Externy filter pre miniakva



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Externy filter pre miniakva

Odoslaťod dhano6 » 20 Mar 2014 11:02 am

Ahojte,

nevedel by mi niekto poradit aky ext filter pre akvarko 30L?

Nasiel som tento Eheim Aquacompact 40:

http://www..akvariumonline.sk/eheim-aqua ... 02722.html

alebo aj tento classic 2211 ale neviem ci by mohol byt pouzity pre take male akvarko?

http://www..akvariumonline.sk/eheim-clas ... -2211.html

Dakujem
dhano6
 
Príspevky: 3
Založený: 20 Mar 2014 10:53 am

Reklama

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod Giftzahn » 20 Mar 2014 12:49 pm

njn, spravna odpoved je EHEIM Classic 2211 ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod chnuro » 20 Mar 2014 13:00 pm

Spravna odpoved neexistuje. Najdu sa aj setupy so silnejsimi filtrami v 30L. Na lepsiu odpoved potrebuje ktokolvek na radu vediet aku mas predstavu o prevadzke a co od akvaria ocakavas.

Na tvoju otazku by si nasiel odpoved na fore, ale tvoj prvy prispevok na fore vlozis do novej zbytocnej temy (takychto diskusii je tu na mraky). A to si sa dnes registroval. Z tvojej strany nie je vidiet ziadnu snahu o hladanie informacii.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod Giftzahn » 20 Mar 2014 13:06 pm

.... z uvedenych dvoch moznosti ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod vLato » 20 Mar 2014 17:02 pm

Môžeš ísť kľudne aj do Tetratec ex600, ja ho mám v 30L a nemôžem povedať krivé slovo na neho.
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod dhano6 » 21 Mar 2014 13:10 pm

Vdaka za odpovede :)
dhano6
 
Príspevky: 3
Založený: 20 Mar 2014 10:53 am

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod jojik1 » 22 Mar 2014 08:33 am

Ja mam v 50l akva Tetra Tec 700 a v pohoda,ale radsej by som v buducnosti isiel do inej znacky napr.Fluval 205 alebo 206 je lepsie mat nejaky vykon viac ako by mal v buducnosti chybat pri prerybneni akva.
jojik1
 
Príspevky: 46
Založený: 14 Jan 2008 14:29 pm
Bydlisko: Puchou

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod IringPalo » 22 Mar 2014 12:22 pm

K tomu všade odporúčanému filtru eheim treba dodať, že je to obchodný trik. Za zariadenie dáš 45€ a tešíš sa aký máš dobrý filter. Ale potom zistíš, že musíš kúpiť filtračnú náplň za ďalších 20€. A zrazu máš filtrík do 30l akvária za 65€ a ani ho nepotrebuješ. V tak malom akváriu sa dajú chovať buď krevetky na ktoré ti stačí slabší filter alebo 10 mikrorýb a je už na tebe či pôjdeš do rýb alebo nie ale neodporúčam. S rybamni skúsenosť v miničku nemám, ale zato ti odporúčam kúpiť si 4 atyopsisy alebo hejno trpazličích filtračných krevetiek a pekne dáš eckfilter bez rampy a budú ti dakovať.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod Raviolka » 22 Mar 2014 20:15 pm

IringPalo napísal:S rybamni skúsenosť v miničku nemám, ale zato ti odporúčam kúpiť si 4 atyopsisy alebo hejno trpazličích filtračných krevetiek a pekne dáš eckfilter bez rampy a budú ti dakovať.

