CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Odoslaťod chnuro » 21 Jún 2011 14:29 pm

CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Pred niekoľkými mesiacmi som zvažoval kúpu CO2 setu ako náhradu za tibi kryštáliky, alebo burčiak. Na CO2 sete nie je veľa čo recenzovať, ale chcel by som napísať zopár mojích postrehov a názorov. CO2 set som si kúpil asi najmä na popud niektorých užívateľov z tohto fóra, dnes to hodnotím ako veľmi správny krok v akvaristike (má to ale pár podmienok spomenutých v závere). Pred kúpou setu je potrebné v prvom rade vytýčiť si požiadavky, ako sú veľkosť fľaše, počet manomentrov, potreba elektromagnetického ventila a rôzneho príslušenstva. Treba myslieť aj na nákladnosť plnenia (cena naplnenia, alebo novej patrony, keď nie je plniteľná), merateľnosť, ovládateľnosť a spätná verifikácia množstva pridávaného CO2.

Zakladné údaje o výrobku
Začal som hľadať a ako najlacnejšie riešenie s mojimi požiadavkami sa ukázal tento set:
co2_rozmery_500g.jpg
co2_rozmery_500g.jpg (10.1 KiB) Zobrazená 17265 krát

Set zdá sa skladá sám obchodník, čiže za výrobcu by sa dal považovať shopakva.sk. Jednotlivé komponenty sú už otázne. Ja som tento set kúpil za 115€. Predajca uvádza že set obsahuje:
  1. Tlakovú nádobu o objeme 500 g CO2.
  2. Redukčný ventil s manometrom ukazujúci tlak CO2 na výstupe.
  3. Nastavovanie ventilom, ktorým ovládame výstupný tlak.
  4. Ihlový ventil pre najjemnejšiu reguláciu dávkovania CO2 s výstupom pre CO2 hadičku.
  5. Elektromagnetický ventil pre automatické nočné uzatváranie prívodu CO2 do akvária
  6. CO2 hadička cca 2-3m
  7. CO2 reaktor - špeciálny pieskovcový kamienok pre jemné drobulinké bublinky.

Výhodná cena za hotový set, nakoľko začiatočník má chabý prehľad o používaných závitoch a komponentoch, kúpou setu som sa zbavil riskantného objednávania komponentov, keby by som pravdepodobne prišiel na to, že mi chýba možno nejaká redukcia, alebo spojka. Takto mi prišla kompletná dodávka za jedno poštové a večer som začať „bublať“.

Obsah balenia:
  • tlaková fľaša na CO2 s náplňou plných 500g (kontroloval som to na kuchynskej váhe). Len prázdna fľaša má hmotnosť viac, ako 1600g, naplnená teda ešte o 500g viac. Fľaša má priemer 60mm a výšku spolu s hlavným ventilom 47cm.
  • Redukčný a ihlový ventil, manometer a elektromagnetický ventil – toto všetko bolo v dodávke už zmontované, utesnené, zabalené v bublinkovej fólii a pripravené na použitie s hadičkou 4/6mm. Tento komplet sa pripája na fľašu so závitom G3/4" (slovenská a česká norma pre CO2) a budete potrebovať na dotiahnutie vidlicový kľúč 28mm, alebo starý dobrý „Hasičák“.
  • 2m zelenej vzduchovacej hadičky – v e-shope je mylná informácia o CO2 hadičke v balení.
  • obyčahný hrubý vzduchovcí kamienok – vyrába tak hrubé bublinky, že by sa mi to nepáčilo ani na vzduchovanie. V e-shope je zasa mylná informácia, že je spolu so setom dodávaný „CO2 reaktor - špeciálny pieskovcový kamienok pre jemné drobulinké bublinky“. Nie je to pravda.
  • Jednosmerný ventil – o tomto nebolo v popise setu ani zmienky, takže potešilo. Ale aj tak prišiel prasknutý, teda neviem, za koho nás tí dnešní obchodníci majú. Čo už, darovanému koňovi sa na zuby nehľadí. Do teraz neviem, aký je rozdiel medzi jednosmerným ventilom pre vzduch a CO2, lebo vždy, keď si objednám takýto ventil pre CO2 príde to isté, čo používam so vzduchovacím motorčekom.

