grellova 72ka



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: grellova 72ka

Odoslaťod grello » 26 Feb 2014 21:49 pm

@Liker13: viem to bol preklep...
Písať vec na pol strany mobilom...
(Anubias, anubias)
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: grellova 72ka

Odoslaťod grello » 26 Feb 2014 22:22 pm

A Lubo, nuž pracujem a plánujem prekvapenie... :wink: Už len mesiac - dva :twisted:
A idem na to dnes som napr zohnal toto :wink: :P len treba opracovať...
Veď vieš kam to pôjde :o

http://postimg.org/gallery/9i1nfauq/385d1102/
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: grellova 72ka

Odoslaťod grello » 03 Máj 2014 16:14 pm

tak ahojte, ozývam da po dlhšom čase,
dnes som si spätne prečítal túto tému, a bol som dosť zahanbený, aký ťuťmák som bol na začiatku :roll: :cry:
Chcem vám všetkým v prvom rade poďakovať, za všetky rady, kritiku atď. ktoré ste mi dali. Hodne ma to posunulo dopredu.
Bez vás by som teraz nebol tam kde som, takže ďakujem aj vám aj tomuto fóru :wink: :P

Tak a teraz update:

Technika:
Filter jet-flo 75, po vrch nacpaný molitanom, pre redukciu prudenia
Ohrev: 75W, aquael
Svetlo: 15W, žalostne málo, ale rastlinám sa darí, čo sm mierne prekvapený, ale rast je pomalýýýý :D
Co2: dosiahol som lvl. max :) , prišiel som na to, že ak co2 tak bobmu, hasičák...teraz ale šetrím na novú 200l, hádam, takže co2 - bez

Flóra:
Hygrophila carimbosa - teším sa, že ide, dostal som sa k nej takpovediac náhodou.
Asi 2 druhy cryptocorýn, idú pekne, sú to vďačné, pomaly rastúce rastliny
Microsoum - myslím že narrow, ide pekne, už sa aklimatizovalo, pekne vyplnuje vrch a korene
X-mass moss, java Moss - pekne obrastajú korene, ten X-mass m. stačí pravidelne strihať, a krásne sa zahustí :o
Anubias var. nana - mám ich tam pár, boli napadnuté bba trošku, tak občas dávam kúru Carbo-m, priamo na bba, funguje to :wink: idú pekne, pomaličky...
Á najlepšie na koniec - jedna saggitaria ani už presne neviem, ako sa tam dostala, pekne si prerastla cestu, nečakal som to, predtým nešla, teraz je to asi najväčšia rastlina v akva. :pivo:

Fauna:
ja veru neviem, endlerky ma nechytili za a/ napadali male krevety a za b/ nie sú nič extra a sú ako gupky, je ich plné akva...takže nič, len krevetky - na tie som pomaly fajn smeker :wink: , blue pearl, CRS a Cherryny možno sú tam aj sakury :shock: spolu po preriedení asi 60ks. také fesne stádo. :roll: Preto sa vás chcem spýtať, Také Trigonostigma hengeli, takých 10-15ks by to znieslo, nie? Ako sú na tom s krevetami? lebo rovnaké ryby plánujem aj do budúceho akva, aj spolu s krevetkami, sú o dosť menšie ako ich príbuzné Espei... :?: :idea:

Hnojenie:
postupne som skúšaním, menením, meraním... vykrištalizovaľ asi nalepšiu kombináciu vôbec - t.j. PMDD aj s Fe aj KNO3, pretože tam nie sú ryby, 3ml/den, občasne EL Carbo, každý druhý den prihnjíme N,P,K a občasne takú zmes makroelementov.

toto akvárium to má už pomaly spočítané, musí uvoľniť miesto, :cry: ale robí mi radosť a takmer všetko chcem potom este pouziť.

Á skoro som zabudol, hodnoty ph - 7, občas trochu viac, Kh - cca 8°d, Gh - kúsok cez 10°d, NO2 - 0 mg/l, NO3 - 10mg/l


Nano:
dávam ho sem preto, lebo som si nechcel zakladať novú tému s takpovediac experimentom, tak len v krátkosti pár postrehov:

Objem, hrubé: 12l
rozmer: 300x200x200
Začalo to ako klasické iwagumi, ale pokazil som sadenie hc...viac vecí ma nakoplo k tomu, aby som s tým niečo spravil...
Preto som skúsil DSM (dry start method), dá sa o tom načítať na nete, základ je ten, že rozmnožíme kobercovky emerzne s vvysokou vlhkostou v akva. Zatiaľ som mimoriadne spokojný...Akva má slúžiť na jeden projekt do školy, a zatiaľ ide super, nové lístky hc už emerzne, postupne sa pekne rozrastá, a to dosť rýchlo, zasadené len pred týždnom, a dokonca aj Eleocharis acicularis, už pekne ide, pár nových lístkov a staré odhnívajú.. Takže DSM vrselo odporúčam, ale zatiaľ neviem, aký bude neskôr prechod na submerz.