4 atyopsisy do 30 l akvária? To je týrání zvířat, ty se určitě "poděkují", až dorostou na 10 cm a budou se chtít nažrat v pořádném proudu :evil:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod IringPalo » 22 Mar 2014 20:25 pm

dajú sa kúpiť menšie kusy, ako v mojom prípade v akvaristike, alebo väčšie som videl na burze. Kým narastú do 10 cm, tak to trvá dlho a vzhľadom na to, ako sa tu obchoduje, nie je problém ich po dvoch rokoch predať, alebo vymeniť za menšie. Ale súhlasím, že 4 x 10 cm je veľa.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod cezar.milan » 23 Mar 2014 11:54 am

Ich nároky sú rovnaké, či sú malé (mladé), alebo veľké. Mne je ľúto dávať do 30-tky akékoľvek rybky a tieto krevetky rovnako
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod IringPalo » 23 Mar 2014 19:29 pm

Logicky väčší živočích musí zožrať viac. Oni sa nepohnú z miesta aj celý deň, keď na ne pekne fúka. Jedna je plachá a bojí sa svetla, druhá nemá problém. Keď je vypnuté osvetlenie, tak je vidno, že majú stále plné črevká, takže potravy majú zatiaľ dosť. Skúšal som prikrmovať striekačkou a hadičkou rozdrveným krmivom na prach a páči sa im to. Okrem toho ak krevetka v akváriu dorastie do 10 cm tak to znamená, že mala dosť potravy ako 5 cm, ako 8 cm a ako 9,5 cm. Ak by tomu tak nebolo, zdochla by. Iné je kúpiť 10 cm krevetku a dať ju rovno do malého akvária. Ak to chceme zobrať do dôsledkov tak rybka pôvodne žije v rieke, čo sa s akváriom, nech je akékoľvek veľké nedá porovnať. Znamená to, že ak je rybka v akváriu, tak je to vždy viac alebo menej týranie. Ale nie je to tak. Rybky vedia byť spokojné, rozmnožovať sa atď. Keď som atyopsisy kupoval, radil som sa s Krevetkusom, ktorý o nich vie asi najviac. Bolo by to na dlhú diskusiu ktorá je mimo tejto témy.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod cezar.milan » 23 Mar 2014 21:42 pm

Ja to poviem ešte jednoduchšie. Ak chceme, aby sa živočích správne vyvíjal, prosperoval, aby bol dostatočne odolný a zdravý, potrebuje k tomu mať vytvorené podmienky. Ostatné je nie život, ale prežívanie
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Odoslaťod triscene » 23 Mar 2014 22:52 pm

Na 30 litrov kludne aj 2213...ja mam v 38l 2211 a fakt by sa zisiel vacsi prievan :) asi som nakazeny svojim morskym kde mam filter a este 3 cerpadla :)))

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod IringPalo » 24 Mar 2014 00:07 am

Milan ale jak vieš či ryba prežíva ale žije? Mne sa nezdá že mojim atyopsisom by niečo chýbalo. Tieto krevetky boli odlovené v riekach, kde si žili ako v raji. V tej chvíli išlo iba o to, ku komu sa dostanú. V akvaristike často ani nemajú kde filtrovať. U mňa sa im určite páči viac ako v nádrži s holým dnom. Inak, videl už niekto atyopsisa o veľkosti 10 cm? Viem, že sa to píše, ale tak to máš ako že človek môže narásť až do 210 cm, pritom väčšina má 175 cm. Fakt si 10 cm atyopsis v akváriu neviem predstaviť. Rád by som takého videl. Na rybičky.net sa uvádza až 12 cm. Nebude to trocha ako so zlatou rybkou, že narastie do veľkosti nádrže?
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod Giftzahn » 24 Mar 2014 08:43 am

njn, tak to mam asi ja tu smolu ze zatial som videl "filtrujuce" krevetky ergo atyopsis len vacsie ako 8 cm ... mozno ze mali aj tych 10 cm ... ono, sam som ich mal svojho casu v 60L akva ... a nebolo to bohvie co ... sice im nic nechybalo sedeli na korenoch v najvacsom prude s filtra a robili svoj bussiness = filtrovali ... ale svojou velkostou proste do 60ky nepasovali ... ked sa dostali do 300L nadrze hned to bolo o inom ... do mini akvarii = 9L - 100L patria mini rybky, krevetky atd. .... co dorasta 10cm a viac rozhone mini nie je a zasluzi si pre svoj zivot vacsiu nardrz .... sorry ale 30L akva a "filtrujuce" krevetky proste "neukecas" ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod Loki12 » 24 Mar 2014 08:56 am