Odporúčané príslušenstvo
Cena setu je lákavá, ale veľa toho ešte chýba, takže tu je zoznam vecí, čo som k nemu ešte dokúpil:
  • sklenený dropchecker – permanentný test CO2
    drop checker.jpg
  • náplň do dropcheckeru – kalibrovaný roztok KH4 pre stráženie koncentrácie CO2 na 30mg/L
  • CO2 hadička 3m (použil som asi 1m) – je tuhá ako hadičky pre vzduchotechniku, ak to nie sú náhodou aj ony. Vydržia väčší tlak a obyčajná vzduchovacia hadička v noci, keď je vypnuté CO2 sa úplne scvrkne na placku a nie je v nej ani bublinka (toto by mohlo spôsobiť časom praskliny a úniky CO2).
    CO2 tube.jpg
  • počítadlo bublín (bubblecounter). Najlacnejšie som našiel JBL Proflora CO2 Count a som rád, že som ho kúpil. V takom vyhotovení by som ho určite doma nevyrobil. Da sa vyrobiť aj doma z PET fľaše, ale už to nie je také malé, môžu vzniknúť problémy s tesnením a maximálnym tlakom pri niektorých typoch vysokotlakových difúzorov. Zvolil som pohodlnejšie riešenie.
    JBL Proflora CO2 Count1.jpg
  • jednosmerné ventily – teba použiť radšej 2 za sebou, lebo prvý sa takmer vždy v noci naplní vodou. Ja mám ešte tretí medzi počítadlom bublín a elektromagnetickým ventilom.
    spatny-ventil.jpg
    spatny-ventil.jpg (8.23 KiB) Zobrazená 17265 krát
  • CO2 difúzor – používal som vyše mesiaca cigaretový filter, čo je výborný a najlacnejší difúzor. Teraz používam externý CO2 reaktor Sera flore CO2 aktivny reaktor 500, aby nebolo v akváriu vidieť bublinky (efekt špinavej vody) a ani samotný difúzor. Druh difúzora a konkrétna voľba je dosť individuálna pre každého akvaristu.
    co2reactor.jpg
  • Treba ešte vymyslieť stojan na CO2 fľašu, nakoľko je 0,5kg nádoba s oblým dnom. Komerčné riešenie stojí 10-15€, čo je nonsens. Za kus plechu? Už samotný set je predražený. Dostal som dobrý tip použiť stojan na WC kefu, ale je to nestabilné. Doma som našiel prázdnu fľašu z kávy (s rozšíreným dnom). Na dno som dal bublinkovú fóliu a fľaša stojí stabilne úplne sama bez podopierania.
  • Časový spínač – rovnaký ako na svetlo. Množstvo CO2 by malo byť počas celej doby osvetlenia konštantné, preto ak používate elektromagnetický ventil, treba začať pridávať CO2 nejakú tú hodinku, možno aj tri pred rozsvietením svetla. Na toto treba zvlášť spínacie hodiny a nepoužívať spínanie CO2 spolu so svetlom – je to nevyhovujúce.
    spinacie hodiny.jpg

    Existuje ešte jedna, asi najdokonalejšia (a najdrahšia) alternatíva: ovládanie elektomagnetického ventilu pH controllerom.
Príslušenstvo ma stálo spolu asi 75€ bez poštovného. Takže na recenzovaný CO2 set sa treba pozerať s rezervou. Foto celého CO2 setu aj s dokupovaným príslušenstvom nájdete v mojej galérii.
Obrázok

