Katastrofa v akvariach



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Katastrofa v akvariach

Odoslaťod marlo » 29 Jan 2005 21:39 pm

hmm... podla toho co som precital toto posledne akvarium mate zalozene viac ako mesiac.
Ak ste poriadne precistili aj filtracnu hmotu vo filtry tak chvilku potrva kym sa tam namnozia uzitocne bakterie.
Ale proti hnedemu povlaku by som skusil aj to ze by som zmenil AquaGLO za obycajnu bielu ziarivku.

Po zmene osvetlenia by hnedy povlak mal zmiznut.

V kazdom pripade treba nehat filter pracovat a neumyvat a necistit aspon 3 mesiace.
Naposledy upravil marlo dňa 31 Jan 2005 20:57 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Katastrofa v akvariach

Odoslaťod Raviolka » 31 Jan 2005 13:07 pm

Taky si myslím, že na ten hnědý povlak by mělo zabrat silnější osvětlení, nebo aspoň změna jeho barvy.
Spíš se pozastavím nad těmi rybami - jestli jsou to ryby rodu Hemichromis, tak do takového malého akvária se vejde maximálně 1 pár. Každopádně je potřeba krmit velmi opatrně, jinak bude v akvárium neustále problém s dusitany a dusičnany...
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Katastrofa v akvariach

Odoslaťod feltham » 18 Jan 2012 19:14 pm

mohol by mi niekto poradit co mam spravit ak sa mi po zriadeni noveho 60l aquaria objavil mliecny kal ? nemam v aquariu rybky iby rastliny, filter mam uhlikovy pusteny na polovicu , vzduch mi tiez ide. Mam pockat kym sa to same odkali alebo tam mam nieco pridat? dik za radu
feltham
 
Príspevky: 1
Založený: 18 Jan 2012 18:24 pm

Re: Katastrofa v akvariach

Odoslaťod Mariok » 18 Jan 2012 21:01 pm

Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.