kocúrova 160tka



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod kocur_82 » 05 Mar 2014 13:49 pm

cezar: na kameňoch je to hnedé a jemne zelené, taká istá zelená riasa sa mi jemne tvorí aj na koreni, ale pravdupovediac, táto mi nijako nevadí, tvorí takú prirodzenú patinu akvária, na rastlinkách nie je (teda aspoň zatiaľ).
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Reklama

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod Giftzahn » 05 Mar 2014 14:09 pm

jj, sak ako prve sa usidlia rozsievky ergo hneda riasa .... ktora sluzi ako dobry substrat pre riasu zelenu ... :wink: ... ono, pokial je to na korenoch, kamenoch nie je to ziadna tragedia .... a presne ako pises aspon to ma tu spravnu patinu ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod kocur_82 » 05 Mar 2014 16:25 pm

tak páni, je mi do plaču, dnes ako som sa vrátil z práce pozrem do akvária a totálna pohroma, neviem čo to môže byť, ale nejaká riasa, alebo neviem čo to je mi za 1 deň zničila skoro všetky cryptocoryni v nádrži, ostatné rastliny sú nedotknuté, čo to môže byť, dúfam, že je to sinica a môžem to celé zakladať odznova, pomôžte mi pls, postihnuté sú aj nové lístky, aj staré, proste všetky, je mi do plaču...včera večer som ešte nič zvláštne na rastlinkách nevidel, čo môže byť také agresívne?
Prílohy
P1080714.JPG
P1080713.JPG
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod Jozef I. » 05 Mar 2014 16:36 pm

Nie je to moc dobre vidieť ale vidím, že sa ti rozpadavaju listy, to si myslel? pokiaľ ano tak to nie je až take strašne ako to vizera. Pri c. je tento jav znamy a rastlinky sa z toho vysekaju, len ich nevyťahuj a nevyhadzuj ale čakaj a čakaj :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod kocur_82 » 05 Mar 2014 16:38 pm

a čo rozpadnuté listy, byverať, alebo nechať tak...?
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod cezar.milan » 05 Mar 2014 16:54 pm

Cryptocorínky sa niekedy takto správajú, len mi nejde do hlavy, že tak rýchlo, zo dňa na deň?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod kocur_82 » 05 Mar 2014 17:00 pm

vyslovene z večera na poobedie, nič som nemenil, proste z ničoho nič, teda mám ich ostrihať až na koreň a čakať?
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod Jozef I. » 05 Mar 2014 17:12 pm

nestrihal by som to zasa všetko. povyberaj len tie najviac napadnute listy. Niektore listy sa rozpadnu na kompletku, že len stopka ostane, alebo ani ta nie , ine listy to "napadne" len čiastočne a pak sa to zastavi. takyto list potom vizera ako by ho jašterica pookusovala. pokiaľ sa ti to nepači, tak to ostrihaj, ja to nechavam, nevadi mi to. Ale nejak veľa by som to nestrihal, len tie najviac napadnute listy, lebo c. strihanie listkov prave v laske nemaju.
čo ja o tomto viem, tak to vznika hlavne pri novozasadenych rastlinkach, vtedy sa môžu rozpadnuť na kompletku že ostane len koreň v szbstrate a žiadne listky ale po čase si to vyhodi nove listy a ďalšia alternativa vzniku tohoto rozpadu listkov sa udava zmena chemizmu vody, na ktoru su c. chulostive.
A ano, z vlastneho pozorovanie viem, že sa to deje dosť rychlo.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod Giftzahn » 05 Mar 2014 18:37 pm

njn, ono sa to nestava u vsetkych druhov cryptocoryn ... su vsak druhy ktore su nachylne na takyto radikalny rozpad listov ... njn, je to sice nemile ...ale ziadne obavy vo vacsine pripadov to crypta "rozchodia" ... o par dni budes vidiet ako nove listky zo substratu vyliezaju .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod j » 06 Mar 2014 09:24 am

