Akvárium u rodičov @chnuro



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod chnuro » 26 Mar 2014 10:44 am

Giftzahn napísal:njn, tak to by si sa teda cudoval ... ze aj skladba substratu dokaze mat vplyv na to ci ta hladina nebude a bude "pomastena"... :wink: ...

Verim tomu, ze ked sa dna nebudes chytat, tak ak je dno pricinou, tak mastna hladina pominie sama. Dno potrebuje ovela dlhsi cas na ustalenie po zasahoch alebo po zalozeni ako filter.

Nemam to ako dokazat, ale moj odhad je cca 6 mesiacov. To usudzujem z toho, ake riasy rastu ak rastu a zo schopnosti akvaria spracovavat dusikate latky.

Skus naliat mocovinu (CH4N2O) do cerstveho akvaria, to iste po 3. mesiacoch a po 6. Vzdy bude reakcia ina. V cerstvom akva to bude zelena riasova pohroma vsetkeho druhu (hlavne zelena a hneda). V par mesacnom akvariu sa ti mozno chyti zelena riasa na par listoch, na skle, ale uvidis hlavne zlepsenia rastu. Ked toto spravis v dobre zabehnutom akvariu, tak reakcia rastlin je priam brutalna - rast ako v pralese, zelena riasa na skle, casom aj na rastlinach. V podstate by som hnojenie mocovinou neodporucal, lebo z dlhodobeho hladiska to nema najlepsi vplyv.

Podobny pokus ktory mnohí z nás praktizuju su prerabky v roznych stadiach od zalozenia akvaria. Po zalozeni je to vzdy loteria, ako sa akvarium rozbehne. Po par mesiacoch pripadne rypanie v dne takmer vzdy sposobi aspon nejaku riasu a skor preventivne by som nejaku dobu zintenzivnil vymeny vody. Ked ale po dlhsej dobe rypeme v dne, akvarium sa s tym dokaze vyrovnat velmi dobre.

Dno je velmi dolezite a musi byt spravne zalozene (nesmie v nom nic hnit). Cas mu dava stabilitu a neverim, ze po 7 mesiacoch a ziadnej prerabke co je pripad aj tohto akvaria by malo dno vplyv na mastnu hladinu.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Reklama

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod Giftzahn » 26 Mar 2014 10:58 am

Skus naliat mocovinu (CH4N2O)


jj, mnamka ... tu maju moje rastlinky v High-Light najradsej ... sak vies ze ja rozhodne hnojivkom nesetrim ... a mocku uz lejem teda mixujem do NO3 special hnojivka ... nejaky ten piatok .... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod chnuro » 31 Aug 2014 18:59 pm

Nejaky update, svetlo je uz dlhsie vymenene, eleocharis sa zahustil a akvarium robi rasot. Nejake foto:
DSC_4913.jpg
DSC_4931.jpg
DSC_4942.jpg
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod chnuro » 31 Aug 2014 19:02 pm

A vlastne este jedna novinka, pribudli konecne Paracheirodon Simulans. Takze osadka je kompletna. Vyzera to spolu s Hengelkami velmi dobre, oplatilo sa cakat. Dokonca sa aj Hengelky dosť osmelili, keď je tam viac rýb.

A este zopar detailov:
DSC_4917.jpg
DSC_4924.jpg
DSC_4928.jpg
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod Viktor » 31 Aug 2014 22:09 pm

No vidim, ze nieje pochyb, ze by rastlinkam vymena svetla neprospela. Vsetko sa rozbujnelo. Akvarko je velmi pekne, no musim sa priznat, ze na poslednej fotke sa mi to pacilo viac. A to hlavne, kvoly tomu peknemu korenu. Teraz ho uz skoro vôbec nieje vidiet. Ale mozno sa mylim a robi to len fotka. A nazivo je to pecka. :-)
V kazdom pripade je to parada. Drzim palce. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod Raviolka » 31 Aug 2014 23:03 pm

Ta kryptokoryna je úžasná :shock: :) Ale co Bolbitis, tomu se tam nedaří?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod kocur_82 » 01 Sep 2014 07:27 am

veľmi pekné, môžem sa spýtať kde si nakoniec tie modré neónky zohnal?
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod Giftzahn » 01 Sep 2014 08:48 am

jj, opat raz fesny "chnuro style" .... aj ked u rodicov ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod chnuro » 01 Sep 2014 10:28 am

@Viktor - ten koren skutocne zanika, ale otcovi sa to paci zarastene machom, tak to zarasta machom :-). Ked porovnam poslednu zverejnenu foto a sustredim sa na detaily, tak tato posledna uz ukazuje dlhodobo fungujuce akvarium. S korenom mas pravdu, ale co sa tyka rastlin, tak toto je to, kam som chcel to akva dostat.

@Raviolka - vdaka za pochvalu. Tu by som chcel vyzdvihnut to, ze u seba doma mam v dvoch akvariach tuto cryptocorynu (flamingo) a ani v jednom nie je tak bohata ako tu. A paradoxne v dne od ADA s hnojenim je nastaveny velmi starostlivo. V tomto akvariu je dno Tropica, kremičitý štrk a hnojí sa raz na 2 dni (zelenou) Tropicou.

@kocur_82 - Paracheirodon Simulans som kupil nakoniec na Akva Tera Trnava po dohode s predajcom vopred (aby som niekomu neukrivdil, tak radsej nebudem hovorit meno, lebo nie som si uplne isty). Bolo mi vtedy oznamene ze sa casto vypredaju skor, ako sa dostanu na stol. Cize je to taky podpultovy tovar na burzách ;-).

