Riasa menom žabí vlas



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod Sorer » 09 Júl 2004 17:22 pm

Ja som mal 3, a nasiel som v akva uz len jednu. Ale v izbe som nenasiel ziadnu. Bohvie kde sa zasili.
Obrázok používateľa
Sorer
 
Príspevky: 141
Obrázky: 29
Založený: 14 Júl 2003 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod Ceco » 09 Júl 2004 23:50 pm

Ja som jednu nasiel v kuchyni asi 7 metrov od akva. Druhu sa mi doteraz nepodarilo najst. Mozno je niekde vysusena za nabytkom... Este ze bola taka mala. Inac by ju asi bolo v byte citit. Ale aspon by som ju nasiel na zaklade pachu...
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod Stuka » 10 Júl 2004 00:07 am

Ja mam zatial v akvariu 4 kusy Caridina Blue su take male priesvitne cca. 3-4 cm a vzdy vecer mozno je to nahoda, ale az ked je vonku tma vyliezaju von z ukrytov a hladaju nieco pod zub. Inak mam plno miesta kade by mohli ujst kde su hadice od filtra a rozne medzierky kde nedolieha sklo, ale zatial som ziadnu vysusenu mimo akvaria nenasiel.
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod Rori » 10 Júl 2004 10:23 am

Ceco napísal:Ja som jednu nasiel v kuchyni asi 7 metrov od akva. Druhu sa mi doteraz nepodarilo najst. Mozno je niekde vysusena za nabytkom... Este ze bola taka mala. Inac by ju asi bolo v byte citit. Ale aspon by som ju nasiel na zaklade pachu...


:) :) :)
musel som si otvorit celu temu, lebo som ju nesledoval, a ked si precitate prispevok na ktory reagujem a beriete do uvahy, ze tema ma nadpis "Riasa menom Zabi vlas !!!" a neviete o com sa tu vlastne debatujete - teda ten prispevok mal by byt asi o tej riase - tak sa zasmejete :) :) :)
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod Sorer » 12 Júl 2004 18:12 pm

vcera som cistil akva, tak som pridal trochu soli, ako radil jozo. Uvidim co to urobi po takom mesiaci dvoch, ked po kazdom cisteni pridam sol.
Obrázok používateľa
Sorer
 
Príspevky: 141
Obrázky: 29
Založený: 14 Júl 2003 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod hurban » 18 Júl 2004 21:31 pm

zdravim....Marlo ako to dopadlo u teba s tou riasou "zabi vlas"?
Mne sa to objavilo tiez, ale nepomahaju ani krevetky, ani castejsia vymena vody ani ALGIZIT....tak co s tym?
Loro
Obrázok používateľa
hurban
 
Príspevky: 24
Obrázky: 3
Založený: 08 Máj 2003 11:33 am
Bydlisko: Košice

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod pernik » 19 Júl 2004 08:32 am

hurban napísal:Mne sa to objavilo tiez, ale nepomahaju ani krevetky, ani castejsia vymena vody ani ALGIZIT....tak co s tym?
Loro

Jaký máš obsah NO3 a P? Kde se ten žabí vlas dělá? Jen na hladině? Nebo v celém akva?
pernik
 
Príspevky: 145
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2004 22:39 pm

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod hurban » 19 Júl 2004 14:53 pm

NO3 a P som zatial nemeral, (asi budem musiet) ale ta riasa za mi drzi hlavne v Javskom machu, a odtial sa asi siri dalej. Je mi luto ten mach vyhodit....Stalou udrzbou to drzim ciastocne pod kontrolou takze sa to velmi nerozmnozilo, ale z toho machu sa to velmi tazko dava dole. Z ostatnych rastlin to pekne namotam na špilku. Ryb nemam prilis vela na obsah akva, a su to len tetry a rasbory, takze vela nespinia.
PS:
je nejaky lacny test na NO3 a P?
vdka, loro
Obrázok používateľa
hurban
 
Príspevky: 24
Obrázky: 3
Založený: 08 Máj 2003 11:33 am
Bydlisko: Košice

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod pernik » 19 Júl 2004 14:59 pm

hurban napísal:je nejaky lacny test na NO3 a P?