Niekoľko tipov k prevádzke:
  • Predajca uvádza, že set je použiteľný v skrinke 48cm. Ak si skloníte manomenter s ventilmi, ušetríte ešte 4cm, čo niekomu môže pomôcť - napríklad mne. Toto platí aj pri setoch s vyššími tlakovými fľašami.
  • Pri zaťahovaní CO2 komponentov ku fľaši sa uistite, že je v spájanom mieste silónové tesnenie a dotiahnite maticu na doraz, aby ste zabránili únikom plynu.
  • 0,5 kg CO2 mi vydržalo 4 mesiace a pár dní vrátane uvádzacích experimentov, kedy som dával viac, niekedy menej CO2 v čoraz hustejšie zarastenom 16L akváriu. Bublinkoval som 20 až 30 bub./min. priemerne 12hod./den. Osobne som čakal, že fľaša vydrží dlhšie.
  • v téme „urob si sam: permanentny CO2 test“ tu na fóre sa spomína, že sa dá spoznať, že fľaša je takmer prázdna podľa toho že tesne pred minutím náplne stúpne tlak aj za redukčným ventilom. Potom ide tlak aj vo fľaši rapídne dole. Toto som si všimol aj ja na svojej, tak som dal fľašu na váhu a zistil som, že je naozaj prázdna. Ostávalo asi 6g CO2.
  • pri prvom plnení som narazil na problém: vo väčšine prípadov, keď prídete na „plničku“, sú ochotní vymenť kus za kus, ale s 0,5kg fľašou nastáva problém, keďže ju nikde nemajú. Musíte ju tam nechať a za niekoľko dní sa môžete po ňu zastaviť. Akvárium som bez CO2 nechcel nechávať tak dlho – koledoval by som si o riasy. Vyriešil som to kúpou novej 1,5kg fľaše priamo na mieste a táto 0,5kg mi ostane ako záloha. Navyše, s 1,5kg fľašou mám na rok vystarané. Niečo o plnení v Trnave som písal tu: plnenie-flias-co2-t10367-24.html#p187562.
    Tento problém nemusia riešiť tí, čo žijú v mestách, kde sú ozajstné plničky a nechajú si naplniť fľašu na počkanie a do vlastnej nádoby (ostatní im môžeme iba závidieť).

A môj záver?
Umelé pridávanie CO2 do akvária nie je pre peniažko-milovných začiatočníkov. Kúpa CO2 setu je iba začiatok. Treba sa vzdelávať a experimentovať, aby sa táto nemalá investícia do akvária aj vrátila v podobe krásnej zelene náročných rastliniek. Hlavne stúpne dopyt po živinách a treba myslieť aj na úpravu hnojenia.

Dávnejšie mi chválil jeden mladý predavač-nadšenec v akvaristike v Piešťanoch CO2 set, že keď si ho kúpim, rastlinky mi porastú, ako divé. Spýtal som sa: CO2 a nič viac? Mne sa nechcelo veriť, že pridám do vody zázračný plyn za ešte zázračnejšiu cenu (v predajni okolo 200€) a všetky moje problémy s rastlinkami by boli preč. Odpovedal: Áno. Ak mate niekto podobnú skúsenosť a túžite po CO2 sete, neverte tomu a prečítajte si znova prvý odstavec záveru. Po začatí pridávania CO2 sa do niekoľkých týždňov objavia nové problémy.

V podstate na CO2 sete nie je čo hodnotiť známkou x/10. Zatiahnem, nastavím a už sa nestarám. Môžem mať názor na obchodníka, na e-shop ako taký, na umelé pridávanie CO2, ale nič z toho nevystihuje samotný produkt ako celok.

Asi viacerých by napadla otázka, či by som si rovnaký set kúpil znova. Moja odpoveď je, že už asi nie.. Nemám výhrady ku kvalite dielov. Minimálne kvôli tej malej fľaši. Navyše by som chcel set s dvoma manometrami. Pravdepodobne môj ďalší set si kúpim zvlášť a tlakovú fľašu na plničke, lebo tie sú na celom sete predražené asi najviac.

Zdraví
Chnuro ;-)

______________________________________
Edit 10.3.2016: doplnene chybajuce obrazky
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Reklama

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (akvashop.sk)

Odoslaťod triscene » 21 Jún 2011 15:26 pm

'0,5 kg CO2 mi vydržalo 4 mesiace a pár dní vrátane uvádzacích experimentov, kedy som dával viac, niekedy menej CO2 v čoraz hustejšie zarastenom 16L akváriu. Bublinkoval som 20 až 30 bub./min. priemerne 12hod./den. Osobne som čakal, že fľaša vydrží dlhšie.'

no na 16L akvariu by som cakal ze to vydrzi omnoho dlhsie ked davas 1bublinku/2sekundy..ja sice mam 1.5kg a 110L akva ale verim ze mi vydrzi mozno aj skoro rok..zatial fici okolo 3-4 mesiacov bez zmeny tlaku takmer.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Uchytenie flase