ďakujem všetkým vopred za rady a pripomienky
P.S prikladám aj foto tučnice, čo je mimochodom masozrava rastlina :P , hádam aspoň dákych plaudaristov poteší :angel:

zboku.jpg
Prílohy
zpredu.JPG
lavy.bok.JPG
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: grellova 72ka

Odoslaťod grello » 03 Máj 2014 16:16 pm

...
Prílohy
X-mass.moss.jpg
kral.anubias.jpg
BBA na ústupe
hygrophila.jpg
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: grellova 72ka

Odoslaťod grello » 03 Máj 2014 16:25 pm

...
ešte sa ospravedlňujem za kvalitu fotiek, ale je to najlepsie ako momentalne viem
Prílohy
tucnica1.jpg
tucnicka.jpg
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: grellova 72ka

Odoslaťod grello » 04 Máj 2014 14:26 pm

A, ešte otázočka... Môže mi niekto dat vysvetlenie, ako sa rozlisuju makro a mikro prvky?
Je to nejako podľa tabuľky? A tie ryby? Čo mylíte?
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: grellova 72ka

Odoslaťod cezar.milan » 04 Máj 2014 14:45 pm

Na posledných obrázkoch je čo, teda aké sú to rastliny, kvety.......?
Tu máš na preštudovanie:
http://slavino.sk/rozne/akvaristika/met ... stlin.html
http://www.rostlinna-akvaria.cz/forum/davky-hnojiv-26-0
a rybky si tieto neuvažoval?
https://www.google.sk/search?q=boraras& ... 80&bih=935
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: grellova 72ka

Odoslaťod Viktor » 04 Máj 2014 14:55 pm

Nevyzera zle. Drzim palce. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: grellova 72ka

Odoslaťod grello » 04 Máj 2014 15:05 pm

To sú tučnice, také bahenné masozravé rastliny, krásne kvitnú, dakujem za clánok.

Borarsky sú fajn, ale chcelo by to niečo kúštik výraznejšie, mal som ich 7ks ale endlerky ich vystresovali a pošli,
Možno im dám ešte šancu ;) ď

@Viktor - Ďakujem. Vážim si to.
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: grellova 72ka

Odoslaťod Viktor » 04 Máj 2014 15:14 pm

Ohladom drobnych rybiciek je pekne rozpisane v KoRn-ovej teme : http://www.akva.sk/post281868.html#p281868 :D
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: grellova 72ka

Odoslaťod grello » 04 Máj 2014 15:22 pm

Zatiaľ vedú hengel-ky, aké máte skúsenosti? Ď
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: grellova 72ka

Odoslaťod vincent van gogh » 04 Máj 2014 23:57 pm

No,....myslím,že my môžme hovoriť otvorene,že? Takže pozerám na to toje akva,pozerám.......ale príliš toho teda nevidím. :? Je to akési neuchopitelné,oko sa nemá kam upriamiť.Blúdi a tápe.Vela robí aj neostrosť a slabšie svetlo.

Ale jedno je isté,oproti bielej cestičke na začiatku........pokrok. :mrgreen:

Prečo si nedal foto aj tej 12-ky,ked ju už spomínaš? ...šak len tak,aj ked je pokusná.

Ale vieš,na čo som zvedavý? Dva mesiace ubehli a stále nič? :wink: . Ja mám len Trigonostigme Espei....takže to ti asi neporadím. :P :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: grellova 72ka

Odoslaťod grello » 05 Máj 2014 15:32 pm

@vicent van gogh:
Nuž v prvom rade ti pekne dakujem za všetky postrehy.
Foto mini bude, až bude čo odfotiť, zatiaľ len zarosené sklá a fólia na vrchu a emerzné HC.

Layout je trochu amatérsky, uznávam, len čo je pravda. Pôsobí to tak ale hlavne na fotke, ak si všimneš ten mach, to je kopa mach narastená na menšom fingerwoode, včera som to ostrihla, a vznikol tak istý, lepší fokálny bod. Ale ako tak na to pozerám, máš pravdu, už je v hlave nejaký ten nápad, uvidím ako budete spojojný, maestro :P :D to ja len tak rýpem, chápeš :angel:
Ale vložil si mi chrobáka do hlavy... :pivo:

A dva mesiace? Už aj viac...potešilo že si sa ozval... Len to keby bolo na mne kedy to bude... :roll:
Dokonca bolo akva doma, ale kvôli estetickým záležitostiam ho nemôžem použiť. :cry:
Ale pracuje sa na tom...comming soon...len nemám ešte miesto...ach tí rodičia..., nerozumejú remeslu... :wink:
A ty ako s veľkým?
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.