Jojo. Dá se normálně koupit v akvaristice a jeho cena nepřesáhně 50Kč.
pernik
 
Príspevky: 145
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2004 22:39 pm

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod fugu » 19 Júl 2004 15:15 pm

pernik napísal:
hurban napísal:je nejaky lacny test na NO3 a P?


Jojo. Dá se normálně koupit v akvaristice a jeho cena nepřesáhně 50Kč.


ale'ba! podla mna akvaristicky test na hocico pod 500SKK ani neexistuje :?

zartujem samozrejme, povedz pls kludne konkretnu znacku, tiez nad niecim takym uvazujem, aj ked nemam nejaky problem s vodou a rybkami, ale nazaj sa mi nechce vyhadzovat x00 penazi za sadu 3-4 chemikalii v cene 2.50 a porovnavacej skaly z potlaceneho papiera, tak daleko este moje nadsenie nesiaha.
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod Stuka » 19 Júl 2004 15:35 pm

Test od Rataja na Fosfor som dneska kupil za 90 .- Sk. Mam aj na NO3 a ten bol o nieco drahsi...
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod bolek » 20 Júl 2004 08:29 am

aj mne sa "žabák" drží len v jávskom machu... teda držal...

opatrenia: vyhodil som cca. 1/2 machu a uvidíme čo sa bude diať ďalej... ak by to pokračovalo ďalej (aj na nenapadnutom kúsku), tak pôjde mach preč celý...
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod marlo » 20 Júl 2004 16:00 pm

No riasy uz mam pomenej ale stale tam je.Ale mamjej pomenej preto lebo 80% rastlin ktore boli napadnute som vyhodil.Tie co vyrastaju nove su pekne a zatial bez risay ale "dokedy" ?

Stale sa mi nedari najst recept ako ju odstranit natrvalo
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod Phantom » 20 Júl 2004 19:37 pm

Skusal si uz aspon 2 tyzdne zatienit akvarium(uplna tma).
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod marlo » 20 Júl 2004 20:25 pm

Phantom napísal:Skusal si uz aspon 2 tyzdne zatienit akvarium(uplna tma).

Nie neskusal..
A neviem ci to vyskusam..pretoze 2 tyzdne sa mi zda dost a neviem ako sa s tym vysporiadaju Limnophila Aquatica,sessiflora ....echinodory a cryptocoryny by to asi zvladli aj anubias ale tieto dbe :( neviem ..Mozno to bude az ako posledne riesenie....

Ty si to skusal ?
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod hurban » 20 Júl 2004 20:38 pm

zatieniť akvarium na 2 týždne neodporúčam nikomu, komu zaleži na živote vo vnútri.....

PS: ako sa spravaju vase krevetky? maju zaujem o zabi vlas? Moje o neho nemaju zaujem, obzieraju radsej vsetko ine....asi by ich malo byt viac, aby bola potravinova konkurencia...(ja mam iba 10ks na 200litrov)...
Loro
Obrázok používateľa
hurban
 
Príspevky: 24
Obrázky: 3
Založený: 08 Máj 2003 11:33 am
Bydlisko: Košice

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod Phantom » 20 Júl 2004 20:55 pm

Nad tymy rastlinami som rozmyslal ale nic ma nenapadlo-ja osobne som to neskusal.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod Asterix » 02 Feb 2005 12:06 pm

