Zdochýnajú mi krevetky



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod cezar.milan » 27 Feb 2014 16:56 pm

Krevetkus, zrejme sme príspevok podali súčasne, takže doplním, že naprosto súhlasím s tebou.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Reklama

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod yazen02 » 27 Feb 2014 19:41 pm

martin_s: preco mi toto robis?! tou teriou o hnijucom dne, z ktoreho sa uvolnili toxicke latky pri sadeni novych rastliniek si ozivil moju nocnu moru. rastlinky su riziko, ktoremu je lahke sa vyhnut. pri mojom 2 roky starom aktivnom dne prakticky bez odkalvania je to horsie. nemohli sme zostat u teorie, ze problemom boli samotne rastlinky? :D
yazen02
 
Príspevky: 344
Obrázky: 8
Založený: 18 Jún 2012 17:54 pm

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod Krevetkus » 27 Feb 2014 20:09 pm

Nemyslím, že problém sa nachádza v dne. Voda v akváriu cirkuluje, či odsávaš alebo nie. A po dvoch rokoch fungujúceho akvária by ti určite neskapali všetky krevetky za jednu noc kôli substrátu...Cezar.milan doplnili sme sa a aj ja súhlasím s tebou.
Obrázok používateľa
Krevetkus
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 15 Nov 2011 15:03 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod astro » 27 Feb 2014 20:16 pm

Za príspevok od Raviolky "like" :)
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod yazen02 » 27 Feb 2014 20:25 pm

no mne neskapala ani jedna, vsetkym sa dari. len ta tema hnijuceho dna mi nedava spat. nicmenej par krat som ho skusal odkalovat (ono pri tom aktivnom dne je to dost problem, kedze tie gulicky su lahke a hned ich nasava do hadicky), pritom sa rozvirilo dost kalu, ras aj par bublin uniklo...a nic, krevetky bez ujmy. tak snad to bude OK.

Krevetkus napísal:Nemyslím, že problém sa nachádza v dne. Voda v akváriu cirkuluje, či odsávaš alebo nie. A po dvoch rokoch fungujúceho akvária by ti určite neskapali všetky krevetky za jednu noc kôli substrátu...Cezar.milan doplnili sme sa a aj ja súhlasím s tebou.
yazen02
 
Príspevky: 344
Obrázky: 8
Založený: 18 Jún 2012 17:54 pm

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod cezar.milan » 27 Feb 2014 21:45 pm

Ak by dno smrdelo za vareným vajcom, tak by bolo treba riešiť, pokiaľ nejde zápach, nič sa nedeje
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod martin_s » 28 Feb 2014 00:34 am

Ved preto som napisal ze "ak mas napr. velmi jemny substrat (piesok) alebo nemas dostatocne prudenie vody v nom tak ti moze zahnivat"... To ze voda cirkuluje v akvarku je jedna vec, to ci dostatocne v substrate je vec druha a akvarko ti pritom moze fungovat a to ze ti zahniva dno zistis az ked ho prehrabnes (mne osobne sa to v jednom mini stalo a kupodivu som tam nemal ani piesok ani substrat ktory by zvykol dost ulahnut ako napr. jemna cadicova drt u ktorych je zname ze taketo anaerobne zahnivanie moze nastat ak nemas v akva nieco co ti substrat prehrabava, ale mal som tam klasicky strk o zrnitosti cca 2-3mm)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod yazen02 » 28 Feb 2014 01:00 am

tak strk 2 - 3 mm je uz docela dost jemny, nie?
mal by som na teba par otazok:
1.) ako si prisiel na to, ze ti dno zahniva?
2.) ake zivocichy si v tom mini choval a ake boli nasledky zahnivania dna?
3.) ako hruba bola vrstva dna?
4.) ako stare to dno bolo?


martin_s napísal:Ved preto som napisal ze "ak mas napr. velmi jemny substrat (piesok) alebo nemas dostatocne prudenie vody v nom tak ti moze zahnivat"... To ze voda cirkuluje v akvarku je jedna vec, to ci dostatocne v substrate je vec druha a akvarko ti pritom moze fungovat a to ze ti zahniva dno zistis az ked ho prehrabnes (mne osobne sa to v jednom mini stalo a kupodivu som tam nemal ani piesok ani substrat ktory by zvykol dost ulahnut ako napr. jemna cadicova drt u ktorych je zname ze taketo anaerobne zahnivanie moze nastat ak nemas v akva nieco co ti substrat prehrabava, ale mal som tam klasicky strk o zrnitosti cca 2-3mm)
yazen02
 
Príspevky: 344
Obrázky: 8
Založený: 18 Jún 2012 17:54 pm

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod martin_s » 28 Feb 2014 01:11 am

Ani nie, je to tak akurat. Tym velmi jemny som myslel skutocne piesok.