Pridám sa k pánom predo mnou - netreba robiť žiadnu paniku. Je to pomerne bežný jav - v nových, resp. novovysadených nádržiach, ale aj pri prerábkach, prípadne väčších (niekedy aj malých) zásahoch v starších nádržiach. Býva to rýchli proces. Regenerácia rastlín môže trvať rôzne dlho, podla podmienok v nádrži. Ja som mal už pár krát v akváriu takmer púšť (po vizuálnej stránke) a do mesiaca bolo zase všetko OK. Hlavne to chce trpezlivosť a pokial možno sa v tom čo najmenej vŕtať. Kryptokoriny majú radi ustálené prostredie, potom býva takýchto nehôd najmenej. Najkrajšie "kryptokorinové" akvária som videl vždy tam kde boli trochu zanedbané (to jest sa v tom dlho nikto nerýpal) - v kadejakých kanceláriách, na chodbách rôznych inštitúcií a u jedného kamaráta. Všade bolo iba žalostné svetlo (buď iba prirodzené, alebo iba nejaká žiarovka) a iba smiešna filtrácia (pokial vôbec nejaká). Všade tam boli krásne prirodzene vyzerajúce husté porasty.

Čo sa týka odstraňovania - môžeš buď ušmyknúť každý napadnutý list, alebo počkať až sa rozpadne celkom (pri niektorých druhoch priam "zrôsolovatie") a pri odkalovaní odsaj.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod Giftzahn » 06 Mar 2014 11:30 am

jj, crypta potrebuju hlavne klud s stabilne prostredie a potom je takychto nehod minimum ... ale na druhej strane su to vdacne, nenarocne a hlavne odolne rastlinky ... cize oni to "rozchodia" ... len ako vsetko ostatne chce to cas a trosku trpezlivosti ... :wink:

sam mam rozbehanu 60ku s asi 5timi druhmi cryptocoryn nevilli, parva, mi-oya, tropica, peetchi, peetchi pink a x-willisi .... a ked mi jedneho dna sa "drap" smykne .... tak.... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod kocur_82 » 30 Apr 2014 16:19 pm

Zdravím Vás páni,
tak sa hlásim s akváriom po necelých troch mesiacoch, časom sa môj zámer mať čisto low tech akva zmenil, bol som málo trpezlivý na pomalý až neviditeľný rast rastlín :) takže k akváriu pribudla 2kg CO2 fľaša s el. mag ventilom, svietim 7 hodín denne obidvomi žiarivkami, teda spolu 108W, hnojím zatiaľ Sera florenou, ale akonáhle ju miniem chystám prechod na niečo iné, ešte to budem musieť premyslieť. Čo sa týka rastlín tak ku cryptocorynam affinis, ktoré sa po kalamite krásne rozrástli, cryptocoryne wendtii brown, anubiasu barteri barteri a jávskemu machu (rastie neuveriteľným tempom, bojím sa, že raz v noci vylezie z akvária a rozšíri sa po celom dome :) pribudli
anubias barteri nana, opakovane mi kvitol a krásne sa rozrastá
lobelia cardinalis, rastú pekne
anubias hastifolia, od príchodu ku mne má jeden nový list, rastie pomalšie
anubias cofifolia, jeden list mu odpadol, ale vyhodil ďalšie cca 3
microsorium pteropus windelow, volám ju čínska kapusta, krásna rastlinka, utešene sa rozrastá
valisneria spiralis, tak toto je totálna burinka
bacopa monieri, rastie možno až príliš rýchlo
glossostigma elatinoides, skúšam z nej urobiť akýsi trávnik, rastie pekne, ale skôr sa ťahá hore, takže asi má málo svetla
hydrocotyle tripartita, chcem z nej mať krík, rastie a žije, spozoroval som aj nové lístky
Taktiež fauna zaznamenala pár zmien, ako úplný fail hodnotím nákup 6ks tetier modrých, síce som si o nich naštudoval dopredu, že sú to dosť aktívne rybky, ale aj tak ma extrémnym temperamentom prekvapili, naháňali všetky iné ryby a postupne všetky vyskákali cez cca 1cm širokú medzeru pri krycom skle. V súčasnosti mám teda v akva 4ks SAE, 15ks tetier neónových, cca 15ks gupiek a cca 40ks krevetiek red cherry, ktoré sa množia geometrickým radom :) Ešte som zabudol na 4ks krevetky crystal red, snáď sa začnú množiť aj tie.
Čo sa týka CO2 pridávam len počas svietenia, počítadlo bublín nemám, sledujem len drop checker. S tým súvisí aj jediný problém ktorý s kava mám, samozrejme sa objavila čierna štetina, zatiaľ len na kameňoch. Viem, že ju spôsobilo kolísanie PH a chcem sa spýtať na riešenie tohto problému:
a) ph controller
b) púšťanie CO2 sústavne, ale v minimálnych dávkach
c) niečo iné, som vďačný za každý nápad
Pridávam aj aktuálne foto, lepšie budú, keď sa naučím akva fotiť.
Prílohy
7azm.jpg
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod kocur_82 » 28 Jún 2014 11:23 am

