Kompatibilita rybiek



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod marekkl » 16 Feb 2014 01:06 am

nemyslim si ze Pterophyllum altum je druh pre bezneho chovatela :D naroky, velkost nadrze-vyska min 60cm atd
Obrázok používateľa
marekkl
 
Príspevky: 249
Obrázky: 16
Založený: 09 Sep 2006 08:53 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Reklama

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod cezar.milan » 16 Feb 2014 12:11 pm

Ja som nechcel zájsť až tu, kam ste to potiahli. Mne išlo len o to, že ak sa chcem tým zaoberať serózne, tak radšej sa držať čím viac k prírode. No a marekkl-ov odkaz nehodnotím, chcel som naznačiť, že tie bežné v predajni už sú prešľachtené. Neťahajte ma prosím za slovíčka. Je to tak ako som to napísal teraz, nič viac a nič menej. Ak sa toto pred tým dá chapať inak, tak to beriem späť do úst :)
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod avalsoraj » 16 Feb 2014 17:58 pm

toto všetko poznám, ale nebudem ponúkať 1x tetra ozdobná cca. 3-4 roky... to je na hlavu... nechaj to tak...



cezar.milan napísal:
avalsoraj napísal:
cezar.milan napísal:Takýto názor som očakával, chceš poradiť a po tom aj tak svoje. Poznáš to príslovie? " Kto che hľadá spôsob, kto nechce, hľadá dôvod"

Prajem im teda pohodové dožitie :)


to čo som napísala neznamená, že nechcem poradiť... ale nemám kam dať tie ryby... takže je to tak ako to je... jedine ak by si si ich zobral...

Opakujem "kto chce hľadá spôsob, kto nechce........
http://zvierata.bazos.sk/ryba/
burza/
http://zoo.burza.sk/ryby/
http://zvierata.bazar.sk/rybicky/

Odkiaľ si?
Obrázok používateľa
avalsoraj
 
Príspevky: 21
Obrázky: 55
Založený: 18 Mar 2013 20:12 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod cezar.milan » 16 Feb 2014 19:42 pm

Prečo nie? Tetry žijú pomerne dlho. Ako chceš, potom mizne aj ochota poradiť
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Rico2710 » 24 Máj 2014 16:12 pm

cavte prosim vas vedel by mi niekto poradit mam 350 litrove akvarko a mam tam
9 mreniek stvorpruhovych
5 mreniek machovych
3 prisavky thajske
7 prisavnikov
chcem sa spytat ake rybky by som mohol dat k tym mrenkam rad by som si kupil neonky ale neviem ci ich mozem knim dat a ak nie tak ake by ste mi poradili
dakujem za odpoved
Rico2710
 
Príspevky: 2
Založený: 24 Máj 2014 15:39 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod kvietik » 24 Máj 2014 20:09 pm

tu je nieco neonky-a-mrenky-stvorpruhove-spolu-85l-t2052.html

ja som mal kedysi davno mrenky spolu s tetrou neonovou ((Paracheirodon innesi) a nebol problem, akva mas dost velke a ked je mreniek dost tak nezvyknu sa zaujimat o ine ryby. aspon moja skusenost
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Rico2710 » 25 Máj 2014 17:59 pm

vdaka za odpoved si vyskusam kupit a auvidime dufam ze im nebudu robit zle :)
Rico2710
 
Príspevky: 2
Založený: 24 Máj 2014 15:39 pm

hladam radu...

Odoslaťod moado » 14 Aug 2014 14:37 pm

... 220l akvarko,zatial len s tetrami, krevetami, panciernikmi a prisavnikmi...pardon,zabudla som na tri zabky...a dnes som tam pridala gupky...dvoch samcov, dve samicky... nepobiju sa mi? nepozeru krevety alebo nieco ine?
info- zaciatocnik....:-)a o akvarko sa stara partner... :-)
moado
 
Príspevky: 1
Založený: 14 Aug 2014 14:29 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod cezar.milan » 14 Aug 2014 15:53 pm

