Kde hladat vhodne kamene do akvaria.



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod peko58 » 28 Feb 2014 16:35 pm

Z hladanim vhodnych kamenov do akva som sa trapil niekolko krat... nakoniec mozem poradit vynikajuci kamen vpodstate zadarmo a nachadza sa v bydlisku kazdeho jedneho z nas.... je to sedo-cierny obrubnikovy kamen co sa dava na okraj chodnikov. Nesumi takze je vynikajuci pre rastlinne akva a zaroven aj dobre vyzera. Takze ak momentalne riesite problematiku vhodnych kamenov, staci sa trosku poprechadzat a problem je vyrieseny :)
peko58
 
Príspevky: 32
Založený: 14 Nov 2013 22:01 pm

Reklama

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod martin_s » 28 Feb 2014 22:38 pm

pingor napísal:nenájde sa nejaký dobrý štrk, 2-3mm v BA ? Alebo okolí?

Zober si sito/sita potrebnych rozmerov a mozes ist skusit do triedicky pri hradzi...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod pingor » 01 Mar 2014 11:34 am

no skúsiť môžem. Myslíš tu betonárku pri bufete,ako sa vychádza na hrádzu ?
pingor
 
Príspevky: 27
Obrázky: 4
Založený: 05 Jan 2012 11:51 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod davidNO » 02 Mar 2014 13:46 pm

kcel bi som sa spitat ci mozem nazbierat v rieke a v jej okoli skali a dat ich do aqvaria
davidNO
 
Príspevky: 1
Založený: 02 Mar 2014 13:40 pm

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod cipik » 02 Mar 2014 18:43 pm

mozes ale urcite by som spravil octovy test ked budu ok tak poriadne prevarit aj viac krat ja davam este na 24 hodin do slanej vody a potom prevarim este
cipik
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Feb 2014 18:07 pm

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod cezar.milan » 02 Mar 2014 19:31 pm

Ste tu noví, tak mi iste odpustite :) S tou "octovou" skúškou môžem súhlasiť, ale prevárať netreba! Akvárium stačí zabehať cca 4 týždne bez rýb a ten zábeh to vyrieší. Naviac nám neprevarený kameň pomôže zábeh urýchliť. Preložím to, urýchli namnoženie baktérií. Ak neviete aké baktérie, tak použiť vyhľadavač a nájsť nitrifikačné baktérie :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Jozef I. » 02 Mar 2014 21:32 pm

No neviem, ja by som kamene prevariť odporučil, hlavne ak su z vody aby sa mi do akva nedostali žiadne mikroorganizmy a iny "bordel".
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod cezar.milan » 02 Mar 2014 22:02 pm

To sa ti môže stať aj pri mrazenej potrave, to už je na každom z nás.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod cipik » 02 Mar 2014 23:34 pm

dovolim si taktiez oponovat urcite by som suter prevaril ci uz je akva zabehnute alebo len zabieham nikdy clovek nemoze vediet kde sa to valalo .... len moj nazor
cipik
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Feb 2014 18:07 pm

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod cezar.milan » 03 Mar 2014 13:37 pm

Ako neviem kde sa to povaľovalo, keď som ho zdvihol zo zeme a viem kde? Potom treba prevárať aj štrk-substrát, korene, slimáky, rybky................Všetko menované ti do akvária môže doniesť rovnako čokoľvek. Iba ak by si vedel o čom hovoríš.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Hryzo » 22 Júl 2014 18:16 pm

zdravicko,

chvylku uz rozmyslam kde zohnat nejake mensie kamene do akva (pravdaze co najlacnejsie), a nejakym zazrakom som zistil, ze pri praci mame okolo plotu spraveny pas z takychto kamenov (velkost cca 6-9 cm):

P1010167.JPG


octom som to uz testoval, nesumi, tak sa chcem spytat ci to moze ist do klasickeho sladkovodneho akvaria. zda sa mi ze to je nejaky kremikovy alebo zulovy (vobec sa v tom nevyznam) kamen a v strku kupenom v akva obchode sa mi zda ze su aj take kusky ako je ten kamen.
za odpoved dakujem
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod kvietik » 22 Júl 2014 20:25 pm

ak nesumi, tak by nemal byt problem. Ja som si tiez navyberal makadam , ked sa robilo nedaleko mna parkoviska a v pohode...
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod vincent van gogh » 22 Júl 2014 22:52 pm

Hryzo napísal:.... ci to moze ist do klasickeho sladkovodneho akvaria...

