zalozenie 126L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

zalozenie 126L

Odoslaťod daviiidek » 30 Máj 2014 11:57 am

Zdravim
Tak som sa odhodlal zalozit akvarium. Prechadzal som si predtym toto forum a nieco na internete som zaciatocnik takze prijimam vase rady.
Takze info o akva:
zalozene 25.5.2014
rozmery 80x35x45
kryt s osvetlenim 2x18W
filter EHEIM Aquaball 130
ohrievac Jäger 100 W

na spod som dal cierny strk asi 6-7cm, ako dekoraciu som pouzil bridlicu.
Rastliny: Vallisneria australis, Hemiannthus callitrichoides, Cryptocoryne lucens, Echindorus grisebachii bleheare
ta Hemiannthus callitrichoides asi uhynie je nejaka hneda.

Mam na Vas otazku na listoch rastlin sa mi usadil neviem co to je ked potom prejdem prstom je to ako piesok je to na vsetkych rastlinach , ked potom prejdem ide to dole co to moze byt?

Co sa tyka ryb bol by som rad keby ste mi poradili ake druhy a ake mnozstvo dakujem (viem ze sa musi akva zabehnut takze ryby dam az neskor)
daviiidek
 
Príspevky: 3
Založený: 27 Máj 2014 18:45 pm

Reklama

Re: zalozenie 126L

Odoslaťod martin_s » 30 Máj 2014 12:43 pm

daviiidek napísal:Mam na Vas otazku na listoch rastlin sa mi usadil neviem co to je ked potom prejdem prstom je to ako piesok je to na vsetkych rastlinach , ked potom prejdem ide to dole co to moze byt?

Kedze vestecku gulu, ktora je pri tomto tvojom "dokladnom" opise potrebna mam v servise tak aspon takto: jemne castice zo substratu, ktore sa rozvirili, pripadne riasy, pripadne nieco ine...

daviiidek napísal:Co sa tyka ryb bol by som rad keby ste mi poradili ake druhy a ake mnozstvo dakujem (viem ze sa musi akva zabehnut takze ryby dam az neskor)
Pouzi search.php , prejdi si temy o podobnych akvariach v sekcii "Vase akvaria" pripadne aj v galerii a najdes inspiraciu. Potom pouzi google, alebo si pozri na stranke www.rybicky.net poziadavky vybranych druhov a zvaz ci su vhodne pre teba, t.j. ci im dokazes vytvorit vhodne podmienky. Az budes mat uz KONKRETNU predstavu toho co by si do svojho akvaria chcel dat tak to sem napis a porad sa, ci je dana TEBOU NAVRHNUTA kombinacia vhodna do tohto akvaria...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: zalozenie 126L

Odoslaťod cezar.milan » 31 Máj 2014 14:22 pm

martin_s má pravdu, pri založenom akváriu sa to stáva a sú to jemné častice zo substrátu.
Ak by si chcel pekné rastlinné akvárium, tak na svetle bude treba pridať 2x18W je málo :(
Ten hemianthus ti to dokáže, práve on už potrebuje svetla viac. O substráte píšeš, že je čierný a nič viac, takže skús popísať

rybky si prezri aj tu:
http://www.aqua-fish.net/index.php?cur_ ... &p_start=0
Vážim si tvoj prístup práve k rybičkám
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.