280-litrove rastlinkarium v stene



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod Giftzahn » 14 Jan 2014 15:21 pm

njn, ked chvilku pockas ... isto nieco bude ... tipujem ze tak do dvoch troch tyzdnov po prvom strihani ... ked sa stonkovky v 30Lke rozbehnu a dosiahnu hladinu .... pripadne krypta odnozia .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod pohodak » 14 Jan 2014 16:20 pm

nove akva by mi malo prist niekedy za 2 tyzdne takze by to nemal byt problem
pohodak
 
Príspevky: 36
Založený: 12 Feb 2010 12:16 pm
Bydlisko: PK

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod chnuro » 15 Jan 2014 15:21 pm

pohodak napísal:@chnuro & griftzahn - u vas by sa nejake pre mna zaujimave prebytky teda nenasli? :)...

z tvojho zoznamu by sa u mna nasli nejake variacie anubiasov a staurogyne repens. Ja ale na rozdiel od gifta preferujem pomalsiu prevadzku akvaria a stiham velmi vynimocne. Snazim sa do toho moc nerypat. Keby som nieco mal, tak sa ozvem, ale to moze trvat aj 2-3 mesiace.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod pohodak » 12 Mar 2014 20:55 pm

tak nove akvarko KONECNE dorazilo :)

- zosilnil som skrinku pod akva (povodom klasicka kuchynska), 4 ocelove rohovniky, 4 Ucka z pasoviny a podpery z hranolov, preslo aj zatazovym testom za pomoci kvadrov :)
- nainstaloval som osvetlenie vlastnej vyroby, vrch podlepil Al paskou...zatial 7 18-watt trubic, 3x 840 3x 865 + 1x 830, svieti jak das :)
IMG_0403.JPG
svetlo


- na spodok tropica plant growth substrate, na to kremicity strk kema
- 2 korene najdene u nas na vypustenej priehrade, 3 tyzdne sa mocili aj tak plavaju :( takze tam este musim prirobit obal z CD...ocistene drotenou kefou, vyvarene v slanej vode, este raz ocistene drotenou kefou, opat vyvarene a namocene v kybli...este jemnucko farbia ale nic hrozne to nebude
- lavove kamene, prebehnute WAPkou, potom vyvarene v octovej vode
- na sucho to zatial vyzera takto
IMG_0409.JPG
pohlad A

IMG_0412.JPG
pohlad B


neviem ci tam este pridat par kamenov alebo nasadit rastlinky, mam aj nejake korene, ale su dost velke a popravde sa mi ani nechce ich vyvarat :angel:

este mam dilemu ci to napustit, spustit filtraciu a sypat krmivo a az po tyzdni sadit alebo tam dar naraz vsetko?
pohodak
 
Príspevky: 36
Založený: 12 Feb 2010 12:16 pm
Bydlisko: PK

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod cezar.milan » 12 Mar 2014 22:33 pm

Svetelná výzbroj jak Pentagon :), držím palce!
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod Viktor » 13 Mar 2014 08:17 am

Ani nie jak pentagon. Taky normal.
Urcite by som dal vsetko naraz, nech sa Ti rastlinky zacnu zakorenovat.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod j » 13 Mar 2014 09:00 am

Ja by som tie lávové šutre vymenil za nejaké väčšie okruhliaky, bude to vyzerať prirodzenejšie/prírodnejšie. Korene vyzerajú dobre.
S tým svetlom si to neprehnal? Ja svietim do 200ky 4x18W a je to v pohode (ale nemám žiadne extra náročné rastliny).
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod Luker13 » 13 Mar 2014 10:13 am

podla mna ti tie kamene aj drevo po case rastliny zarastu.... za predpokladu, ze budes mat rastliny vyssieho vzrastu. V tom pripade by som riesil to vacsie drevo a spravil by som z neho dominantu a zaklad layoutu
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod Giftzahn » 13 Mar 2014 10:40 am

njn, s tych kamenov a korenou sa da "vyrobit" aj fesny scape ... aktualne su tam len volne polozene ... cize nema to ziadnu ideu a ani to nijako nevyzera ( teda ak tak to akurat vyzera "na draka") ... plus korienky su pre tvoje akva male ... maju vsak peknu strukturu co moze vyuzit v kombinacii s inymi podobnymi korenmi ... ono, ako tu bolo pisane casom ked sa rastlinky rozrastu uplne ti kamene a korene pohltia ... cize isto by som zacal zhanat vacsie korene ... pripadne este zopar lavoovych kamienkov ... a dal tomu akva nejaky vzhladny scape ... ked pozries po nete ...inspiracii najdes dost ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod pohodak » 13 Mar 2014 10:41 am

