Radogumi 78L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Radogumi 78L

Odoslaťod radorado » 24 Máj 2014 17:35 pm

Tak som si objednal nove akvarko s permanentnym lepenim. A kedze mam niekolko otazok, tak zakladam si vlakno popredu aj ked este akva nieje doma. Budem sa snazit o vytvorenie niecoho co bude aspon vzdialene pripominat iwagumi (radogumi) :D

Rozmery: 75x35x30 (78L)
Svetlo: vo faze vyberu nejakeho led osvetlenia
Filter: S najvacsou pravdepodobnostou TetraTec EX 600
Ohrievac: nie
CO2: Tibi
Substrat: babo rad :)
Kamene: nazbierane z okolia
Jeden koren s uz zabehnutym fissidens fontanus.
Pozadie: uvidime
Rastliny: Hemianthus callitrichoides(cuba), Fissidens fontanus na koreni,
Osadenstvo: Do akva pojdu 11 kardinalok vietnamskych, 10 corydoras pygmaeus, CRS a red cherry

Takze rastliny neviem pre ktore sa rozhodnut. eleocharis sp. mini, alebo Eleocharis parvula? a tiez sa neviem rozhodnut medzi Rotala rotundifolia (green),alebo Hemianthus Micranthemoides. Ake mate s nimi skusenosti? Este by som tam rad nejak zakomponoval kusok javskeho machu,alebo riccia fluitans(no neviem ci to pojde) .

A dalsia vec, substrat. Investovat do dvoch 9l baleni AQUA SOIL - AMAZONIA 9L POWDER sa mi zrovna nechce. Existuje lacnejsia alternativa? s cca rovnakou zrnitostou,farbou a hlavne aby sa s tym dal vytvorit nejaky ten layout? Teda nie nejaky "plavajuci" profi soil. Alebo da sa pouzit pod amazoniu nejaky stare dno, alebo toto? : http://www.flexiobklady.sk/produkty-pisek-cerny.php

Zatial vsetko , ale urcite ma napadne toho viac :)
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Reklama

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod vLato » 24 Máj 2014 20:55 pm

Chod rovno do Tetratec ex700 nieje o moc drahší, a má lepší výkon a väčší objem ;) Uvidíš že časom sa ti to vyplatí. Powder nepotrebuješ, stačí ti obyčajný Soil, ten substrát je super, pláujem cez leto robiť podobnú litráž ako ty, len v dimenziach 60x30x45 a tiež som sa dlho rozhodoval, ale pôjdem predsa do ADA substrátu, rastliny sa ti poďakujú, hlavne eleocharis ten čerpá tiež pekne cez korienky. A choď radšej ten eleo mini, na výšku tvojho akva to bude lepší výber.
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Radogumi 78L

Odoslaťod Stewie » 24 Máj 2014 21:50 pm

Amazonia je dobrá voľba ale urcite by som to nemiesal z niecim inym takze ak ADA tak komplet aj zo zakladnym power sand.
Drzim palce nech sa ti to dobre rozbehne.


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod radorado » 24 Máj 2014 22:08 pm

Dikes pani. Tak porozmyslam nad tym ada substratom. Ano eleocharis sp. mini sa mi viac pozdava aj ked o trosku vyssia "trava" by sa mi hodila po bokoch akva. Eleo mini naozaj nenarastie viac nez 4cm ako uvadzaju?
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod vLato » 24 Máj 2014 22:15 pm

Stewie napísal:Amazonia je dobrá voľba ale urcite by som to nemiesal z niecim inym takze ak ADA tak komplet aj zo zakladnym power sand.
Drzim palce nech sa ti to dobre rozbehne.


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk



Power Sand nieje podmienka, ja som mal kedysi 7L miničko ADA A. Soil a podtym 1l Tropca Plant Growth substrat a rastliny krásne bujneli, hnojil som Tropica hnojivom.
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod M.i.s.o » 24 Máj 2014 22:16 pm

lacnejsie substraty podobne ADA su ale nie o moc lacnejsie, ide o to ze ADA je suseny il , sposob vyroby nieje jednoduchy (aby si nemal v akva z toho blato). najlacnejsia alternativa je asi Akadama. V opacnom pripade by som isiel do palenych ilov (AquaCaly, Madano, Liapor...) alebo obyc strk, pod jedno aj druhe nejaky vyzivovy substrat.
LED osvetlenie pokial si nevyrobis sam tak sa hlada tazko nieco kvalitne a dostacujuce.
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod vLato » 24 Máj 2014 22:18 pm

radorado napísal:Dikes pani. Tak porozmyslam nad tym ada substratom. Ano eleocharis sp. mini sa mi viac pozdava aj ked o trosku vyssia "trava" by sa mi hodila po bokoch akva. Eleo mini naozaj nenarastie viac nez 4cm ako uvadzaju?