Este raz vdaka vsetkym za reakcie :pivo:
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod Stewie » 01 Sep 2014 10:53 am

Krásne a veľmi príjemné na pohľad, čo sa flóry a fauny týka akva dotiahnuté v každom detaile na tie neonky sa určite oplatilo čakať.
Nech sa dari aj nadalej :)


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod radorado » 01 Sep 2014 11:09 am

chnuro, su tie Paracheirodon Simulans naozaj take male? 2-3cm? zial som ich este nikdy nevidel na zivo, tak neviem ci dokazu v pohode prerast tuto vsade udavanu velkost.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod chnuro » 01 Sep 2014 11:26 am

@radorado - Paracheirodon axelrodi a Paracheirodon innesi vyzeraju vedla Simulansiek ako obri :-). Nemeral som ich, ale tie 3 cm mozu byt aj celkom pravda.
btw: odfotit ich je celkom sulsny vykon. Mam ich aj v tomto akvariu (moje obyvackove)

@Raviolka, ty si sa pytala este na Bolbitis. Tomu sa dari, ale je ho tam umyselne malo. Ked nejaky list priliz vycnieva, tak sa odstrihne, je to taky doplnok layoutu na spestrenie. Ja ani nemam take velke akvarium, kde by mohol Bolbitis poriadne vyniknut.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod Pavole » 01 Sep 2014 17:37 pm

táto nádrž sa mi z tvojich akvariek páči asi najviac. Asi preto, že na mňa pôsobí tak nejako najprirodzenejšie...
Pavole
 
Príspevky: 60
Obrázky: 0
Založený: 28 Feb 2006 11:54 am
Bydlisko: Žilina

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod Giftzahn » 02 Sep 2014 13:29 pm

njn, netusim ci je to len fotkou ... ale v minicku u teba bol flamingac viac do ruzova ... alebo sa mi to len zda ? ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod chnuro » 02 Sep 2014 14:00 pm

@Pavole - asi aj mne. Je to ale preto, ze toto je moj layout, kde som mal najviac priestoru. Aj na desiatom layoute je vzdy co vylepsit ;-).

@Giftzahn - tuto naozaj nie je ta cryptocoryne taka ruzova. Listy su viac do zelena. V tomto akvariu je 46,25lm/L (na trubiaciach nie su reflektory). V minicku kde si videl u mna c. flamingo je tato hodnota asi na 60lm/L (a ovela lepsie usmernene svetlo).
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod vincent van gogh » 02 Sep 2014 14:47 pm

Pavole napísal:táto nádrž sa mi z tvojich akvariek páči asi najviac. Asi preto, že na mňa pôsobí tak nejako najprirodzenejšie...

To ja by som zahlasoval skôr za Finger Garden..... :)

Ale pekné,Chnuro. Ako vždy.
(Jaaj,už sa som zvedavý a teším sa zároveň. :wink:)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod Giftzahn » 02 Sep 2014 14:48 pm

jj,tot pravda ... ale na druhej strane aspon clovek vidi ze ze aj pri "decentnejsom" osvetleni sa jej fajne dari ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod Matiozo » 03 Sep 2014 22:07 pm

Toto akvarium sa mi naozaj veeeeelmi paci. Rad by som sa niekedy dopracoval k tvojim skusenostiam a Vincentovmu van goghovmu citu pre navrh layoutu a prezentaciu svojej prace s akva ;-). Klobuk dole pred vami pani.
Obrázok používateľa
Matiozo
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 31 Mar 2014 10:40 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod Hryzo » 04 Sep 2014 05:52 am

vincent je restaurator on to ma v krvi s tym sa musis narodit :)
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod chnuro » 04 Sep 2014 10:32 am

@Matiozo, nerad by som, aby sa nejako demonizovala moja osoba. Proste ma to bavi a vela som hlavne v zaciatkoch cital. Pozri, kedy som registovany na tomto fore - to som zakladal moje prve akvarium (nie je to az tak davno). Vsetko sa da, ked sa chce ;-). Len sa nebat experimentovat.

btw: ja by som sa rad zasa dopracoval k akvarku, ktore mi zalozi vincent (resp. spolu) a ja sa budem oň starať :-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod Matiozo » 04 Sep 2014 13:45 pm

tak to by bol dobry tandem z vas dvoch si myslim. Myslim si ze vacsina tu by bola velmi zvedava va vysledok vasej spoluprace U mna velmi nie je priestor na experimentovanie a absentuje aj odvaha na to, takze sa spolieham na vase osvedcene rady a nazory


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Matiozo
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 31 Mar 2014 10:40 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod Kubo » 11 Nov 2014 22:51 pm

Mas to pekne si velmi skovny , ja uz zanedbavam a pomaly zaostavam , nestiham zit pre tieto veci. Chystam ale 200*70*70 . Do vianoc asi bude , kedze stojan je hotovy a caka prazdny ked budem mat volno a cas zavolat kamosa nech mi pride zlepit nadrz. :) altumy sa budu tesit.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod chnuro » 11 Nov 2014 23:49 pm

Kubo, vdaka za zastavenie v teme. Tvoje nadze su tiez velmi pozeratelne ;-)
Na fore si uz menej aktivny, co je skoda, tak snad to napravis dalsou nadrzou.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Akvárium u rodičov @chnuro

Odoslaťod Viktor » 12 Nov 2014 21:35 pm

Ahoj Peter.
Co tak nejaka aktualizacia? Ako sa dari akvarku?
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.