Ako tak sledujem,tvoj nick sa mi zdá malinko neúplný........ :mrgreen:

Do klasického sladkovodného akvária?? :D
Ak je ten kamen pre teba a tvoju drahú taký neodolatelný.....tak jasné!
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Hryzo » 23 Júl 2014 05:24 am

klasickeho nijako nespecifikovaneho podla nejakeho biotopu ... myslel som ze to ludia pochopia ked to tak napisem ...

aspon dopln preco si myslis ze moj nick je neuplny ked uz musis rypat

a prepac ze nepatrim k tym pre ktorych je 100e hore dole a ani si nevsimnem ze som ich niekde minul.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod cezar.milan » 23 Júl 2014 07:14 am

Hryzo, tu musíš rýchlo získať imunitu voči takýmto naražkám a nevšímať si ich, ináč budeš škodiť svojmu nervovému systému.
Ak máš malé akvárium a chceš tam mať rybky, tak kamene vynechaj. Raz dva ti uberú z litrov vody, no voči gustu žiaden dišputát, potom však ber ohľad na osádku
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Hryzo » 23 Júl 2014 07:51 am

:)
ratam s nimi do tej 54rky z druhej temy v ramci prerabky ... ku krevetkam a otikom ... teraz tam mam drevo ktore zabera tretinu akva to by slo prec tak par kamenom by sa tam snad voslo :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Giftzahn » 23 Júl 2014 10:18 am

njn, sak preco nie aj do 54Lky mozes pozit kamene a korene a vytvori zaujimavy aquascape ... akurat do svetlych kamenov by som teda nesiel .... skor hladaj kamene tmave idelane rovno tmavosedive cierne atd. .... jaj a kamenny pas pri plote firmy nechaj tak ... aj tak sa podla mna tie kamene hodia na ten pas pri plote a nie do akva .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod vincent van gogh » 23 Júl 2014 10:32 am

@Hryzo : okrajová poznámka k neúplnosti nick-u myslená s humorom,nadhladom,odlahčením,nebrať veci až tak vážne......a podobne.Tiež som sa -ako vidím mylne-domnieval,že bude pochopená.Tak pardón, beriem späť.

Čo je sladkovodné akvárium.....tak-nejak tuším.Ale "klacické sladkovodné akvárium"......vzladom na širokú škálu definícií,tam som si nie až tak istý. :mrgreen:
Ale znovu: nadsádzka,(čiže zveličenie,prehnanie...),odlahčenie.Pre niekoho to môže byť práve to "biotopné" akvárium.

Áa,už sa ozval ten pravý,čiže škoda reči.Ale,kedže ide o kamene,tak snád len to,že do 54-litrového kvária kamene vôbec nemusíš vynechať. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Raviolka » 23 Júl 2014 12:58 pm

Hryzo napísal:...pravdaze co najlacnejsie... a nejakym zazrakom... pri praci mame okolo plotu spraveny pas z takychto kamenov...

Zázrak je, když najdeš v lese mýtinku plnou praváků... ne když si vezmeš ze sousední sklepní kóje nasušené, protože vypadají jako přesně to, co sháníš - a kdoví čí to je a odkud se to tam vzalo.

Omlouvám se za OT, ale nedokážu předstírat, že je tohle v pořádku. Ach ano, vždyť jde jen o jeden blbý kámen... tak to jó :|
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Hryzo » 23 Júl 2014 13:53 pm

ten plot je nasej firmy a tie kamene tiez, nemyslim ze im spravim nejaku skodu tym ze si par kamienkov zoberiem ale tvoj nazor respektujem kazdy mame pravo na ten svoj
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Giftzahn » 23 Júl 2014 15:51 pm

njn, sak teraz nejde o moralny rozmer zberu firemnych kamenov od firemneho plotu ... :lol: .... podla mna su aj krajsie kamienky k mani ... a zrovna tieto by som do akva nepchal ... ale sak to poznas .... proti vkusu ziaden disputat (te naopak zasa ja respektujem) ... ked sa ti zrovna taketo pacia potom nie je co riesit .... ako v tej reklame .... Just do it ! ..... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod robo79 » 23 Júl 2014 22:53 pm

Krvavy jaspis v akvarku medzi korenmi, no nadhera. Ja mam take stastie.
robo79
 
Príspevky: 152
Obrázky: 24
Založený: 02 Dec 2010 11:34 am
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod Jozef I. » 06 Aug 2014 15:22 pm

Zaujímava debatka ohladne kamienkov. ja mám dve miesta kde berem kamene. jedno je železničná trať a druhe (ešte nezrealizovane) by bola predajna zahladneho kamenia. je tam toho haldy na vyber.chodiť niekde po kompcoch a vlačiť sa s kamenmi, to určite nie. uplne stači keď sa vlačim s korenmi :O.

cezar.milan napísal:Hryzo, tu musíš rýchlo získať imunitu voči takýmto naražkám a nevšímať si ich, ináč budeš škodiť svojmu nervovému systému.


milan neber to v zlom, ale vzhladom na to čo tu posledné dni predvadzate vy s milanom, tak ma toto tvoje tvrdenie ropzosmialo. mne ste uplne doj* temu, aj napriek tomu, že som vás žiadal aby ste s tým prestali.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Kde hladat vhodne kamene do akvaria.

Odoslaťod radorado » 06 Aug 2014 16:51 pm

Jozef, tiez mam vsetky kamene z zeleznicnej trate ako sa ide na golfove ihrisko,tak mozno aj ty tam lovis :) a v tej predajni som bol ,ale nic moc, v skalickej pobocke tam mal lepsi vyber, ale zrovna prsalo,tak som sa na to vykaslal a z podkolajnic boli najlepsie :)
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.