Krevetky pôjdú ako prvé, potom gupky...... Žabky by tam teda nemuseli byť
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod vilo » 21 Aug 2014 08:09 am

moado: je dôležité vedieť, aký druh žiab tam máš. Tipujem, že pôjde o Xenopus laevis alebo Hymenochirus curtipes/boettgeri. V prvom prípade sa jedná o veľkého živočícha (v dospelosti aj cez 10 cm), v druhom prípade ide o drobný druh (3-4 cm). Xenopusky sú schopné zdolať asi väčšinu rybiek v akváriu. Hymenochirusky asi nie (možno krevetky ?), ale je otázne, či sa im dostane pri rybách dostatok potravy. Ináč, potrebujú živú, prípadne mrazenú potravu živoč. pôvodu.

http://rybicky.net/atlasostatnich/drapatka_vodni
http://rybicky.net/atlasostatnich/drapatecka_mala
http://rybicky.net/atlasostatnich/drapa ... eottgerova
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

discus a trinidad

Odoslaťod yoyo.a » 18 Jan 2015 12:32 pm

Chová niekto discusy spolu s pancierničkami trinidadskými:D v spoločenskej nádrži?
yoyo.a
 
Príspevky: 2
Obrázky: 5
Založený: 31 Dec 2014 08:21 am

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod t.o.m.a.s » 09 Feb 2015 21:18 pm

čaute, Mám 200 L akvárium a chcem sa opýtať či je vhodný chov: pávie očka 13 ks s tetrou neonovou 14 ks... Neonky chcem rozšíriť aspoň na 30ks. Presnejšie povedané je vhodný chov pávych očkiek s tetrovitými rybami ak áno s ktorými okrem neoniek. Hlavne sa obávam čo sa týka NO2 Ďakujem.
t.o.m.a.s
 
Príspevky: 2
Založený: 09 Feb 2015 21:12 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Hryzo » 09 Feb 2015 22:12 pm

ja ti odpoviem takto -

ja som mal dokopy endlerky s fantomami ciernymi, zltymi aj cervenymi .. byvam v bratislave kde mam tvrdost vody akurat niekde v strede co znasali aj zivorodky aj tetry (co viem tak zivorodky radsej tvrdsiu vodu, tetry zase maksiu)

no2 sa bat nemusis, ak budes mat dost rastlin, zabehnute akvarium a dostatocnu udrzbu, aby si no2 udrzal v norme
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Vlado21 » 10 Feb 2015 00:14 am

Mam uz zo 20 endleriek rozneho veku a druhy krat vytrete ostrieziky v pol roka starom 180 l. A NO2 aj NO3 mi padli (opat) na nulu. Musel som doplnit par davok KNO3, kedze z nedostatku dusiku a silneho svetla mi nabehla pri hladine (v riccii, musela ist von) pluha sinica. Chce to len 3 veci: rastliny, rastliny a... rastliny a nemusis mat obavy. :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod t.o.m.a.s » 10 Feb 2015 22:04 pm

Chlapci ďakujem veľmi pekne za rady. Moc mi to pomohlo :)Lebo nerád by som dával pávie očka preč, vzhľadom na to, že ich veľa nemám, no množia sa mi na stovky... Tak čo sa týka rastlín, tých tam mám dosť veľa a aj dosť druhov. Len sa to musí ešte zabehnúť a rozrásť, lebo to som prechádzal z malého akvária na stredne veľké akvárium.
t.o.m.a.s
 
Príspevky: 2
Založený: 09 Feb 2015 21:12 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Kristián Chaban » 09 Júl 2015 20:54 pm

čaute chcem sa spýtať či nemám prerybnené akva takže 85 L ,15W osvetlenie (nič moc ale postačí) , filter HL-BT400 s rozstrekovaciou rampou, velké množstvo rastlín (hlavne jávsky mach) a čo sa týka rýb 2x SAE ,2x prísavnik,8x gupky a 9x mečúň plus nejaký ten poter ....
Kristián Chaban
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Založený: 28 Nov 2013 21:45 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod kocur_82 » 10 Júl 2015 06:12 am

momentálne je to podľa môjho laického názoru prerybnené jemne, ale gupky ti to svojou populačnou explóziou prerybnia raz dva poriadne...
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Kristián Chaban » 11 Júl 2015 19:12 pm

Dík za názor momentálne krmím živím a každým dňom sa mi ryby orientujú na živú potravu musím uznať že pozorujem aj riedenie poteru :D
Kristián Chaban
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Založený: 28 Nov 2013 21:45 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Hryzo » 11 Júl 2015 20:28 pm

nielen ze dospele guppy pozieraju svoj poter (aj ked to nemusi byt nejake radikalne), ale mecune su v tomto smere celkom aktivne, hlavne ked su vacsie (vyrastenejsie) ako klasicky predavane velkosti mladych v akvaristikach, takze extremneho pribudania sa v takejto zostave nebojim ...

