450l vysnivane akvarium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod redw » 25 Mar 2014 20:53 pm

S tym hnojivom je to ako pise TTjopo, dal som tam malo vody (kedze som mal malu flasku :o )

Pripajam nejake nove obrazky (na zvacsenie treba kliknut na odkaz pod obrazkom). Ten tmavsi je po vcerajsom prestrihani, ten svetlejsi je asi tyzden stary. Zatial mi skoro vsetko krasne rastie. Trochu som modifikoval EI metodu, ubral som z makra a pridavam naviac fosfor. Asi som mal vela NO3 (neviem presne lebo nemam testy), ale tvorilo sa mi dost rias. Vacsinou len vlaknita, ta je uz vyrazne na ustupe a Cladophora. Tej tiez "prospel" ubytok makra. Nastastie su to take riasy, ktore sa daju lahko odstranit palickou.
Pridal som aj jedno prudove cerpadlo Tunze s vykonom 1600l/hod. Celkom to pomohlo na rozhybanie vody. A na mastny povlak som kupil eheim skim 350 - super vecicka, staci ju pustit na 5 minut a hladina je ako zrkadlo :)
Okrem toho som namontoval up atomizer, tiez super vecicka, pusta uplne jemne bublinky a usetri kopu CO2 oproti difuzoru.
Naviac som pridal nejake nove rastliny z akvaburzy.
Jedina vec, ktora mi to akvarium kazi, su "nezohnatelne" manacapuri. :cry:

Obrázok
http://www.akva.sk/gallery/redw-a786/p3253117z-i46242.jpg?view=no_count
Obrázok
http://www.akva.sk/gallery/redw-a786/p3203071z-i46241.jpg?view=no_count
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod TTjopo » 26 Mar 2014 17:32 pm

Jozef I. napísal:Možno by postačilo roztok zohriat a ono by sa ešte čo to rozpustilo. pri vyššej teplote je rozpustnosť latok vyššia.

Neviem ci vyssia alebo len rychlejsia
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod Jozef I. » 30 Mar 2014 23:23 pm

Presnejšie by bolo asi napisať že pri rôznych teplotach je rozpustnosť rôzna... nie vždy je vyžšia čo som pozeral... :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 31 Mar 2014 07:36 am

Jedina vec, ktora mi to akvarium kazi, su "nezohnatelne" manacapuri


njn, nic nie je nezohnatelne ... ono, treba byt trpezlivy a uvidis ze sa ti skalrici podaria zohnat ... :Wink: .... akva kas pekne ...rastlinkam ocividne nic nechyba ... cize uz len usilovne skalare zhanat ... :wink:

Vacsinou len vlaknita, ta je uz vyrazne na ustupe a Cladophora. Tej tiez "prospel" ubytok makra. Nastastie su to take riasy, ktore sa daju lahko odstranit palickou.


jj, tak tak ... treba ich tahat z akva von kde ich zbadas ... pripadne pokial to ide nasadit aj "riasozrutov" .... teda okrem krevetiek kedze planujes Manacapuri .... tie by sa isto potesili "krevetej" pochutke ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod redw » 13 Máj 2014 00:13 am

Po dlhsom case sa hlasim s dobrou spravou. Manacapuri sa mi podarilo zohnat :o Teda ak su to oni, zatial sa im nechce do cervena.
Mam ich doma asi 5 tyzdnov, 10 kuskov. Rastu ako z vody, medzi fotkami je rozdiel 4 tyzdne.
P5124045r.jpg
Prílohy
P4103294_cr1.jpg
P4103221_cr1.jpg
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod redw » 13 Máj 2014 00:29 am

A este jedna aktualna foto celeho akvarka. Pribudli nejake nove rastliny. Riasy takme ziadne, zostala uz len zelena prachova. Ale aj ta je konecne na ustupe. Jediny problem mam s heteranthera zosterifolia, predtym rastla krasne, a zrazu sa jej prestalo darit. Vyzera uplne mizerne, stare listy opadavaju, nove vyzeraju ako keby mali odhryznute konce - mam podozrenie na SAE, ale nevidel som ju. Neviem co by jej mohlo byt, co-ckujem, hnojim, svietim. Teraz na nu velmi neprudi (ten velky echinodorus ju "tieni") , tak som na skusku zasadil par stoniek do stredu akvaria, ale nepomohlo to :x
Prílohy
P5124061_cr1.jpg
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod Viktor » 13 Máj 2014 07:01 am

