Vraj papagájovce



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

aky nazor mate na tieto "ryby" ?

páčia sa mi a som za to aby vznikali takéto ryby
7
12%
nepačia sa mi, ale nevadia mi
19
33%
som jednoznačne proti
32
55%
 
Celkový počet hlasov : 58

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod jacik » 07 Jan 2005 15:56 pm

http://americkecichlidy.akva.cz/bp_.htm
zaujimavy datum Poslední aktualizace této stránky: 29. 6. 2005 :)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Reklama

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod SoRex » 07 Jan 2005 16:45 pm

Nemo napísal:...jaky problem???

Asi si nerozumíme, já neodsuzuji vkus těch, co si TO koupí. Vkus je individuální a prakticky bez hranic. Odsuzuji metody získání "úprav" živých tvorů. Pokud by se jednalo o eugeniku, šli by jejich tvůrci okamžitě do vězení a zvedla by se obrovská vlna odporu po celém světě. V čem se liší genetické a chemické mrzačení lidí, psů, myší nebo ryb?
Takže neodsuzuji vkus, ale fakt, že si TO vůbec někdo koupí, protože bez poptávky by nebyla ani nabídka, že.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod Nemo » 07 Jan 2005 23:09 pm

Je to mozne brat z dvoch stran ak by ich nerobili tak ako ich robia vobec by nezili neviem nezda sa zeby boli nespokojny zo svojim zivotom ved vidno ze sa stale akoby smeje :o ale sak pohoda ale ani mne sa nepaci ze im amputuju chvostove plutvy to uz je triznenie.
Obrázok používateľa
Nemo
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 14 Feb 2004 11:53 am
Bydlisko: Presov

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod Ceco » 08 Jan 2005 01:06 am

Dnes som bol kuknut v Hornbachu. Maju ich tam po 435,-/kus :shock:
Dost drahi bastardi...
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod Nemo » 08 Jan 2005 11:00 am

Ceco napísal:Dnes som bol kuknut v Hornbachu. Maju ich tam po 435,-/kus :shock:
Dost drahi bastardi...
ale su to naaadherny barstardi :wink:
Obrázok používateľa
Nemo
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 14 Feb 2004 11:53 am
Bydlisko: Presov

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod Peter Pallo » 08 Jan 2005 15:39 pm

Páááni, to sme sa rozpísali :) cital som vsetky dotazy pozorne, som rad ze sa rozputala taka poriadna diskusia :roll:
Mne sa papagajovce pacia a mam ich aj pri agresivnejsich cichlidach ako napr. pseodotropeus jellov a red, tie do nich prve dni zabrdali ale mam pocit, ze teraz im to papagajovce odplacaju, zacali si dost v akva narokovat na svoje pozicie a je to zabava to sledovat. A nezda sa mi ze by nemotorne plavali, je sice pravda o tej zdeformovanej hlave, ale prave ta ma na nich fascinuje, nie je to stereotyp, nieco nove a velmi lakave :) mojim navstevnikom akva- detom, ktore ucim sa velmi pacia, nazvali ich rypáčiky :) to ako su krizene nou koment, totis racej sa o to nezaujimam, proste ich mam pacia sa mi a dufal ze take cca petrocie u man doziju :)
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod Papagaj » 08 Jan 2005 15:52 pm

Facko napísal:To ma nehnevaj... hadam ta nezaujima viac cena ako tvoji milacikovia... :cry:


Jasan :o keby sa im neco stalo tak cena by bolo asi uplne posledne naco by som pomyslel resp. "to by mi ani dopety nevoslo"

Kukam ze tu asi bude dost odkazov komu sa to paci a komu nie lebo to je taky extrem, niekomu sa to paci az moc a niekomu vobec ludia su rozny.
ps. nemam tu slov. klavesnicu.. :) (dopety,rozny)
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod Nemo » 03 Feb 2005 18:44 pm

mam otazku ak je mozne este obnovit tuto temu je mozne ze sa daju aj rozmnozit?Mam parik a maju ikry je aspon mala nadej ze z toho nieco bude?Aspon malicka :wink:
Obrázok používateľa
Nemo
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 14 Feb 2004 11:53 am
Bydlisko: Presov

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod milop » 04 Feb 2005 10:25 am

