200l akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

200l akva

Odoslaťod Lykke_til » 13 Apr 2014 20:07 pm

Zdravim... vcera som zalozil nove akva.. tak mi dajte nejake rozumne rady :)
Akvarium: 200l (100x50x40cm)
Dno: Diversa nutriplant 8l + 35kg strk 1-3mm
Filtracia: TURBO FILTER 1500
Osvetlenie: 2x39W
Pozadie: Modra folia

Rastlinky viem ze su tam nejake vallisnerie a ostatok som kupil z bazosu.

Pouzil som asi 30l vody zo stareho zabehnuteho akva + nechal som aj filter takze nejake bakterie by tam mali byt. Tak dajte mi nejake typy na zaciatok ci uz zapnut filter alebo ako dlho svietit ci 4 hod na zaciatok budu stacit alebo tak. Tu pridavam fotky je to sice fotene len mobilom ale ako ilustracia staci... Btw do prava pojde koren ktory bude postaveny na kamenoch... ale zatial sa luhuje v sude.

http://www.imghosting.cz/images/402014_ ... .26.24.jpg
http://www.imghosting.cz/images/792014_ ... .27.19.jpg
http://www.imghosting.cz/images/312014_ ... .27.39.jpg
Obrázok používateľa
Lykke_til
 
Príspevky: 15
Obrázky: 1
Založený: 23 Mar 2014 13:25 pm
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: 200l akva

Odoslaťod kilo18 » 13 Apr 2014 20:21 pm

filter urcite zapni , pozadie je nalepene velmi lajdacky asi si mal naponahlo, ale teraz ti to bude kazit dojem z akva pri kazdom kuknuti do akva, aj tie rastliny sa mi zdaju sadene tak chaoticky , cryptokoren zasadeny do predu nadrze budes mat zachvilku cez cele akvarium

mas predstavu ako by malo vyrerat tvoje akva ked uz bude vo finalnej podobe?
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: 200l akva

Odoslaťod Lykke_til » 13 Apr 2014 20:32 pm

hej jasne ze mampredstavu ako by malo vyzerat. ... to pozadie vyslo najlepsie tak ako je.. lebo to ako som ho nalepil predtym by si vidiet nechcel ... ano rastliny sa ani mne moc nepacia ako su usporiadane zajtra este nejake prehodim... kde by si mi odporucil dat cryptocoryne.. nalavo od filtra asi co ? a ta co je momentalne vedla filtra tak tu posunut niekde do stredu
Obrázok používateľa
Lykke_til
 
Príspevky: 15
Obrázky: 1
Založený: 23 Mar 2014 13:25 pm
Bydlisko: Martin

Re: 200l akva

Odoslaťod M.i.s.o » 13 Apr 2014 20:49 pm

to pozadie radsej ziadne ako takto, ako si to lepil? treba zobrat rozprasovac s vodou (pripadne pridat trochu jary) nastriekat sklo, prilozit foliu a povytlacat vsetky bubliny. Ta voda zabezpeci ze sa ti to hnet fest neprichyti. Ja som to na zaciatku tiez nevedel a po par nepodarenych pokusoch som kupil preglejku o rozmere zadnej steny akva, na nunalepil foliu a dal za akva. Malo to vyhodu ze som si mohol menit farbu pozadia ako som chcel ;)
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 200l akva

Odoslaťod cezar.milan » 13 Apr 2014 21:58 pm

Ten filter časom stačiť nebude
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: 200l akva

Odoslaťod Lykke_til » 14 Apr 2014 16:55 pm

Tak som to trocha usporiadal na novo. Uz sa s tym nebudem babrat. Na zivo to vyzera lepsie ako na fotke. Inak ako casto menit vodu zo zaciatku ? Hodit tam uz aj nejake krmivo ci zatial netreba ? Ako dlho svietit ? Nedalo sa nevsimnut ze z niektorych rastlin (listov) vychadzaju bulbiny co to ?