Ahoj.
Heterantera potrebuje fosfor a dusik. Ked nema jedno alebo druhe, tak zacina chradnut a rozpadavat sa. Ale tiez to moze byt sposobene tym svetlom ako si pisal.
Ja som sa dlhu dobu cudoval, ze preco mam ohryzene spice na listoch tejto rastlinky. Nevedel som zistit, ze ktore rybky ju ohryzaju. Nakoniec som zistil, ze to boli tetry cervenohlave. Skus zacat pridavat samotnu spirulinu, ci to nepomoze. Mne to nepomohlo. :-(
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod astro » 13 Máj 2014 07:53 am

redw napísal:zatial sa im nechce do cervena.

No veru, nechce. Kde si ich kupoval a aká bola cena?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 13 Máj 2014 08:53 am

Manacapuri sa mi podarilo zohnat :o Teda ak su to oni, zatial sa im nechce do cervena.


jj, no vidis ... vsetko chce len cas .... trpezlivost ruze plodi .... hmm, njn holt asi nie su v spravnej strane tie Manacapuru ... mozno ze ak by si zvonku na prednu sklo nalepil fotku priemera .... ze by sa hned od zlosti do syto cervena sfarbili ... :lol: :mrgreen: :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod redw » 13 Máj 2014 10:12 am

astro napísal:No veru, nechce. Kde si ich kupoval a aká bola cena?


Nakoniec som ich zohnal az z Ciech - Zdar nad Sazavou. Stali 100kc/kus, co v prepocte bolo okolo 4€.

Viktor napísal:Heterantera potrebuje fosfor a dusik

Prave ze fosforu aj dusiku mam az az. Este by to mozno mohol byt ich nepomer, kedze som v poslednom case trochu experimentoval s hnojenim. Mal som zelenu prachovu riasu (nespravne som ju povazoval za zelenu prisadlu riasu), ktoru som sa snazil odstranit zvysenim hladiny fosforu. No trochu som to prekombinoval, a dostal som sa az na pomer N:P 5:1. Teraz sa to vymenami vody snazim dostat na tych 10:1.

Giftzahn napísal:mozno ze ak by si zvonku na prednu sklo nalepil fotku priemera

radsej ich nebudem zatahovat do politiky, lebo z tej nasej by ich namiesto cervenania rovno trafil slak :?
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 13 Máj 2014 10:26 am

jj, tipoval som na "zahranicnu dodavku" Manacapuru ... inak bol si pre ne osobne ( predsa len to je sta by si kamenom dohodil ) ci kurier, posta .... a.i ? ... njn, sak si sa stazoval ze su ti malo cerveni ci ? .... :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod redw » 13 Máj 2014 11:03 am

jj, zahranicna. Aj u nas som nasiel chovatela, ale tie jeho este neboli suce na predaj (mali asi mesiac).
Bol som si pre ne osobne - v Trencine :o Ked som volal tomu chovatelovi, tak som zistil, ze den predtym bol v Bratislave :| No a o den nato siel cez Trencin, tak sme sa tam stretli. Je to blizsie, hlavne casovo (Trencin 1hodina, Sazava 3+ hodin)
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod MichalSAO » 13 Máj 2014 14:25 pm

jeden taký pomocný znak ako správne identifikovať manacapurov v takomto veku je, že nikdy nemajú červené oko ale len a len tmavé. To je nespochybniteľný dôkaz, ďalej je to na dôvere ku chovateľovi a poctivosti chovateľa.
Veľa rôznych nových druhov už vymysleli nielen naši susedia v ČR. Videl som v SuperZOO PO takýto mix akože manacapur dotiahnutých myslím z ČR, ďalej mali aj nový super druh mini-altumov, alebo sa používa super oblbovák Peru Altum pri ktorých si dosť ľudí myslí že je to orginál altum z Peru atď.
U tvojích podľa fotiek by mohlo isť o krížence alebo ...
MichalSAO
 
Príspevky: 72
Obrázky: 0
Založený: 28 Jún 2011 14:43 pm
Bydlisko: Prešov - N.Šebastová