Ahojte, tak uz ju mam aj ja :D
Pred par tyzdnami som si pri rozsadzani didiplis diandra vsimol, ze v trsoch mam tuto riasu. U mna vyzera ako klasicky dlhy vlas zelenej farby. Posledne som si domov doniesol kosik Hemianthusu zo Symbiozy a mam taky blby pocit ze odtial sa mi to rozmnozilo, lebo som si tam nieco vsimol ale nevenoval som tomu pozornost. Zatial to nie je u mna kriticke, v pohode raz za tyzden ked robim pravidelnu udrzbu tak ked prejdem prstami medzi trsmi tak par vlasov povytahujem. U mna rastie iba v trsoch takze si myslim ze svetlo ju neovplyvnuje. Ryby som si tiez nevsimol ze by ju jedli. Vsimol som si ze posledne jej bolo viac a zmena bola taka ze som 3 tyzdne nepustal co2, lebo som nemal cas naplnit bombu a takisto som nehnojil. Teraz asi nieco vyse tyzdna pustam co2 a zacal som pomali davkovat aj PMDD. Vcera som len tak zo zvedavosti presiel prstami medzi rastlinami ale uz jej bolo ohodne menej.
I ked je este skoro robit zavery tak si myslim ze ked sa vytvoria idealne podmienky pre rasliny tak tie riasu potlacia. Bez co2 mi rastlinky troku chradli ale teraz vidim ako sa zas chytaju a zenu nove vyhonky
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod Ceco » 03 Feb 2005 09:51 am

Mne zmizol, ked som vysadil hnojenie CO2. Tak si vyberte :)
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod Wampa » 07 Feb 2005 11:27 am

No zabi vlas mam uz aj ja asi 3 mesiace. Zacal sa sirit z Javskeho machu a teraz je vsade. Na ostatnych rastlinach a na dne. Vzdy ked cistim akvarka ho trochu zdredukujem mechanicky ale do tyzdna je ho tam zase vela. Pokusim sa s nim bojovat podla vasich rad a dufam ze nieco zaberie.

Wampa
Obrázok používateľa
Wampa
 
Príspevky: 228
Obrázky: 17
Založený: 03 Sep 2003 08:07 am
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod Dusana » 19 Jún 2005 16:59 pm

Zabi vlas sa uz objavil aj u nas v akvarku, ale vyrasta len na miestach, kde boli take zelene bodky ktore sa nedali celkom dobre odstranit. Najviac toho bolo na strane ktora je otocena na vychod a doobeda tam priamo svieti slnko. Uz tam ideme nechavat zatiahnute zaluzie. A potom este na rastlinkach, ktore tiez mali zelene bodky. Zelene bodky boli aj inde, ale dali sa lahko odstranit a je pokoj aj s riasami aj s nimi. Asi treba odstranit cele napadnute listy, co?
Obrázok používateľa
Dusana
 
Príspevky: 113
Obrázky: 6
Založený: 10 Jan 2005 16:15 pm
Bydlisko: Martin

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod amos » 21 Jún 2005 07:09 am

Nemate niekto skusenost ze tieto riasy rastu najlepsie na miestach s vysokym prudenim vody? Co som ja pozeral tak sa im najlepsie darilo prave na tych miestach akvaria kde bolo prudenie vody najsilnejsie. Ci by aj toto nemohol byt jednej z faktorov ovplyvnujuci rast tychto rias.
amos
 
Príspevky: 48
Obrázky: 28
Založený: 17 Jún 2005 11:48 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod Pštros » 21 Jún 2005 07:44 am

vcera som kupil 5ks Caridina Japonica a z aka som im vhodil taky riadny chumac tejto riasy. Za hodinu tam nebol, len ciste kusky javskeho machu, ktorych sa ani nedotkli. Su neuveritelne vykonne a zacinam mat obavy, co budu zrat za par dni/tyzdnov...
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Riasa menom Zabi vlas !!!

Odoslaťod Ig » 21 Jún 2005 08:37 am

Pštros napísal:vcera som kupil 5ks Caridina Japonica a z aka som im vhodil taky riadny chumac tejto riasy. Za hodinu tam nebol, len ciste kusky javskeho machu, ktorych sa ani nedotkli. Su neuveritelne vykonne a zacinam mat obavy, co budu zrat za par dni/tyzdnov...
Normalne das do prenajmu! :lol: Hodina prace za 4 kilecka, tak ako v autoservise. :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.