Artemia salina



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Artemia salina

Odoslaťod Milan666 » 17 Nov 2013 23:38 pm

Chýba argument, začne sa iróniou. Normálne som sa pýtal, tak nedá sa normálne odpovedať? Potrebujem doložiť pravdou a niečím hmatateľným, že sa liahnú aj v tme, nič viac.
Nenaháňam počet príspevkov, toto ma neženie a ani by som to nesledoval, nebyť teba. Vari je za to niejaká výhra? Tak prečo by som to robil??
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Artemia salina

Odoslaťod barky » 30 Nov 2013 23:43 pm

Novy poznatok ohladne artemii:

Cca pred dvomi mesiacmi som zalieval ikry halancikov a v tom istom momente som si dal naliahnut aj trochu artemie - len tak do 7decoveho pohara, za lyzicku soli a trocha artemie - ak clovek nepotrebuje velke mnozstva tak pre par kusov poteru netreba ziadne vzduchovanie...
Zial halanciky sa nepodarili, vsetky mlade boli nepodarene a tak som artemku odlozil na terasu a zabudol som na nu. Teraz pri upratovani som sa pozrel do pohara a s prekvapenim zistil ze artemka si tam veselo zije a plava a dokonca ma sytu oranzovu farbu... Teploty vonku su tu uz asi jeden a pol mesiaca priemerne pod 10 stupnov celzia...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Artemia salina

Odoslaťod Milan666 » 01 Dec 2013 00:02 am

Ja som toho týždňa robil veľa pokusov so starou artémkou, teda už po dobe skladovania. Nech som robil, čo som robil, musel som kvôli malému úspechu dekapsulovať. No a našiel som aj toto
Prílohy
543790.jpg
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Artemia salina

Odoslaťod triscene » 01 Dec 2013 15:13 pm

asi je to vsetko o nasade, kupil som z PK 100g artemky a uz po 24 hodinach v 1.025 vode, svetle a vzduchovani sa liahnu ako ziadne ktore som mal..vecer budu mat ryby zakusky.
skusal ich niekto odchovat do dospelosti? chcel by som pripadne skusit kedze koralom chutia aj vacsie kusky :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Artemia salina

Odoslaťod denis » 01 Dec 2013 15:45 pm

Milan prosim ta, ako sa vola ta kniha?
Mam staru artemku co este otec pouzival, bola otvorena a aj ked bol prelepeny odstrihnuty roh sacka, tak sa zle liahne. Musim veru vyskusat tuto metodu.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Artemia salina

Odoslaťod Milan666 » 01 Dec 2013 16:14 pm

Dôkladne vysušiť a potom na niejakú chvíľu do mrazáka, takto to mám teraz. No a dekapsulujem. Keby som to však mal robiť doma v byte, tak by som sa na to..... V práci, v práci, ešte, že môžem......
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Artemia salina

Odoslaťod barky » 01 Dec 2013 23:56 pm

Triscene - jasne - nie je problem ich dochovat do dospelosti - po vyliahnuti ich dat do nejakej inej nadoby kde nie je take silne prudenie - a krmit, napr. praskovou spirulinou. Na webe najdes o tom viacero navodov a postupov.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Artemia salina

Odoslaťod jarque » 02 Dec 2013 23:27 pm

Milan666 napísal:Ja som toho týždňa robil veľa pokusov so starou artémkou, teda už po dobe skladovania. Nech som robil, čo som robil, musel som kvôli malému úspechu dekapsulovať. No a našiel som aj toto


Vcera som zobral plastovu misku, cca 20x15x5 taku jednorazovu... Nalial presne jeden liter vody. Navazil 35g morskej hrubozrnnej soli a na spic noza sody. Do toho nasypal zarovnanu lyzicku artemky. Polozil to na radiator a dal teplomer. Teplota vody sa ustalila na cca 28 Celzia. Dnes poobede sa ta 2rocna artemka sa uz pekne hmyrila, bolo vyliahnutych vsak len cca 30% vajicok, uvidime zajtra. Takze ta myska od Hobby moze fungovat, zaroven aj ten text co postol Milan ma nieco do seba, ide to aj bez bublania... pekne potichu. Inak Artemku drzim v 7dec zavaraninovom pohari zmiesanu so silicagelom. Myslel som ze je uz celkom out, a predsa len nieje ;-)
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: Artemia salina

Odoslaťod jarque » 03 Dec 2013 08:25 am

Dal som rychli check dnes rano a pocet vyliahnutych artemiek velmi nestupol (max 40%), faktorov preco je viac (slatina, mnozstvo davky, vek artemiky a uskladnenie). Osobne budem na buduce dekapsulovat ;-) No spravit ju len takto jednoducho v miske pre par mladych, to ma svoje caro
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: Artemia salina

