tečúci TETRATEC EX700



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

tečúci TETRATEC EX700

Odoslaťod gego » 15 Aug 2010 13:00 pm

Ahojte, mám asi 2,5 roka TETRATEC EX700. Asi pred dvoma dňami začal tiecť okolo hlavy. Nie je to tesnením, skôr tečie niekde v okolí motora. Neviete niekto, či sa s tým dá niečo robiť? Prípadne či tetra nedáva 36 mesiacov záruku? Ešte jedna otázka, ak budem kupovať nový, TETRATEC EX700 už nechcem, aký filter by ste mi doporučili. Mám 250l akva. Okrem dobrej filtrácie by mal byť tichý (TETRATEC bol). Uvažujem nad JBL CRISTAL PROFI e900 , Fluval 305 , EHEIM Professionel 3 2073.
Chcem sa ešte opýtať aký rozdiel je u EHEIMu medzi radami Professionel Professionel 2 Professionel 3 , pretože logicky by rada 3 mala byť kvalitnejšia ako rada 2, ale cenovo je to naopak.
Ďakujem
Obrázok používateľa
gego
 
Príspevky: 16
Obrázky: 11
Založený: 17 Mar 2008 14:50 pm
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: tečúci TETRATEC EX700

Odoslaťod dubvlad » 15 Aug 2010 17:29 pm

Presne ten istý problém som riešil, ale na TETRATEC EX 1200. Po odmontovaní plastového krytu nad motorom som zistil, že rosí vyberateľný segment s hadicami "in out". Gumené tesnenie na nasúvacej časti je opotrebené a rosí. Voda naplní hornú časť filtra a vyteká poza plastový kryt.
Riešenie: 1. výmena gum. tesniacich krúžkov na nasúvacej časti, alebo
2. vyriešiť vstup a výstup vody napevno ( to je môj prípad, keďže som nemohol zohnať tesnenia)

Filter zatiaľ pracuje bezchybne. Snáď ti to pomôže.
dubvlad
 
Príspevky: 12
Obrázky: 66
Založený: 25 Dec 2007 15:39 pm

Re: tečúci TETRATEC EX700

Odoslaťod gego » 15 Aug 2010 20:01 pm

Ďakujem, asi to bude tiež môj prípad, no skúsim to reklamovať, výrobca udáva záruku 36 mesiacov tak uvidím. Len v mojom prípade to nie je rosenie, ale asi 5litrov za 24 hodín. Tiež to tečie okolo plastového krytu nad motorom
Obrázok používateľa
gego
 
Príspevky: 16
Obrázky: 11
Založený: 17 Mar 2008 14:50 pm
Bydlisko: Žilina

Re: tečúci TETRATEC EX700

Odoslaťod evka1702 » 02 Mar 2014 18:21 pm

Ahojte pripajam sa do diskusie. Podobny problem som riesila aj ja. Urobila som to ze som potesnila hadice, lebo ani po kompletnom cisteni filtra mi nechcelo natahat vodu do filtra. Teraz riesim zas ale ten problem ze ta pumpicka(cierny gombik) na vysanie zvysneho vzduchu vo filtri sa mi zasekava a vobec sa nechce vracat do spatnej polohy.

Viete mi niekto poradit co s tym ako to odstranit?

Diky za info
evka1702
 
Príspevky: 17
Založený: 06 Máj 2012 20:59 pm
Bydlisko: Poprad

Re: tečúci TETRATEC EX700

Odoslaťod cezar.milan » 02 Mar 2014 20:00 pm

Tá pumpička nieje na vytlačenie, či vysatie zvyšného vzduchu vo filtri. Je to pumpička na nasatie vody do filtra pred spustením.
Ak je zatlačená a nejde vonku, tak si pomôž gumenou prísavkou a to tak, že dáš na ňu dve kvapky sekundového lepidla a prilepíš na tú pumpičku. Po zaschnutí vyber , povytiahni pumpičku do spätnej polohy a prísavku tenkým nožíčkom odstráň z nej.
Na budúce tú pumpičku navlhči, alebo použi silikón v spreji a nebude sa ti to opakovať
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: tečúci TETRATEC EX700

Odoslaťod lubosov » 14 Aug 2014 14:23 pm

Lepšie a jednoduchšie je rozobrať hlavu filtra, odskrutkovať 6 ks skrutiek, pootočiť pumpu protismeru hodinových ručičiek, pozor je tam pružina. Vyčistiť, potrieť nezávadnou vazelínou-krémom /môže byť aj vazelína na pery-bez príchute/ a následne zložiť.
Netreba sa toho báť lebo medzi dvoma dielmi hlavy filtra nie je žiadne tesnenie.

http://forum.klub-malawi.pl/cieknacy-fi ... e0ee0&
Obrázok používateľa
lubosov
 
Príspevky: 75
Obrázky: 0
Založený: 18 Okt 2005 17:47 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.