k teme>
Eheim 2211 - alebo aj to co pisal triscene, ale na zaciatku je to "turbo", potom sa to ustali, len tie dva-tri tyzdne budes trpiet :-)
Eden501 - tazsie zohnat, ale casom ti to nebude stacit, aj ja v 20L uz pocitujem, ze by to mohlo ist rychlejsie, ale zase zalezi aj od osadky, taka jedna bojovnica si ten mensi prietok bude uzivat
Tetratec EX400/600 - tu sa mi zda aj najlepsi pomer cena vykon, moj buduci nakup, aj ked maju mnoho much,...
do miniciek a nano by som daval urcite LEN externe, predsa len toho miesta nie je vela.

reakcia na IringPalo: videl som 10cm filtrujucu krevetu - mali ju v OC Eurovea v zooshope v cca 10L akvarku - zariasenom, zasvinenom, filtrovala odusu - ale.... pohlad to bol strasny. Prechadzas uplne klasickym "obrodenim" akvaristu:
fazy:
1. nadseny kupujuci
2. netrpezlivy dis-akva-lektik
3. zufaly "nemo" zachranar
4. chemik-technik-rastlinko inzinier
5. upokojeny nepochopenec (od okolia)
6. posmeleny zarybnovac
7. riasomilny ladic odstranovac
8. ignorujuci akvarko obkukavac
9. obrodeny pred-akvarista
10. akvarista

to kde si ty, necham na tebe. Ja uprimne a bezbolestne pisem, ze som 7. az 8. faza. :-)
tieto fazy - ak si raz najdem cas, spisem podrobnejsie a mozeme to tu sem vycapit. Mozno to nie koho posunie, pobavi,...
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod Giftzahn » 24 Mar 2014 09:14 am

Eheim 2211 - alebo aj to co pisal triscene, ale na zaciatku je to "turbo", potom sa to ustali, len tie dva-tri tyzdne budes trpiet


njn, zasa taka tragedia to nie je ... ten pociatocny "prud" je dost nadcenovany ... cize nemyslim si ze to bude az taka virivka .. :lol: .. ono, na druhej strane EDEN 501ku je mozne celkom dobre pouzit v minickach typu 9L a 12L a vacsie realne uz nestiha

1. nadseny kupujuci
2. netrpezlivy dis-akva-lektik
3. zufaly "nemo" zachranar
4. chemik-technik-rastlinko inzinier
5. upokojeny nepochopenec (od okolia)
6. posmeleny zarybnovac
7. riasomilny ladic odstranovac
8. ignorujuci akvarko obkukavac
9. obrodeny pred-akvarista
10. akvarista


jj, ..:mrgreen: ... tak to si ma teda pobavil ... normalne ze odborne rozdelenie faz ako pri "dizertacnej praci s psychologie " s nazvom "Vylet do duse akvaristu" .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod Loki12 » 24 Mar 2014 09:31 am

Giftzahn napísal:njn, zasa taka tragedia to nie je ... ten pociatocny "prud" je dost nadcenovany ... cize nemyslim si ze to bude az taka virivka .. :lol: .. ono, na druhej strane EDEN 501ku je mozne celkom dobre pouzit v minickach typu 9L a 12L a vacsie realne uz nestiha


preto aj chcem - posunut Eden501 niekomu kto ma takto male akvarko :angel: - Eheim 2211 dat k 20L a Tetratec k 54L - toto moj sen. asi sa uz fakt nas...., pofotim to a hodim na burzu. vcera som robil male upratovanie a tej techniky co mam doma a zavadzia..... :x

Giftzahn napísal:jj, ..:mrgreen: ... tak to si ma teda pobavil ... normalne ze odborne rozdelenie faz ako pri "dizertacnej praci s psychologie " s nazvom "Vylet do duse akvaristu" .... :wink:


a den je hned krajsim. som rad ze som pobavil. :lol: :pivo:
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod IringPalo » 24 Mar 2014 13:12 pm

Tak páni mám k tomu len to, že každý chlap rád pridáva centimetre.
Kreveky som ráno meral a majú 3,5 cm a to som si povedal ,,wau, aká veľká krevetka,,
Chcem vidieť 10 cm atyopsis! Mám mať teraz pocit, že týram zvieratá?
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Odoslaťod Loki12 » 24 Mar 2014 13:38 pm

Pridavaju len ti chlapi, co potrebuju ohurit parametrom, lebo ich skutočný výkon stoji, teda asi skôr nestojí, za veľa, teda za nič.