http://www.imghosting.cz/images/92Akva_1_.jpg
Obrázok používateľa
Lykke_til
 
Príspevky: 15
Obrázky: 1
Založený: 23 Mar 2014 13:25 pm
Bydlisko: Martin

Re: 200l akva

Odoslaťod cezar.milan » 14 Apr 2014 18:55 pm

Čím častejšie, tým lepšie tú 1/3 vody. Tie bublinky je vyzrážaný chlór:) Svietiť začni 5-6 hodín, neskôr pridáš. Krmivo dávať nemusíš, no môžeš. Myslím však, že rastlinky sa ti o aký, taký odpad postarajú
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: 200l akva

Odoslaťod muxo300 » 14 Apr 2014 19:55 pm

To akvarko nemu "ducha". Je tam chaos. Vsetko vyssie rastliny. Za chvilu ked to podrastie bude jeden prales, ktory budes musiet klcovat. Tiez sa mi nepaci ten filter. Na 200 litrov slaby. A kde das ten koren? Vsade mas vysadene rastliny. Zacal by som odznova.
muxo300
 
Príspevky: 23
Založený: 23 Jan 2013 10:34 am
Bydlisko: Rožňava

Re: 200l akva

Odoslaťod Lykke_til » 18 Apr 2014 10:39 am

CHcel by som do akva nejake krevetky co pozeraju riasu. Nasiel som na bazosi jedneho z MT takze hned v meste co predava Caridina japonica za rozumnu cenu. Mohol by som ich nasadit do akva ktore ma len tyzden ci to bude vadit a mohli by kapnut ? Btw ktora je taka "najochotnejsia" najspolahlivejsia krevetka na cistenie akva od rias ? Este by ma zaujimalo ci sa znesu aj 2 druhy kreviet ci sa nebudu terorizovat a tak
Obrázok používateľa
Lykke_til
 
Príspevky: 15
Obrázky: 1
Založený: 23 Mar 2014 13:25 pm
Bydlisko: Martin

Re: 200l akva

Odoslaťod Lykke_til » 19 Apr 2014 10:50 am

Pridam tu fotky korena a kameneho utesu ktory dam do akva. Vlastne ten koren bude na to "utese" Tie kamene som vykefoval. Mam ich dat vyvarit aj do vody vsak? Btw koren sa moci v sude s vodou ale zacala na nom plesen.Take chlpky tak som to vybral ocistil kefkou a dal na slnko nech to vypali... vymenil vodu v sude a nech sa moci znovu. Stale je zatazeny kamenom aby nevyplaval. Neham to aspon 5 tyzdnov nech sa luhuje. Rastliny v akva su trocha upravene aby sa tam vosiel koren aj s kamenmi. Teraz ohladom rastlin ktore vyzeraju ze hniju stracaju farbu rozpadaju sa listky mam ich hned vyhodit z akva su to 2 tie cervene rastliny (neviem nazov) + jedna dalsia.

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Lykke_til
 
Príspevky: 15
Obrázky: 1
Založený: 23 Mar 2014 13:25 pm
Bydlisko: Martin

Re: 200l akva

Odoslaťod cezar.milan » 19 Apr 2014 20:58 pm

Krevetky sa ti budú najskôr krížiť. Do japoniky by som v začiatkoch neišiel, skús začať s neocaridinami a neskôr uvidíš.
Rovnako sa nespoliehaj na krevetky a ani rybky čo sa týka rias. Oni síce čas od času konzumujú riasu, ale to čistenie ani nespozoruješ. Musíš sa spoliehať len a len na seba
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: 200l akva

Odoslaťod Lykke_til » 11 Máj 2014 10:59 am

Tak pridam sem nieco nove, aktualne.. ako to zatial vyzera.
Najprv pridam nazvy rastlin (Pogostemon helferi, Vallisneria spiralis, Vallisneria spiralis tiger, Hygrophila corymbosa, Rotala rotundifolia, Limnophila sessiliflora, Bacopa caroliniana, Riccia fluitans, Ludwigia glandulosa - ale to nie som si isty )

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Zacal som premyslat nad osadkou v akvariu ktoru asi budem riesit o 2 tyzdne, mozno trochu skorej.
Tu je moja predstava:
15x neonka cervena
10x razbora hengelova
5x otocinus
8x caridinia japonica
6-8x panciernicek panda
1-2x prisavnik ancistrus