Pridal by som ešte jeden nekompromisný názor k tejto téme
( aj pre tých pre ktorých je akvaristika len !! hračka )
Obhajcom a chovateľom týchto rybiek by som chcel na zamyslenie podsunuť pár veci , v ktorých by bolo dobre mať jasno :
- tieto ryby vznikli umelým križením len a len za účelom komercie!!, alebo poznáte iný dôvod, ktorý mne uniká ?
- rozšírovanie týchto ryb ma tiež len jeden dôvod : , obchod - pobavenie - hračka
- je v súlade s Vaším názorom akvaristu chovať tvora , ktorý vznikol ,či chcel, alebo nie , pre vaše pobavenie šľachtením ( pre mňa degeneráciou) viacerých druhov ?
- ste uzrozemení s tým, že pre Vaše pobavenie môže v najbližšej době vzniknuť (s nadsázkou) ryba , ktorá bude mať napr. papuľku v riti ( pre citlivejších : v analnom otvore), alebo oči na chvoste ? – obchod nemá hranice ,ale skuste si predstaviť aké pocity by ste mali vkoži týchto „tiež rybičiek“ vy !!!
- ich chov je (podľa mňa) v rozpore so zakladnými principmi akvaristiky- spoznavať, pochopiť, vychovávať a pomáhať udržať prírodu, alebo mi pri nich zase niečo uniklo ?
- ak viete o niečom v čom sa mýlim,alebo nechápem tak mi dajte vedieť
Nakoniec : tie rybky za to nemôžu – ak ich mate starajte sa o ne čo najlepšie ,ale doporučil by som : nepodporujte tento primitívny obchod ďalšími nakupmi.

teším sa každému akvariu a akvaristovi ,
som dosť nekonvenčný,ale tolerantný typ a mám rád všelijaké potvory – živé , prirodzené , ale toto nie !!!
Naposledy upravil milop dňa 04 Feb 2005 23:58 pm, celkovo upravené 1 krát.
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod pepo311 » 04 Feb 2005 21:32 pm

Pekne si to napisal.Niet co dodat.
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod Sanko2 » 05 Feb 2005 01:56 am

milop nic v zlom, ale uz ti chyba len aby si sa priviazal retazou v akvaristike o akvarko s tymito rybkami a s amplionom vykrikoval to co si tu napisal....???
ach jaj....
Obrázok používateľa
Sanko2
 
Príspevky: 90
Obrázky: 5
Založený: 29 Okt 2004 19:13 pm

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod Ceco » 05 Feb 2005 02:10 am

Hej! Ty nejake to akva na intraku... Suhlasim s Milopom. Nechcel by som vidiet to "nejake tvoje akva na intraku". Co tam mas? Papagajovce? Dobre sa na to balia baby? Nu znie to dost prehnane, ale skutocne suhlasim s milopom, ze robit zo zvierat klonovane potvory za ucelom co najvacsieheo zisku je neeticke z pohladu kazdeho racionalne uvazujuceho akvaristu. Ako by si sa citil, keby som ti napumpoval pod rebra ruzovu farbu? Mozno by ti bolo na umretie, ale zaujemcovia o tvoj farebny klon by boli uplne het z teba. Upokojuce pre nich. Ale ako by si sa citil ty??
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod Sanko2 » 05 Feb 2005 02:51 am

Hej TY priviaz sa tam s nim ....:)... ja baby na akvarka a rybicky balit nemusim...nemam s babami problem...ale asi sa drzis hesla podla seba sudim teba...no co uz
tieto rybky nemam a ani sa mi nepacia, ale nezavrhujem ich...a ako by som sa citil???a ty vies ako sa citia tie ryby?????
Obrázok používateľa
Sanko2
 
Príspevky: 90
Obrázky: 5
Založený: 29 Okt 2004 19:13 pm

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod skala » 07 Feb 2005 14:14 pm

Sanko2, neviem ako ty, ale ja sa s rybami uz dlho aj rozpravam. Mozno aj chlapci a dievcata pred tebou.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod Nemo » 07 Feb 2005 16:55 pm

Moralisti tu sa hadate jak male deti a nic k veci...
Obrázok používateľa
Nemo
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 14 Feb 2004 11:53 am
Bydlisko: Presov

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod Raviolka » 07 Feb 2005 17:31 pm

Nemo a co chceš ještě slyšet? Ty sám jsi nás na začátku tématu informoval, že jsou to neplodní kříženci, potvrdil to i RANDYS, najdeš to na všech možných stránkách o téhle rybě... přečti si tému od začátku a najdeš odpověď.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod Papagaj » 08 Feb 2005 02:40 am

Milop> ok vyrabat mutacie z ryb nie je etycke. Ona sa im ta farba podkozu uz potom davat nemusi proste tak ako teraz su uz sa rozmnozuju papagaje s papagajmi a su stoho mlade papagaje ktorym sa uz nijak nepomaha , proste novy druh. Nije je to prvy umelo vytvoreny druh ktory by v prirode nevznikol.(ale tiez stakymto kryzenim nesuhlasim)