Ale veď tam zbehni, možno ju tam ešte majú. na prvý pohľad obrovske monštrum na tak malé akvarko. Ak nemala 10cm, tak aspoň 9,78cm určite. Hrúbka tela bola tak palec dospelého človeka.

Keďže je však téma iba, koncim. Kto neveri, nech tam beží.

Loki - cez Tapatalk a jeho uzasnu Lumia920
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod IringPalo » 24 Mar 2014 16:07 pm

Slovo robí chlapa sa hovorí... 3 telefonáty, 1,5 h. času, ale stálo to za to! V pet shope Eurovea majú veľmi milý personál, ktorý so mnou spolupracoval, aby som mohol vidieť najväčší Atyopsis doteraz. Pán predavač mi povedal, že väčší kus nemali, takaže je to asi ten, o ktorom hovorí Loki. Bol to riadny medveď, koľko mal ale cm? Presvedčte sa sami!

http://www.mediafire.com/view/5kt89xva4 ... CN1272.jpg
http://www.mediafire.com/view/9b5arugbm ... CN1275.jpg
http://www.mediafire.com/view/mjhwdkxz4 ... CN1276.jpg
http://www.mediafire.com/view/of9n9el8p ... CN1277.jpg
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Externy filter pre miniakva

Odoslaťod Giftzahn » 24 Mar 2014 16:29 pm

Tak páni mám k tomu len to, že každý chlap rád pridáva centimetre.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ... njn, odkedy som zenaty uz nepridavam ani milimeter vazne / cestne pionierske ... lebo manzelka tvrdi ze na velkosti nezalezi ... :lol: :mrgreen: :lol:

njn, inak presne ako pise Loki ... skoc napr. do Hornbachu a dobre si pozri co im tam v akva "filtruje" .... hrube ako palec a aspon 9 cm ak nie viac ... proste dobre odrastena atyopsis ... uz som po nich casto pokukoval a svrbel ma drap ... ale k dispozicii mam aktualne "rozbehane" akvarka 2x 60L, 1x 45L 1x 30L a 1x 20L vsetko zial len minicka ... cize nic pre atyopsis .... :wink:

... njn, nikto netvrdi ze kerevetky tyras ... akurat tvrdim ze svojou velkostou u mna ani do 60L nepasovali a ze som im nasiel podstatne vacsiu a vhodnejsiu nadrz ( podstatne viac L ) tot vsetko... :pivo:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Loki12 » 24 Mar 2014 17:36 pm

Neviem koľko je tam tento predavac, nechcem sa hádať. Ale zo čo som tam videl ja bol iný druh. Nie som odborník na atyopy ale viem že sú dva druhy tento, taký akoby bruchary a malé vejare a druhy taký s veľkými vejarmi a rovnomernym telom. Tento to nebol. Bol aj inak sfarbeny.

Som pre Horn.... Idem kuknut obludy. V každom prípade to neriesi základy princíp vhodnosti.

Ako bonsajista tiež sadim stromy do malých crepnikov aby viac nerastli. Ale rozdiel medzi rybou/krevetkou je každému jasný. Aj japonským gejsam dávali malé topanocky aby viac nenarastli, ale opytajte sa ich ako im bolo.

Aj ryby sú najskôr malé ale ešte neznamena že ich chovame v sedemdeckach. Tie pravidlá by sme proste mali rešpektovať.

Loki - cez Tapatalk a jeho uzasnu Lumia920
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Kazimierz247 a 3 hostí.