Tak sa opäť ozývam, akvárium mám už skoro 5 mesiacov a myslím, že je už ako tak zabehnuté, rastlinky sa znova trochu pomenili, pribudli glossostigma elatinoides, ktorá mi postupne pokrýva väčšinu dna, hydrocotyle tripartita v pravej časti, hydrocotyle leucocephala vpredu pred koreňom a ceratopteris thalictroides. Všetky rastlinky prosperujú, rastú ako z vody :)
Čo sa riasy týka tak som začal hnojiť hnojivom tropica plant growth specialized a čierna štetina totálne ustúpila, som naozaj nadšený, vyzerá to tak, že to naozaj pomohlo.
Osadenstvo v súčasnosti tvorí cca 15 tetier neónových, 3 cichlidky ramirezove, cca 30 gupiek, 3 SAE a cca 30 krevetiek red cherry. Chcel by som to oživiť nejakými tetrovitými rybami výrazne červenej farby, čo by ste mi poradili? Dúfam, že sa bude fotka páčiť, teším sa na komenty.
Mišo
Prílohy
8azm.jpg
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod vincent van gogh » 28 Jún 2014 14:43 pm

kocur_82 napísal:.... Chcel by som to oživiť nejakými tetrovitými rybami výrazne červenej farby, čo by ste mi poradili? Dúfam, že sa bude fotka páčiť, teším sa na komenty.
Mišo


Mne sa fotka páči!..... :wink:
Skús pozrieť tetru ohnivú:

http://www.prirodni-akvaria.cz/p/hyphes ... tra-ohniva
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod Viktor » 28 Jún 2014 21:53 pm

Ahoj.
Pekne sa Ti to rozrasta. Drzim palce. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod radusho » 29 Jún 2014 08:43 am

Ked chces cervene rybky pozri si tetry krvave
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod Viktor » 29 Jún 2014 10:56 am

A co tak razbory klinoskvrne alebo hengeli?
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod Sunkafit » 29 Jún 2014 18:10 pm

alebo neonka modrá
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod cezar.milan » 29 Jún 2014 21:42 pm

Mierumilovná rybka a pri dobrom osvetlení dokáže byť nádherná. Keď samčekovia "zápasia" zmenia farbu do krvavo červena. Nádherná skromná rybka, škoda, že im akvaristi nevenujú viac pozornosti
http://rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod Barbora =) » 29 Jún 2014 22:11 pm

No nie je to síce tetrovitá rybka, ale musím súhlasiť s Milanom - je to taká ,,veselá" rybka a je radosť ju sledovať. A fascinujúci je i húf tetier ozdobných, nie sú síce výrazne červené, také majú iba plutvy, ale určite sú neprehliadnuteľné. :wink: http://rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna
A akvárium je veľmi pekné, nech sa darí aj naďalej. :)
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod kocur_82 » 30 Jún 2014 05:43 am

veľmi pekne Vám všetkým Ďakujem za komentáre, kandidátov je dosť, výber Vám určite neskôr odfotím :)
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod Giftzahn » 30 Jún 2014 07:08 am

hmm, a co si porobil s crytpocorynami ... ? ...ci uplne odisli ? .... :Wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod kocur_82 » 30 Jún 2014 14:00 pm

gift: cryptocoryny sa spamätali, sú v ľavej zadnej časti nádrže
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: kocúrova 160tka

Odoslaťod kocur_82 » 20 Okt 2014 20:42 pm

tak sa zase hlásim po dlhšej dobe s nejakou tou aktualizáciou, akvárium má cca 8 mesiacov, zase sa veľa vecí pomenilo, veď posúďte sami. Rastlinná skladba sa postupne menila, pričom ostalo to, čo išlo, stále to neúspešne skúšam s nejakou červenou rastlinkou, v súčasnosti mi takto nejde ludwigia super red :evil: Čo sa rybiek týka, pribudli tetry krvavé, neónky čierne, kardinálky čínske a párik gurám zlatých. Riasy sú v pohode, nič, čo by sa nedalo zvládnuť, akurát so žabím vlasom musím bojovať intenzívnejšie. Rastlinky rastú ako divé, strihám ich tak raz za 2-3 týždne. Dúfam, že sa fotka bude páčiť, komenty samozrejme len a len vítam.
Prílohy
9.JPG
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.