Akvárium 45x45x35cm



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod martinz » 10 Mar 2014 12:30 pm

Ahojte,
Chystám sa založiť si akvárium o rozmeroch 45x45x35 cm
Akvárium a niečo z techniky už mám, k niečomu by som potreboval poradiť
Akvárium by malo byť rastlinné s krevetkami a neskôr s neonkami modrými

Čo už mám : Akvárium, filter Eheim classic 2213, ohrievač 25W
Zatiaľ nemám svetlo - to bude DIY. V práci mám možnosť sa výhodne dostať tak k LED ako aj trubiciam s predradníkmi.. Dočítal som sa, že u trubíc by malo svetlo byť cca 0,5W/l netuším ale či sa týmto riadiť aj pri LED alebo podla čoho určiť dostatočný počet a výkon LED. Sú vôbec LED vhodné k osvetľovaniu rastlín v akva?

Ďalšia otázka je substrát na dno - Budem potrebovať výživný substrát + substrát na vrch? Chcel by som na vrch niečo tmavšie ideálne čierne - vedel by mi niekto poradiť konkrétne substráty ?

Rastlinky by som si predstavoval niečo nízke čo sa hodí na "koberec" asi HC, anubias nana do stredu ku koreňu a valichneriu spiralis dozadu + nejaký mach na koreň. Mohli by ste mi prosím poradiť či sa tieto rastlinky k sebe hodia ?
Plánujem aj Co2 s pomocou kryštálikov TIBI.

Skúsenosť s akváriom som mal spred mnohých rokov ako chlapec /tak moje akvárium aj dopadlo :( , momentálne chovám pstruhy dúhové.

Vopred pekne ďakujem za každú radu
martinz
 
Príspevky: 16
Založený: 10 Mar 2014 11:53 am

Reklama

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod martin_s » 10 Mar 2014 12:45 pm

martinz napísal:Dočítal som sa, že u trubíc by malo svetlo byť cca 0,5W/l netuším ale či sa týmto riadiť aj pri LED alebo podla čoho určiť dostatočný počet a výkon LED. Sú vôbec LED vhodné k osvetľovaniu rastlín v akva?

clanky/pravidla_diskusie.php bod 9.
search.php :arrow: led-osvetlenie-t9837.html :idea: :idea: :idea:

martinz napísal:Ďalšia otázka je substrát na dno - Budem potrebovať výživný substrát + substrát na vrch? Chcel by som na vrch niečo tmavšie ideálne čierne - vedel by mi niekto poradiť konkrétne substráty ?

clanky/pravidla_diskusie.php bod 9.
search.php :arrow: substraty-druhy-porovnanie-alternativy-t3571.html :idea: :idea: :idea:

martinz napísal:Rastlinky by som si predstavoval niečo nízke čo sa hodí na "koberec" asi HC, anubias nana do stredu ku koreňu a valichneriu spiralis dozadu + nejaký mach na koreň. Mohli by ste mi prosím poradiť či sa tieto rastlinky k sebe hodia ?
Plánujem aj Co2 s pomocou kryštálikov TIBI.

Ano.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod vLato » 10 Mar 2014 18:08 pm

Valisneriu nedávaj, zachvíľku ti prerastie akva, má dosť dlhé listy, a tým pádom by ti plávala na hladine a tienila ostatným rastlinám. A ten anubias najlepšie pripevniť na koreň :) Nemal by sa zahrabávať do substrátu
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod fazyl » 10 Mar 2014 19:29 pm

Čo už mám : Akvárium, filter Eheim classic 2213, ohrievač 25W
Zatiaľ nemám svetlo - to bude DIY. V práci mám možnosť sa výhodne dostať tak k LED ako aj trubiciam s predradníkmi.. Dočítal som sa, že u trubíc by malo svetlo byť cca 0,5W/l netuším ale či sa týmto riadiť aj pri LED alebo podla čoho určiť dostatočný počet a výkon LED. Sú vôbec LED vhodné k osvetľovaniu rastlín v akva?

filter je OK si myslim, k tomu svetlu a W/l zalezi ake rastliny planujes pestovat. spominas HC cize 0,5 a vyssie...ohladom LED vs trubice skus pozriet temu LED osvetlenie na tomto fore, je tam toho mraky... LED sa daju pouzit ale vykonne...
Ďalšia otázka je substrát na dno - Budem potrebovať výživný substrát + substrát na vrch? Chcel by som na vrch niečo tmavšie ideálne čierne - vedel by mi niekto poradiť konkrétne substráty ?

