Pali 450l AQ Filtrácia a zabezpečenie



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Pali 450l AQ Filtrácia a zabezpečenie

Odoslaťod Pali SV » 19 Apr 2014 17:19 pm

Čaute, potreboval by som poradiť od skúsenejších akvaristov. Po troch rokoch s mojimi dvoma 50l akva, som sa rozhodol obstarať si 450l nádrž (d150x v60x š50cm). Mal by som ale niekoľko otázok na skúsenejších.
A teda:
1. FILTRÁCIA
Rozhodujem sa medzi externým filtrom EHEIM 2075 Professional 3 (240-600l) a vstavaním filtra do akvária. Nad vstavaním filtra rozmýšľam, kvôli zmenšeniu rizika prípadnej poruchy externého filtra a vytečením akva.
Môžem vôbec dosiahnuť kvality filrácie so vstavaným filtrom, ako u spomínaneho Eheimu? Ak áno, koľko z objemu 450l akvária mu mám obetovať? (resp. koľko z dĺžky 150cm ukradnúť pre filter) Ak nie, má niekto skúsenosti so spomínaným filtrom? Bude to dobrá kúpa, alebo radšej niečo iné?
2. AKVÁRIUM
O akva, ktoré si chcem kúpiť som si prečítal, že je lepené strojovo z 1cm hrubého skla. Na ako dlho sa môžem spoľahnúť na tie lepené spoje pri sladkej vode? Resp. existuje nejaká možnosť ako zabrániť potope pri prípadnej neskoršej netesnosti? (uvažoval som tiež o ďalšom akváriu pod mojim akváriom, na zachytenie prípadnej vody), ale neviem či by som to len zbytočne nekomplikoval a nepredražil...
Vie mi niekto poradiť?
Za odpovede vám ďakujem... :)
Pali SV
 
Príspevky: 2
Založený: 19 Apr 2014 16:09 pm

Reklama

Re: Pali 450l AQ Filtrácia a zabezpečenie

Odoslaťod M.i.s.o » 19 Apr 2014 19:02 pm

no ako sa hovori, kdo sa boji nech nejede do lesa ;) ked kupis akva od dobreho vyrobcu tak by nemal byt problem, taktiez s externym filtrom, ked si uvedomis kolko ludi ich pouziva... musel by si ty spravit nejaku chybu
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pali 450l AQ Filtrácia a zabezpečenie

Odoslaťod Rpnecro » 20 Apr 2014 12:36 pm

Podla mňa šanca, že začne tiecť dobre lepené akva je asi taká ako, že ti praskne rozvod vody v stene. Následky sú tiež rovnaké... :twisted:
A máš kvôli tomu dom bez vody? Nemyslím...

Do filtra chod do externého sam som na podobnom objeme prešiel vstavaným / robeným / bez filtra a no nakoniec mam ten istý.
Opäť ak sa on staráš šanca, že pretečie je asi taka ako na začiatku.

A ak si pesimista a chceš mat istotu jednoducho si urob pod akva sifón do odpadu ako v kúpeľni/sprche a zváž podlahu tak aby to tam odtieklo.
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: Pali 450l AQ Filtrácia a zabezpečenie

Odoslaťod Giftzahn » 22 Apr 2014 07:29 am

Resp. existuje nejaká možnosť ako zabrániť potope pri prípadnej neskoršej netesnosti?


jj, spravne rozmyslas .... toto je realne riziko u kazdeho akva a je jedno ake je velke ..samozrejme ze skody s velkostou aj exponencialne rastu ... ono, pokial si nechas zlepit akva u ludi / firiem co vedia co robia tak je toto riziko len minimalne ... ale predsa len sa neda uplne vylucit ... moj dietny odhad je tak max. 5% ... cize velmi nizke .... zabranit tomuto vo svojej podstate nezabranis ... ak akva prasne tak holt praskne a H2Oje na koberci, plavajucej podlahe a u suseda / dov :mrgreen: .... cize rozhodne odporucam poistit sa a mas pokoj .... ergo ziadne bezsenne noci ... ak nastane problem tak poistovna hradi ... ja som vytopil troch susedov podo mnou svojho casu ( dnes uz nastastie len seba vytopit mozem ) ... a bola to len 200vka .... a poistovna pekne vsetko uhradila ( jasnacka ze hajzlici nejaku tu amozrtizaciu naratali ale cca. tych 95% preplatili) .... sak tie poistky su dost mastne ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.