Low tech 220l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Low tech 220l

Odoslaťod Jozef I. » 14 Máj 2014 00:49 am

zabudate na jednu dôležitu vec. miera hlučnosti filtrov nie je zavisla len od nich samotnych ale aj od takych čudov, čo vám rastu z hlavy a volaju sa uši. :) Su ludia, čo počuju v noci aj komara na stene sa v rici škrabať a su ludia čo Vám Vám bez problemov aj pri veľkom diskotekovom repraku zaspia ( ehm :) ). Mne osobne by filter v spalni nevadil, ani keby ho bolo trochu počuť ale viem, že pre moju manželku by to bol veľký problém... takže asi tak.. A tiež zaleži ako tlmite mikrovybracie filtra od podložky, či skrinky v ktorej je. Toto som riešil aj ja, filter bol hlučnejší akonahle som zavrej skrinku v ktorej sa nachadzal.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: Low tech 220l

Odoslaťod astro » 14 Máj 2014 08:13 am

...vibrácie...
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Low tech 220l

Odoslaťod cezar.milan » 14 Máj 2014 16:51 pm

No nechcem moc o mojej manželke, ale tá počuje kvietky rásť :) a nevraví nič :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Low tech 220l

Odoslaťod cinavi » 14 Máj 2014 21:21 pm

radusho napísal:podla mna s tym vypinanim nie je idealne ale nakolko ma interny filter z cerpaciu hlavou a bio molitanom tak sa zas take hrozne veci pri vypnuti filtra nedeju . ovela horsie by bolo keby vypinal externy filter raz som po cisteni akvarka zabudol zapojit externy filter a prisiel som na to az druhy den tak som ho preventivne vycisti po 12 hodinach bez prudu vody uz pekne smrdel.


Priklana sa niekto aj k tomuto nazoru co napisal radusho?
Obrázok používateľa
cinavi
 
Príspevky: 34
Založený: 13 Apr 2014 14:26 pm
Bydlisko: PK

Re: Low tech 220l

Odoslaťod cinavi » 14 Máj 2014 21:24 pm

Giftzahn napísal:
Co akvariu hrozi ked je filter na noc vypinany?


njn, sak to sam celkom rychlo zistis .... ked ho na noc vypinat budes ... :? ... inak mna by zaujimalo ci mas nejaky racionalny dovod ten filter na noc vypinat ? ... :?


Jediny dovod preco ho vypinam je ze jeho zvuk v noci vadi partnerke.
Obrázok používateľa
cinavi
 
Príspevky: 34
Založený: 13 Apr 2014 14:26 pm
Bydlisko: PK

Re: Low tech 220l

Odoslaťod cinavi » 14 Máj 2014 21:31 pm

vincent van gogh napísal:No,vypínať a zapínať filter .....je tá najhoršia varianta.Akva bez filtra,to je úplne iná dimenzia.
Ak je problém hlučnosť.....povedzme pri spánku,tak špatná správa: každý filter /..dokonca aj zapnuté co2/ je počuť.Jeden viac,druhý menej...

Inak,mne naopak - príde konzervatívne sa urputne držať vnútorného filtra. :) Ja ked som zakladal pred rokom a pol 162l....tiež som kupoval externý filter prvý krát v živote s nula skúsenostami.Ale ako inak si to odskúšať,ošahať?

Ale verím,že časom sa všetko utrasie.... :wink: ......aj myšlienka na noc vypínať.
Jaj,ak by si nevedel,čo s lankovým systémom......tak sa hlásim. :mrgreen:


Este chvilu a prinutite ma kupit externy filter :)
Presne tak ako pises, casom sa vsetko utrasie
Lankovy system si zatial necham - pre istotu.
Obrázok používateľa
cinavi
 
Príspevky: 34
Založený: 13 Apr 2014 14:26 pm
Bydlisko: PK

Re: Low tech 220l

Odoslaťod cinavi » 14 Máj 2014 21:37 pm

Majinko napísal:Ak je problém v tichosti filtru, tak prečo nezainvestovať do tichých filtrov, kde máš istotu, že naozaj nie je počuť ani jeden? Eheim, TetraTec, JBL, ani jeden nemá problém. Ja spím vedľa troch akva, Eheim 2211, 2213, Ecco Pro 200 a počujem akurát časovače, lebo sú mechanické :D


Mozno pristupim aj ku kupe externeho filtra, cas ukaze.
Obrázok používateľa
cinavi
 
Príspevky: 34
Založený: 13 Apr 2014 14:26 pm
Bydlisko: PK

Re: Low tech 220l

Odoslaťod cinavi » 14 Máj 2014 22:05 pm

Tak ako pisete, filter vibruje, akva mam polozene na skrinke z jakeloveho skeletu a plast z drevotriesky vydava taky brrrrrrnivý zvuk. Priznam sa dobrovolne stale ho na noc vypinam, neukamenujte ma za to.
Dnes som do akva dosadil dalsie rastilny Ludviga neviemaka. Rovnako som doniesol dalsie dve trubice - jedna ma farbu svetla 840. druha 865, jeden kus za 2,74€. Cize trubica JBL zo ZOO domu bola 12x drahsia!
Zajtra predlzim dobu svietenia zo 6h na 6,5h. Primarne stale svietim JBL trubicou 1x39W + coskoro /ked kupim dalsie spinacie hodiny/ budem dosvecovat 2-2,5h trubicou s farbou svetla 840.
Na hladine sa stale robi mastny film, ked isiel bublifuk aspon ten mastny film tam nebol.
Dobra sprava nakoniec: v akva mam zasadeny /horizontalne jemne v dne/ kvetny šľahúň z echinodoru a ten posledny zvazok pucikov sa rozhodol zakvitnut, male rastlinky sa zatial na tom šľahúni nechytaju.
Obrázok používateľa
cinavi
 
Príspevky: 34
Založený: 13 Apr 2014 14:26 pm
Bydlisko: PK

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.