Fialový povlak na hladine a na biomolitane



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Fialový povlak na hladine a na biomolitane

Odoslaťod marcopolo » 07 Mar 2014 16:30 pm

Čaute, chcem sa vás opýtať na zvláštny úkaz v mojom akvárku. Na hladine a aj na biomolitane vo filtri sa mi vytvára taký fialový slizký povlak. Filter je značky micron má nastavitelný prietok. Vždy keď v akva vymením časť vody a vyčistím biomolitan tak sa povlak asi týždeň nevytvára. Akva má 42 litrov, je založené od decembra, mám v ňom dosť vela plávajúcich ale aj zasadených rastlín v substráte, všetky sa mi ani nechce vypisovať. Osádka sú samec a dve samice bojovnice, 4 galaxky a 4 razborky bornejske plus zopár krevetiek. Nemám kryt ani krycie sklo. Čím to môže byť (ten povlak)? Ryby z toho síce neskapíňajú ale aj tak ma to celkom znepokojuje.
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm

Reklama

Re: Fialový povlak na hladine a na biomolitane

Odoslaťod Raviolka » 08 Mar 2014 12:14 pm

Sinice :idea:
Nic vypisovat nemusíš, nastuduj si sám, co s tím - není na to jednoduchá rada.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Fialový povlak na hladine a na biomolitane

Odoslaťod martin_s » 08 Mar 2014 12:14 pm

Skus to odfotit
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Fialový povlak na hladine a na biomolitane

Odoslaťod cezar.milan » 08 Mar 2014 19:25 pm

Ak je ten povlak fialový v odraze svetla a na hladine, hmmmm, naozaj by to chcelo foto.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Fialový povlak na hladine a na biomolitane

Odoslaťod marcopolo » 16 Mar 2014 22:08 pm

No nakoniec si myslim ze som na to prisiel asi to bolo z rias si myslim... uz sa snazim filter cistit co najcastejsie a ked ho vycistim tak raz za tyzden tak to ma zltu farbu. Galaxky ale skoncili a netusim preco, ono tazko sa mi stara o to akva kedze ho mam na inom mieste nez kde som väčšinou takze som pri nom raz za tyzden niekedy len za dva, asi to zabalim lebo takto to nema zmysel, rybky mi krmi rodina a sa mi zda ze dost prekrmuju napriek mojim instrukciam :D ale sa mi zdalo ze tie galaxky moc ani nezrali, daval som im rozne mrazene krmivo a nic, skusal som susenu dafniu a nic, vlocky tie som uz ani neskusal lebo som si vravel ze ked nezrali ine veci tak vlocky urcite nebudu. minulu sobotu som odchadzal od toho akva vsetko bolo v pohode, galaxky čulé, prisiel som vo stvrtok a vsetky skapate. mal som ich tam asi mesiac. Bornea su ale uplne v pohode co sa dost cudujem, bojovnica tiez. Akurat tam par tyzdnov mam aj samca a dve samice endlerky a naposledy sa spravali velmi cudne, vkuse boli pri hladine a maju znicene plutvy takze mam celkom obavu ci nemam v akva bakterialny rozpad plutiev... Ale si myslim ze potom by bola aj bojovnica dotrhana... Ale ona ma plutvy v pohode... Dalsia varianta je ze ostatnych obyvatelov terorizuje ta bojovnica ale potom mi nedava zmysel ze ako je mozne ze tie bornea su nedotknuté, čulé, žerú, plutvy v pohode vsetko...
marcopolo
 
Príspevky: 93
Obrázky: 3
Založený: 30 Máj 2013 14:23 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.