Môžeš to predsa nakombinovať :) Dostredu mini a na boky niečo vyššie.
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod radorado » 24 Máj 2014 22:42 pm

M.i.s.o napísal:lacnejsie substraty podobne ADA su ale nie o moc lacnejsie, ide o to ze ADA je suseny il , sposob vyroby nieje jednoduchy (aby si nemal v akva z toho blato). najlacnejsia alternativa je asi Akadama. V opacnom pripade by som isiel do palenych ilov (AquaCaly, Madano, Liapor...) alebo obyc strk, pod jedno aj druhe nejaky vyzivovy substrat.
LED osvetlenie pokial si nevyrobis sam tak sa hlada tazko nieco kvalitne a dostacujuce.


Prave vcera som na youtube pozeral porovnanie tychto substratov a vsetky menovane boli velmi lahke, z coho usudzujem ze s nimi nedokazem vytvorit ani mensi stabilny kopec. Takze to je jedna z podmienok aby sa s tym substratom dalo aj nieco vytvorit. Teda dufam ze spravne predpokladam ze hore menovany ada amazonia je tazsia a da sa s nou vyhrat do zblaznenie :)
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod astro » 25 Máj 2014 00:46 am

radorado napísal:Tak som si objednal nove akvarko s permanentnym lepenim.

Aké je to permanentné lepenie? :roll:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod M.i.s.o » 25 Máj 2014 00:57 am

lahke su len tie palene ily, s ostatnym problem nemas

astro napísal:Aké je to permanentné lepenie? :roll:
to su take co permanentne lepis... :D
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod radorado » 25 Máj 2014 10:16 am

astro napísal:
radorado napísal:Tak som si objednal nove akvarko s permanentnym lepenim.

Aké je to permanentné lepenie? :roll:

Napisal som permanentne? :)) jasne ze som myslel lepene s priesvitnym silikonom. Vino a debata o permanentnom mejkape zanechala nasledok :))

Sent from my Ascend G300 using Tapatalk
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod vincent van gogh » 25 Máj 2014 10:23 am

Tiež by ma zaujímalo akva s permanentným lepením..... :wink: ,ale ešte viac,ako vyriešiť otázku substrátu s prijatelným kompromisom....
radorado napísal: Existuje lacnejsia alternativa? s cca rovnakou zrnitostou,farbou a hlavne aby sa s tym dal vytvorit nejaky ten layout?

Šetriť určite áno,ale na správnych miestach.Ak nájdeš cca substrát s vlastnostami ako ADA,ktorý vyzerá ako ADA.....ale je lacnejší(!),tak sem s ním. :roll:
radorado napísal:... a tiez sa neviem rozhodnut medzi Rotala rotundifolia (green),alebo Hemianthus Micranthemoides...

Prečo bud,alebo? Velmi pekná je kombinácia obidvoch.....(podobne aj eleo.)

V každom prípade vidím,že akva-diagnoza má dalšiu obeť,čo je pozitívne. :mrgreen:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod Sunkafit » 25 Máj 2014 11:17 am

napríklad BorneoWild ktorý sa u nás ale prakticky nedá zohnať
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod radorado » 25 Máj 2014 11:44 am

vincent van gogh napísal:
radorado napísal:... a tiez sa neviem rozhodnut medzi Rotala rotundifolia (green),alebo Hemianthus Micranthemoides...

Prečo bud,alebo? Velmi pekná je kombinácia obidvoch.....(podobne aj eleo.)

