africke Cichlidy postupny uhyn



Akvarijné ryby - choroby, liečba

africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod xMIAMIx » 26 Feb 2014 22:32 pm

Prosim o pomoc a radu.
Zalozil som si nove akvarium kde som nasadil moje 2 chichlidky co som mal este z predosleho. Postupne som si dokupoval cihlidky, od chovatela som si zobral asi 20 malych abz som si neskor povyberal pariky. Kupil som si aj 3 z jedneho druhu kde 2 boli bezproblemove a jedna sa tak cudne spravala ze som si stale myslel ze to neprezije, stale ju vyvalovalo ale nejak za 2 tyzdne sa z toho dostala. Nasledne som si kupil 2 chichlidky co sa mi velmi pacili a z hodou okolnosti som trafil na parik. Krasne bolo vsetko asi tak 2 - 3 tyzdne. Potom si zacal z tych peknych samec staviat hniezdo a zacali postupne santit so samickou. Tak som sa tesil ze akurat od nich budem mat prve mlade, nasledne samicka nala na ustach zo spodu taky vacok tak som si myslel ze je v tom. Ale omyl bol pravdou. Zacala sa schovavat chodit okolo filtra a schovavat sa zan a prestala zrat. Stale som bol v tom ze je to proces rastu mladych az do chvile ked asi po 10 dnoch ked prestala zrat nezdochla. pozrel som jej do papule a tam nemala nic len nejaku bielu meku hrcu co som predpokladal ze asi z toho z dochla, ale problem je v tom ze sa to zacina zhorsovat, kazdy den vytahujem 1 az 2 mrtve male cichlidky od chovatela. Vsetky cichlidy od jedneho dna zacali byt take plache stale sa schovavaju kym do vtedy boli zive. tie male postupne prestavaju chodit zrat a kapu a ani len netusim co mam robit a co to moze byt. Zda sa my ze tak rycho dychaju niektore tie ktore vobec nezeru. Vobec nie su nafuknute len chude.
Poradte prosim
xMIAMIx
 
Príspevky: 25
Založený: 26 Feb 2014 22:04 pm

Reklama

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod cezar.milan » 26 Feb 2014 23:15 pm

Tu je dôležitejšie opísať akvárium, filtráciu, všetko o nej. Ako sa staráš o hygienu akvária, ako meníš vodu. Veľkosť akvária, počet rýb v ňom, atď. Bez toho nik neporadí, nevidíme do akvária. Môžme len hádať, tipovať a to sa nechce každému. Toto si prečítaj:
akvarijne-ryby-choroby-ako-postupovat-ke-chcem-radu-t14331.html
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod xMIAMIx » 26 Feb 2014 23:33 pm

Akvarium je asi 150 l, co sa tyka filtra mam tam Fluval U4. Osadenie akvaria dospely parik Melanochromis auratus ale ty sa len mlatia, nechapem preco. 2 kusy asi 1,5 cm Pseudotropheus demasoni 2 kusy uz zahynuly. labidochromis yellow 1 kus dospely a 4 kusy asi 2cm ale jeden ma uz tie cudne priznaky a nezerie uz 3 den. a potom take male asi 1 cm oranzove asi 6 ks 4 kusy zdochli dnes som vytahoval 2. Vodu menim tak raz za 2 tyzdne. Jednu rastlinku anubias.
xMIAMIx
 
Príspevky: 25
Založený: 26 Feb 2014 22:04 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod Luker13 » 27 Feb 2014 08:15 am

Datum zalozenia akvaria a datum vypustenia ryb?
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod cezar.milan » 27 Feb 2014 16:36 pm

No ak si akvárium nezabehol??......Všetku vodu meníš? Ten fluval U4 bude niejaký vnútorný filter, že?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod xMIAMIx » 27 Feb 2014 17:44 pm

Datumy neviem, ale akvarko som zalozil a asi po tyzdni som tam dal prve rybicky asi je tomu tak necele 2 mesiace.
U4 je vnutorny filter tak na 260 l akvarko. Chcel som aby mali cistu vodu. Vodu menim tak na 70 percent.
xMIAMIx
 
