Pomoc - divna choroba



Všetko okolo akvarijných rýb

Pomoc - divna choroba

Odoslaťod Martin11111 » 14 Jan 2005 15:45 pm

V poslednom case mi uhynulo :( par ryb - priznaky - totalna vpadnute brucho, apatia. Zasiahlo to 2 mrenky 4-pruhove a 1 ancistrusa, kt. bol uz dost stary. Pomozte mi ak mozete.
Obrázok používateľa
Martin11111
 
Príspevky: 46
Obrázky: 8
Založený: 09 Okt 2003 15:39 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Reklama

Re: Pomoc - divna choroba

Odoslaťod balky » 17 Jan 2005 09:53 am

Martin11111 napísal:V poslednom case mi uhynulo :( par ryb - priznaky - totalna vpadnute brucho, apatia. Zasiahlo to 2 mrenky 4-pruhove a 1 ancistrusa, kt. bol uz dost stary. Pomozte mi ak mozete.

Asi ta nepotesim....ani nepomozem. Nieco podobne postihlo aj mna, kazde rano vylov zduchnutych ryb. Ziadal som tu o pomoc, no nic. Tak to skusam vselijako. Prave som nasadil Sera baktopur...a predtym multimedical(asi tak nejako sa to vola). uvidim,co to spravi. Uz mi viaceri tvrdili, ze to je tbc ryb to sa da len velmi tazko liecit, takze mi neostava nic ine, len experimentovat.A mozno za chvilu sa dam na pestovanie rastlin....
balky
 
Príspevky: 21
Založený: 13 Apr 2004 15:17 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pomoc - divna choroba

Odoslaťod Facko » 17 Jan 2005 11:38 am

Ja vam sice neporadim aka je to choroba a ako na to ale, napr v Kosiciach musi byt urcite nejaky super shop kde ti poradia... ako tu v BA, aj by som sa vam siel spytat, ale nestiham... mam skuskove...
A k tomu multimedicalu, je to len na prevenciu, aj ja to pouzivam... ako daj to tam, ale necakaj od toho moc, ja som mal tiez nejake problemy a ked to tam das uz pocas problemov, hmm moc to nezabera...Ale treba skusit...
Skus este popisat co je este na rybach zvlastne... mozno poraim mam jednu knizku od sera a tam je taky domaci diagnostik ale nic s vpadnutym bruchom tu nevidim...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Pomoc - divna choroba

Odoslaťod balky » 17 Jan 2005 14:32 pm

Facko napísal:Ja vam sice neporadim aka je to choroba a ako na to ale, napr v Kosiciach musi byt urcite nejaky super shop kde ti poradia... ako tu v BA, aj by som sa vam siel spytat, ale nestiham... mam skuskove...
A k tomu multimedicalu, je to len na prevenciu, aj ja to pouzivam... ako daj to tam, ale necakaj od toho moc, ja som mal tiez nejake problemy a ked to tam das uz pocas problemov, hmm moc to nezabera...Ale treba skusit...
Skus este popisat co je este na rybach zvlastne... mozno poraim mam jednu knizku od sera a tam je taky domaci diagnostik ale nic s vpadnutym bruchom tu nevidim...

Asi viem, o aku knizku ide. Dostal som ju darom v jednom shope, ked som vyzvedal o tej pliage. Presiel som si ju celu a jedna bakterialna nemoc sa k tomu priblizovala. Nechutenstvo, rapidne chudnutie...(predpokladam, ze ta pliaga napada vnutorne organy ryb). Radsej som do akvarka hodil Baktopur Direct. Uvidim, aky to bude mat ucinok. Snad som nadarmo nevyhadzoval peniaze a verim,ze zaberie.
A multimedical? Este ho nemam odskusany, doteraz som pouzival preventin.
balky
 
Príspevky: 21
Založený: 13 Apr 2004 15:17 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pomoc - divna choroba

Odoslaťod Facko » 17 Jan 2005 14:35 pm

Ten Multimedical je dobry.. ja ho pouzivam a nemam problem...
Potom daj vediet ako si dopadol... prajem vela stastia, pri osetrovani milacikov...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Pomoc - divna choroba

Odoslaťod bolek » 18 Jan 2005 15:40 pm

Multimedikal by som nepoužíval v tejto situácií.... Skús niečo na vyhubenie vnútorných parazitov
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Pomoc - divna choroba

Odoslaťod Martin11111 » 26 Jan 2005 16:42 pm

Diki za rady. BOLEK, mohol by si byt konkretny?
Obrázok používateľa
Martin11111
 
Príspevky: 46
Obrázky: 8
Založený: 09 Okt 2003 15:39 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.