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod redw » 13 Máj 2014 16:03 pm

No to si ma teda nepotesil. Ale nebudem robit unahlene zavery, ich cas este pride :|
Predajca by mal seriozny, dal mi na neho kontakt jeden znamy cesky chovatel. Vraj su to F5.
Ale keby aj nie, uz som si ich tak oblubil, ze urcite nikam nepojdu :pivo:
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod kvietik » 13 Máj 2014 17:12 pm

alebo by malo ist o manacapuru typ II, kedze predpokladam ze si ich kupoval od p.Docekala(alebo sa mylim) on byva nedaleko Zdaru a on ma prave ten druhy typ manacapuru, ktore su asi trocha menej cervene.(nevidel som nazivo , iba podla fotiek usudzujem). Myslim, ze im pomozes ak im budes davat krmivo s astaxanthinom.
No ale aj teraz uz vyzeraju docela pekne:)
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod redw » 13 Máj 2014 18:54 pm

Dobra dedukcia :) p. Docekal ich uz nema, ale on mi dal kontakt na toho chovatela.
Tieto moje maju okolo 5 mesiacov. Co som cital, tak by sa mali zacat sfarbovat okolo 6-8. mesiaca, takze ostava len cakat.

O tom astaxanthine som uz nieco pocul, predavaju to ako hotove krmivo, ci len ako prisadu?
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod Viktor » 13 Máj 2014 19:03 pm

Astaxanthin je prisada v krmive. Pouziva sa v krmivach napriklad pre diskusy.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod radusho » 13 Máj 2014 19:53 pm

na cervene vyfarbenie u mna zabera tetra rubin
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod redw » 14 Máj 2014 00:00 am

Vdaka za tipy aj chvaly :pivo:
Nasiel som doma zabudnuty Tetra pro color. Dal som na skusku, jeden skalar sa do toho pustil a celkom mu chutilo. Chvilu predym som vsak krmil patentkou, tak sa necudujem, ze ostatni nejavili zaujem. Zajtra vynecham ranajky, a vecer to zozeru aj s pixlou :lol:
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod TTjopo » 14 Máj 2014 08:32 am

Urcite im chutit bude.Rybka ked je zdrava a neprekrmuje sa tak zozerie vsetko.
Pekne akva aj osadka.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 14 Máj 2014 08:40 am

njn, jasnacka ze patentku maju radsej ako susene krmivo ... ale s tou patentkou by som si daval pozor ... aby si si nezavliekol nejaku pliagu do akva ... a Manacapuru ti nesli dole WC ... :wink: .... mam ten dojem ze astro mi spominal ze mu po krmeni mrazenymi potvorami nejako tie jeho skalare ochoreli ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod kvietik » 14 Máj 2014 08:53 am

ja patentku tiez radsej nedavam(ale to som prestal lebo mojim tercovcom nechutila) ale ziabronozka a krill by mali byt bezpecne navyse krill obsahuje aj vyssie spominany astaxanthin
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod redw » 14 Máj 2014 10:07 am

hm, ja som bol v tom, ze patentka je vhodne krmivo. Aspon rybam naramne chuti. Davam ju na striedacku s artemiou a koretrou. Ale radsej ju teda vynecham, pripadne skusim aj ten krill.
Len tak zo zaujimavosti, preco by mala byt nebezpecnejsia ako ine mrazene? Iny sposob vyroby, ci?
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 450l vysnivane akvarium

Odoslaťod astro » 14 Máj 2014 10:35 am

Keď už vzal Gift meno božie do svojich úst tak sa vyjadrím :wink:
Áno, patentka im chutí a nemôžem povedať, že práve patentka spôsobila u mňa problémy, možno pri terčoch, preto som ju pri nich už nedával keď som ich ešte mal. U mňa katastrofu spôsobili novo prinesené ryby. Ale vylúčil som mrazené úplne aj pri terajšej osádke a kŕmim iba granulami + občas nejaké spestrenie lyofilizovanými krevetami. Nejdú sa za tým zabiť ale ja som spokojný, že si nič nezavlečiem a ryby dostanú plnohodnotné krmivo. Nijako týmto nedehonestujem mrazené, je to stále výborné krmivo.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.