Príspevky: 25
Založený: 26 Feb 2014 22:04 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod cipik » 27 Feb 2014 18:14 pm

rychlo vhodene ryby do nezabehnuteho akvaria menis 70% vody ??? ako casto preco sa snazis mat sterilne akvarium???
cipik
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Feb 2014 18:07 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod xMIAMIx » 27 Feb 2014 20:50 pm

ale asi mesiac bolo vsetko v poriadku a potom naraz to prislo, mesiac si rybky krasne plavali, zrali a hlavne nekapali a potom to zacalo vsetko naraz. Ko casto mam menit vodu a kolko jej vymenit ? Uz som si pozhanal aj entizol zajtra mam ist pon aby som ich zacal liecit. Netusim co robit.
xMIAMIx
 
Príspevky: 25
Založený: 26 Feb 2014 22:04 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod Luker13 » 27 Feb 2014 21:34 pm

bohuzial to netusime ani my, pretoze tu je toho malo popisaneho a aj ked uz nieco napises, tak je to neprehladne. Tak skus este vsetko znovu popisat (inspiruj sa v temach o akvariach) a hodila by sa aj foto a potom ti bude mozno niekto schopny pomoct.

Zhanas si lieky a netusis co im je? To ako keby si si zlomil ruku a isiel si zubarovi
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod cezar.milan » 27 Feb 2014 21:38 pm

Nemeň toľko vody, stačí 1/3, teda 30%, aby si ho moc nesterilizoval. Tou výmenou narúšaš rovnováhu a stále opakuješ zábeh, čiže znova a znova sa ti tam hromadí dusík, čpavok. Tento filter ti zabezpečí maximálne mechanickú filtráciu a tá je nedostatočná. Takže by som uvažoval pri tvojích rybkách o lepšom filtri a ideálny by bol vonkajší. Použiješ entizol a otráviš aj zbytok vody. Byť na tvojom mieste, menil by som častejšie 1/3 vody, kým sa to neustáli a išiel po nový filter
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod cipik » 27 Feb 2014 21:46 pm

pri 150 litroch staci menit 1/3 vody raz za mesiac mas fluval U4 ak tam mas vlozku z aktivnym uhlim vyber ju odtial a nechaj len biomolitan urcite nelej do akva ziadnu chemiu otravis aj to co sa da este zachranit filter maj non-stop zapnuty
cipik
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Feb 2014 18:07 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod cezar.milan » 27 Feb 2014 21:53 pm

V tomto momente meň vodu aspoň raz týždenne, ak uvidíš pozitívnu zmenu, tak potom postupne menej často
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod dominges » 01 Mar 2014 15:07 pm

Vodu určite meniť každý týždeň. Za tento problém si môžeš sám nezabehnuté akva a spústa rýb. Priprav sa na to že toto nemusia byť posledné ryby ktoré ti zdochnú takže už v žiadnom prípade nedokupovať nové !
dominges
 
Príspevky: 37
Obrázky: 0
Založený: 15 Jan 2014 15:37 pm
Bydlisko: DT

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod Jao01 » 01 Mar 2014 16:34 pm

Hynú len tie male alebo aj tie velke? Dospelý auratus ma 12-15cm a je to dost neznasanliva a teritorialna ryba ak k nim dáš 2-3cm ryby tak nemaju šancu. Africke cichlidy sa kupuju 8-10 členných skupinách. Inač samec samicu uženie .Americke sa chovaju v pároch. Ak by bol problem vo filtri ze aste nefunguje ako ma pouzi startovacie bakterie.
Jao01
 
