Moje akvárium - poradte



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Moje akvárium - poradte

Odoslaťod alexnx » 01 Aug 2012 21:17 pm

Cafte chcel by som sa opytat ci by ste mi neporadili ake rybky mam dat do 100L aqua a kolko pretoze hladam nejake co s prepacenim neseru aby sa mi nezabehlo akvariu ako teraz. Zatial mam 2x cichlidu africku , 2xcihlidu malawi, guramu, Mecovka mexicka a 2x prisavnik

Dakujem
alexnx
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 28 Feb 2012 00:23 am

Reklama

Re: Moje akvárium - poradte

Odoslaťod Tititos » 01 Aug 2012 21:22 pm

pretoze hladam nejake co s prepacenim neseru aby sa mi nezabehlo akvariu ako teraz

Chapete to ako ja? ze neche ryby aby sa mu nezabehlo akva :shock: ?
Ak to takto myslis tak amen tma! Ak to zle chapem tak prepac :D .
Na 60L nedas vela ryb, aj tie co tam su, by som tam asik nedaval, krevetky a dake male rybky do 4cm, poradia ti mudrejsi akvaristi :)
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Re: Moje akvárium - poradte

Odoslaťod martin_s » 01 Aug 2012 21:22 pm

V prvom rade cichlida africka ani cichlida malawi nie je druh ryby. Cichlidae je celad, Afrika je kontinent kde sa vyskytuje vela druhov cichlid a Malawi je jazero v Afrike kde sa vyskytuju. Mozes sa stretnut nacasejsie s 2 typmi (biotopmi) akvarii s africkymi cichlidami - Malawi (druhy pochadzajuce z jazera Malawi) a Tanganjika (druhy pochadzajuce z jazera Tanganjika). Cize je potrebne poznat konkretne druhy ktore mas, ale najskor, najmä tie z Malawi, nebudu vhodne do akvaria takehoto objemu (je pre ne male).
Druha vec je absolutne nevhodna kombinacia cichlid, guram a zivorodiek... Ak by tie co nazyvas africke boli napr. Pelvicachromis pulcher tak to by este mohlo ist, ale nie z jazera Malawi...
Co sa tyka vykalov - s tym nic nenarobis, ved aj ty ides na WC... Jedine co nespinia su umele... S pravidelnou udrzbou to nepredstavuje ziadny problem... Su vsak ryby ktore maju metabolizmus rychlejsi a spinia viac (napr. zivorodky, karasy...) a take ktore spinia menej (napr. tetrovite, atd.), ale spinia vsetky a udrzbu je potrebne robit pri vsetkych pravidelne...

alexnx napísal:...hladam nejake co s prepacenim neseru aby sa mi nezabehlo akvariu ako teraz. ...

Aby sa nezabehlo? :shock: Vsetci sa tu prave na zaciatku snazime aby sa zabehlo...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Moje akvárium - poradte

Odoslaťod dedojozef » 01 Aug 2012 21:33 pm

Alexnx, teraz si v tej správnej téme. Dobre si ju prečítaj a veľa pochopíš. Asi ôsmy príspevok zvlášť aj s odkazmi od martin_s.

P.S. Zabehlo - zábeh je v tvojom ponímaní mylný. To neznamená špinavé a zariasené akva :D . Čítaj a pochopíš :wink: .
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Moje akvárium - poradte

Odoslaťod alexnx » 01 Aug 2012 21:43 pm

:D :D :D dakujem Prepacte myslel som tym aby sa my "neupchaval" filter
alexnx
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 28 Feb 2012 00:23 am

Re: Moje akvárium - poradte

Odoslaťod Milan666 » 01 Aug 2012 21:47 pm

alexnx napísal:Cafte chcel by som sa opytat ci by ste mi neporadili ake rybky mam dat do 100L aqua a kolko pretoze hladam nejake co s prepacenim neseru aby sa mi nezabehlo akvariu ako teraz. Zatial mam 2x cichlidu africku , 2xcihlidu malawi, guramu, Mecovka mexicka a 2x prisavnik

Dakujem

Tie čo máš, tak niekomu podaruj a tu máš (klikni) ryby čo neserú
http://www.mojevideo.sk/video/15921/ryb ... zormi.html
viac v téme
naj-akva-blbost-t7731.html
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje akvárium - poradte

Odoslaťod spider30 » 02 Aug 2012 13:47 pm

Teraz si mu "dal" :pivo:
Obrázok používateľa
spider30
 
Príspevky: 469
Obrázky: 12
Založený: 07 Feb 2012 12:21 pm
Bydlisko: okr.Spisska Nova Ves

Re: Moje akvárium - poradte

Odoslaťod Bubi200 » 02 Aug 2012 15:25 pm

Milan666 napísal:
alexnx napísal:Cafte chcel by som sa opytat ci by ste mi neporadili ake rybky mam dat do 100L aqua a kolko pretoze hladam nejake co s prepacenim neseru aby sa mi nezabehlo akvariu ako teraz. Zatial mam 2x cichlidu africku , 2xcihlidu malawi, guramu, Mecovka mexicka a 2x prisavnik

