rozpad plutviciek - plesen



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod bubulak » 25 Feb 2014 23:03 pm

doteraz stym nebol ziaden problem
myslel som ze to maju neako osetrene nieco som cital vraj to ozaruju uv svetlom aby bakterie zahubili ale asi sa tak nekona no nic patentky idu do zachoda
nastastie ryby stale preliecujem takze by sa ztoho mohol dostat
ak sa rybam nebude darit a budu napadane stale dookola pojudu vsetky prec a zalozim to na novo a bude to urcite lacnejsie
posraty poliaci:-(
bubulak
 
Príspevky: 24
Obrázky: 0
Založený: 16 Feb 2014 14:22 pm

Reklama

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod cezar.milan » 25 Feb 2014 23:40 pm

Ja ti prajem už len úspech a trpezlivosť? myslím, že tej máš dostatok. Tak čakám už len na pozitívne príspevky :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod bubulak » 19 Mar 2014 21:45 pm

tak sa mi to snad podarilo(klopev vsade na okolo na drevo aby som to nezakrykol) sice to trvalo o nieco dlhsie a musel som pouzit trojitu davku tabliet baktopuru ale uz musim len dufat ze sa to nevrati vymenil som filtracne materialy vlozil aktivne uhlie kvalitnejsie odkalovanie snad som pre to spravil vsetko
bubulak
 
Príspevky: 24
Obrázky: 0
Založený: 16 Feb 2014 14:22 pm

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod cezar.milan » 19 Mar 2014 21:58 pm

Potom ale aktívne uhlie von, tak po 48 hodinách
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod bubulak » 19 Mar 2014 22:00 pm

to som nasadil po viac ako tyzdni
bubulak
 
Príspevky: 24
Obrázky: 0
Založený: 16 Feb 2014 14:22 pm

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod cezar.milan » 19 Mar 2014 23:09 pm

Ja viem, ale ak prefiltruje vodu po liečive, musí ísť von
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod bubulak » 20 Mar 2014 16:34 pm

aha som to zle pochopil
a mam tam vrazit dalsie?
bubulak
 
Príspevky: 24
Obrázky: 0
Založený: 16 Feb 2014 14:22 pm

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod cezar.milan » 20 Mar 2014 21:30 pm

Nie! Snaž sa o bilogickú filtráciu pomocou nitrifikačných baktérií. Uhlie by ich zlikvidovalo a to by bola cesta späť
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod lebolu » 24 Mar 2014 14:44 pm

ahojte, mam problem s ramirezkou....pobila sa mi s ostatnymi rybami,tak je posledne 3-4 dni taka dokusana....zerie v pohodke aj teraz.. vcera som si vsimol,ze je zalezena a pri krmenisom spozoroval par bodiek ( asi take 3-4) dost velke na to,ze by to mal byt zaciatok krupice...dal som tam sol a nechal tak, teraz pozeram a ma tie bodky vacsie, rozvynute..su asi 4 na koncoch plutiev ( tak,kde je dokusana...). mam micropur, no moja otazka znie - dat ju zvlast a tak preliecovat,ci v akva? myslite,ze y to mohla byt plesen sposobnea nejako u infekciou dokusanych plutiev? nechcem zas cele akvarko zatazovat chemiou,ale neviem,ci by nebolo lepsie ju oddelit a do akva dat aspon preventin,aby sa nic nestalo a ostatne to nechytili..:(

pre doplnenie mam 60,raslinne akvarko a okre rami su tam nejake tetry, vymena vody kazdy tyzden tretina+aquatan a biostarter, krmivka striedame od mrazeneho,cez spirulinu,granule a komplet.vlockove krmivko...tym padom,ze je rastlinne davkujem rataja co2 a hnojivko kazdy den,ale len slabsie davky...teraz posledne 3 dni to striedam prave koli nej aby tam neslo tollko chemie
lebolu
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2014 12:21 pm

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod lebolu » 24 Mar 2014 18:02 pm

ahojte tak ramirezku som oddelil a dal do tej oddelenej nadrze micopur...myslite ,ze je potrebne preliecit aj akvarko normalne,ci staci dat sol alebo preventin???? inak jedna rybka ma tiez trochu okusany chvost a ten "koncek" okusany je taky kontroverzny...nie su tam bodky,ani plesen,ale tak neviem ci ju radsej tiez neoddelit,alebo radsej pockat ako sa to s nou vyvrbi? dakujem
lebolu
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2014 12:21 pm

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod cezar.milan » 24 Mar 2014 21:33 pm

Najideálnejšie je dať sem fotku. Tipovať nieje na mieste. Oveľa dôležitejšie je identifikovať ochorenie a odstrániť príčinu.
Vyhýbal by som sa mrazenému krmivu, zbytočne neprekrmoval a tie zázračné vodičky by som už rovnako vynechal. No a čo filtrácia?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod lebolu » 24 Mar 2014 21:53 pm

fotil som to cele poobedie no zial neda sa nemam na to techniku...tak ked sa mi to chytilo na dokusane ryby asi bude pricina mat s tym suvis... filter je molitanovy zakladny aky bol pri sete...mam objednany iny,no este mi neprisiel...
lebolu
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2014 12:21 pm