ak planujes narocnejsie rastliny urcite na spodok vyzivive dno a nato strk/sustrat. vyber je velky a zalezi kolko do toho chces investovat. tmava farba dna je urcite dobry vyber. taktiez ak planujes koberec tak je vhodnejsi jemnejsia frakcia
Rastlinky by som si predstavoval niečo nízke čo sa hodí na "koberec" asi HC, anubias nana do stredu ku koreňu a valichneriu spiralis dozadu + nejaký mach na koreň. Mohli by ste mi prosím poradiť či sa tieto rastlinky k sebe hodia ?
Plánujem aj Co2 s pomocou kryštálikov TIBI.

ak budes mat vyssie cislo W/l tak co2 z tibi asi nebude postacujuce. HC je burina ak ma vhodne podmienky ako co2, svetlo a ziviny rastie dobre, anubias je pomalyrastuca a nepotrebuje tolko svetla... ako spominal martin, hladaj citaj na fore, urcite najdes vela informacii a odpovedi na svoje otazky. Radsej sa neunahli a poriadne si vsetko nastuduj a premysli, v konecnom dosledku mozes dost usetrit (ej eur aj nervov ) :).
mozno by som ti odporucil prestudovat stranku http://www.rostlinna-akvaria.cz/clanky/ kde najdes vela informacii o rastlinnych akvariach
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod Giftzahn » 11 Mar 2014 08:22 am

Dočítal som sa, že u trubíc by malo svetlo byť cca 0,5W/l netuším ale či sa týmto riadiť aj pri LED alebo podla čoho určiť dostatočný počet a výkon LED


njn, univerzalny recept neexistuje ... cize aj udaje ktore hovoria o W/L nie su cele "na draka" ... skor sa musis pozrerat na udaj Lumen/Liter .... pri kazdom type svietitka ... cize T8, T5, Halogen, LED atd. .... cize pokial chces kobercovky hc, utricularia, eleocharis atd. .... tak dobra volba je okolo cca. 40 Lumen / L .... jedno coho .... cize priklad ak mas 60L akva a chces dosiahnut tych cca. 40 Lumen/Liter .... a pouzijes povedzme T5 24W trubice .... tak .... pri T5 24W je udavanych Lumen/Liter cca. okolo 60-80 ( idealna hodnota ) podla typu trubice 830, 840, 865 .... cize jedna T5 .... 24W x 80 Lumen = 1920 Lumenov : 60L = 32 Lumen .... takze potrebujem minimalne 2 x 24W T5 na 60L a mam 3840 Lumenov co jest 64 Lumen / Liter a povedzme ze si mozem dovolit kobercovky ... samozrejme ze nic nie je uplne exaktne ... casom vykon T8,T5 trubic degraduje a lumeny idu do prec ... a takyto vypocet mozes aplikovat na akukolvek Litraz akva a akykolvek typ osvetlenia .... ono, poprosim nebrat to ako axiomu ta tu neexistuje ... je to skor vsetko orientacne aby som vedel kde sa asi "hybem" pri setupe akva ... realita v akva /realna prevadzka je najlepsim voditkom ... ci pridat alebo ubrat na osvetleni .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod martinz » 17 Mar 2014 21:51 pm

Všetkým ďakujem za usmernenia. Nakoniec som vybral JBL AquaBasis plus a JBL Manado ako substrát. Osvetlenie momentálne bastlím, čakám ešte na LED moduly.
Skúšal som cvične umiestniť koreň a pár kameňov, dopredu až po kamene plánujem dať HC /pripadne ak by niekto vedel odporučiť inú nenáročnejšiu "kobercovku". Hore na koreň mach, zospodu koreňa viac kúskov Anubias Nana.
Prosím o radu čo by sa hodilo tesne za kamene /moja predstava je nie čo väčšie ako HC no menšie ako Anubias Nana, taktiež čo by som mohol dať úplne dozadu za koreň. Výška nádrže je 35 cm, substrát bude cca 8-10 cm. Taktiež budem vďačný za Vaše postrehy k celkovému rozmiestneniu koreňa a kameňov.