Odoslaťod buddy180 » 06 Feb 2014 22:24 pm

by ma zaujimalo, co je na tej hobby miske take drahe, 15 eur za trosku plastu?
nejako chcu zarabat na nas akvaristoch

vyskusam urobit nieco podobne, mozno sa podari, size neveim, na co je tam tolho prehriadok, ale asi su potrebne
buddy180
 
Príspevky: 149
Obrázky: 1
Založený: 30 Mar 2012 23:04 pm

Re: Artemia salina

Odoslaťod buddy180 » 16 Máj 2014 15:34 pm

Milan666 napísal:Artémiu Koral nie! Sami ju neodporúčajú, pretože táto várka je akási nevydarená.
Spoj sa s nimi, e-mail, tel. číslo a ochotne ti navážia z tej ktorú používajú oni. Mne takto zaslali dva krát a som ozaj spokojný (bez reklamy, podotýkam) a to som už liahol asi 4, či päť značiek.


Koho si teraz mal na mysli? Zavolat do eshopu alebo mate kontakt na niekoho, kto predava rozvazenu artemiu?
buddy180
 
Príspevky: 149
Obrázky: 1
Založený: 30 Mar 2012 23:04 pm

Re: Artemia salina

Odoslaťod cezar.milan » 17 Máj 2014 12:39 pm

Prosím neberte to ako reklamu!
buddy180 toto:
Kód: Vybrať všetko
http://www..akvariumonline.sk/inkubator-artemie/1708-artemia-salina-100g.html
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Artemia salina

Odoslaťod buddy180 » 17 Máj 2014 14:25 pm

No dobre, ale predavane mnozstvo je minimalne 100g, da sa s nimy dohodnut aj na mensom mnozstve?
buddy180
 
Príspevky: 149
Obrázky: 1
Založený: 30 Mar 2012 23:04 pm

Re: Artemia salina

Odoslaťod cezar.milan » 17 Máj 2014 14:57 pm

No to asi nie, za pokus to ale stojí, či?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Artemia salina

Odoslaťod prasan » 17 Máj 2014 22:54 pm

:wink: Za pokus nič nedáš. :wink:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Artemia salina

Odoslaťod banfton » 28 Júl 2014 06:36 am

prasan napísal::wink: Za pokus nič nedáš. :wink:

Bez problémov mi navážili 30g. Sami ma upozornili, že 100g je strašne veľa, nech si vezmem radšaj menej.
banfton
 
Príspevky: 1
Založený: 28 Júl 2014 06:23 am

Re: Artemia salina

Odoslaťod prasan » 29 Mar 2015 22:11 pm

Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Artemia salina

Odoslaťod Deepinpeat » 23 Apr 2015 13:11 pm

denis napísal:Milan prosim ta, ako sa vola ta kniha?

Ta kniha se jmenuje Halančíci. Její autoři jsou Jiří Vítek a Jaroslav Kadlec a obsahuje myslím velké množství užitečných informací i pro naprosté nehalančíkáře :)
Deepinpeat
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 19 Jan 2015 01:06 am

Re: Artemia salina

Odoslaťod prasan » 23 Apr 2015 13:41 pm

Práve liahnem.Artemka zvláda fakt dosť.Mám ju v chladničke už asi 4 či 5 rokov a stále sa liahne bezproblémovo.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Artemia salina

Odoslaťod robogym » 14 Nov 2015 10:44 am

Skusal som vyliahnut artemiu v miske of hobby a vajicka od jbl. Do pol litra vody som dal 3 cajove lyzice vody a rozmiesal a dolial som to po znacku v hobby miske este asi 4dcl cistej vody. Vsetko bez vzduchovania a pri izbovej teplote asi 21 St. Vysledok asi 50ks nauplii :) Chcel som rybam dopriat zive krmenie ale vyzera to len na strateny cas a peniaze :(

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
robogym
 
Príspevky: 295
Obrázky: 2
Založený: 21 Sep 2014 11:47 am

Re: Artemia salina

Odoslaťod triscene » 14 Nov 2015 10:49 am

Co si cakal ked mas vzduchovat, stimulovat ich svetlom a nepouzivat kuchynsku sol ale morsku na morsku akvaristiku? :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Artemia salina

Odoslaťod robogym » 14 Nov 2015 13:00 pm

Pouzil som kuchynsku morsku sol bez jodu. Cakal som aspon nejaku 25% liahnivost a miesto toho 0.01%

Dnes som skusil nanovo, dal som viacej soli aj viacej vajicok tak uvidim. Ja som kupil tu misku kvoli tomu ze potrebijem len trochu artemie pre cca 15 borarasiek a 10 tetier ohnivych.
robogym
 