Dakujem

Tie čo máš, tak niekomu podaruj a tu máš (klikni) ryby čo neserú
http://www.mojevideo.sk/video/15921/ryb ... zormi.html
viac v téme
naj-akva-blbost-t7731.html



tak toto je aky masaker :D Jednu vec nechapem... nebol som tu uz doost dlho, ale ked si otvorim akva.sk stale sa tu riesi hned prerybnenie a zle zalozene akva... :?

akva som zalozil prvykrat pred troma rokmi, nemal som zakal, krupicku,ani nic podobne a fakt za to vdacim citaniu a citaniu...

Drzim palec nech zbytok prezije!
Obrázok používateľa
Bubi200
 
Príspevky: 146
Obrázky: 2
Založený: 12 Jan 2009 12:18 pm
Bydlisko: Bratislava - Karlovka

Re: Moje akvárium - poradte

Odoslaťod borisko90 » 04 Nov 2013 20:07 pm

Prosim vas cichlida africka,a cichlida takzvana ostriezik v jednom akva sa znesu?2ks su africke,a 2ks su ostriezik ,Dakujem.
borisko90
 
Príspevky: 167
Založený: 22 Jan 2012 22:53 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Moje akvárium - poradte

Odoslaťod martin_s » 05 Nov 2013 13:52 pm

cichlida africka??? Aj ostrieziky patria medzi africke cichlidy (Cichlidae je celad, a africke cichlidy nie su druh, ale cast cichlid pochadzajucich z Afriky)... Cize v tomto pripade je odpoved, ano znesu sa ak vyberies vhodne druhy a budu mat dost ukrytov...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Moje akvárium - poradte

Odoslaťod Pateexino111 » 22 Apr 2014 23:05 pm

kámo to tie skaláre ti asi žerú tie neonky či čo tam máš tak si sa mal prv v obchode spítať či sa nežerú a tak potom si už daj vacsi pozor na to co kupujes
Pateexino111
 
Príspevky: 2
Založený: 22 Apr 2014 23:00 pm

Re: Moje akvárium - poradte

Odoslaťod Pateexino111 » 22 Apr 2014 23:22 pm

Mám aj ja problém mám 25 litrové akvárium. Mám tam 2 kusy Mečúňov červených 2 neonky veľa prísavníkov väčšina znich sú malé potom 2 gupky a 2 labidochromis caeruleus a jedna z nich odhryzuje mečúňovi chvost a gupkám tiež a v akvaristike som sa pýtal či sa nejedia a oni mi povedali že nie že v pohode môžu spolu byť po piatich dňoch som im išiel dať jesť a pozerám na rybky a majú ohrýzané chvosty potom na druhý deň mala aj druhá labidochromis caeruleus ohrýzany chvost a vôbec nevie plávať tak som ich oddelil
Pateexino111
 
Príspevky: 2
Založený: 22 Apr 2014 23:00 pm

Re: Moje akvárium - poradte

Odoslaťod martin_s » 23 Apr 2014 08:49 am

Pri tejto rybacej polievke co mas v tom 25l akvarku (cele zle) sa ani nedivim... Pritom to obhryzanie si chvostov moze byt ten najmensi problem co moze u teba nastat... Ale pride mi dost paradoxne ze najprv ides radit niekomu ze ma zle zlozenie osadky a ty sam to mas este ovela horsie (mimochodom odpovedal si na pol roka staru otazku)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Moje akvárium - poradte

Odoslaťod cezar.milan » 23 Apr 2014 21:45 pm

Pateexino111 napísal:Mám aj ja problém mám 25 litrové akvárium. Mám tam 2 kusy Mečúňov červených 2 neonky veľa prísavníkov väčšina znich sú malé potom 2 gupky a 2 labidochromis caeruleus a jedna z nich odhryzuje mečúňovi chvost a gupkám tiež a v akvaristike som sa pýtal či sa nejedia a oni mi povedali že nie že v pohode môžu spolu byť po piatich dňoch som im išiel dať jesť a pozerám na rybky a majú ohrýzané chvosty potom na druhý deň mala aj druhá labidochromis caeruleus ohrýzany chvost a vôbec nevie plávať tak som ich oddelil

Ach jáj, bože môôôôj! Okamžite tie ryby daj z tej vázy na rezané kvety do normálného akvária, to znamené minimálne 100L a lepšie 150L.
Všetko máš tak, ako sa to robiť nemá. Zachráň tie rybky kým je čas!
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Odoslaťod marlo » 23 Apr 2014 23:18 pm

V ktotej akvaristike ti to povedali ?
Tie ryby daruj,predaj kym je cas....pre tsky objem aky mas pozeraj rybky rodu boraras alebo krevety........
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.