Obrázok
martinz
 
Príspevky: 16
Založený: 10 Mar 2014 11:53 am

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod martinz » 17 Mar 2014 21:55 pm

.
Prílohy
akva.jpg
martinz
 
Príspevky: 16
Založený: 10 Mar 2014 11:53 am

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod fazyl » 18 Mar 2014 00:04 am

martinz napísal:Prosím o radu čo by sa hodilo tesne za kamene /moja predstava je nie čo väčšie ako HC no menšie ako Anubias Nana

vyssie ako HC je napr HM, pogo, eleo... treba pozerat akvarka a najst nieco co sa ti paci a je vhodne vzhladom na tvoju techniku.
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod Giftzahn » 18 Mar 2014 07:42 am

njn, koren je vyborny a do akva pasuje ako "prdel na serbel" ... ono, pridal by som este zopar kamenov ... teda podstatne viacej ... a korienok trosku posunul do lava aby nebol uplne v strede ... a potom tomu nic chybat nebude ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod fazyl » 18 Mar 2014 13:00 pm

priklanam sa tiez k vacsiemu poctu kamenov, mozno by som aj pridal viac substratu ku zadnej stene pre zlepsenie hlbky
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod martinz » 21 Mar 2014 09:33 am

Ahojte,
Tak som to trošku prehádzal, zmenil som kamene a pridal substrát v ľavom rohu. Takto by som to už asi nechal.
Chcem sa spýtať - môžem založiť akva aj bez rastlín /kedže k ich nákupu sa dostanem najskôr až budúci týždeň/ alebo je lepšie počkať a spraviť všetko naraz ?
ďakujem
Prílohy
f 1.jpg
f.jpg
martinz
 
Príspevky: 16
Založený: 10 Mar 2014 11:53 am

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod fazyl » 21 Mar 2014 09:53 am

vyzera to lespie, chvalim. Kamene mas aj vacsie kusy? pri tejto velkosti ti to zarastie a o par mesiacov ich mozno ani nebude vidno. netreba sa bat :) ... akva by som bez rastlin nezakladal osobne, treba sa ponahlat pomaly... :D drzim palce
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod vincent van gogh » 21 Mar 2014 10:14 am

No,vyzerá to výborne.To je ono.... :)
martinz napísal:...
Chcem sa spýtať - môžem založiť akva aj bez rastlín....

Môžeš,ale daleko efektívnejšie pre dosiahutie požadovaných výsledkov je založiť akva s rastlinstvom.......a to aspon na cca 80% plochy.

Inak,do lavého,zadného rohu -( zopakujem : to je ono ) - by som kluuuudne ešte doplnilil substrát.....lenže manado má tendenciu klesať,takže asi by bolo vhodné použiť niečo ako...... "výstuhy".... :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod martinz » 21 Mar 2014 10:33 am

vincent van gogh napísal:No,vyzerá to výborne.To je ono.... :)
martinz napísal:...
Chcem sa spýtať - môžem založiť akva aj bez rastlín....

Môžeš,ale daleko efektívnejšie pre dosiahutie požadovaných výsledkov je založiť akva s rastlinstvom.......a to aspon na cca 80% plochy.

Inak,do lavého,zadného rohu -( zopakujem : to je ono ) - by som kluuuudne ešte doplnilil substrát.....lenže manado má tendenciu klesať,takže asi by bolo vhodné použiť niečo ako...... "výstuhy".... :wink:


Ďakujem za odporúčanie, napadá ma že by som si dal narezať niečo z číreho akrylátu povedzme pásiky 150x30mm pripadne by som ich mohol ohnúť do "U" alebo "L".. Myslíš že by to stačilo ? Prípadne máš skúsenosť s iným typom "výztuh" ?
Vďaka
martinz
 
Príspevky: 16
Založený: 10 Mar 2014 11:53 am

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod Giftzahn » 21 Mar 2014 10:44 am

jj, fesny setup ... akurat jedna poznamocka ...este sa neponahlaj s rastlinkami ... v prvom rade prever ci sa dostanes do kazdeho zakutia koli odkalovaniu bordelu ... a ci sa dostanes ku vsetkym sklam ..tie budes tiez pravidelne "luxovat" ... nasucho mozes supnut filter ... teda ak externy tak supni trubice aby si videl ako bude vsetko v realy .... a ak je vsetko pre teba ok ... tak mozes kludne aj vypustit vzduch ... a zacat zabiehat akva aj bez rastliniek ... samozrejme ze v tomto pripade svietit nemusis akurat bezi filter 24/7 ... toto robievam uplne bezne ( aj koli tomu ze sa mi nikdy nepodari planovane rastlinky na prvu supu vsetky zohnat a "salamovu metodu" nepraktizujem ) ... takze prvy tyzden len hardscape + vypusteny vzduch ... koli :

