Vyskakovanie rýb



Všetko okolo akvarijných rýb

Vyskakovanie rýb

Odoslaťod Minymiky » 06 Mar 2010 11:26 am

DObry .. akvarium mam uz cez 4 mesiace .. celkom sa mu dari uz aj jedna rybka ma mladatka.. lenze mam taky zvlastny problem. jedneho dna sa tobudim a 10 cm od akvaria vidim usuenu neonku . nechapal som tomu ze co sa stalo no nevadi.. cez noc porste vyskocila.. na druhy den rano sa zobduim a co nevidim na tom istom mieste druha neonka !!!! neviete mi prosim vas poradit ??
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Reklama

Re: VYskakujuce neonky :(

Odoslaťod tigrik321 » 06 Mar 2010 11:32 am

aj mne uz vyskocili a naposledy skalar asi 15 cm cez 2 cm otvor....podla vsetkeho sa na neho nalepila thajka a sa lakol....ale zachranil som ho kedze to bolo buchotu......no asi tam mas niekoho kto ich v noci ked kludne spia vylaka....
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: VYskakujuce neonky :(

Odoslaťod Minymiky » 06 Mar 2010 13:09 pm

mne to skor ritual nejaky pripomina .. 2 dni posebe 2 neonky.. na tom istom mieste .. zaujimave
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: VYskakujuce neonky :(

Odoslaťod mystka » 06 Mar 2010 14:29 pm

Mne sa to raz stalo s endlerkami a dokonca povyskakovali aj krevetky. Bola to moja chyba, zanedbana vymena vody a otrava.. :(
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: VYskakujuce neonky :(

Odoslaťod jankoo » 13 Mar 2010 13:01 pm

vysoká teplota vody?
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: VYskakujuce neonky :(

Odoslaťod Angi:D » 01 Jún 2010 19:10 pm

Ak je akva bez krytu moze sa to opakovat.... odporučam kryt..mne sa to stalo so sam čekom mečunky.... prežil to!!! :)
Obrázok používateľa
Angi:D
 
Príspevky: 32
Založený: 12 Apr 2010 13:54 pm

Re: VYskakujuce neonky :(

Odoslaťod revolution36 » 04 Jún 2010 12:54 pm

alebo skúste pridať ovzdušňovač (ak nemáte) ..... ináč neviem ako je to možné
revolution36
 
Príspevky: 14
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 17:51 pm
Bydlisko: Senec

Re: VYskakujuce neonky :(

Odoslaťod Rýľan » 13 Júl 2010 12:53 pm

asi nemaju vhpdne podmienky, ja mam neonky tiez a dari sa im, zas u mna ja som nasiel par vysusenych plat, tym sa nejak nepaci, neviem preco, v aklvariu mam este aj parik mreniek, razbory, spominane neonky a gupky, gupkam a tym platam sa nejak nedri, neviem preco, niektore jedince vyskocili a zas niektore sa drzia v akvariu pekne rastu
Obrázok používateľa
Rýľan
 
Príspevky: 90
Obrázky: 2
Založený: 27 Dec 2009 16:23 pm
Bydlisko: Višňové, Nové Mesto nad Váhom

Re: VYskakujuce neonky :(

Odoslaťod veterinarpeto » 16 Nov 2010 18:14 pm

Asi nemajú vhodné podmienky na život v akváriu. Skús odmerať teplotu vody! Keď je priveľká ( 28-35 ) dolej trošku studenej vody.
Ak je zas studená ( 20-15) skús ju zohriať na optimálnu teplotu, ktorú potrebujú neonky ( 20 - 27 ) ale zohrej asi tak na 25 stupňov celzia.
veterinarpeto
 

Vyskakovanie rýb

Odoslaťod IringPalo » 19 Apr 2014 23:43 pm

Ahojte. Som buď najhorší akvarista alebo najväčší smoliar. Kto pozná môj príbeh od začiatku a problém s úhynom kreviet, možno len kývne hlavou a Loki utrúsi nejakú vtipnú poznámku, prípadne príbeh o psíkovi.... ale rád by som to bral vážne.
Z úspešnej akcie Hradec som doniesol dva páry Neoheterandery elegans, krásnej rybky, vraj jednoduchej, nenáročnej, čo som už kdesi počul aj v súvislosti s krevetkami. Päť dní bolo všetko OK, plávali, papali, krásne sa vyfarbili, množili sa, tehulka hodila aj jednu malú rybu. Včera som vymenil vodu 25% a idem do obchodu na chvílu, prídem domov a vyskočená samica. Ten smútok po tom všetkom si viete predstaviť. Dnes celý deň všetko OK, večer sa zhaslo, boli sme vonku a prídem domov a znova na dlážke sušienka, znova samica. Som na pokraji toho, že dám inzerát a predávam akvárko. Na fórach o tejto téme veľa nie je, ale dočítal som sa, že ide o otravu alebo zlé podmienky. Výmena vody by ich mala zlepšiť nie? Nie, nemám vysoké hodnoty dúsika. Niekto pri krevetkách utrúsil btw že možno ide o zlé trubky. Normálne začínam tomu veriť, že v tom vodovode je nejaká potvora. Máte niekto nápad o čo môže ísť a čo sa to vlastne deje? Omlúvam sa za tón akým som to napísal, ale mám toho už vážne dosť. Vďaka
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Vyskakovanie rýb

Odoslaťod M.i.s.o » 20 Apr 2014 00:26 am

su ryby ktore maju tendenciu vyskocit aj za normalnych okolnosti a su aj take ktore nie... takze bud das krycie sklo alebo sa obmedzis na ryby co nevyskakuju
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyskakovanie rýb