otaznejsie je, ake rozmery su 85L ... mecune totiz edia narast do statnej velkosti a pre nich to asi moc nebude
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Kristián Chaban » 11 Júl 2015 22:01 pm

75x35x32 (d - š - v) sú rozmery objem je okolo 84 l alebo tak nejak ... ale pri odpočítaní objemu štrku , filtra , kamenov ,pozadia ,(hrúbka skla) tak to nieje čistý objem .Raz som ten č.o. počítal a ak si dobre pamätám je to cca . 70 L :/
Kristián Chaban
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Založený: 28 Nov 2013 21:45 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Kristián Chaban » 11 Júl 2015 22:13 pm

ked vás tu takto "otravujem" chcel by som sa spýtať aký druh potravy preferujete živá / suchá potrava ,aký druh potravy ? živú potravu kupujete mrazenú alebo umelo pestujete / chytáte ? ak kupujete suchú tak aké druhy ??? vločkové kompletné krmivá ?ako najllepšie spestriť stravu ? keďže som tu nový zbieram poznatky , dopočul som sa o kŕmení rýb hrachom , šalátom obliatym vriacou vodou .. v akvaristike sa vŕtam spolu len necelé 3 roky ale to je neopísateľný rozdiel so skúsenými akvaristami vid. skala ... nebudem tu všetkých vypisovať neurazte sa :D ste mojim vzorom a chcel by som aspon trochu vedieť chodiť v akvaristike ako vy skúsení :D
Kristián Chaban
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Založený: 28 Nov 2013 21:45 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod martin_s » 11 Júl 2015 22:38 pm

Hryzo napísal:nielen ze dospele guppy pozieraju svoj poter (aj ked to nemusi byt nejake radikalne), ale mecune su v tomto smere celkom aktivne, hlavne ked su vacsie (vyrastenejsie) ako klasicky predavane velkosti mladych v akvaristikach, takze extremneho pribudania sa v takejto zostave nebojim ...
Taky isty by som si tym rozhodne nebol... Aj v takejto zostave sa vedia slusne premnozit...

Kristián Chaban napísal:ked vás tu takto "otravujem" chcel by som sa spýtať aký druh potravy preferujete živá / suchá potrava ,aký druh potravy ? živú potravu kupujete mrazenú alebo umelo pestujete / chytáte ? ak kupujete suchú tak aké druhy ??? vločkové kompletné krmivá ?ako najllepšie spestriť stravu ? keďže som tu nový zbieram poznatky , dopočul som sa o kŕmení rýb hrachom , šalátom obliatym vriacou vodou .. v akvaristike sa vŕtam spolu len necelé 3 roky ale to je neopísateľný rozdiel so skúsenými akvaristami vid. skala ... nebudem tu všetkých vypisovať neurazte sa :D ste mojim vzorom a chcel by som aspon trochu vedieť chodiť v akvaristike ako vy skúsení :D

Ad.1: Tato otazka nepatri do tejto temy...
Ad. 2: Odpovede na tuto otazku /otazky najdes vo fore davno napisane, staci pouzit www.akva.sk/search.php , najst si to a precitat... (btw. clanky/pravidla_diskusie.php body 9. a 11. )
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Vlado21 » 14 Júl 2015 17:15 pm

Hryzo, pri kanibalizme gubiek zalezi ako krmis a aky zeleny porast, prip. ine ukryty mas v akva. U mna boli najvacsi predatori skalare... kym ich ostrieziky preventivne "neupratali" (asi to dobre vedeli tiez)...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Pavligin66 » 12 Aug 2016 14:11 pm

Prestavujeme akva a zháňame info, viac hláv viac rozumu :D ,idú dohromady prísavka thajská, pancierniček zelený, guramy perleťové na dožitie,neónka čierna(alebo nejaká iná húfovka alebo skupinová), rozbora bornejská, a čo by narobili tam cichlidy kakadu? Taký je zatiaľ plán. Akva 180 l. Mohol by som pridať aj nejaké ráčiky alebo krevietky? Vďaka za pomoc.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.