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod lebolu » 04 Apr 2014 00:59 am

pre info tym, ktory budu mat podobny problem: ramirezku som oddelil , dal jej mycopur 3 dni, potom jeden den bez neho este ostala v tej vode ( vo vode bolo len vzduchovanie ) potom prelozenie do akva, do akva som dal pre istotu sol a preventin,ale len v ramci preventivneho davkovania,nie na liecbu ( hned potom,ako som tu jednu odlovil) o den som akva odkalil... ramirezkaq je ok, pomaly jej dorastaju plutvycky, tak sa teraz davame dokopy :)
lebolu
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2014 12:21 pm

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod vzduch » 04 Sep 2014 21:45 pm

Zdravim.
Minuly tyzden som na jednej gupke objavil biele flaky a akoby rozstrapkany chvost.
Podobne priznaky ako u rozpadu plutviciek.
Mam Multi Medikal tak som vypol filter, vymenil polovicu vody, pridal teplotu a vzduchovanie a nakvapkal im Medikal.
O dva dni znova vymena vody a znova nakvapkanie Medikalu a este raz tusim to iste.
Gupka sa dala dokopy a ostatne vyzerali OK, tak som vymenil polovicu vody, stiahol spat teplotu a zapol filter.
A rano uz bola chytena ina gupka.
Mohla ta plesen alebo bakteria, ktora to sposobuje prezit vo filtri a teraz to mam spat?
Znova som vymenil vodu a nakvapkal ale tentokrat pri zapnutom filtri.
Dnes sa ale narodili mlade gupky a bojim sa ze im Multi Medikal moze vadit.

Co by ste mi odporucili?
Prílohy
DSCF2513s.jpg
vzduch
 
Príspevky: 16
Založený: 24 Aug 2014 16:38 pm
Bydlisko: Župčany / Prešov

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod cezar.milan » 04 Sep 2014 21:56 pm

Filter sa nevypína! Podáš liečivo, preliečíš a po tomto použiješ do filtra aktívne uhlie na odbúranie veškerej chémie z vody. Potom uhlie vyhodiť.
Ak potrebuješ pomôcť čo najskôr, tak skús postupovať podľa tohoto:
akvarijne-ryby-choroby-ako-postupovat-ke-chcem-radu-t14331.html
a opíš čo najpodrobnejšie akvárium aj s filtrom, filtráciou a určite je v tvojích možnostiach hodiť foto celého akvária
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod vzduch » 04 Sep 2014 22:26 pm

Informácie o akváriu:
Veľkosť a rozmery nádrže: 54l - 60 x 30 x 30 cm
Založenie: Akva ma 6-7 tyzdnov. Rybky tam isli druhy tyzden
Filtrácia: EHEIM 2211 nonstop
Údržba: Raz za tyzden odkalovanie dna a vymena tretiny vody
Rastliny - ŽIVÉ: Tie mensie vpredu su lilaenopsis brasiliensis, sagitaria pusilla, cryptocoryne X Willi. To dlhe vzadu netusim.
Živočíchy: Gupky 8 dospelych + netusim kolko sa dnes narodilo mladych + 2 Ancistrusy
Kŕmenie: rano a vecer po troske. Nezostava to tam dlhsie ako 5 minut - TetraMin
Výsledky testov (NO2-, NH4+/NH3, NO3-, pH, GH, KH, t...)
NO2 - 0, NH4/NH3 nemerane, NO3 okolo 5, pH 7,5, GH > 21, KH 15-20, teplota 25
Prílohy
DSCF2517r.jpg
Moje akva
vzduch
 
Príspevky: 16
Založený: 24 Aug 2014 16:38 pm
Bydlisko: Župčany / Prešov

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod cezar.milan » 04 Sep 2014 22:45 pm

Výborne! Teší ma, že máš živé rastlinky. Pozor na ich nároky, ak sa im nedarí, tak odhnívajú a to môže spôsobiť ďaľšiu kalamitku. Takže odhnité časti rýchle von! z akvária. Budem dnes mierný, vyber prosím tie umelé veci, loď, skalu a tú rybku. Proste všetko umelé. Neprospievá to ani rybkám a ani rastlinkám. Radšej tam daj niejaký koreň, drevo. Meň jednu tretinu vody naďalej. ako liečivo môžeš použiť sera-bactopur, no určite a radšej použi liečovo zn. eSHa (pogoogli) a prelieč prísne podľa návodu.
Akváriu môžeš pomôcť, teda i rybkám rašelinovým výluhom a jeľšovými šištičkami je to prírodzená dezinfekcia. Zase použi Googla.
Zatiaľ žiadné rybky nedokupuj
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod vzduch » 04 Sep 2014 22:59 pm

Vdaka
vzduch
 
Príspevky: 16
Založený: 24 Aug 2014 16:38 pm
Bydlisko: Župčany / Prešov

Re: rozpad plutviciek - plesen

Odoslaťod Dendy » 08 Sep 2014 20:20 pm

trosku od temy ale mam otazku moze byt ze od soli zacnu ryby sr...t jak sibnute ;)
Dendy
 
Príspevky: 54
Založený: 05 Sep 2014 18:52 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.