Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 14 Máj 2013 20:09 pm

Niekto bude namietať, že ten chudák s tým platom za to nemôže, ba ani nemusí mať chuť, no snáď je to tiež cesta k váženiu si zamestnancov zo strany zamestnávateľa, zamestnancov, ktorí naozaj vedomosti majú. Lebo aj takí sú, ale nik si ich neváži, myslím pochopiteľne na zamestnávateľov.
Vyššie som písal o majiteľovi predajne
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod M.i.s.o » 14 Máj 2013 20:18 pm

toto nieje problem predajcov, ale zakaznikov. Maso by sa malo kupovat u masiara, zelenina od farmara, saty od krajcira atd. a ryby a rastliny od akvaristu a nie v nejakom super hyper turbo markete. Na techniku mam internet. Ludia by sa mali uz konecne prepnut :) , nebyt lenivy a dat zarobit tym co to robia poctivo
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Maja » 15 Máj 2013 18:05 pm

Do zooshopov chodím len obzerať a robiť pred akváriami: "Pche!!" Krmivo, testy, chémiu kupujem z internetu. Rastliny, ryby, krevetky a všetko možné na burze. Techniku sme pred asi rokom boli kúpiť pri Carrefoure v Amazone, bola v super akcii, ale ohrev sa pokazil- bez problémov vymenili za ďalší, no aj ten nefungoval, predavač zodpovedný za akvaristiku mi ho bez problémov prevzal a nakázal pokladníčke mi vrátiť hotovosť. Tam robí celkom milý chlapík a žienky- dievčatá ak nevedia, vždy sa ospravedlnia, milo odporučia, že vtedy a vtedy má smenu on a on poradí. Normálny zákazník v pohode deň počká, nenormálny nakúpi do bludu- ešte tú červenú... aj tú žltú...
Objednávka z internetu: skôr ma prekvapila realizácia jednej mojej objednávky z nemenovaného eshopu.sk. V ...sk akva shope som si objednala keramickú nápň do filtra a buxňu sera vipan -10 litrov, za veĺmi príjemnú cenu 46E. K tomu bonus poštovné zdarma :). O pár dní mi zdola zazvonil kuriér s balíkom, odosielacia adresa ..w..w.. PL-Poľsko! Hrôza v očiach. Nepodpísala som, ani som nedala prachy dokým som si obsah balíku poriadne neprezrela. Kuriér bol nešťastný, ale kam sa pôjdem po podpise prevzatia sťažovať ja? Krmivo som otvorila, prehrabala, či nie je navlhnuté, zaplesnené, či vnútri dole nie je vlepený molitam, ochutnala, či je to fakt sera vipan. Dôveruj, ale preveruj. Všetko bolo v poriadku. Dodnes mi vŕta v hlave, ako je možné, že sa im to do BA-SK oplatí zdarma voziť z Poľska?
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Viktor Veber » 16 Máj 2013 19:04 pm

za predavačov :-)
mám vyštudovanú rybárčinu a akvaristiku robím cca 15 rokou robil som v profesionálnych akvaristikách kde bola funkčnosť a pravda na prvom mieste a zákazníci aj keď rozčarovaný že nemôžu mať klavna ,,nema,, medzi gupkami (osobná skúsenosť) odchádzali zo spravnou skladbou rýb a funkčným príslušenstvom. Z týchto akvaristík jedna skrachovala nemala tržby a druhá živorý. Naopak dostal som sa aj do hmmm ...... centier kde ako som bol naučený zákaznikom pomáhať tak klesli tržby a už bolo zle došiel regionálny zástupca v civile nechal si vyskladať akvarko ze vším všudy podla mňa a hneď na ďalší ďen som bol na koberčeku že nahovno predávam a zákaznikovi treba predať čo najviac a za čonajviac a všetky ryby sa zosebou znašajú a diskusy môžu žiť aj bez filtracie 10l nádrži, preto som odišiel a moje milované diskusi majú 800l len preseba s UV a 3 filtrami.
Ak môžem rad poradím a opítať sa môžte čokolvek hlavne čo sa tých bežných tržných a studenomilných rýb a gary
Viktor Veber
 
Príspevky: 11
Založený: 15 Sep 2009 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Glitter » 16 Máj 2013 20:45 pm

Viktor Veber napísal:za predavačov :-)
dostal som sa aj do hmmm ...... centier kde ako som bol naučený zákaznikom pomáhať tak klesli tržby a už bolo zle došiel regionálny zástupca v civile nechal si vyskladať akvarko ze vším všudy podla mňa a hneď na ďalší ďen som bol na koberčeku že nahovno predávam a zákaznikovi treba predať čo najviac a za čonajviac a všetky ryby sa zosebou znašajú a diskusy môžu žiť aj bez filtracie 10l nádrži, preto som odišiel