Odoslaťod Poly » 21 Jún 2011 17:35 pm

Pre mna idealny sposob uchytenia flase pouziva Viktor (dufam, ze to mozem zverejnit) :) Pouziva sa to na uchytenie potrubia, za par supov sa to da kupit aj v Baumaxe alebo Hornbachu:
Obrázok

Najvacsi priemer, co som nasiel, bol 92mm, teda na 1,5kg flasu je to sice malo, ale je na tom natiahnuta guma, ktora sa da lahko dat dole a potom uz sa do toho lahko aj s rezervou zmesti flasa s priemerom 10cm. Aby sa vibracie z elmag. ventilu neprenasali do dreva skrinky (co dokaze zvuk paradne zosilnit), da sa medzi uchyt a flasu namiesto tej hrubej gumy dat napr. kus karimatky, latky alebo molitanu, atd. dle lubovole.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (akvashop.sk)

Odoslaťod Milan666 » 21 Jún 2011 21:43 pm

chnuro, ťažko na všetko odpovedať. Pokiaľ by si sa chcel spoľahnúť na 100% na predajcov, obchodníkov, hraničilo by to s naivitou.
Všeobecne platí lacno kúpiť, poskladať a draho predať, (zásada predajcov), alebo možno každého z nás.
Ja som v začiatkoch skúmal každú súčiastku zvlášť, každú súčasť zvlášť a až potom som sa rozhodoval. Nekúpil som draho, ( v tom istom e-shope), no mohol som aj lacnejšie. Mrzelo ma to, ale je to za mnou. Potom som si svojpomocne poskladal ešte tri sety a môžem povedať, že za cenu toho jedného. Čo už? Kým človek nevidí a neohmatá, nevyskúša, stále je potencionálnou obeťou obchodníkov, ale oni z toho žijú. Len keby nechceli byť milionármi na vianoce na rozdiel od vyspelých firiem.
Čo sa týka samotného pridávania CO2, tak po zakúpení setu nasleduje obdobie pokus-omyl.
Celkom dobré je ísť tuto:
http://www.rostlinna-akvaria.cz/novinky ... eadmore=20
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (akvashop.sk)

Odoslaťod paulo11 » 21 Jún 2011 22:39 pm

A mohol by si tu napísať (alebo aspoň do SS) odkiaľ si tie súčasti kúpil a za koľko ?
paulo11
 
Príspevky: 113
Obrázky: 4
Založený: 03 Okt 2010 19:50 pm

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (akvashop.sk)

Odoslaťod chnuro » 22 Jún 2011 00:50 am

triscene napísal:no na 16L akvariu by som cakal ze to vydrzi omnoho dlhsie ked davas 1bublinku/2sekundy..ja sice mam 1.5kg a 110L akva ale verim ze mi vydrzi mozno aj skoro rok..zatial fici okolo 3-4 mesiacov bez zmeny tlaku takmer.

Ja som tiez cakal, že mi to vydrží dlhšie, ale tento krát som oveľa silnejšie dotiahol set k fľaši. Spomenul som to v odporúčaniach. Každopádne mám teraz 1,5kg, to je minimálne na rok a ak dotiahnutie pomohlo, tak aj na dva :-D.

@Poly - práve prerábam byt, tak presne viem, čo myslíš :-). Výborný nápad. Ja netvrdím, že môj nápad s fľašou je niečím zázračný, akurát keď som si set priniesol domov, chcel som hneď bublať, tak takáto fľaša bola po ruke a vyčistená. Dočasné riešenia sú tie najtrvalejšie. To poznáš, nie ;-)? Teraz mám 1,5kg flasu prichytenú drôtom ukotveným v skrinke na dvoch miestach - dočasne :-D.

@Milan666 - ak si pamätáš, my sme sa bavili v téme CO2 o výbere setu. Viem, že ty si sa tomu venoval viac a urcite aj niečo ušetril, ale ja nemám veľa času a kúpil som hotový set. Ušetrený čas som mohol venovať akvaristike ako takej. Chamtivosť sloveských obchodníkov je do očí bijúca. Ešte som nedostal jediný balíček zo slovenského e-shopu, s ktorým by som bol na 100% spokojný. Ale o tom možno inde a inokedy
Odpovedať nemusíš na nič, toto je recenzia ;-), alebo aspoň tak to bolo myslené. Ak je aj podľa niekoho iného uvedená nejaká informácia zle, alebo "čudne" vysvetlená príjmem kritiku. Tento text ma motivovalo napísať hlavne pre začiatočníkov, ako som bol ja, keď som ho kupoval. Problematika pridávania CO2 je zložitá ako po stránke technickej realizácie, tak akvaristicky. Milan to skvele vystihol tým obdobím pokus-omyl, lebo presne tak by som ho nazval.