dodatocnej celkovej ... optimalizacii hardscapu ... pridanie kamienku/kov kde tu, ubratie kamienku /kov kde tu ... pripadne posun korena /nov ... pridanie korena / nov ... a samozrejme optimalizacie pohybu vody po akva = tak aby prud vody vacsinu bordelu "zhomazdoval" niekde kam sa lahko dostanem a odkial ho jednoducho odkalim ... ked som spokojny po tyzdny ( niekdy to trva aj dlhsie ) idem dalej ... samozrejme ze ak mam akva v zabehu a bez rastliniek ... raz do tyzdna urobim 100% vymenu vody .... :mrgreen:

.... cize ked je vsetko perfektne ... vypustim vodu a napustim vzduch a sadim rastlinky ( machy su uz davno na korenoch, kamenoch ) ... vypustim vzduch a pokracujem v zabehu ... samozrejme ze po zasadeni rastliniek sa uz normalne svieti, CO2, pripadne zacina opatrne hnojit atd. .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod fazyl » 21 Mar 2014 10:58 am

pozri tu k tym vystuham okolo 10 minuty, manik pozuiva "original vystuhy, ktore vymyslel" a samozrejme si ich mozes u nich kupit... :D ... myslim ze nastrihana plastova flasa popripade nieco rovnejsie kludne splni ucel rovnako.
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod martinz » 21 Mar 2014 11:45 am

Giftzahn napísal:jj, fesny setup ... akurat jedna poznamocka ...este sa neponahlaj s rastlinkami ... v prvom rade prever ci sa dostanes do kazdeho zakutia koli odkalovaniu bordelu ... a ci sa dostanes ku vsetkym sklam ..tie budes tiez pravidelne "luxovat" ... nasucho mozes supnut filter ... teda ak externy tak supni trubice aby si videl ako bude vsetko v realy .... a ak je vsetko pre teba ok ... tak mozes kludne aj vypustit vzduch ... a zacat zabiehat akva aj bez rastliniek ... samozrejme ze v tomto pripade svietit nemusis akurat bezi filter 24/7 ... toto robievam uplne bezne ( aj koli tomu ze sa mi nikdy nepodari planovane rastlinky na prvu supu vsetky zohnat a "salamovu metodu" nepraktizujem ) ... takze prvy tyzden len hardscape + vypusteny vzduch ... koli :

dodatocnej celkovej ... optimalizacii hardscapu ... pridanie kamienku/kov kde tu, ubratie kamienku /kov kde tu ... pripadne posun korena /nov ... pridanie korena / nov ... a samozrejme optimalizacie pohybu vody po akva = tak aby prud vody vacsinu bordelu "zhomazdoval" niekde kam sa lahko dostanem a odkial ho jednoducho odkalim ... ked som spokojny po tyzdny ( niekdy to trva aj dlhsie ) idem dalej ... samozrejme ze ak mam akva v zabehu a bez rastliniek ... raz do tyzdna urobim 100% vymenu vody .... :mrgreen:

.... cize ked je vsetko perfektne ... vypustim vodu a napustim vzduch a sadim rastlinky ( machy su uz davno na korenoch, kamenoch ) ... vypustim vzduch a pokracujem v zabehu ... samozrejme ze po zasadeni rastliniek sa uz normalne svieti, CO2, pripadne zacina opatrne hnojit atd. .... :wink:



Diky, skúsim teda či sa všade dostanem.. Včera som tam pokusne dal aj nasávaciu a rozstrekovaciu trubicu no sú zelené s nápismy Ehiem a vyzerá to hrozne.... /teda podla mňa/ Neviem sa rozhodnúť či bude lepšie objednať lily pipes alebo na nasávaciu a rozstrekovaciu trubicu obaliť do čiernej hadice...
martinz
 
Príspevky: 16
Založený: 10 Mar 2014 11:53 am

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod martinz » 21 Mar 2014 11:53 am

fazyl napísal:pozri tu k tym vystuham okolo 10 minuty, manik pozuiva "original vystuhy, ktore vymyslel" a samozrejme si ich mozes u nich kupit... :D ... myslim ze nastrihana plastova flasa popripade nieco rovnejsie kludne splni ucel rovnako.