- klasicke okruhliaky sa mi praveze vobec nepacia, od zaciatku som chcel lavove kamene...tych tam este viem pridat kolko chcem, kamarat ma 6 kuskov na zahrade kazdy s priemerom asi 1.5 metra :D
- tie korene co mam su praveze len take dlhe slize, ktore by som navyse musel rezat lebo sa tam nezmestia...skor rozmyslam ze posuniem ten vacsi koren viac dopredu aby sa casom nestratil, v popredi budu mensie rastlinky, vysoke pojdu skor do stredu, kvazi diagonalou medzi tie kamene vpredu a vzadu a vlastne rozdelia akvarko na 2 casti, tak aby z kazdej miestnosti vyzeralo inak :)
- na ten vacsi koren vpravo chcem pricapit bud nejake machy alebo male rastlinky aby to bolo zelensie, vyplnilo plochu ale zaroven nezarastlo koren ako velka rastlina
- svetla je 7x18 teda 126 wattov co mi na 280ku nepride nejak moc, tie ostatne patice su prazdne, to len do buducnosti som si nechal na rezervu :) este k tomu tie trubice su 25cm nad buducou hladinou
- s tym zabehom neviem ako, ked som preluskal casopis akvarium tak tam sa v jednom cisle pisalo o zabehu bez rastlin, tu na fore aj inde na webe som nasiel aj tu druhu moznost ze hned aj sadit...navyse rastlinky mi pridu aj tak az dalsi tyzden lebo rataj posiela na SK len v stredu a ja som to nestihol objednat vcas, takze aj keby ten filter bezal tyzden kvazi naprazdno nic sa nestane a aspon sa korene budu mocit v prirodzenom prostredi...ci?
pohodak
 
Príspevky: 36
Založený: 12 Feb 2010 12:16 pm
Bydlisko: PK

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod pohodak » 13 Mar 2014 10:51 am

jo inspiracii je dost, ale moje esteticke vnimanie a tvorive schopnosti su na urovni neandrtalca :D idem si dat facku a nasekat dalsie kamene :)
pohodak
 
Príspevky: 36
Založený: 12 Feb 2010 12:16 pm
Bydlisko: PK

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod pohodak » 13 Mar 2014 11:22 am

medzi tym co som si doviezol som nasiel este tento kusok, z toho sa vlastne odlomil ten vacsi koren co tam uz je

IMG_0413.JPG
koren
pohodak
 
Príspevky: 36
Založený: 12 Feb 2010 12:16 pm
Bydlisko: PK

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod pohodak » 13 Mar 2014 15:14 pm

verzia 2
IMG_0417.JPG

IMG_0418.JPG
pohodak
 
Príspevky: 36
Založený: 12 Feb 2010 12:16 pm
Bydlisko: PK

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod Giftzahn » 13 Mar 2014 15:18 pm

jj, hned to vyzera lepsie .... teda co sa velkosti korienkov tyka .... teraz tomu treba dat nejaky ten vzhlad = scape ... este stale su tam len tak polozene ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod pohodak » 13 Mar 2014 15:27 pm

ma neser :o hovorim ze som neandrtalec, pochybujem ze zo seba vysmolim nieco lepsie...ten velky koren sa zmesti jedine krizom tak ako je takze tam moc nenaspekulujem...akurat rozmyslam ze si este nasekam par kamenov a zvacsim ten utes alebo ho prehodim z pravej strany do lava...
pohodak
 
Príspevky: 36
Založený: 12 Feb 2010 12:16 pm
Bydlisko: PK

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod Giftzahn » 13 Mar 2014 15:43 pm

njn, to vobec nevadi ... sak skusaj, obracaj, steluj ... a skor alebo neskor sa to zadari ...sak o tom to je ... nikam sa neponahlat .. poobzeraj zopar Hardscapov po nete ... nasaj inspiraciu ... :wink: ... tu napr. si cumni http://aquadesign.pl/ ... a jasnacka len kamienky nasekaj ... to nikdy neuskodi ... aby si mal s coho vyberat .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod vincent van gogh » 14 Mar 2014 01:28 am

Ja by som mal prosbu.....mohol by si priložiť aj foto väčšieho celku? Teda napr. s tým krbom? alebo pohlad na kuchynskú časť,kde by bolo to akva v stene v zábere?
dík.