Tak toto ma dostalo, už ma tá chuť pracovať tam prešla..
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 17 Máj 2013 12:00 pm

Glitter napísal:
Viktor Veber napísal:za predavačov :-)
dostal som sa aj do hmmm ...... centier kde ako som bol naučený zákaznikom pomáhať tak klesli tržby a už bolo zle došiel regionálny zástupca v civile nechal si vyskladať akvarko ze vším všudy podla mňa a hneď na ďalší ďen som bol na koberčeku že nahovno predávam a zákaznikovi treba predať čo najviac a za čonajviac a všetky ryby sa zosebou znašajú a diskusy môžu žiť aj bez filtracie 10l nádrži, preto som odišiel


Tak toto ma dostalo, už ma tá chuť pracovať tam prešla..

Veď som ti to naznačoval.
Vyzývam všetkých! Nenakupujte v PET CENTER!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 19 Máj 2013 15:51 pm

To není rozkaz,nie, nie, aby to niekto nezobral ináč ako som to myslel. Poznáš to: kým budete kupovať kožuchy, budú vždy zabíjať zvieratá.
V tomto konkrétnom prípade podporujeme nespravodlivé zaobchádzanie s personálom, predavačmi, viď vyššie
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Hoffi » 21 Máj 2013 13:28 pm

V každom prípade mi to o morskom prasiatku alias morčati pripomína tiež jednu teóriu, podľa ktorej na jedno zviera o váhe a veľkosti potkan až morča (dospelé) sa má dávať iba za kávovú lyžičku zrna za den. Prislo mi to zvlastne... ale tak odznelo to v jednej z predajni nahovnozoo :P
Obrázok používateľa
Hoffi
 
Príspevky: 70
Obrázky: 6
Založený: 03 Aug 2007 20:04 pm
Bydlisko: Levice

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Maja » 21 Máj 2013 21:02 pm

S tým bojkotom pet centier by som to až tak nehrotila, skôr naopak chodiť tam čo najviac, stále mať všetečné otázky, jasné že nič nekúpiť a žiadať si vyššiu úroveň. Pochváliť ak je niečo pekné. Je zbytočné keď ich bude 10 ľudí bojkotovať, predajú veselo iným 200 blbcom.
Cez víkend v Amazonii pri Carrefoure - Petržalka(BA): prehnané ceny za ryby, pri niektorých až 3 násobok toho čo na burze. Ceny akvárií a setov- strašné. V pár akva karanténa v jednom krupička bez vyvesenej karantény. No tetrovité mali nádherné, to sa musí uznať. Len sme okukali, môj chlap nahlas komentoval ceny :). Večne sa meniaci personál o nás nejavil záujem. Pri odchode som ich pochválila, že majú nádherné tetrovité, určite od dobrého dodávateľa, ale že nekúpim nič lebo ceny sú silne premrštené.
Cez víkend v pet centre v Kauflande- Petržalka (BA): personál je tam stály už od otovrenia. Okamžité privítanie, nech sa páči, nevtieravá ochota. Ceny dobré, len asi o 0,5x až 1x väčšie ako na burze. Dala som si odchytiť gupky- mali 2 prekrásnych čisto čiernych samcov a k nim doplniť samice- čo najčernejšie. Živorodé oddelené pohlavia- spokojnosť. Predavač sa ma ešte pred akváriom spýtal koľko litrové mám akvárium a či už mám s živorodými skúsenosti. Jedno 350, druhé 70, ale dám ich do prázdnej 35ky, tá bude len pre ne. Až vtedy mi bol ochotný odloviť 2 samcov. No samičiek bolo len 3 kusy- ostatné jemne šmrncnuté žltou kobrou na hornej plutve. Upozornil ma, že beriem primoc málo samíc a to nie je dobré- doplnil 2 príčiny. Ešte pri platení ma upozorňoval, že musím neskôr určite doplniť nielen skupinu, ale aj adekvátny počet samíc. Moja maximálna spokojnosť s prístupom predavača /no1.
Ide o vedúceho, nie o omáčku, ak je vedúci ...... čo ide len po zisku, tak sa menia predavači po mesiaci a zárobok tam je 200 euro. pet centrá aj tak majú zisky hlavne zo žrania a vecí pre psi a mačky, tie rybyčky a tera sú doslova len schodíky k tomu aby vás postupne dostali ku kúpe psa- potom už kupujete kostičky, granulky, papučky, peliešky, kabelky, hračky, konzervičky...- ste oslík otras sa.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Viktor Veber » 21 Máj 2013 21:34 pm