V každom prípade vidím,že akva-diagnoza má dalšiu obeť,čo je pozitívne. :mrgreen:


Vlastne mas pravdu asi to skusim nakombinovat. A ano som dalsia obet :D
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod radorado » 25 Máj 2014 11:48 am

Takze kombinacia napr power sand a ten kremicity piesok vravite ze nebude dobre a tie kobercovky budu mat s tym problem?
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod M.i.s.o » 25 Máj 2014 12:36 pm

nemyslim ze by mali s tym problem. Pod kremicity piesok by som drahy power sand asi nedaval, pozri nieco od tropicy, dennerle, jbl...
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod grello » 25 Máj 2014 14:55 pm

Dovolím si ten substrát zhrnúť za seba, ver mi, aj ja riešim niečo podobné, ale k tomu xy daľších vecí, takže:

ADA Amazonia, áno, áno, kvalita je kvalita, ujo Amano je niečo ako Rolexy akvaristiky :wink:
takže takto, ak kúpiš, nebudeš ľutovať, ale ak nekúpiš, zistíš, že raz kúpiš, a ak ani raz nekúpiš, platí to prvé... :)
ak máš financie, choď do toho. :pivo: Nemiešať!

Ale čo sa Power sandu, Penac-u, Bacteru... týka, to máš ako obal na Rolexy od Rolex-u... Akokeby si to nemohol mať v púzdre Casio... Takže tam rozhodne šetriť. A napokon, môžem mať aj Rolexy bez puzdra... :wink:

Ale už dosť o hodinkách a kupovaní... Rozhodni sa ako chceš, nech sa ti darí. :pivo:
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod triscene » 25 Máj 2014 20:56 pm

Kazdopadne by som isiel do Amazonie, ci pod nu das Powersand alebo JBL, tak to mas jedno. Mam obidve verzie a obidve su dzungla a s narocnymi rastlinami. Hlavne treba aj co2 a dostatocne piect :)

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod radorado » 25 Máj 2014 20:59 pm

to grello: dik chlape za zaujimave porovnanie. Skoda ze si nepouzil ine,lebo aj primky ukazuju rovnaky cas ako rolexky,teda plnia rovnaky ucel :) no este mam par dni v klude na premyslanie,ale zatial sa priklanam k starym dobrym primkam :) ale som si vedomi ze s ada by bolo viac muziky

Sent from my Ascend G300 using Tapatalk
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod grello » 26 Máj 2014 20:44 pm

Nemáš začo. Len este jedno: rovnaky cas ukazuju aj hodinky od čínana z miletičky :wink:
Teda minimálne prvú hodinku... Potom...
Ale ja som osobne tiez za primky... A fandím ti. :pivo:
Som zvedavy. :) :pivo:
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod cezar.milan » 26 Máj 2014 20:55 pm

Ani ujo Amano nieje taký boh ako z neho robia, robí byznys ako každý a kopec fanúšikov mu robí reklamu a zadarmo. No a stými Rolexkami to nebolo naj... prirovnanie. Opäť reklama grátis.........
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod radorado » 27 Máj 2014 10:39 am

No zbehnem si do ladnej pre ten strk, lebo na slovensko neposielaju.

Sent from my Ascend G300 using Tapatalk
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod radorado » 01 Jún 2014 21:12 pm

Tak akva by malo byt o tyzden doma, tak si popredu chcem vsetko pomali chystat. Takze potrebujem radu ohladom korena na ktorom je fissidens fontanus. Toto je jedina vec ktoru chcem pouzit v novom akva zo stavajuceho. Ale vsimol som si ze sa v machu usidlili nejake "blchy" alebo co to je. Zial pozeral som aj zoznamy roznych zivocichov v akvariach,ale aj tak nedokazem prist na to ktory to je. Odfotit alebo natocit to nemam s mojou technikou sancu, lebo to je male do 1mm, lezie to obcas po koreni, a ked to nejaka rybka vyrusi, tak to vyskace z toho machu, trhanymi ale velmi rychlimi pohybmi sa to rozprchne a obcas ostane nehybne sa unasat prudom. Ani kardinalky to vo vacsine pripadu nedokazu chyytit, je to na ne velmi rychle. A mam dojem ze pokial sa im to podari chytit maju s tym velky problem, skor ako keby ich to postipalo, sudim podla pohybov, aj ked nejaka kardinalka vyleti z toho machu.

Ale k veci. AKym sposobom mozem ten koren aj s machom dezinfikovat bez ujmy a nasledne pouzit v novom akva?
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Radogumi 78L

Odoslaťod Giftzahn » 02 Jún 2014 11:33 am

Ale k veci. AKym sposobom mozem ten koren aj s machom dezinfikovat bez ujmy a nasledne pouzit v novom akva?


njn, napr. jemnym kupelom v Hypermangene ... teda v slabom roztoku ... voda je len jemne ruzova .... ono, samozrejme ze su aj "drsnejsie" sposoby dezinfekcie ... ale to ti potom fissidens isto odide ... a to asi nechces ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.