Super, použijem teda výstuhy na tento spôsob... :)
martinz
 
Príspevky: 16
Založený: 10 Mar 2014 11:53 am

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod vincent van gogh » 21 Mar 2014 14:00 pm

Tak,tak.... :)
Inak,....James Findley podarený....tiež Vám príde niekedy lahko ,akoby...... " som z toho voľáko zmätený"....? :mrgreen:

ešte malá poznámka na okraj......s kamením sa dá opatrne pracovť aj po napustení....,ale s korenom...pevne zafixovaným v teréne už by som nehýbal.Preto - ako bolo spomenuté - ak viazať rastliny do spodných,ergo obtiažnejších partií korena.....tak lepšie na sucho....po precíznom zhodnotení pozícií.
Môže byť z tohoto parádna vecička........... :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod Giftzahn » 21 Mar 2014 14:45 pm

ale s korenom...pevne zafixovaným v teréne už by som nehýbal.


njn, kde je vola tam je aj cesta ... vsetko sa da ... len treba trosku chciet ... a ked to uz skutocne akoze nejde potom ostava uz len: "Neznaju, ja pyrotechnik" ... :mrgreen: :lol: :mrgreen:

njn, a okrem toho nic nie je tak pevne zafixovane aby sa s tym pohnut nedalo ... :twisted:

Včera som tam pokusne dal aj nasávaciu a rozstrekovaciu trubicu no sú zelené s nápismy Ehiem a vyzerá to hrozne


aha, nepaci sa nam EHEIM Branding bielou farbou na trubky striekany ... jj, na to je riesenie ako v tom vtipe : ... "Mr.President Komousi maluju mesiac na cerveno. Co budeme len robit ? Hmm, len ziadnu paniku poslite tam chlapa s bielou farbou nech tam namaluje Coca-Cola." ...cize je ti jasne co s tym robit robit ... :P ... eee, len tam preboha nenastriekaj Coca-Cola bielou farbou .... 8)
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod martinz » 21 Mar 2014 15:00 pm

aha, nepaci sa nam EHEIM Branding bielou farbou na trubky striekany ... jj, na to je riesenie ako v tom vtipe : ... "Mr.President Komousi maluju mesiac na cerveno. Co budeme len robit ? Hmm, len ziadnu paniku poslite tam chlapa s bielou farbou nech tam namaluje Coca-Cola." ...cize je ti jasne co s tym robit robit ... :P ... eee, len tam preboha nenastriekaj Coca-Cola bielou farbou .... 8)[/quote]

:lol: :lol:
martinz
 
Príspevky: 16
Založený: 10 Mar 2014 11:53 am

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod vincent van gogh » 21 Mar 2014 15:51 pm

martinz napísal:.... Neviem sa rozhodnúť či bude lepšie objednať lily pipes alebo na nasávaciu a rozstrekovaciu trubicu obaliť do čiernej hadice...

lilly pipes vs. čierna hadica? Za mna to prvé...... :) iked v skle....vidieť všetko.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod Giftzahn » 21 Mar 2014 16:06 pm

i bude lepšie objednať lily pipes


njn, objednat sa isto daju ..ale u kvalitnych lili pipes rataj aj s vyssou cenou ... okrem toho existuju aj plastove lili pipes ...vyhoda je jasna ked ti capnu na zem ... nerozbiju sa na marne kusky :lol: ... samozrejme ze aj tu je cena dost mastna ... este su k mani aj fesne "kovove" lili pipes ...samozrejme opat je ta cena mastna (60 EUR za ks) ... a ako posledna moznost je naohybat si vlastne plastove ... po nete je kopa jednoduchych navodov ... cize tu sa musis sam rozhodnut ... co bude pre teba najschodnejsia cesta .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium 45x45x35cm

Odoslaťod martinz » 07 Apr 2014 08:21 am

Ahojte, tak sa mi včera podarilo založiť akvárium /teda neviem či sa dá povedať "podarilo" /
Nie som s tým úplne stotožnený, hlavne ten Anubias tam podľa mňa moc nesedí, keď zoženiem tak ho pravdepodobne vymením za Microsorum Pteropus alebo niečo podobné
Prílohy
po zalozeni 2.jpg
po zalozeni 1.jpg
po zalozeni.jpg
martinz
 
Príspevky: 16
Založený: 10 Mar 2014 11:53 am

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.