Mne sa zda ze to toho chcem moc.. tak asi to urobim tak ze nezoberem razbory ale zoberem 18-20ks neoniek cervenych. Btw koren sa este moci v sude.. planujem ho dat do akva az ked tam budu rybicky takze za cca 3-4 tyzdne. aj tak este nie je nasiaknuty a stale plava.
Obrázok používateľa
Lykke_til
 
Príspevky: 15
Obrázky: 1
Založený: 23 Mar 2014 13:25 pm
Bydlisko: Martin

Re: 200l akva

Odoslaťod Herrer » 11 Máj 2014 13:09 pm

Plavajuci koren sa da zatazit - imho uz tam mal byt, myslim ze cim viac sa v nadrzi hrabes, presadzas (a pri aplikacii korena sa este napresadzas), tym blizsie si k mensej ci vacsej riasokatastrofe :-)
Herrer
 
Príspevky: 32
Obrázky: 0
Založený: 05 Feb 2014 18:50 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 200l akva

Odoslaťod redw » 12 Máj 2014 12:29 pm

Vyzera to nadejne, hlavne vidiet, ze si si pred zalozenim aj nieco precital :pivo:
Plesen na koreni je normalna vec, mala by zmiznut sama. Viac tu http://www.akva.sk/post289574.html#p289574. Ak uz prestal farbit, tak ho daj do akvaria.
Rastliny sa rozpadavaju, pretoze nehnojis. Zacal by so niecim komercnym, a zacal studovat temy o pmdd a pod. Hlavne to neprezen na zaciatku.
Krevetky si mozes kupit, ale ked sa ti zabehne akva, tak s riasami nebude ziaden problem.
Neonky aj razbory su male ryby, kludne mozes zobrat to mnozstvo, ktore si napisal. Lepsie bude, ak ich tam nenasadis naraz. Toho ancitrusa by som vynechal, zvykne dost vyrast. Ale ak sa ti paci, tak preco nie.
No a obrazky si mozes vlozit priamo tu na stranke, bud do svojej galerie, alebo ako prilohu. Rychlejsie sa budu nacitavat, a hlavne ich tu budes mat nastalo (co je otazne pri tej externej stranke).
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 200l akva

Odoslaťod vincent van gogh » 12 Máj 2014 13:24 pm

Tu si dovolím malú prognózu.Podla mňa tak za...cca pol roka...... robíš akva od znovu. (,,,aj s korenom,aj s vonkajším filtrom,lepším pozadím...skrátka s väčšou empíriou)

Jednoducho zdá sa mi,že máš na viac.Ale môžem sa ,pochopitelne, kruto mýliť..... :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 200l akva

Odoslaťod redw » 12 Máj 2014 14:10 pm

Preco odznovu? Tie 3 veci sa predsa daju urobit "za jazdy". Je pravda, ze ten filter nie je najlepsi, ale na tu osadku by mal v pohode stacit. A vymena filtra a pridanie korena su 10minutove zalezitosti. S tym pozadim by to mohlo byt zlozitejsie, ale vsetko sa da. Skor by som to nazval upgrade ;)
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 200l akva

Odoslaťod Lykke_til » 16 Máj 2014 14:39 pm

Takze zatial hnojim s EasyCarbo nieco vyse tyzdna. Rozmyslam ze si dam namiesat hnojivo priamo pre moje akva. Ponukol som mi jeden od ktoreho som kupoval rastliny ze ak tak nech mu zaslem vzorku vody a namiesa mi to. Je to pre mna pohodlnejsie... alebo ak poznate nejake komercne hnojivo"universal" kde je vsetko potrebne mozte pridat odkaz. VIem ze najlepsie je to prisposobit akva podla testov. Btw napadlo ma .. som cital od viacerych akvaristov "stara skola" ze im strastne zacali rast rastliny ked dali obycajny spendlik ku korenom. Neviem co si o tom mysliet. Btw momentalne sa mi dost premnozila moja prva osadka "slimaci" ktori sa dostali do akva asi v rastlinach.. a je tam dost malych potvoriek.. hlavne mi to vadi na prednom skle.. vyzera to dost blbo. Tak dnes spravim radikalny zasah a vyhodin 90% slimakov. Este tam je aj riasa na skle. Ake mate skusenosti s niecim takymto ? http://www.aquariumparadise.eu/aquarium ... eaner-MB-L No buduci tyzden idem kupit prve rybky. Zatial len spodove.. na neonky este pockam nech sa to trochu stabilizuje.
Obrázok používateľa
Lykke_til
 