Z mojho pohladu su napriklad mutanti zavojnatky ( levia hlava/vodnate oko etc..) Ovela ovela ovela tragickeji pripad !
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod skala » 08 Feb 2005 10:40 am

papagaj definiciou druhu pokial sa nemylim je, ze jeho forma je ustalena a je reprodukcie schopny, aj zo svojimi znakmi. nehnevaj sa, ale chovatel podla mna nedokaze "vyrobit" novy druh, leda formu, typ, alebo podobnu ohavu ako je ten chudak papagajovec.

a som zvedavy na ten umelo vytvoreny druh, ktory by v prirode nevznikol. nic ma nenapada.

napr. taky pes, macka, krava, kapusta, zemiaky, celer ... su vypestovane formy, ktore nie su pre mna plnohodnotne druhy, skor kultivary. akademicka debata o tom moze byt, je mozne, ze pri psovi, alebo pri inych dlhodobo domestikovanych formach uz vzniklo cosi, comu prinalezi aj oznacenie druh.

Ale vratim sa k rybam. Pozri si druh Poecila sphenops. Ako vypada blackmola, ktora je krizencom, ani nevieme poriadne coho, zrejme P. s., P. latipinna a P. velifera a pozri si normalnu americku, divoku P. sphenops.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod SoRex » 08 Feb 2005 21:44 pm

Papagaj napísal:...Ona sa im ta farba podkozu uz potom davat nemusi proste tak ako teraz su uz sa rozmnozuju papagaje s papagajmi a su stoho mlade papagaje ktorym sa uz nijak nepomaha...

A já si myslel, že lysenkismus je už konečně vymýcen :o

Papagaj napísal:... Nije je to prvy umelo vytvoreny druh ktory by v prirode nevznikol...

Tak schválně - jmenuj alespoň jeden!

Papagaj, to co píšeš jednoduše neplatí. Jde jednoznačně o neplodné křížence (už to tu radila Raviolka Nemovi - přečti si zpětně diskusi a nevěříš-li, hledej další zdroje). Našel jsem i informace o tom, že se z jiker vzácně vykulil plůdek, ale hynul vždy ještě ve stádiu eleuterembrya.

Tvůj názor na závojnatky osobně sdílím. Také si myslím, že některé formy jsou hnusné.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod Papagaj » 10 Feb 2005 07:04 am

skala napísal:ale chovatel podla mna nedokaze "vyrobit" novy druh, leda formu, typ

Tak teda typ aby to bolo spravne. A to vissie bol moj laicky pohlad na vec,opravili ste ma ok,dalej to uz rozvijat nebudem lebo to iba este viac popletiem stymi druhmi a typmi.
Obrázok používateľa
Papagaj
 
Príspevky: 119
Obrázky: 14
Založený: 25 Feb 2004 22:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod skala » 10 Feb 2005 09:34 am

papagaj, v pohode. informacie si treba vymienat. len hlupak nemeni nazor.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod Nemo » 09 Apr 2006 13:26 pm

SoRex napísal:O barvení chemikáliemi ve vodě jsem se nikde nic nedočetl, nepřipadá mi to moc reálné.

No nechcem sa k tomu vracat ale prisiel som na nove skutocnosti: tu su dve emailove adresy kde su dokazy toho ze taketo farby by sa asi karotenom nedosiahli :wink: nechcem sa hadat ani nic ale nerad nechavem veci nevyriesene takze tu su kukajte a cudujte sa je to fascinujuce:
http://www.canadiangoldfish.com/images/parrot.jpg
http://www.oceangoldfish.com/script/pro ... 509383.jpg
http://www.azoo.com.tw/azoo_en/modules/ ... /02350.jpg
Obrázok používateľa
Nemo
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 14 Feb 2004 11:53 am
Bydlisko: Presov

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod Aaron » 13 Apr 2006 13:47 pm

preco ste tento druh dali medzi afriky?
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Re: Vraj papagájovce

Odoslaťod lukáš » 13 Apr 2006 15:38 pm

Nemo, nie je dôvod na fascináciu, syntetické pigmenty nájdeš skoro v každom odtieni. Karotén sa používa na vylepšenie farby rýb, ak chceš novú farbu, podáš príslušnú farbičku.
Tieto hybridy nežijú v Afrike, Ázii ani nikde inde, takže ak mal niekto záujem preberať ich tu na fóre, je úplne jedno kde.
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.