opuchnuté oko



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

opuchnuté oko

Odoslaťod Jofo » 26 Jan 2005 21:10 pm

Mám problém, Tropheus duboisi maswa - má opuchnuté oko až do biela a okraj chrbtovej plutvy má tiež biely, normálne prijíma potravu, ale už sa to u jednej prejevilo a ostatné ju napádali a zabili, už prenesledujú aj túto akéj chroby je to príznak a ako ju liečiť ? Ďakujem za odpovede
Obrázok používateľa
Jofo
 
Príspevky: 18
Obrázky: 3
Založený: 26 Aug 2004 23:37 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: opuchnuté oko

Odoslaťod milop » 27 Jan 2005 01:18 am

Jofo: v predošlých prispevkoch si písal,že sa jedná o čerstvo zakupené dospele ks (?).
- premiestniť dospele tropheusy , alebo zmeniť im podmienky je vždy pokus s neistým výsledkom a nie je to debata na takýto spôsob
- ťažko povedať či ide o chorobu, keď ostatné rybky su bez príznakov, môže to byť reakcia na zhoršenú kvalitu vody -( písal si vyššie NO2)

- pri chovnej skupine dospelých Tropheusov to, že ostatné ryby /pri nejakej zmenen podmienok/ napadajú slabší kus je bežný priznak narušenia rovnováhy v skupine
- ak môžeš oddeľ tropheusy od ostatných- najlepšie daj tie ostatné -malawi do inej nádrže, aspon väčšinu ( ale niekedy ryby iné ako tropheusy rozptyluju agresivitu vôči jedincom vlastného druhu !?)
Pre T. duboisy : zisti u toho od koho si ich kúpil všetky informácie, ktoré môžeš :
ako ich choval..
- krmenie čo , koľko , kedy - a len postupne a pomaly prejdi na svoj system krmenia a krmivo
- výmena vody - ako, koľko , kedy, aký filter, , teplota, miešanie,.... snaž sa dodržať kvalitu vody ako mali v pôvodnom akva( nepridaval im pôvodný majiteľ soľ, alebo nejak inak neupravoval vodu pri výmene?), alebo lepšiu pripadne im zvyš teplotu o 1 -2 st. C ,ale nie nad 29 C! vymenu vody môžeš robiť zo začiatku aj 2x týždenne 1/2 - 1/3 akva
v akom akva ( veľkosť skaly, ukryty) boli chované -
skus im poskytnuť viac ukrytov
................... to všetko len na začiatok............
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: opuchnuté oko

Odoslaťod Atilla » 27 Jan 2005 09:20 am

k chovu tropheusov som zozbieral nasledovne info : http://chimba.akvaclub.com/tropheus.php vacsina je z cichlid fora volne prelozena

ja som teraz stahoval akvarko z jedneho rohu do druheho a 2dni nexceli zrat a este stale cca 1tyzden + nieco sa vyhybaju zraniu z hladiny zeru len to co pada ale ked som doniesol chimby od majitela do ciastocne zabehnutej nadrze k duboisom zabyvali sa hned
---to len k stresu zo stahovania---

ak rybka zacina mat priznaky ze je chora radsej ju odlov

v tom popise hore je este jedna finta - ak menis skupinu ryb pridavas/odoberas clena je dobre na par dni nesvietit resp trocha zaserit akva
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.