Príspevky: 12
Založený: 01 Mar 2014 10:29 am

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod xMIAMIx » 03 Mar 2014 11:11 am

zdochla mi jedna fospela samica taka modra rybka so zltym chvostom a hornou plutvou to bola samicka. A potom uz len tie male hynu, ja som si kupil z kazdeho druhu po 5 ks aby som si povyberal pariky. Ostali mi z kazdeho druhu po 2 kusy aj tak po vymene 1/3 vody boli takr zivsie ale stale nezeru vsetky. polovica mladych je schovana. Pri vymene vody teraz v piatok som dal aj startovacie bakterie tie najlepsie co som pozhanal nejake francuzske v takych anpulkach. Od piatku som vyhodli len dnes jednu co vobec nezeala a uz bola komletne chuda. Prestavil som im aj akvarko aby mali damu skrysu, tak uvidim ci to pomoze. Uz neviem co robi . Z toho agresora auratusa som mal samickz doma tak som si. cel kupit samca a este jednu samicku. Nakoniec sa z nich vykluli 2 samci ktory si akvarko rozdelili na 2 casti. Ked ma presla trpezlivost som jedneho toho slabsieho vybral ze co budu robyt tak on samozrejme si zobral cele akvarko pre seba. na druhy den som ich vymenil a ten slabsi dostal taku bytku od samicky ze sa pomaly ucil dychat vzduch aby mohol vyskocit z akvarka. tak som ich vymenil zase. Ten agresor stale nahana tu samicu aj ked je vecsia ako on a nie a nie sa parit. teraz pri vymene vody ked som lial bodu tak natriasal ritou pred nou, ale hned ako som prestal liat tak uz zase zacal nahanat. to ich mam sprchovat aby sa sparili ? ako casto im davate zrat a ako vela? ked menite vodu tahate ju zo spodu akvarka alebo z hora ? a ako casto menite filter ?
xMIAMIx
 
Príspevky: 25
Založený: 26 Feb 2014 22:04 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod cezar.milan » 03 Mar 2014 13:43 pm

Hoď foto akvária, bez toho to nepôjde
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod xMIAMIx » 03 Mar 2014 14:57 pm

foto
Prílohy
Picture 11a.jpg
xMIAMIx
 
Príspevky: 25
Založený: 26 Feb 2014 22:04 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod c44 » 03 Mar 2014 17:03 pm

anubias vytiahni zo strku a privias na drevo alebo na kamen, lebo vykape.
c44
 
Príspevky: 219
Založený: 27 Nov 2013 23:59 pm
Bydlisko: jedine Trenčín :)

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod xMIAMIx » 03 Mar 2014 18:32 pm

prave ze sa mu vstrku dobre darilo v prvom akvariu, pekne sa rozrastol
xMIAMIx
 
Príspevky: 25
Založený: 26 Feb 2014 22:04 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod cezar.milan » 03 Mar 2014 21:59 pm

Evidentne treba lepší filter a meniť 1/3 vody. Poviem pravdu, predstavoval som si to horšie
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod xMIAMIx » 03 Mar 2014 23:34 pm

a aky lepsi filter ? poradte nejaky. Ja som tento bral ze je na raz take velke akvarko ako mam ja nech maju cistu vodu
xMIAMIx
 
Príspevky: 25
Založený: 26 Feb 2014 22:04 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod xMIAMIx » 04 Mar 2014 09:02 am

takze vymenou vody sa uhyn nezastavil, tie ryby co nezrali ani nezeru dalej a vysledkom tohe je ze dnes som vyhodil dalsie 2 biele cichlidky, co mam urobit aby zrali lebo este asi 6 ks nezerie a ked aj tie tojdu tak mi odtanu uz len velke a to dufam ze aj tie to nechiti
xMIAMIx
 
Príspevky: 25
Založený: 26 Feb 2014 22:04 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod xMIAMIx » 04 Mar 2014 10:38 am

aka je sanca ze mi tam vystraja Rybia tuberkulóza ?
xMIAMIx
 
Príspevky: 25
Založený: 26 Feb 2014 22:04 pm

Re: africke Cichlidy postupny uhyn

Odoslaťod xMIAMIx » 04 Mar 2014 10:57 am

neviem ci to je tym ze tak chudnu, ze im vidno rebra, alebo je to prejav choroby ale ako sa pozriem na rybky z boku tak vidno od chrbta k bruchu tale pravidelne sive pasy. Ale to budu asi rebra z chudnutia
xMIAMIx
 
Príspevky: 25
Založený: 26 Feb 2014 22:04 pm

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.