FOTOREPORT: Haus Des Meeres - Dom mora, Viedeň



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

FOTOREPORT: Haus Des Meeres - Dom mora, Viedeň

Odoslaťod chnuro » 23 Apr 2014 22:01 pm

Caute,

nedavno som bol pozriet vo Viedni v akváriu a ako inak, jedine s fotoaparátom :-).

Bol to v podstate celodenný výlet. Ja ako akvarista / fotograf (amatér) som návštevu zdržoval koľko sa dalo. Pre bežného návštevníka by prehliadka mohla trvať menej ako 2 hodiny, my sme boli asi 3h, možno aj viac. Vôbec som čas nesledoval a vedel by som sa pri každom akváriu na peknú chvíľu usadiť a vychutnávať. Bol to skvelý zážitok, vrelo odporúčam každému.

Všetky moje fotografie z mojej návštevy si môže každý prezrieť tu:
http://chnuro.rajce.idnes.cz/Haus_des_M ... april_2014

Technická kvalita fotografií zodpovedá z veľkej časti množstvu svetla a hrúbke použizého skla akvárií. Podľa malej vzorky pri vchode je sklo skladané pravdepodobne z niekoľkých vrstiev (asi 5 tabúľ najviac) skla hrúbky približne 10-15mm. Toto značne ovplyvní kvalitu fotografie. V celom objekte je zakázané používať blesk, svetla je často veľmi málo. S kompaktným fotoaparátom by bolo prakticky nemožné odniesť si aspoň 10% záberov ktoré sa ako-tak podarili.

Zopár chuťoviek:
DSC_3247.jpg
DSC_3105.jpg
DSC_3194.jpg
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Reklama

Re: FOTOREPORT: Haus Des Meeres - Dom mora, Viedeň

Odoslaťod j » 24 Apr 2014 06:38 am

Na tie odlesky by to chcelo polarizák, ale to by už zrejme vychádzali nepoužitelné časy. Inak sú tie fotky slušné. Aké si mal sklo?
Pekná reportáž.
Chystáme sa tam už pomaly rok, len stále nejak nevieme nájsť volné financie.

P.S. Celkom pekné akváriá sú aj v Zoo.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: FOTOREPORT: Haus Des Meeres - Dom mora, Viedeň

Odoslaťod chnuro » 24 Apr 2014 09:25 am

Cau, financne to nevyslo zle. Sli sme piati autom z TT, Rakusku dialnicnu znamku sme nekupovali. Parkovanie vo Viedni som mal naplanovane povodne trosku inak, ale ked nebolo miesto, tak som siel podla navadzacich tabul na podzemne parkoviska. Znacene je to super. Nakoniec sme parkovali len jednu krizovatku od Haus des Meeres. Za 4 alebo 5 h sme platili okolo 12€. Ked sme rozratali cestu, tak naklady na jedneho aj s parkovnym bolo probližne 6,5€. Vstupne pre dospeleho bolo 14,9€. Celkovo to nebol drahy vylet ked uvazim, co som mal sancu vidiet.

K fotkam: vsetky obrazky maju EXIF, takze expozicne parametre a pouzita technika sa daju pozriet. Polarizak som ani neskusal. Niekedy sa staci lepsie postavit ku sklu.
Mam Nikon D7000 a mal som so sebou jediny objektiv a to setak 18-105 f/3,5-5,6. Viem si predstavit vyuzit svetelnejsi zoom, ale kedze takym pokladom nedisponujem, musel som sa zaobist bez neho.
Pevne sklo by bolo skor na skodu. Cele toto zoo je v byvalej protileteckej veži. Priestory sú malé a tým aj pohyb s pevným ohniskom často nemožný.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: FOTOREPORT: Haus Des Meeres - Dom mora, Viedeň

Odoslaťod j » 24 Apr 2014 09:47 am

Dík. Nejaký exif som kukol, len som tam nevypátral o aký objektív ide (možno som niečo prehliadol).
Čo sa týka ceny - keď to manželka svojho času prerátala na štvorčlennú rodinu, tak je zatial tento výletík odložený do šuflíka "až budú peniaze". Ale uznávam že pre bežného smrtelníka to nie je problém ísť pozrieť.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: FOTOREPORT: Haus Des Meeres - Dom mora, Viedeň

Odoslaťod amy01 » 24 Apr 2014 11:31 am

wau super, aj ja chcem ísť :) a fotky nemajú chybu, hlavne v takých podmienkach 8) Ja som tak bola v Berlíne v Zoo, pofotila som si zvieratká potom ideme do bloku s akva a jeeee* vybitý foťák, skoro ma vystrelo, zvládol len pár foto.
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: FOTOREPORT: Haus Des Meeres - Dom mora, Viedeň

Odoslaťod Viktor » 24 Apr 2014 21:24 pm

Ahoj Peter.
Velmi pekne fotky. Ty uz nie si amater fotograf. Musel to byt super zazitok. Musim nieco vymysliet. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: FOTOREPORT: Haus Des Meeres - Dom mora, Viedeň

Odoslaťod chnuro » 24 Apr 2014 22:54 pm

Vdaka Viktor, snazim sa, ale amater som stale. Ti, co sa tomu venuju vedia, ze na tychto fotkach je vela co zlepsovat.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.