1. Prave pri presadzani...
2. To si uz nepamätam presne, mozno nejakych par endleriek, mozno aj nejake krevety... Nasledky neboli ziadne, hned ako som na to prisiel som spravil opatrenia...
3. 4-5cm
4. Neviem presne, ale pocitam ze to mohlo byt vtedy od poslednej prerabky asi pol roka - rok, naozaj to bolo uz dost davno...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod peko58 » 28 Feb 2014 01:21 am

no nic... zda sa ze moje krevetky vcera odysli vdaka nejake pliage na rastlinke... ine vysvetlenie nieje. rozhone nie zahnivajuce dno a ani crypto/anubias pretoze obe tieto rastliny mam v akva a krevetky snimi boli tyzden bezakyckolvek problemov, dokonca sa uz zacali ja "prezliekat" co myslim svedci aj otom ze sa im umna pacilo :D
peko58
 
Príspevky: 32
Založený: 14 Nov 2013 22:01 pm

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod prasan » 28 Feb 2014 07:45 am

Zvlek neznačí to,že sa im páčilo.Zvlek je len dôkaz rastu.No rásť môže krevetka i v nevyhovujúcich podmienkach.Otázka je ,len ako dlho. :)
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod adis » 11 Mar 2014 23:25 pm

peko58 napísal:Zdravim... mam jednu surnu otazku... dneska osm su kupil v obchode rastlinku Cabomba caroliniana a krmivo pre krevetky. rastlinu som zasadil a krevety som nakrmil... o hodinu bolo vsetko mrtve. preto sa pytam: ma ty rastlina nejaky vpliv na vodu ? mohli sa od nej otravit ? alebo je to cisto len stoho krmiva a zajtra mu ho hodim do xichtu ?


Ach jaj, dnes sa mi stalo presne toto iste a tiez s novou Cabombou :cry: Tak som sa vytesovala, ze konecne nosia vajicka a po cca 4 hodkach skoro vsetky krevetky mrtve... Co som stihla je prelovene vo velkom akva, ale take priotravene, no neviem, ci nebudu mat ryby lahku pracu. Sadila som opatrne, aby sa nic nerozvirilo a chyba bola naozaj asi v tej novej Cabombe z akvaristiky, ked sa to nestalo iba mne :( Tak to bolo posledny raz, co som kupila rastlinky v akvaristike. Paradne ponaucenie :evil:
Obrázok používateľa
adis
 
Príspevky: 5
Obrázky: 14
Založený: 15 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Prešov

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod prasan » 12 Mar 2014 05:59 am

Rastliny sa držia v živných rostokoch a substrátoch.Kľudne sa niečo mohlo dostať do vody takto.Rastlinka ako taká ,,cabomba,, je v tom nevinne.Ideálne čokoľvek čo sa dáva nové ku krevetkám,je podržať to niekoľko týždňov v inej vode.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod adis » 12 Mar 2014 08:41 am

Ano, to bude tym, ze som ju rovno dala ku krevetkam. A tiez preto, ze som prispevok od peka58 citala az po "funuse" , ked som cez google hladala suvislost cabomby s krevetkami :( Ale ponaucenie je to dobre, aj ked drahe, a hlavne smutne. Uz som vymenila 2/3 vody, este dnes vymenim, cabobma je prec, necham chvilu zabehnut a zacnem znova.
Obrázok používateľa
adis
 
Príspevky: 5
Obrázky: 14
Založený: 15 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Prešov

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod cezar.milan » 12 Mar 2014 13:24 pm

Cabomba je liečivá rastlina, tak neviem, asi ňou to nebolo
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod Krevetkus » 12 Mar 2014 16:02 pm