Inak svetelná výbava......... precízna. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod Giftzahn » 14 Mar 2014 07:53 am

@Vinco : ... :shock: ...eee, brrr, glg, krrr ...WTF ??? .. kozub, krb, kuchynska cast ???? .... a nechcel by si nahodou fotku vnutrajsku chladnicky ... zaber na WC keramiku ... atd. ??? ... uz som si vsimol ze si " hnusny" estet :P ... ale aj tak .... foto akva staci ci ? ... :lol: :mrgreen: :lol:

@pohodak: ... njn, chlape scapujes ? .... ci co a ako? ... nie ze v akva nechas len tak tie fesne korene nahadzane ... skoda by ich bolo .... cize sup sup a spravit poriadny scape ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod pohodak » 14 Mar 2014 09:39 am

- vincent posli mi do PM email, mozem ti to kludne poslat ale radsej sukromne nech tu zbytocne nezasieram forum

- giftzahn vyvaram ten velky koren, je to dost problem vzhladom na jeho velkost :D dnes si pojdem nasekat dalsie kamene, ale pochybujem, ze z toho zosmolim nieco poriadne :oops:
pohodak
 
Príspevky: 36
Založený: 12 Feb 2010 12:16 pm
Bydlisko: PK

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod Giftzahn » 14 Mar 2014 09:53 am

njn, nutne ho varit nemusis ... ten vyvar vobec nechuti ... :lol: ... cize uplne staci ak nahodou mas wapku po ruke ... pekne vyvapkovat a namocit aspon na 24hod. .... a potom uvidis ci plava ... ak ano tak v akva zatazit napr. kamenom ... a je vybavene ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod vincent van gogh » 14 Mar 2014 10:02 am

@pohodak : .ale nezasieraš. :mrgreen: ...čisto profesný záujem.Može to byť velmi atraktívne.......ale aj rizikové,že ano.Ale ok,nahajme tak.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod pohodak » 14 Mar 2014 10:30 am

ten koren je vytiahnuty z priehrady kde sa po vypusteni dost dlho valal v bahne, bohvie co sa tam nanho nalepilo...navyse ma zvnutra dutinu tam z toho cleniteho konca ( co bude aj dobra skrysa pre rybky :) ) radsej to este dnes povarim...plavat bude urcite, ale obalov na CD mam dost...

neni problem, nafotim poslem az bude dalsia verzia akvarka hotova, aj ked to nie je este na 100% dokoncene lebo moja draha polovicka si rozmyslela ze chce inu omietku na krb :) ako rizikove to moc nevidim, krb je teplovzdusny nie akumulacny, je to obstavane 8cm superizolom + akva oddeluje este komin, potom dvojita vrstva SDK a samozrejme lamino doska...aj ked som v tom krbe v zime kuril 3 dni v kuse povrch krbu bol na dotyk maximalne tak vlazny, zo strany od akva jemne teplejsi ako stena, ziadna tragedia...
pohodak
 
Príspevky: 36
Založený: 12 Feb 2010 12:16 pm
Bydlisko: PK

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod Giftzahn » 14 Mar 2014 11:19 am

njn, pokial je z priehrady ... tak sa tam uz nejaky ten cas mocil .... no podla mna sa nan nalepilo to iste co sa nalepilo aj napr. na korene ktore ponukaju v akvaristikach, burzach, Hornbachoch atd. .... cize poriadne owapkovat .... a ides ... :wink

moja draha polovicka si rozmyslela ze chce inu omietku na krb


jj, tak toto az velmi dore poznam ... :mrgreen: ...moja si zasa rozmyslela ze prerobime celu obyvacku .... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 280-litrove rastlinkarium v stene

Odoslaťod pohodak » 16 Mar 2014 15:35 pm

po dvoch dnoch nervacenia, posledny pokus...inak sa so mnou snad aj zena rozvede :D

pohlady z kuchyne:
IMG_0471.JPG

IMG_0474.JPG
pohodak
 
Príspevky: 36
Založený: 12 Feb 2010 12:16 pm
Bydlisko: PK

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.