Príspevky: 295
Obrázky: 2
Založený: 21 Sep 2014 11:47 am

Re: Artemia salina

Odoslaťod Raviolka » 14 Nov 2015 19:27 pm

Tu misku neznám, líhnu se vzduchováním, ale pár postřehů:
  • Kolik jsi dal soli, ty tři čajové lžičky? (Napsal jsi to trochu nejasně, asi omyl.) Dávám na litr vody asi půl až jednu kávovou lžičku... při problémech s líhnivostí mi často pomohlo sůl razantně ubrat, proto jsem se dopracovala až k téhle minimální dávce.
  • Sůl používám klidně kuchyňskou s jódem, na tom záleží pramálo.
  • Jak dlouho jsi čekal? Při téhle teplotě to může trvat klidně 48 nebo 72 hodin.
  • Množství soli nezvyšuj (viz výše) a ani množství vajíček - potřebuješ udržet kvalitu vody po celou dobu, než se nauplie vylíhnou.
  • I při téhle teplotě se něco vylíhne, když budeš velmi trpělivý - ale pomohlo by aspoň světlo.
  • Jestli se líhnivost nezvedne, tak to není problém misky, na tak malé množství by mělo stačit i líhnutí bez vzduchování. Ale chce to sehnat aspoň průměrně kvalitní vajíčka. JBL má vlastní značku artémie :shock: ? Hm, nějaké maličké dávky, že? Radši si kup nějaké menší balení od normálního producenta.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Artemia salina

Odoslaťod robogym » 14 Nov 2015 19:53 pm

Tu misku neznám, líhnu se vzduchováním, ale pár postřehů:



Dakujem za reakciu.

Raviolka napísal:[*]Kolik jsi dal soli, ty tři čajové lžičky? (Napsal jsi to trochu nejasně, asi omyl.) Dávám na litr vody asi půl až jednu kávovou lžičku... při problémech s líhnivostí mi často pomohlo sůl razantně ubrat, proto jsem se dopracovala až k téhle minimální dávce.
[*]Sůl používám klidně kuchyňskou s jódem, na tom záleží pramálo.

- Soli som dal 3 cajove lyzicky na cca 0.9l vody (podla navodu) malo by to byt cca 15g soli. O tej soli som cital dost na internete a ludia pisali presny opak ze viacej soli nevadi a niektori ludia dokonca davali aj 3 nasobok davky. Logika za tym tvrdenim bola ze artemie nepreziju v sladkej vode a preto je lepsie dat viac ako menej.
Kolko g je asi ta tvoja davka soli na 1l ?

Raviolka napísal:[*]Jak dlouho jsi čekal? Při téhle teplotě to může trvat klidně 48 nebo 72 hodin.

- Cakal som 72h alebo aj viac a tych nauplii tam bolo fakt len par desiatok. Tie vajicka boli JBL ArtemioPur 18g so zarukou do 02/2017. Dnes som skusil este kupit od fa. Hobby a tie su do 01/2018 (cca 10g).

Raviolka napísal:
  • Množství soli nezvyšuj (viz výše) a ani množství vajíček - potřebuješ udržet kvalitu vody po celou dobu, než se nauplie vylíhnou.
  • I při téhle teplotě se něco vylíhne, když budeš velmi trpělivý - ale pomohlo by aspoň světlo.
  • Jestli se líhnivost nezvedne, tak to není problém misky, na tak malé množství by mělo stačit i líhnutí bez vzduchování. Ale chce to sehnat aspoň průměrně kvalitní vajíčka. JBL má vlastní značku artémie :shock: ? Hm, nějaké maličké dávky, že? Radši si kup nějaké menší balení od normálního producenta.


- Ake mensie balenie na mysli? Od akeho producenta? Vsetci na internete chvalia Sanders ale kupovat pol kila vajicok sa mi teda nechce :) To by som mal zasobu na dalsich 100 rokov :D

- Predym ako som kupoval tu misku tak som si o tom cital a ludia mali pozitivne reakcie na nu. Nasiel som aj nejake videa a tam ludia maju vyliahnute nauplie tak fakt neviem. Mozno su tie vajicka kaput, skusim sa pohrat s tou salinitou ako si pisala. (Rano som uz zalozil novu varku s viacej soli cca 4 lyzicky :( a s viac vajickami :( ale uz pockam ako to dopadne. Este som tam dal aj stipku sody)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KCK217q3K-Y[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=woeowKol5Zg[/youtube]
robogym
 
Príspevky: 295
Obrázky: 2
Založený: 21 Sep 2014 11:47 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.