Príspevky: 15
Obrázky: 1
Založený: 23 Mar 2014 13:25 pm
Bydlisko: Martin

Re: 200l akva

Odoslaťod cezar.milan » 17 Máj 2014 12:37 pm

Zožeň si slimákov "clea helena" ak už na tých slimákov. No ja som za, aby slimáky v akváriu boli. Časom sa ich množstvo zastabilizuje.
Tú magnetickú škrabku nekupuj, poškriabe ti sklo. Najmä ak pôjdeš okolo dna a vojde medzi "ňu" kamienok.
Najlepším čističom skiel je kreditná karta, vyskúšaš a už iné hľadať nebudeš.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: 200l akva

Odoslaťod Viktor » 18 Máj 2014 10:30 am

Magneticke stierky su fajn, len treba davat pozor pri strku. Ak dava clovek pozor, tak niesu ziadne skrabance.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: 200l akva

Odoslaťod Lykke_til » 29 Máj 2014 17:21 pm

Tak dnes som kupil prve osadenstvo 15ks neonka cervena + 10ks ottocinus affinis + 10ks panciernicek panda. Myslim ze tych spodovych rybiek som kupil asi moc nemyslite ? Aj ked su zatial drobne ale vyrastu asi rychlo. Zase 15 neoniek je riadne malo a ledva ich vidno v akva.. tam ich asi zoberem este 5 kusov nech ich je 20 + 15ks razobriek hengelovych. A niekedy za 2-3 mesiace 5ks caridina japonica. Mam tu foto stare asi 5 dni uz aj s korenom. Rastlinkam sa ako tak dari... najviac ide limnophila.
Na prednom skle v substrate sa tvori nejaka zelena riasa.. farbu to ma ako sinica... dufam ze to nebude ona.
Obrázok

Btw akva vyzera na zivo o dost lepsie ako tu na obrazku :D
Obrázok používateľa
Lykke_til
 
Príspevky: 15
Obrázky: 1
Založený: 23 Mar 2014 13:25 pm
Bydlisko: Martin

Re: 200l akva

Odoslaťod kilo18 » 29 Máj 2014 21:37 pm

skoda toho pozadia, rastliny mi na nom pridu ako umele
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: 200l akva

Odoslaťod cezar.milan » 29 Máj 2014 21:48 pm

Tých spodových rýb môžeš ešte. Ak sa ti podarí, tak špendlíkom jemne napichni tie hrbolce na fólií vzadu
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: 200l akva

Odoslaťod Lykke_til » 05 Jún 2014 18:15 pm

Zdravim... nastali prve komplikacie. Zacali mi hynut rybky postupne kaplo 8 neoniek + nasiel som aj 2 ottocinus. Neviem v com moze byt problem. Vsimol som si ze tie neonky co este ako tak zili tak ako keby lapali po dychu na hladine. Ostatne rybky vyzeraju v pohode... ako keby sa nic nedialo. Takze zacal som postupovat tak ze som vymenil 40l vody + pustil som okyslicovanie na filtri nech to vytvara bubllinky.
1. Moze byt problem pridavanie Easy Carbo kazdy den 3ml ?
2. Alebo zvysene NO3 alebo NO2 ? Testy nemam ziadne doma bohuzial.
3. Alebo zacinajuca sinica.. zda sa mi ze sa tvori nad substratom trochu.

Mam dat dnes rybkam krmivo alebo nedavat ?
Obrázok používateľa
Lykke_til
 
Príspevky: 15
Obrázky: 1
Založený: 23 Mar 2014 13:25 pm
Bydlisko: Martin

Re: 200l akva

Odoslaťod cezar.milan » 05 Jún 2014 19:19 pm

Odstavil by som to EC a nekrmil. Kúpil testy NO2 a NO3...............
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.