bože chran ohovarať nejaké obchody (ešte stale mi plinie lehota mlčanlivosti)
naopak chalaniska v kauflande poznam stretavame sa sem tam na burzach trafila si fajn akvaristu
čo sa týka Amazonu robil som prenich externe a večne je tam problen z peniazmi takže sice hladajú skúsených a rozumných ludí ale neradi za vedomosti platia normalka všade to tak funguje
a rad by som povzdudil všetkých nadejných akvaristou teraristou a chovatelou vždy sa máte nakoho obratiť len treba hladať :-)
držím všetkým palce a prajem vela úspechov
čo sa týka predajní v každej by mala biť kniha priani a stažností alebo aspon nejaký zodpovedný veduci. STAŽUJTE SA, rípte donich, žiadajte viac a časom ich naučíme si o produktoch aspon niečo naštudovať len to chce trpezlivosť a iniciatívu
Viktor Veber
 
Príspevky: 11
Založený: 15 Sep 2009 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 22 Máj 2013 17:35 pm

Ja som bol pozvaný do PP (PET), mal som vidieť zlepšenie, ako to dopadlo? Je to v príslušnej téme
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Palmex.5kg » 24 Máj 2013 21:10 pm

štefan napísal:
Milan666 napísal:U nás v PET-.... zase vymenili personál, no a chcel som trubicu T5-ťku. Radšej nenapíšem reakciu lebo ide víkend a mne bolo do plaču


No schválne...čo ti pekného na T5ťku odpovedali :o
Menenie personálu, prehadzovanie smien na spôsob šach-mat alebo dajme ju/ho na tú druhú smenu, nájdime jednu alebo dve/jedného alebo dvoch vďačných donášačov, ktorým sľúbime teplé a isté miestečko, nahádžme na toho chudáka čo sa len zmestí a potom buď sám odíde alebo mu nepredĺžime zmluvu či na neho niečo našijeme, vytvoríme psychický nátlak a hotovo, je akousi stále populárnejšou metódou v týchto zoo podnikoch. Prim v tomto hrajú predovšetkým manageri s tichou podporou vedenia a personál svojím spôsobom tiež. Je mi z tohto až zle... :|






Stefan ja sa k tomu radsej nechcem vyjadrit...inak zase budem mat zahadne u seba na predajni SOI
Palmex.5kg
 
Príspevky: 65
Založený: 12 Mar 2010 10:46 am

Re: Naj akva kuriozita

Odoslaťod Epiphone » 28 Máj 2013 18:53 pm

dnes som bol v akvaristike pozriet výber bojovníc.... a len tak po ceste cez obchod som si všimol prázdne akva pripravené na napustenie na ktorom bolo napísané : zlaté rybky do gule, menšieho akva, poprípade jazierka
pod tým bolo napísané karas zlatý
len som vypleštil oči a potom bodaj by ryby mali dôstojné podmienky keď aj v obchodoch sú sprostý a tá paní čo mi poradila dať akva preč zo slnka a riasy pojdu už tam nepracuje a zasa sa pýtam prečo?
Epiphone
 
Príspevky: 184
Obrázky: 0
Založený: 17 Apr 2013 19:35 pm

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod zuzkasardzu » 14 Nov 2013 15:35 pm

Ahojte, ja sa chcem tiež pripojiť so svojou skúsenosťou.V Pov.Bystrici ma fakt hnevá jedna staršia predavačka z akvaristiky Lánska.Nielenže nevie nič o rybkách, ale rozdáva samé perly, neviem, či ide o taktiku. Podľa nej závojnatky nepotrebujú filter, ani ohrievač, sú to podla nej odolné ryby a stačí im malé akvárko.No nič, ryby takto zdochnú, zákazníci prídu znova, niečo naštudujú , kúpia väčšie akvárko, nové ryby a je zarobené.Minule jej hovorím, že ryba jej pláva hore bruchom, išlo znova o závojnatku, ona že nie je mŕtva, trochu ťukla do akvárka, ryba sa pohmírila a neriešila a vraj, že za 3e, drzosť nie ? Naproti tomu poznám akvaristiku v Bytči a všetkým odporúčam.Majú to Fuljierovci a radšej idem tam, poradia, majú chovne a na dverách cedulu , aby ludia nerušili rybky svojím ťukaním. Neviem čím to je , že v akvaristike robia ľudia, ktorých to nebaví, nechcú a ani nemajú vzťah k zvieratách,koľkí ľudia by to s radosťou robili a ked to naozaj ľudí baví je to ozaj vidno a česť všetkým predavačom, čo sa vyznajú, myslím, že tým predajú viac, preože ľudia sa im radi vrátia. A ešte na záver, kam podľa vás patrí predavač, ktorý narve do 10l akvárka 15 cm ryby a to tam robí asi 5 rokov...
zuzkasardzu
 