@paulo11 - už sa mi raz stalo, že po napísaní recenzie sa mi ozval istý človek s výčitkami, že som zaujatý. Dávam si už na to pozor (nechcem sa nechať znechutiť) a keď chcem poukázať na nejaký výrobok, vždy dávam odkaz na stránku výrobcu. Naši slovenskí distribútori nech sa aj roztrhajú, mňa to nezaujíma. Odpusť mi prosím preto moju odmeranosť v tomto smere.
Cez SS možeme podrobnosti, ale môžem ti povedať, že je to všetko bežný tovar aj zo slovenských shopov.
  • sklenený dropchecker, náplň do dropcheckeru - objednával som z http://www.aquasabi.de. Dropchecker (10€) mám malinký (u nás kúpiš o niečo väčší, porovnaval som ich tu mini-oaza-pokoja-by-chnuro-t12195-96.html#p183045), náplň je kalibrovaná tekutina na KH4, mám aj KH3, už aj s farbičkou (10€). Je to 250ml flaska (mas to na x rokov). Alternatívou je akýkoľvek set od výrobvu ako JBL, SERA, ADA,.. Najlacnejšiu verziu máš popísanú tu: urob-si-sam-permanentny-co2-test-t9915.html
  • CO2 hadička - akýkoľvek e-shop. Aj slovenský. 1m je cca za 1€. Mne sa tá hadička strašne podobá na tú čo sa používa vo vzduchotechnike. Nemáte niekto možnosť to porovnať? V akvaristike sa používa veľa "špeciálnych" vecí a pritom nič špeciálne to nie je. CO2 set je skvelým príkladom. 1,5kg flasa v akvaristickom e-shope za 70€, na plničke za necelých 20€. Môžeš hádať prečo :-/
  • počítadlo bublín (bubblecounter) - tiež naše e-shopy vyhovuju. Ten od JBL stoji vsade okolo 8€.
  • jednosmerné ventily - od 0,5€ do 5€ v zavislosti od prevedenia. Zo skusenosti su tieto lacnejšie v kamennych obchodoch, ako v elektronickych.
  • cigaretový filter - v novinovom stánku 200ks za 0,5€.
  • Sera flore CO2 aktivny reaktor 500 - toto bol oriešok. Mna stal necelych 30€. Každý ho mal v ponuke, ale nik ho nevedel dodať. Cakal som na neho vyše mesiaca. Ja som našiel v tom zádrhel, ktorým nebudem očierňovať jedného z mojich obľúbených predajcov. Jeho škoda. Vyber si nejaký shop a zavolaj si tam ohladom realnych dodacich podmienok a mas ho do tzdna doma. ja som s týmto reaktorom extrémne spokoný, vôbec som ho nemusel rozoberať, že sa netočia obe vrtuľky pri prietoku cca 150L/h nevadí. CO2 sa rozpúšťa aj tak. Jediný problém tohto reaktora je, že obmedzuje prietok filtra. Mne to ale nevadí, lebo ho aj tak škrtím.
  • Časový spínač - toto myslím nepotrebuje komentár. Elektro za 8-15€
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (akvashop.sk)

Odoslaťod Giftzahn » 22 Jún 2011 07:20 am

už sa mi raz stalo, že po napísaní recenzie sa mi ozval istý človek s výčitkami, že som zaujatý. Dávam si už na to pozor (nechcem sa nechať znechutiť) a keď chcem poukázať na nejaký výrobok, vždy dávam odkaz na stránku výrobcu. Naši slovenskí distribútori nech sa aj roztrhajú, mňa to nezaujíma. Odpusť mi prosím preto moju odmeranosť v tomto smere.


