alkohol vo vode v aquáriu



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

alkohol vo vode v aquáriu

Odoslaťod renata83 » 10 Mar 2014 10:38 am

Dobrý deň, moji "úžasní" kamaráti mi chceli opiť rybičky. :x :x :x Takže im tam naliali troška medoviny. Na druhý deň keď som sa zobudila voda bola čisto biela ako mlieko a strašne to smrdelo. Tak som rýchlo vybrala rybky a vodu kompletne vymenila. Teraz to už nesmrdí len sa bojím tam naspäť rybky dať. A voda sa mi zdá ešte trošku zakalená neviem či to je kvôli syndrómu "novozaloženého" aquária. Som zúfalá prosím poraďte :( :( :( :(
renata83
 
Príspevky: 2
Založený: 10 Mar 2014 10:31 am

Reklama

Re: alkohol vo vode v aquáriu

Odoslaťod peko58 » 10 Mar 2014 16:02 pm

Tiez som mal kamaratov ktory chceli silou-mocou stale krmit moje rybycky.... Niesom sice ziadny odbornik ale nieco malo sa na mna uz nalepilo. Vravis ze mas novozalozene akva - v takomto akvarku este nemaju rybky co robit, mala si ho nechat trosku zabehnut. Ale myslim ze ak tie ryby neskapali do rana, tak po komplet vymene vody by sa im nemalo nic stat. Samozrejme je tam stale to riziko novozalozeneho akva.
peko58
 
Príspevky: 32
Založený: 14 Nov 2013 22:01 pm

Re: alkohol vo vode v aquáriu

Odoslaťod M.i.s.o » 10 Mar 2014 16:41 pm

peko: nevravi ze ma novozalozene akvarko, a ani ze niekto krmil ryby ;)
renata: pokial nemas ine akva, tak tam tie ryvy daj a naledujuce dni rob velke vymeny vody, pre istotu
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: alkohol vo vode v aquáriu

Odoslaťod cezar.milan » 10 Mar 2014 17:29 pm

Meň vodu a hlavne vymeň kamarátov, pretože ak ti urobili toto, tak si ťa nevážia
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: alkohol vo vode v aquáriu

Odoslaťod peko58 » 10 Mar 2014 19:24 pm

m.i.s.o - skus si to precitat este raz a mozno pochopis ze tym krmenim som sa vyjadroval ktomu, ze aj ja som mal podobnych "uzasnych" kamaratov. a 2. vec - "voda sa mi zdá ešte trošku zakalená neviem či to je kvôli syndrómu "novozaloženého" aquária" - stohto je myslim jasne ze akva je novozalozene :-)
peko58
 
Príspevky: 32
Založený: 14 Nov 2013 22:01 pm

Re: alkohol vo vode v aquáriu

Odoslaťod cezar.milan » 10 Mar 2014 21:34 pm

Je jasné, že keď všetko vyčistila, tak si nanovo založila akvárium a musí ho zabehať, čo znemená, že osadenstvo síce alkohol možno nezabil, ale zábeh môže
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: alkohol vo vode v aquáriu

Odoslaťod renata83 » 13 Mar 2014 23:18 pm

Ďakujem všetkým, akvárko je už v pohode, rybky sa asi z toho ešte spamätávajú ale zatiaľ žijú . Na druhý deň ako som ho kompletne vyumývala biela hmla zmizla ;)
renata83
 
Príspevky: 2
Založený: 10 Mar 2014 10:31 am


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.