ich chces vsak ignorovat a nedodrziavat tak my to vyriesime velmi lahko...
Co sa tyka prisavnika, nenajdes tu aby si sa ho zbavila kvoli tomu ze by spinil, ale najdes tu do akeho akva je vhodny, ako sa starat o akva, ako ho cistit a pod. Ale necakaj ze ti tu niekto bude nieco servirovat priamo na podnose (pri tvojom spravani ani len nemam snahu a chut ti ani len najst patricne temy ktore by si si mala precitat, kedze si tu vynalozenu namahu zjavne nezasluzis)... A aj z tvojich doterajsich prispevkov je evidentne aky mas k akvaristike a akvariu "vztah", cize co tak radsej vysivanie?

martin_s v téme Dennerle nanocube 30l napísal:
monstergirl napísal:sorry, myslela som ze mi ochotne niekto poradi lebo nie kazdy ma cas citat celu stranku.

Celu stranku nemusis, staci pouzit search.php ... Ak nemas cas citat, myslis ze budes mat cas sa starat o akvarium? Alebo je to zas iba pohodlnost ako vo vela pripadoch co sa vyhovaraju na nedostatok casu si precitat nieco, co skutocne az tolko casu nezaberie ak si vezmeme len uplne zaklady?
Kto chce rady bez namahy a snahy si ich najst, ten si ich nezasluzi vobec...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod monstergirl » 18 Feb 2014 13:42 pm

vies co porosim ta ri3s to lebo zrusenie registracie tu nevidim. a je zrejme ze kto nie je zivotom oddany akvarista tu nepatri.
monstergirl
 
Príspevky: 9
Založený: 14 Feb 2014 21:49 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod luko36 » 18 Feb 2014 13:45 pm

tu podla mna skor nepatria ludia s nulovým prístupom k živým tvorom
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Rybky k bojovnici pestrej???

Odoslaťod monstergirl » 18 Feb 2014 18:26 pm

Proste forum je verejne. ak si zalozim temu tak neviem preco maju potrebu pisat ti ktori sa k niecomi vyjadrovat nechcu. jedine co chcu je len podpichovat. kto ma chut napisat nieco co bolo aj milion krat napisane tak odpovie. kto nech tak nch to ignoruje. Ale skoda reci
monstergirl
 
Príspevky: 9
Založený: 14 Feb 2014 21:49 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.