hmm, nebodaj nejaky "urazeny" obchodnik sa ti stazoval ze teraz uz u neho nikto jeho predrazene Co2 flasky nekupi ... jj, pravdu mas ono tie ceny hranicia pomaly s"drzostou" ako inak si vysvetlit obrovsky cenovy rozdiel vyse 100% medzi cenou za Co2 flasku v plnicke a u akva obchodnika :roll:

hmm, argument ze jedna je "fuglovka" nova a druha starsia uz pouzivana moc neobstoji .... pokial obe vyhovuju tlakovym skuskam a splnaju vsetky poziadavky normy tak su rovnocenne ... a prestreknut starsiu flasku tak aby vyzerala ako nova skutocne nie je ani casovo a ani financne narocne :wink:

k tej naplni KH4 snad akurat jedna poznamocka ... skutocne objemovo tych 250ml je to na x rokov nakolko odporucany interval vymeny je tak 1 x za mesiac a skutocne po tom mesiaci je dobre kapalinu v dropcheckery vymenit nakolko je uz dost "vyblednuta" ... ono aj po mesiaci sa da s tym zit ale uz to nie je ono :wink:

k samotnemu dropcheckeru ... je o dobry kus mensi, priam idealny do akvariek od 10L - 60L samozrejme je to "Noname" produkt preto aj taka cena ... ono su este fuzik mensie "znackove" "sexi" dropcheckery ( dokonca dvojite ) ale tam ceny idu cez 40,- EUR :cry:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Odoslaťod janopalo » 29 Jún 2012 14:47 pm

Zdravim ta, celkom so zaujmom som si precital tvoju recenziu, chcel by som casom investovat do Co2 setu, povodne som planoval len 0,5 kg flasu, ale ked vravis, ze to moze byt problem, este to zvazim. Moja otazka vsak smeruje inde. Tiez som v podstate zaciatocnik a chcel by som kupit set, ku ktoremu nemusim vobec alebo takmer nic prikladat, bude mat kvalitne komponenty. Preto ta chcem poprosit a aj ostatnych pritomnych o radu, co mi odporucit. Proste, aby som to doma zlozil ako kompletku a mal vystarano na dlouhy obdobi bez dalsich investicii... Dakujem
janopalo
 
Príspevky: 13
Založený: 03 Dec 2011 22:39 pm

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Odoslaťod Giftzahn » 29 Jún 2012 15:31 pm

njn, povedzme ze "kompletka" pozostava z CO2 flasa - 0,5kg, 1,5kg, 2 kg atd., redukcny ventil, ihlovy ventil, kus hadicky = x metrov , teda kolko potrebujes, diffuzor, dropchecer, kvapalina do dropcheckeru .... cena ked si to budes kupovat osve .... moze byt napr. 1,5kg flasa naplnena z plnicky cca.17,- EUR, redukcny ventil (bazos) 25,- EUR, ihlak 14, az 15,- EUR, hadicka 2-3 EUR 3 - 5m diffuzor cca. 10,- EUR, DC = 10 EUR, kvapalina do DC cca. 10,- ... cize cca okolo 90,- EUR plus minu .... ok nej je to 100,- aj s nejakym postovnym ... tak a teraz sa pozri po e-shopoch ze kde ponukaju takuto kompletku za cca. 90,- EUR pripadne cca. 100,- EUR aj s postovnym ... :lol: a na spojazdnenie takto zakupenych komponentov "CO2 kompletky" skutocne nemusis byt laureat nobelovej ceny ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Odoslaťod Glitter » 29 Jún 2012 15:35 pm

Treba neskôr počítať aj s EMV ventilom, závisí od typu nádrže, fauny a flóry..
+ 30€ = 120€
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Odoslaťod chnuro » 29 Jún 2012 18:22 pm

@janopalo - neviem, na koho bola smerovana otazka, ale kedze som recenziu pisal ja, tak predpokladam, ze na mna :-). Giftzahnovi som skladal nejaky set (flasa, redukcak, ihlak) presne, ako pisal. Akurat tie ceny su trosku prikraslene a casto treba k tomu pripocitat aj nejake to postovne. Vtedy to vyjde lacnejsie, ale ako zaciatocnik, ked nemas skusenost s kvalitou komponentov, moze byt skladanie setu utopia. Sam som narazil na nejake pseudoregulatory v snahe usetrit a jeden taky mi lezi na policke. Stale som toho nazoru, ze prvy CO2 set sa oplati kupit ako set a este stale by som odporucil prave tento recenzovaný, prípadne dvojbudíkovú verziu bez flase a tú si kúpiť na plničke:
Kód: Vybrať všetko
http://www.shopakva.sk/redukcny-ventil-co2-manometre-ihlovy-ventil-emgventil-p-2093.html