Odoslaťod cipik » 20 Apr 2014 07:14 am

no neviem moja samica mrenky stvorpruhej chce bezne vyskocit z akvaria ked ju dlho nahanaju samci a uz nevie kam by zaliezla nastastie mam krycie sklo takze pohoda :wink:
cipik
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Feb 2014 18:07 pm

Re: Vyskakovanie rýb

Odoslaťod kocur_82 » 20 Apr 2014 11:02 am

hm..vyskakovanie ryb, mal som 5 tetier modrých, o tých sa hovorí, že sú to dobrí skokani, postupne mi za cca mesiac vyskočili von všetky a to mám krycie sklo a na kraji je medzera cca 1cm....posledná, ktorú som našiel predvčerom ráno preskákala ešte cca 2m od akvária....
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Vyskakovanie rýb

Odoslaťod cezar.milan » 20 Apr 2014 11:32 am

IringPalo
Už svoje otázky kladieš aj na iných stránkach, resp. iných. Stále máš rovnako dlhodobo rovnaký problém. Nedokupoval by som nič pokiaľ by som problém nevyriešil.
Poviem ti zo svojích skúseností, že rybky z vody nevyskakujú od "radosti". Myslím, že už dávno si mal zmerať vstupnú vodu. Ten čo spomínal vodovodné trubky som bol ja. Takže zase môžme len typovať, či chvíľu používať inú vodu, teda z iného zdroja. Poviem ti, ty si teda tvrdý hlavolam. Neber to v zlom, samozrejme :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Vyskakovanie rýb

Odoslaťod IringPalo » 20 Apr 2014 12:49 pm

Ako myslíš zmerať vstupnú vodu? Milan si múdry lebo sa ti darí, ak by sa mi darilo, nepýtal by som sa. Mám záujem to riešiť a to je dobré, či nie? Kúpil som ryby, lebo mi skúsení akvaristi radili, aby som sa zameral na niečo iné, nie na to, čo nejde a nechal som to tak. Okrem toto ryba nie je kreveta, takže som bol zvedavý, ako sa bude dariť im, či krevety naozaj umierajú na infekciu alebo sú stresované niečim vo vode. Teraz mi to pripadá, že infekcia je sekundárna a niečo je vo vode. Nie som čarodejník takže sa to pokúšam zistiť racionálne, z rôznych zdrojov.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Vyskakovanie rýb

Odoslaťod M.i.s.o » 20 Apr 2014 13:59 pm

Daj si spravit rozbor vody

Odoslané z GT-S5830 cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyskakovanie rýb

Odoslaťod c44 » 20 Apr 2014 14:36 pm

ak si ides kupit nove ryby, tak by si si mal o nich aspon minimum nastudovat. ak by si to spravil, tak urcite vies, ze vyskakuju. potom staci krycie sklo, ako pisu hore a vec je vyriadena.
c44
 
Príspevky: 219
Založený: 27 Nov 2013 23:59 pm
Bydlisko: jedine Trenčín :)

Re: Vyskakovanie rýb

Odoslaťod IringPalo » 20 Apr 2014 15:34 pm

vies mi prosim poslat link kde sa pise tato informacia? cital som totiz o nich vsetky ceskoslovenske clanky a nejake aj anglicke, plus som sa bavil aj s chovatelmi a nikto ma na to neupozornil. budem za ten link vdacny
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Vyskakovanie rýb

Odoslaťod cezar.milan » 20 Apr 2014 18:31 pm

Ja že nemám problémy, mno poviem ti takto: Každý ich z času na čas má, kto tvrdí opak, tak klame. Minule som kúpil nové rastlinky, ktoré boli v obchode namočené v hydroponickom roztoku a okolo 50-60 ks cheriniek mi pošlo. Z toho väčšina povyskakovala. Rovnako som riešil dôvod. Zobral som vzorku vody, čokoládu, kávu a šiel dať do labáku (hygiena) zistiť kde je problém. Chvála bohu už mám tam niekoľko kusov a už nosia vajíčka :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Vyskakovanie rýb

Odoslaťod cipik » 20 Apr 2014 19:39 pm

presne tak v kazdom akva sa raz za cas objavy daky problem ak ked ma clovek vsetko nastudovane a robi vsetko pre prevenciu aj tak sa tomu nevyhne :P
cipik
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Feb 2014 18:07 pm

Re: Vyskakovanie rýb

Odoslaťod IringPalo » 20 Apr 2014 19:47 pm

ja si rozbor nemám kde dať urobiť, hlavne nie na kovy alebo neviem na čo by som ho mal dať robiť, ak by bol problém v trubkách.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Vyskakovanie rýb

Odoslaťod cezar.milan » 20 Apr 2014 21:23 pm

Skús sa lepšie okolo seba popozerať, geologia, ťažba, lekáreň, nemocnica, mliekáreň, výrobňa mäsových výrobkov, vodohospodárstvo, správa parkov a tokov,pivovar, destilácia kvasov..................
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Vyskakovanie rýb

Odoslaťod IringPalo » 21 Apr 2014 06:55 am

Máš aj skúsenosť, že ti inak 140€ rozbor niekto spraví zadarmo, alebo to len tak hovoríš? Ak teda nemáš známosť?
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: Vyskakovanie rýb

Odoslaťod vincent van gogh » 21 Apr 2014 09:22 am

Čau Pali.
Vyskočená rybka je jav síce mrzutý(hlavne,ked človek vynaloží tolko energie....),ale podla mna uplne štandardný.Poznáš to so škorpionom a žabou?Je to holt v povahe.......a k tomu nejaký vhodný impulz typu náhle zhasnutie svetla,náraz do skrinky,detské prstíky bchajúce do skla a podobne.......a šup. :)

myslím,že vodu v Petržalke máme relatívne obstojnú..
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.