Príspevky: 21
Založený: 12 Nov 2013 10:37 am

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Milan666 » 15 Nov 2013 13:17 pm

Koľko ešte potrvá, kým sa tí predavači vyselektujú a ostanú len tí seriozní? Mám obavy, že na SK nikdy
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Aney » 31 Mar 2014 11:21 am

Moja skúsenosť s predavačom na zvonárskej v KE je tá že ako začiatočníčke mi poradil dvoch karasov do 60 akva s tým že pokojne môžem mať aj troch no uznajte sami...
Aney
 
Príspevky: 4
Obrázky: 4
Založený: 31 Mar 2014 10:39 am

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Hora » 31 Mar 2014 14:47 pm

no neviem,je to veľmi dobre vybavená predajňa ako sortimentom aj rybami a nezdá sa mi,žeby boli na tom tak zle,aby predávali nasilu a zneužívali nevedomosť budúceho zákazníka (skor došlo k nedorozumeniu).Akvaristika na Zvonárskej je jednou z troch najlepších v KE,majiteľ sa tomu rozumie a venuje,čo vidieť na jeho nepredajných akváriách a celkovo o všetky akvária sa dobre stará.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod cipik » 31 Mar 2014 20:11 pm

90% predavacov vam preda do 60 litroveho akvaria aj tolstolobika
cipik
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Feb 2014 18:07 pm

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod cezar.milan » 31 Mar 2014 20:34 pm

Ja so zostal zo SuperZoo v Poprade "rozčarovaný", že SuperZoo :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Hora » 24 Apr 2016 11:36 am

Dnesny zazitok z Hornbachu v Ke.
Pozeram rybky,pride starsi par za predavacom,ze toho tyzdna kupili 54l set.Ochotne im radil so substratom ako a kolko.
Nevenoval som pozornost,ale :!: :?:
Padla otazka na rybky.Suverennym sposobom odpovedal,ze po zabehu dvoch tyzdnov kludne moze kupit aj tie :dead: .
Mal som nutkanie sa vlozit do toho,no na jeho otazku,ci chcu umele alebo zive rastliny,elegantna pani,ze urcite umele,tak ma aktivita presla.
Uz ma zacal zaujimat dalsi priebeh poradenskeho rozhovoru,premiestnil som sa ku korenom a kamenom,kde som ich mal za chrbtom a pocuval rozvyjajucu akvaristicku diskusiu.
Vybrala si nejake pvc liany a ,,krasne'' cervenu alternantheru(k tej podobe to malo najblizsie,no aj cinania to prehnali s pigmentaciou cervenej).Samozrejme asi jej manzel rovnakeho cesta pochvalil vyber panicky.
Jedine plus bolo,ze pri lebkach,vrakoch,domcekoch usudili,nech to vyzera prirodne :mrgreen:
Nie je sa co cudovat,preco sa zabehy robia rychlo a rybky to odnasaju,ked ,,kompetentny predajca v oddeleni akvaristiky'' je povrchne nastudovany truľo.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod cipik » 24 Apr 2016 11:50 am

ze nech to vyzera prirodne :D z umelou rastlinou :shock: to bude fakt nadhera radsej ziadne ako umele
cipik
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Feb 2014 18:07 pm

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod prasan » 24 Apr 2016 12:39 pm

Hora,takéto reťazce majú len jediný zámer a to predať.Rovno ti poviem,že školia zamestnancov na to aby proste predávali.Ak by si chcel poradiť(občas sa v reťazcoch nájdu),zväčša časom prichádzajú o miesta.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod matus.galan » 24 Apr 2016 18:50 pm

Hora, ja som zatial taku fanny skusenost v kosickom hornbachu nemal :) asi musim chodit castejsie :D urcite to bude krasne prirodne a bez rastlin do 2tyzdbov zabehnute akva.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod existpierre » 24 Apr 2016 19:51 pm

dneska som tiez v zoodome skocil predavajucemu do reci, ked radil jednemu paru, ze po tyzdni mozu dat ryby. ale bodika ma aspon za to, ze neodporucil im ich kupovat do cerstvo zalozeneho a ten par si dal poradit
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.