Jasne, vyjde to drahsie, ale ako som pisal vyssie, mas to pri jednom postovnom a nemusis sa trapit, co ti na seba sadne a co nie.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Odoslaťod janopalo » 29 Jún 2012 22:58 pm

Presne, dakujem za radu, skusim ist do toho setu zo shopakvy a uvidime. Nie vsetky rady ako usetrit sa vyplatia, navyse ako zaciatocnikovi sa nebudem trapit metodou pokusu a omylu ;)
janopalo
 
Príspevky: 13
Založený: 03 Dec 2011 22:39 pm

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Odoslaťod doors010 » 29 Jún 2012 23:27 pm

ty kokos tak ja by som za to nedal tolko penazi ...a este k tomu 500g flasku ... za cenu 85 euro poskladas 1,5kg flasku plus reducak so vsetkym ...no ale budis ...
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Odoslaťod Milan666 » 30 Jún 2012 11:50 am

Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Odoslaťod azilinec » 01 Júl 2012 10:46 am

ja som kúpil set od
Kód: Vybrať všetko
migass.sk
a spokojnosť aj cena dobrá fľaša má objem 1,5 kg a hlavne ma teší to, že konečne nemusím riešiť naplnenie fľaše, pretože kupim cez e -shop set, a tam celá komunikácia končí. Avšak u nich mám už celkom dobrý servis, naplnenie aj s dovozom. A zatiaľ som spokojný.
Obrázok používateľa
azilinec
 
Príspevky: 14
Založený: 10 Mar 2012 14:36 pm

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Odoslaťod azilinec » 01 Júl 2012 10:49 am

To uchytenie 1,5 kf fľaše od Poly je paráda to kukám :-)
Obrázok používateľa
azilinec
 
Príspevky: 14
Založený: 10 Mar 2012 14:36 pm

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Odoslaťod Giftzahn » 03 Júl 2012 08:21 am

njn, sak vsetci "knucia" ze ake drahe su vsetky sety v kamennych resp. e-shopch ...ale predsa len ich kupuju ... njn, tak pokial sa taketo sety predavat budu ... budu ich predajcovia predrazovat = predavat za premrstene ceny ....

@chnuro: jj, sak ked sa ti uz podarilo najst "lacne" komponenty a dokonca aj spolahlivo funguju ... :lol: ... no nekup to ... ono, radsej dam nejaky ten gros za postovne ako podporovat predrazene Co2 sety .... a ako som spominal na plnicke mi ponukali 6kg Co2 flasku naplnenu za 40,- EUR ... tak sa mi ju podarilo zhandlovat na 30,- EUR .... :lol: ... cize ceny sa vedia aj hybat ... pokial clovek skusi vyhandlovat lepsiu cenu ... a niekedy sa aj podari .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Odoslaťod chnuro » 03 Júl 2012 08:57 am

Ja som sam poskladal minimalne 4 sety v poslednej dobe len pre svoju potrebu. Jasne, da sa poskladat set s 1,5kg flasou aj s EM ventilom za cca 90€, ale neviem si predstavit kde začať, keby som jeden hotový už nemal.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Odoslaťod Giftzahn » 03 Júl 2012 09:13 am

njn, sak je to vsetko aj o uceni ... a nastastie sak to poznas www.google.com ... najlepsie je zacat tam ... a hned ma clovek kooopu infosiek .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Odoslaťod saam73 » 29 Máj 2014 20:10 pm

zdravim vas :) poradite mi prosim ?hcel by som pridavat CO2 a neviem aky system by bol dobry,mam vonkajsi filter Tetra ex 700 a 250 l akvarium ,rastlinky a rybky diskusy,neonky.prosiim poradte mi popripade nejaky link na komplet set.Dakujeem
saam73
 
Príspevky: 37
Založený: 29 Jan 2014 17:22 pm

Re: CO2 profi set 500g s EM ventilom (shopakva.sk)

Odoslaťod cezar.milan » 31 Máj 2014 14:31 pm

Kód: Vybrať všetko
http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/co2-do-akvaria
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm


Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.