Chémia, ktorá prišla s rastlinkou, nič iné to byť nemohlo.
Obrázok používateľa
Krevetkus
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 15 Nov 2011 15:03 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod Majinko » 12 Mar 2014 20:58 pm

Zdravím páni, máte niekto skúsenosti s Liaporom a úhynom kreviet (red cherry sakura)? Resp. či ste spozorovali pri tomto substráte nejaké problémy? Postupne mi odišlo 8 kreviet, cca jedna za týždeň. Filter Eheim 2211, hnojenie raz týždenne 3ml PMDD, denne Invital Carbo 1ml. Vysadené dno Hydrocotyle sp. Japan, Cryptocoryne parva a wendtii, jeden koreň a na ňom Anubias, mach, Microsoria. 2 tablety Osmocote v substráte. Akva 30L.
Obrázok používateľa
Majinko
 
Príspevky: 128
Obrázky: 1
Založený: 23 Feb 2005 12:22 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod Maranella » 12 Mar 2014 21:06 pm

U mňa liapor bez akýchkoľvek problémov. Ním to nebude.
Obrázok používateľa
Maranella
 
Príspevky: 340
Založený: 20 Okt 2012 14:05 pm
Bydlisko: Bratislava II

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod Majinko » 12 Mar 2014 21:40 pm

Nerozumiem ani ja tomu, doniesol som z burzy v Ostrave 20ks, z tých mi odišlo tých 8ks, teraz som v ZA vzal na skúšku 5ks od iného chovateľa, tak som zvedavý, či to nie je nejakým zlým kmeňom. Len mi je čudné, že odchádzajú tak postupne, žiadny náhly úhyn.
Obrázok používateľa
Majinko
 
Príspevky: 128
Obrázky: 1
Založený: 23 Feb 2005 12:22 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod Krevetkus » 12 Mar 2014 22:05 pm

Normálka u sakúr, pri zmene chemizmu vody, pri zmene prostredia. Nastane takýto úhyn. Mladé/ ďaľšia generácia si už na podmienky akvária zvikne a posilní si "imunitu"... Každou generáciou budú odolnejšie a prispôsobenejšie na život práve v tom danom akváriu/ biotope... Ak však ide o nezabehnutú nádrž, tak je za tým hlavne to.
Obrázok používateľa
Krevetkus
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 15 Nov 2011 15:03 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod Majinko » 12 Mar 2014 22:27 pm

Nádrž má už 2 mesiace, videl som aj pár narodených drobcov, dokonca aj samičky stále nosia vajíčka, len raz mi uhynula samička aj s vajíčkami, zvyšné umierali postupne. Preto je to zvláštne, lebo v druhom akva mám CRS a substrát Akadama a tam nebol doteraz ani jeden úhyn, veľa mladých, ale aj tam hnojím a dávam Invital Carbo. Preto som to dával za vinu trocha tomu Liaporu, lebo s tým moc skúsenosti nemám, ale na fórach sú naň len chvály.
Obrázok používateľa
Majinko
 
Príspevky: 128
Obrázky: 1
Založený: 23 Feb 2005 12:22 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod cezar.milan » 12 Mar 2014 22:31 pm

Pri Liapore, či Teramole je lepší dlhší zábeh. Mal som zábeh dva mesiace a potom som vpustil krevetky a je to O.K.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod Krevetkus » 12 Mar 2014 22:32 pm

No takýto úhyn som mal aj ja, a skoro každý komu som sakurki dával. Z 20 kusov prežije po štyroch mesiacoch 13 a potom sa to ustáli.
Obrázok používateľa
Krevetkus
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 15 Nov 2011 15:03 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Zdochýnajú mi krevetky

Odoslaťod Majinko » 12 Mar 2014 22:39 pm

Takže všetko nechať tak, pravidelne meniť vodu a čakať, ktorí "bojovníci" prežijú. Dobre páni, skúsim teda vydržať a uvidím ako to dopadne. Ďakujem ešte raz za rady. Už som chcel liapor vyhodiť, ale dám mu teda ešte šancu.
Obrázok používateľa
Majinko
 
Príspevky: 128
Obrázky: 1
Založený: 23 Feb 2005 12:22 pm
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.